Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Κάντε εξαγωγή του αρχείου WeTravel_Full_Screen_Greek_VoicePack_LG_GT505.rar απο τον υπολογιστή σας.

 

2.Συνδέστε το κινητό σας χρησιμοποιώντας το καλώδιο USB με τον υπολογιστή σας.Απο το Κινητό επιλέξτε Μαζική Αποθήκευση.

 

3.Τοποθετήστε τον φάκελο We Travel στην κάρτα μνήμης της συσκευής σας.

 

4.Πατήστε “Έξοδος” στην οθόνη του κινητού σας.

 

5.Πηγαίνετε στον φάκελο We Travel που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Κάρτα Μνήμης... )

 

6.Ανοίξτε το αρχείο WeTravel.jad.Θα ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης του προγράμματος.Μετά την εγκατάσταση θα ζητηθει να κάνετε εκκίνηση η να συνεχίσετε την περιήγηση.Μην επιλέξετε εκκίνηση αλλα επιλέξτε να συνεχίσετε την περιήγηση.

 

7.Πηγαίνετε στις εφαρμογές (Μενού/Ψυχαγωγία/Αρχεία/Εφαρμογές) και επιλέξτε το εικονίδιο επιλογών (βρίσκεται πάνω αριστερά) και επιλέξτε “Ορισμός άδειας”.Έπειτα επιλέξτε να ορίσετε άδεια στο WeTravel Midlet Suite.

 

8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

9.Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

 

10.Μετά θα σας ζητηθεί να βάλετε την πόλη και τον δρόμο σας.Πληκτρολογήστε το αρχικό γράμμα της πόλης και του δρόμου σας.Εάν δεν τα βρίσκει αφηστέ κενό και πατήστε Ok.

 

11.Μόλις ξεκινήσει το πρόγραμμα θα εμφανιστεί μία μπέζ οθόνη με ένα πράσινο βέλος και την ένδειξη 64Klm/H με την ώρα.Σημαίνει πως ψάχνει Δορυφόρο.Πατήστε Menu/Setting/GPS επιλέξτε Internal GPS και πατήστε Save.

 

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

 

14.Κάντε έξοδο απο το πρόγραμμα και επανεκκινήστε το.Πλέον οι ρυθμίσεις σας εχουν εφαρμοστεί.

 

15.Για να μπορείτε να βρίσκετε σήμα πρέπει να είστε σε ανοιχτό χώρο και να έχετε υπομονή καθώς θα χρειαστούν λίγα λεπτά.Όταν η ένδειξη 64klm/h γίνει 0klm/h σημαίνει πως έχετε βρεί δορυφόρο.Εάν ο φόντος γίνει καφέ σημαίνει πως βρίσκεστε σε περιοχή που δεν υπάρχει χαρτογράφηση.

 

Αρχύτας ο Ταραντίνος

Υ.Γ. Το Greek VoicePack βελτιώθηκε με τη συμβολή του basher.

Αντικαταστήστε τον υπάρχον φάκελο Voice με τον νέο φάκελο Voice στην συσκευή σας.

 

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπιζω προβλημα με το βημα 5. παω να τρεξω το αρχειο και μου λεει "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". ξερει κανείς κατι?ευχαριστω προκαταβολικά:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι με την σηρα μου? Πηρα πριν 2 μερες το GT 500 αλλα οπως ειδα εχει μονο δυο διαθεσημα θεματα για το κινητο και τα θεματα του παλιου μου κινητου δεν μπορει να τα ανοιξει.... Ξερει κανενας πως μπορω να κατεβασω θεματα δωραν για το συγκεκριμενο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ερώτηση.....

 

Εαν φορμάρω την micro-sd καρτούλα σε ntfs, θα παίξει στο κινητάκι μας? ?? :blink::blink::blink:

 

thxxxzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά και απο εμένα.. Τελικά τι παίζει με αυτό το τηλέφωνο δεν έχω καταλάβει..

Το ψάχνω απο εδώ, το κοιτάω απο εκεί. Διάβασα και τις σχεδόν 150 σελίδες του φόρουμ και άκρη δεν έβγαλα...

Στους μισούς το GPS παίζει, σε άλλους όχι.

Άλλοι σερφάρουν..άλλοι όχι..

