Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το MGMaps...

Ο φάκελος που έχω δημιουργήσει στο κινητό για να βάλω τους χάρτες όπως φαίνετε στον windows explorer είναι π.χ. G:/MGMapsCache/ και εκεί μέσα είναι οι φάκελοι που έχει δημιουργήσει ο map maker, δηλαδή GoogleMap_1, GoogleMap_2 κτλ.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι "map path" πρέπει να δηλώσω μέσα στην εφαρμογή. Πρέπει να βάλω "Card/MGMapsCache/" ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Είμαι και εγώ κάτοχος του GT505 και γενικότερα ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά από χτες και εμένα μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα που γράφεις. Αλλού πατάω στην οθόνη αφής και αλλού καταλαβαίνει. Επίσης χτες και για κανένα μισάωρο δεν λειτουργούσε καθόλου η οθόνη αφής. Θα το πάω και εγώ το απόγευμα στο πλαίσιο (από εκεί το πήρα) να δω τι θα μου πουν. Και εγώ πάντως το πρόσεχα, είχα βάλει προστατευτικό οθόνης και δεν το έχω ρίξει ποτέ. Ελπίζω να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Είμαι και εγώ κάτοχος του GT505 και γενικότερα ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά από χτες και εμένα μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα που γράφεις. Αλλού πατάω στην οθόνη αφής και αλλού καταλαβαίνει. Επίσης χτες και για κανένα μισάωρο δεν λειτουργούσε καθόλου η οθόνη αφής. Θα το πάω και εγώ το απόγευμα στο πλαίσιο (από εκεί το πήρα) να δω τι θα μου πουν. Και εγώ πάντως το πρόσεχα, είχα βάλει προστατευτικό οθόνης και δεν το έχω ρίξει ποτέ. Ελπίζω να λυθεί...

 

η λυση στο προβλημα σ ειναι οτι μαλλον δεν εχεις κανει καλη βαθμονόμηση πληκτρολογίου...πανε Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις αφής --> Βαθμονόμηση πληκτρολογίου και ακολούθα τις οδηγίες....ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση jimy! πριν κολλήσει τελείως πέρασε μία περίοδο κολλήματος και ξεκολλήματος, τότε έκανα συχνά βαθμονόμηση προσέχοντας πολύ. Από χτες πλέον δεν μπορώ να κάνω βαθμονόμηση διότι δεν μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις αφής (όταν πατάω πάνω στο εικονίδιο ρυθμίσεις αφής επιλέγεται η συνδεσιμότητα που είναι ένα εικονίδιο ακριβώς δίπλα).
Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi λέει Αυτόματη Σύνδεση, μετά αποτυχία και αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα;

 

παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ συγνωμη αν κανω καποιο λαθος

εχω και εγω το ιδιο προβλημα...

μπορει καποιος να με βοηθησει...

εχω δοκιμασει τα παντα απο τις ρυθμισεις και συνεχεια μου βγαζει αποτυχια τι να κανω???????

Link to comment
Share on other sites

Όταν ενεργοποιείς το Wi-Fi λέει Αυτόματη Σύνδεση, μετά αποτυχία και αναζήτηση για διαθέσιμα δίκτυα;

εχω δοκιμασει τα παντα... μπορει καποιος να με βοηθησει?

εχω και εγω το ιδιο προβλημα...

βρηκατε καποια λυση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Έβγαλα το firewall από wi-fi στο σπίτι μου αλλά τίποτα. Πριν από λίγο μετά από πάρα πολλές προσπάθειες συνδέθηκε (χωρίς μάλιστα να αργήσει). Στη συνέχεια ξεσυνδέθηκα για να δοκιμάσω πάλι να συνδεθώ αλλά τίποτα, το ίδιο δηλαδή πρόβλημα, κάνει "Σύνδεση" πάρα πολύ ώρα και στο τέλος αποτυχία. Επίσης το ασύρματο router το έχω ακριβώς δίπλα μου (σε απόσταση μισού μέτρου). Έχω απογοητευτεί...!!! Υπάρχει περίπτωση να λυθεί αυτό με καμιά αναβάθμιση λογισμικού ή λεώ βλακείες?

βρηκατε καποια λυση..

