Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παλικάρια , τώρα στα κοντά θα αλλάξω τη συσκευή μου και λέω να πάω για το GT505 !

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το Wi-Fi (802.11b/g) , ...όλα δουλεύουν OK ???

Βρίσκω δηλαδή σήμα και μετά αρχίζω και σερφάρω ; :worry:

Παίζει OK με FaceBook ; :)

 

Κάμερες , διάρκεια μπαταρίας και άλλα χαζά δεν με ενδιαφέρουν.

Περιμένω απάντηση .... thanks ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ δεν μπορώ να δώ βίντεο απο το youtube ίσως επειδή έχω την πρώτη έκδοση firmware στο κινητό μου.

Ωστόσο μπορώ να δώ βίντεο απο το metacafe κλπ κλπ.

Οι λύσεις είναι δύο :

1. Αναβάθμιση του firmware του κινητού

2. Αναβάθμιση του YouTube :ninja:

 

Πρέπει το youtube να αποκτήσει πλήρη συμβατότητα με τη συσκευή μου κι όχι εγώ με αυτό :tease:

 

Εγω ομως απο οτι ειδα δεν εχω την πρωτη εκδοση..Οποτε δεν νομιζω πως ειναι αυτο το προβλημα..Δεν μπορω να καταλαβω.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα στο κινητο πριν απο λιγο το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505.

οπως και με το mgmaps ετσι και εδω δεν γινεται η εγκατασταη . στο σημειο που λεει στισ οδηγιες 8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

εμενα μονο στο τοπικη συνδεση εχει την επιλογη να επιτρεπεται παντα στα υπολοιπα εχει ερωτηση ή αρνηθειτε ετσι οταν μπαινω στο προγραμμα με ροταει ολη την ωρα με αποτελεσμα να μην τρεχει.πειτε καμια λυση ευχαριστω εκ των προτερων.

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Για το gps βρήκα αυτό:

 

1. Change setting in connections setting as follow:

GPS type: assisted GPS

 

2.Access the hidden menu by dialing: 3845#*505#

3. Go to GPS test

4. In the User setting, set these items:

Session type: Tracking

Operation Mode: Stand alone

Quality: leave it default

Log enable: Enable

5. In the System setting, set as follow:

Protocol select: Control plane

SUPL_HSLP_Addr: leave it as default

Notification type: Always accept

CP molr type: Assisstance data

 

6. After that, back to the previous menu, and try to use Get Position, leave it awhile to get the position. When it is counting, it's not done yet. It's done when giving the LAT, LON, and Altitude...etc..

 

 

Εγώ το έκανα και δούλεψε. Αλλά δεν έκανα την πρώτη ρύθιση.Βέβαια παρακάτω, στη ρύθμιση αυτή: CP molr type: Assisstance data... νομίζω πως σε χρεώνει.(πάντως δεν εμφανίζεται κάποιο εικονίδιο πάνω αριστερά που να δείχνει ότι κάνει χρήση δεδομένων)

 

Αν κάποιος είναι σίγουρος ότι μπορεί να χρεώνει αυτή η ρύθμιση, ας το πει για να μην έρθει κανένας λογαριασμός..!!

λοιπον τωρα τα εχω κανει ολα με lg gt 500! εκανα τα παραπανω και επιασε δορυφορο καθως πηγαινα με 130χμ/χιλιομετρα χρησιμοποιωντας το mgmaps. ειχα πληροφοριες για ταχυτητα, υψομετρο,και φυσικα αφου ειχα περασει τους offline χαρτες στο κινητο, και την θεση μου στον χαρτη καθως οδηγουσα με απιστευτη ακριβεια!!αφου ενθουσιαστηκα τοσο που πηγα και πηρα μεγαλυτερη microsd καρτα για να περασω και αλλες πολεις στον χαρτη! ολα αυτα με gps σε stand alone mode! αρα:

1. gps δουλευει

2. full screen videos 320x192 δουλευουν

3. wifi δουλευει

4. youtube streaming, αναλογα με το modem, δουλευουν

5. και οτι αλλο εχει το κινητο δοκιμασμενα ολα ( μονο το wetravel δεν καταφερα)

και ολα αυτα διαβαζοντας ολο το forum κυριολεκτικα! πολυ καλη δουλεια παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια ρε παιδια περασα το wetravel οπως λεει στις οδηγιες ο arxitas τα κανω ολα κανονικα και μολις φτανω στο σημειο να αλλαξω την γλωσσα στα ελληνικα δεν υπαρχει μονο 3 ξενες γλωσσες,το αφηνω στο default και προχωρω στην πολη παταω Αθηνα και στα ελληνικα και στα αγγλικα και δεν την εμφανιζει ή βαζω περιστερι παλι τιποτα,παταω cancel και παω στο βασικο μενου και δειχνει 0,00 km/h και οχι 64 οπως λενε οι οδηγιες,τι φταει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια , τώρα στα κοντά θα αλλάξω τη συσκευή μου και λέω να πάω για το GT505 !

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το Wi-Fi (802.11b/g) , ...όλα δουλεύουν OK ???

Βρίσκω δηλαδή σήμα και μετά αρχίζω και σερφάρω ; :worry:

Παίζει OK με FaceBook ; :)

 

Κάμερες , διάρκεια μπαταρίας και άλλα χαζά δεν με ενδιαφέρουν.