Άσε που στο youtube δεν βρήκα και κανα review της προκοπής..

Είμαι πολύ μπερδεμένος και αύριο θα πρέπει να το παραγγείλω.. Τί κάνουμε?!

Το τσιμπάω ή μάπα το καρπούζι!?

:X :blink:

Link to comment
Share on other sites

φιλε logic!εγω με το σερφρισμα δεν εχω καποιο προβλημα.το gps ψαχνω να δω πωσ δουλευει και κυριωσ χωρις χρεωση!κατεωασα ενα προγραμμα που εχουν ανεωασει τα παιδια το wetravel αλλα κολαω σε καποιο βημα της εγκαταστασης.εγω πιο πολυ για το gps το πηρα να δω τι λεει.κατα τα αλλα το gt505 εχει μονο οθονη αφης(ενω το gt500 εχει και πληκτρολογιο) η οποιοα μου την σπαει ειδικα στα μηνυματα ακομα και αν δεν στελνω πολλα.επισης αυτο που διαπιστωσα δυστυχως εκ των προτερων ειναι οτι εχει τρομερη ακτινοβολια,ενα θεμα το οποιο εαν το ειχα προσεξει θα επαιζε σημαντικο ρολο στην αποφαση μοιυ να το παρω η οχι.για το gps μονο η γνωμη μου ειναι να μην το παρεισ.παρε ενα φυσιολογικο κινιτο φθηνοτερο και δωσε και καποια ακομα συν αυτα που θα γλιτωσεις και παρε ενα gps καλο πχ mls με σχεδον 200 ευρω.ουφφφ αυτα ελπιζς να βοηθησααα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αντιμετωπιζω προβλημα με το βημα 5. παω να τρεξω το αρχειο και μου λεει "Αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". ξερει κανείς κατι?ευχαριστω προκαταβολικά:)

 

Μου το εβγαζε κι εμενα.

Βρηκα καπου οτι ισως δουλεψει αν κατεβασω το τελευταιο αρχειο του Arxitas. we-travel O9-08.

Αφου εσβησα την παλια εγκατασταση απο παντου, και εγκαταστησα αυτο, ξεπερασα αυτο το προβλημα. Επισης να προσεξεις να το ανοιξεις απο το αρχειο .jad και οχι .jar

Edited by flowform
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για την εγκατάσταση του we-travel,

 

""

12.Πατήστε Menu/settings/Advanced και κατεβείτε κάτω.Θα βρείτε την επιλογή Touchscreen. Επιλέξτε το ώστε να τικαριστεί το κουτάκι, μετα πατήστε το Αριστερό κουμπί επιλογής, και επιλέξτε Save.

 

13.Πατήστε Menu/Screen και επιλέξτε Fullscreen και εάν το επιθυμείτε επιλέξτε 3D απεικόνιση.

""

 

Στο 12 σε μενα η επιλογη για οθονη αφης δεν ειναι στο μενου 'Ρυθμίσεις'/Προχωρημενες. Ειναι στο Ρυθμίσεις/Προχωρημενες/Λεπτ. Οθόνης.

Στο 13, ειναι Μενου/Ρυθμίσεις/Οθόνη. Για να γινει Πλήρης Οθόνη, κανουμε κλικ στο 4ο εικονιδιο 'Παράθυρο', και μετατρέπεται σε 'Πλήρη Οθόνη'

Edited by flowform
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έσβησα ότι είχα απο wetravel. Κατέβασα και ανάπτυξα το τελευταίο αρχείο We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505 - Λήψη (18/01/2010)

Εγκατάστησα. Δούλεψε!

Βρήκα δορυφόρο σε λίγα λεπτά στο μπαλκόνι μου, (με a-gps πάντως), εντόπισε τη θέση μου. Τώρα να ψάξω στο φόρουμ να δω πώς χρησιμοποιείται αυτό το ρημάδι. Δεν έχω καθόλου μενού/επιλογές να ορίσω που θέλω να πάω ας πούμε, στο full screen.

Να επιμείνω ότι χρειάζεται απ την αρχή ένα νήμα με οδηγίες για το gps του LG GT500/05?