και εγω εχω το ιδιο προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg gt505 και προσπαθώ να περάσω φοτογραφίες από το pc τραβηγμένες με μια sony ψηφιακή και δεν τις αναγνωρίζει.Μήπως ξέρει κανείς γιατί ή τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

η λυση στο προβλημα σ ειναι οτι μαλλον δεν εχεις κανει καλη βαθμονόμηση πληκτρολογίου...πανε Ρυθμίσεις --> Ρυθμίσεις αφής --> Βαθμονόμηση πληκτρολογίου και ακολούθα τις οδηγίες....ελπίζω να βοήθησα

 

Αν ο φίλος έχει το ίδιο προβλημα με μένα - που έστι φαίνεται - δυστυχώς η βαθμονόμηση δεν κάνει τίποτα (αν καταφέρεις να μπεις στο μενού και να την επιλέξεις).

 

Καλημέρα,

Είμαι και εγώ κάτοχος του GT505 και γενικότερα ήμουν πολύ ευχαριστημένος αλλά από χτες και εμένα μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα που γράφεις. Αλλού πατάω στην οθόνη αφής και αλλού καταλαβαίνει. Επίσης χτες και για κανένα μισάωρο δεν λειτουργούσε καθόλου η οθόνη αφής. Θα το πάω και εγώ το απόγευμα στο πλαίσιο (από εκεί το πήρα) να δω τι θα μου πουν. Και εγώ πάντως το πρόσεχα, είχα βάλει προστατευτικό οθόνης και δεν το έχω ρίξει ποτέ. Ελπίζω να λυθεί...

 

Η λύση είναι το service, όπως είπα πιο πρίν εμένα μου άλλαξαν όλη την οθόνη αφής. Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν στο πλαίσιο..

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω εγκατασταση το we travel jad και οταν το κανω εγκατασταση μου λεει "αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας" τι γινεται κανω οτι λενε οι οδηγειες σου.

 

μηπως δεν εχω το σωστο we travel?μπορει καποιος να μου στειλει το link για να το κατεβασω

?

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω εγκατασταση το we travel jad και οταν το κανω εγκατασταση μου λεει "αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας" τι γινεται κανω οτι λενε οι οδηγειες σου.

 

μηπως δεν εχω το σωστο we travel?μπορει καποιος να μου στειλει το link για να το κατεβασω

?

 

μάλλον πρέπει να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση. Στην στέλνω με pm.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό δεν κάνει για gps. μην παιδεύεσαι άδικα!:)

 

τα προβλήματα με τη χρήση του ως gps, οφείλονται στον ενσωματωμένο gps του κινητού ή στην έλλειψη καλού gps προγράμματος για την πλατφόρμα του ??

 

Πχ με εξωτερικό bluetooth gps θα λειτουργούσε καλύτερα ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα νεα firmware που έχουν βγεί λένε τίποτα?

Εσείς βλέπετε καμία διαφορά? Συγκεκριμένα? ??....... :(:(

 

Εγώ το έχω με το πρώτο... μ αυτό που ήρθε απ την μάνα του και το σκέφτομαι να το αναβαθμίσω.........:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια... μια ερώτηση:

όταν γράφω μηνυμα με το εικονικο πληκτρολόγιο (αριθμητικό, σαν τα υπόλοιπα κινητα... όχι δλδ σε οριζόντια θέση για να εμφανιστεί το qwerty) και πατάω το 1 για να επιλέξω το ερωτηματικό, ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΊΖΕΤΑΙ πουθενα ερωτηματικό... είτε ελληνικό είτε αγγλικό. σημέιωση: γλώσσα γραφής τα ελληνικά.

Τι συμβαίνει?????

Link to comment
Share on other sites

βρηκατε καποια λυση..

και εγω εχω το ιδιο προβλημα..

 

Βγάλε την κάρτα sim από το κινητό, άνοιξέ το και προσπάθησε να συνδεθείς έτσι στο wifi (χωρίς τη sim). Εμένα αυτό μου δούλεψε!

Edited by George323
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος έχει το ίδιο προβλημα με μένα - που έστι φαίνεται - δυστυχώς η βαθμονόμηση δεν κάνει τίποτα (αν καταφέρεις να μπεις στο μενού και να την επιλέξεις).

 

Η λύση είναι το service, όπως είπα πιο πρίν εμένα μου άλλαξαν όλη την οθόνη αφής. Ελπίζω να σε εξυπηρετήσουν στο πλαίσιο..