Αν θελει κάποιος admin να το στήσει, θα βοηθήσω με το τι πρέπει να περιλαμβάνει σε οδηγίες

 

που ειναι το link για το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505? αξιζει να μπω στον κοπο λειτουργει κανονικα η θα χασω τον χρονο μου και μετα θα το παρατησω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα

Εχω εδω και 2 βδομαδες το gt505 και εχω το εξης προβλημα:

Εδω και 3 μερες οταν μου ερχετε μυνημα η αναπαντητη και ναι μεν μου γραφει ενα μυνημα εληφθει αλλα οταν το ξεκλειδωνω για να το διαβασω δεν μου βγαζει κατευθυαν να πατησω προβολη οπως εκανε παλια και πρεπει να μπαινω απο το μενου για να το δω.

 

Εκανα και επαναφορα ρυθμησεων αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα καποιος?

Link to comment
Share on other sites

kalimera pedia apo ti vlepo sto forum ginete poli kali doulia ego exo 2 meres pou agoras to lg gt505 k mou fenete fovero kinito , katevasa we travel to perasa sto kinito to egkatestisa alla mou vgazi (no map data ) meta dokisa na katevaso to (garmir) k mou elege pos de mporo na to katevaso mipos mpori kapios na me voithisi giati de mporo na ta katevaso;;sas eyxaristo poli tha perimeno kapia apantisi sas

kalimera!:D

 

το κινητό δεν κάνει για gps. μην παιδεύεσαι άδικα!:)

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ

Το e-mail συνδέεται μέσω wi-fi αν ναι, πως?

Αν όχι τί πρέπει να γίνει?

 

συνδέεται. βάζεις το username και το password σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα - καλημέρα σε όλους - όλες!

Πρέπει να διέγραψα "κάτι" μέσω της διαχείρησης μνήμης του τηλεφώνου και πλέον δεν υπάρχουν ούτε οι εικόνες ούτε οι ήχοι στη μνήμη της συσκευής. Με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις ούτε με αναβάθμιση (αφού έχει την τελευταία έκδοση) δε λύνεται το πρόβλημα. Τί μπορώ να κάνω για να τους επαναφέρω;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εδώ και κάποιες μέρες δεν μπορώ να δω βιντεάκια απ΄το youtube. Έβαλα τον opera αλλά τίποτα!Μου λέει ότι κάνει σύνδεση ή ότι δεν είναι δυνατή και μου λέει έξοδοσ!!!Τι να κάνω;;;;qqqq...thnxxxx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

μόλις αγόρασα κι εγώ το lg gt505 και στη προσπάθεια μου να βάλω το we travel σύμφωνα με τις οδηγίες σελ.61, όταν πάταω για εγκατάσταση του we travel.jad κάνει λήψη, συνδέεται με wi-fi και στη συνέχεια γράφει "αποτυχία ελέγχου ταυτότητας". Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος για το τι χρειάζεται να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

@chrishnz: το κινητό δεν κάνει για gps. οπότε μην προσπαθείς να του βάλεις κάποιο πρόγραμμα.

 

@rigas3: έχει να κάνει με το ρούτερ. δε παίζει βίντεο σε όλα τα ρουτερ, δοκίμασε σε άλλο ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Στο πάνω μέρος της οθόνης βρίσκονται οι αριθμοί 1, 2 και 3 (προφανώς είναι συντομεύσεις για γρήγορη εύρεση επαφών). Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να τους αφαιρέσω από την οθόνη?

Όσο κι αν έψαξα, δεν τα κατάφερα.

 

Και μένα με παίδεψε αλλά λύνεται πολύ απλά: Σέρνεις το δάκτυλό σου από την μια ως την άλλη άκρη της οθόνης.

 

Αυτό που θέλω να αναφέρω εγώ ως κάτοχος του GT500 (2,5 μήνες) είναι πως το κινητό αυτό είναι το πιο προβληματικό κινητό που είχα ποτέ. Πολύ πιο πάνω είχα γράψει για το πρόβλημα της οθόνης αφής που είχα (αλλού πατούσα και αλλού καταλάβαινε το κινητό-και δεν είναι πρόβλημα βαθμονόμησης). Το έστειλα για σέρβις (Γερμανός) άλλαξαν όλο το συστημα αφής και όλα καλά... για 2 μέρες. Τώρα έχει βγάλει ένα πολύ ενοχλητικό σημάδι στο μέσο της οθόνης και όταν πατάω οπουδήποτε αυτό γίνεται έντονο και βγάζει χρώματα. Άντε πάλι σερβις... Σημειοτέον πως δεν μου έχει πέσει ποτέ κάτω, δεν το κακομεταχειρίζομαι και έχω πάρει και θήκη.

 

Ισως να είμαι απλά άτυχος αφού δεν έχω δει κάποιον αλλο στο φόρουμ αυτό με ανάλογα προβλήματα.

 

Επίσης αν και το κινητό έχει πόλυ ωραίες λειτουργίες και είναι εύχρηστο μπορείς να βρεις καλύτερα κινητά στο είδος αυτό ( οθόνη αφής ) στα ίδια ή και με λιγότερα λεφτά απλά χωρίς το -άχρηστο κατ'εμέ- Wi-fi.

 

Προσωπικό συμπέρασμα : Το GT500 δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

@chrishnz: το κινητό δεν κάνει για gps. οπότε μην προσπαθείς να του βάλεις κάποιο πρόγραμμα.

 

@rigas3: έχει να κάνει με το ρούτερ. δε παίζει βίντεο σε όλα τα ρουτερ, δοκίμασε σε άλλο ρουτερ.

 

 

Μιας κ μολις χ8ες αγορασα το συγκεκριμενο κινητο ειχα σκοπο να το ψαξω να του περασω καποιο προγραμμα για gps. Oσοι το εχετε ψαξει δεν εχετε βρει ακρη? στο μαμα μπορεις ν απενεργοποιησεις το Α-gps?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα

Εχω εδω και 2 βδομαδες το gt505 και εχω το εξης προβλημα:

Εδω και 3 μερες οταν μου ερχετε μυνημα η αναπαντητη και ναι μεν μου γραφει ενα μυνημα εληφθει αλλα οταν το ξεκλειδωνω για να το διαβασω δεν μου βγαζει κατευθυαν να πατησω προβολη οπως εκανε παλια και πρεπει να μπαινω απο το μενου για να το δω.

 

Εκανα και επαναφορα ρυθμησεων αλλα τιποτα.

 

Καμια ιδεα καποιος?

 

 

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση αλλα επιδει εχει περασμενη την τελευταια εκδοση δεν με αφηνει:angry: εχει κανενας αλλος καμια ιδεα? βαριεμε να τρεχω αμπελοκηπους που ειναι το σερβις

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να κανω αναβαθμιση αλλα επιδει εχει περασμενη την τελευταια εκδοση δεν με αφηνει:angry: εχει κανενας αλλος καμια ιδεα? βαριεμε να τρεχω αμπελοκηπους που ειναι το σερβις

Έχει LG service στους Αμπελόκηπους ???????

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να βλεπουμε τους υποτιτλους απο ξεχωριστο αρχειο ενσωματωμενους στην ταινια πχ;

και φυσικα να εχουμε παλι δυνατοτητα φουλ σκριν

Link to comment
Share on other sites

εχω το lg gt505,πολλες φορες δεν κανει συνδεση μεσω το ρουτερ κανει οποτε του καπνισει,επισης δεν αναπαραγει τα βιντεο του youtube.να το για σερβις?

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη για να βλεπουμε τους υποτιτλους απο ξεχωριστο αρχειο ενσωματωμενους στην ταινια πχ;

και φυσικα να εχουμε παλι δυνατοτητα φουλ σκριν

 

Πήγαινε εδώ και η δουλειά σου θα γίνει μια χαρά... (δοκιμασμένα) !!

 

Υ.Γ.: Μόλις τώρα πρόσεξα ότι έχει αλλάξει το avatar του 505 και έχει φύγει η εικόνα με το χάρτη του wisepilot... Υπήρχαν πολλά παράπονα ότι δεν κάνει και πολλά πολλά σαν gps (ας όψεται η έλλειψη "τρεξίματος" σε java των διαφόρων προγραμμάτων χαρτογράφησης...) και έγινε η αλλαγή ? Πάντως, νομίζω ότι είναι πιο ωραία η εικόνα αυτή...

Edited by SpySif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...