 

Το πήγα τελικά σε service της LG στους Αμπελόκηπους και όχι στο πλαίσιο (οι οποίοι μου είπαν ότι εκεί θα το έστελναν και αυτοί). Μου έκαναν αλλαγή στην οθόνη αφής (όπως και σε εσένα) και τώρα όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,που μπορώ να βρω χρήσιμα προγράμματα για το lg gt505?ευχαριστώ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,που μπορώ να βρω χρήσιμα προγράμματα για το lg gt505?ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

 

Oντως παιδια μπορειτε να πειτε οσοι εχετε κατεβασει εφαρμογες που τις εχετε βρει. Σε ψαξιμο μου δε βρηκα τπτ ιδιαιτερο.. Επισης gps λειτουργει κανονικα χωρις την υποβοη8ηση? Στο wisepilot δε μου βρισκει σημα ενω ειναι ενεργοποιημενο το gps.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,που μπορώ να βρω χρήσιμα προγράμματα για το lg gt505?ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

Oντως παιδια μπορειτε να πειτε οσοι εχετε κατεβασει εφαρμογες που τις εχετε βρει. Σε ψαξιμο μου δε βρηκα τπτ ιδιαιτερο.. Επισης gps λειτουργει κανονικα χωρις την υποβοη8ηση? Στο wisepilot δε μου βρισκει σημα ενω ειναι ενεργοποιημενο το gps.

 

Προτείνω 2 site:

 

1. http://www.gt505tools.tk/ (σελίδα από χρήστη του φόρουμ αποκλειστικά για το κινητό).

 

2. http://www.getjar.com

π.χ. Αγγλικό λεξικό : http://www.getjar.com/mobile/10603/dictionary-for-lg-gt500-puccini/ (για GT500, πολύ χρήσιμο)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι το πρωτο μου post.

Λοιπον. Εσβησα καταλαθος το wisepilot. Δεν ξερω πως το εκανα.:p

Θα ηθελα να το βρω παλι. Αν μπορουσατε να μου πειτε ενα link για να το κατεβασω ξανα γιατι το εικονιδιο που λεει πλοηγηση ειναι πια αχρηστο. Το πατας και δεν κανει τιποτα. Αν μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να το διορθωσω. Ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να μου πεις τον τρόπο που το έσβησες θα το εκτιμούσα δεόντος, καιρό προσπαθώ να το κάνω, έκανες απεγκατάσταση ή απλώς έσβησες το εικονίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα

Εχω εδω και 2 βδομαδες το gt505 και εχω το εξης προβλημα:

Εδω και 3 μερες οταν μου ερχετε μυνημα η αναπαντητη και ναι μεν μου γραφει ενα μυνημα εληφθει αλλα οταν το ξεκλειδωνω για να το διαβασω δεν μου βγαζει κατευθυαν να πατησω προβολη οπως εκανε παλια και πρεπει να μπαινω απο το μενου για να το δω.

 

Εκανα και επαναφορα ρυθμησεων αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα καποιος?

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!!Αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει....:(

Επίσης δεν έχει ζουμ η φωτογραφική?μόνο το βίντεο έχει??

Link to comment
Share on other sites

1) πας εδω http://www.mgmaps.com/stored

2) κατεβαζεις το Map Creation Tool απο εδω http://www.mgmaps.com/cache/

3) χαρτες απο εδω http://www.mapcacher.com

ολοκληρωμενο tutorial στα αγγλικα εχει στο πρωτο link.μπορει να σου φανει δυσκολο στην αρχη αλλα ειναι ευκολο τελικα...

αν τωρα το θες online το mgmaps δεν χρειαζεται να κατεβασεις και να αποθηκευσεις χαρτες

 

 

 

φιλε μου μπορεις να με βοηθησεις σχετικα με αυτο το θεμα μπενω στις σελιδες που λες αλλα δν βρισκω απο που να κατεβασω το mgmaps μηπως σου ειναι ευκολο να μου πεις?

 

Oντως παιδια μπορειτε να πειτε οσοι εχετε κατεβασει εφαρμογες που τις εχετε βρει. Σε ψαξιμο μου δε βρηκα τπτ ιδιαιτερο.. Επισης gps λειτουργει κανονικα χωρις την υποβοη8ηση? Στο wisepilot δε μου βρισκει σημα ενω ειναι ενεργοποιημενο το gps.

 

http://gallery.mobile9.com/c/240-320-mobile-java-games/1/?kw=windows%20live οριστεε:D απο εδω μπορεις να βρεις παιχνιδια κ προγραμματα

Edited by Spidey
Χρησιμοποίησε την "Πολλαπλή παράθεση" ή "Τροποποίηση" όταν θες να απαντάς σε 1 ή περισσότερους ή να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...