Περιμένω απάντηση .... thanks ! :D

 

Η συσκευή έχει αρκετά καλές δυνατότητες και να το πάρεις μόνο για facebook το μειώνεις αρκετά.

Το WIFI λειτουργεί άψογα και μπαίνει και σε ξεκλειδώτα.Επίσης εχει την δυνατότητα αυτόματης σύνδεσης στα αποθηκευμένα δίκτυα.

Και το Facebook φυσικά και παίζει καθώς το Facebook είναι ένα site και αυτό όπως τα άλλα.Το Facebook αναγνωρίζει την συσκευή και έχεις δυνατότητες να προβάλεις την σελίδα σαν mobile site και σαν κανονική εμφάνιση (όπως στα PC).

 

Εγω ομως απο οτι ειδα δεν εχω την πρωτη εκδοση..Οποτε δεν νομιζω πως ειναι αυτο το προβλημα..Δεν μπορω να καταλαβω.. :wacko:

 

Δές εάν μπορείς να δείς βίντεο στο Youtube απο κάποιο άλλο router (εάν βρείς κάνενά ανοιχτό πχ σε κάνα καφέ δοκίμασε).

Απο metacafe μπορείς να δείς βίντεο ;

 

παιδια περασα στο κινητο πριν απο λιγο το We-Travel 0.9.08 Full Screen LG GT505.

οπως και με το mgmaps ετσι και εδω δεν γινεται η εγκατασταη . στο σημειο που λεει στισ οδηγιες 8.Στα ακόλουθα επιλέξτε “Να επιτρέπεται πάντα” :

- Τοπική Σύνδεση

- Ανάγνωση πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Καταγραφή πρόσβασης δεδομένων χρήστη

- Τοποθεσία

 

εμενα μονο στο τοπικη συνδεση εχει την επιλογη να επιτρεπεται παντα στα υπολοιπα εχει ερωτηση ή αρνηθειτε ετσι οταν μπαινω στο προγραμμα με ροταει ολη την ωρα με αποτελεσμα να μην τρεχει.πειτε καμια λυση ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Έκανες την εγκατάσταση με το .JAD (αυτό συνήθως συμβαίνει όταν η εγκατάσταση γίνεται με το .JAR);

 

 

 

μια βοηθεια ρε παιδια περασα το wetravel οπως λεει στις οδηγιες ο arxitas τα κανω ολα κανονικα και μολις φτανω στο σημειο να αλλαξω την γλωσσα στα ελληνικα δεν υπαρχει μονο 3 ξενες γλωσσες,το αφηνω στο default και προχωρω στην πολη παταω Αθηνα και στα ελληνικα και στα αγγλικα και δεν την εμφανιζει ή βαζω περιστερι παλι τιποτα,παταω cancel και παω στο βασικο μενου και δειχνει 0,00 km/h και οχι 64 οπως λενε οι οδηγιες,τι φταει?

 

Μέσα στο WeTravel υπάρχει ο φάκελος Config.Δεν εάν περιέχει μέσα ένα αρχείο LANG_GR.Αν όχι τότε κατέβασε μία έκδοση που να έχει ελληνικό μενού (Εξάγετε τον φάκελο Config και τοποθετήστε τον μέσα στον φάκελο του We Travel στην

συσκευή σας.Ανοίξτε το πρόγραμμα και πηγαίνετε Settings\Advanced\Screen Details

Στην επιλογή Language επιλέξτε το Lang_GR και το Ελληνικό μενού είναι έτοιμο)

Για να βρείς την Αθήνα γράψε πχ Αθ ή ATH και όχι Athina ή Athens (μόνο τα πρώτα γράμματα).

Εάν η έκδοση που έχεις είναι ή 0.9.0.8 τότε έχει "διορθωθεί" απο την WeTravel και δεν λέει 64 klm πλέον αλλά 0.

Edited by Arxitas
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει αρκετά καλές δυνατότητες και να το πάρεις μόνο για facebook το μειώνεις αρκετά.

Το WIFI λειτουργεί άψογα και μπαίνει και σε ξεκλειδώτα.Επίσης εχει την δυνατότητα αυτόματης σύνδεσης στα αποθηκευμένα δίκτυα.

Και το Facebook φυσικά και παίζει καθώς το Facebook είναι ένα site και αυτό όπως τα άλλα.Το Facebook αναγνωρίζει την συσκευή και έχεις δυνατότητες να προβάλεις την σελίδα σαν mobile site και σαν κανονική εμφάνιση (όπως στα PC).

 

 

 

Δές εάν μπορείς να δείς βίντεο στο Youtube απο κάποιο άλλο router (εάν βρείς κάνενά ανοιχτό πχ σε κάνα καφέ δοκίμασε).

Απο metacafe μπορείς να δείς βίντεο ;

 

 

 

Έκανες την εγκατάσταση με το .JAD (αυτό συνήθως συμβαίνει όταν η εγκατάσταση γίνεται με το .JAR);

 

 

 

 

 

Μέσα στο WeTravel υπάρχει ο φάκελος Config.Δεν εάν περιέχει μέσα ένα αρχείο LANG_GR.Αν όχι τότε κατέβασε μία έκδοση που να έχει ελληνικό μενού (Εξάγετε τον φάκελο Config και τοποθετήστε τον μέσα στον φάκελο του We Travel στην

συσκευή σας.Ανοίξτε το πρόγραμμα και πηγαίνετε Settings\Advanced\Screen Details

Στην επιλογή Language επιλέξτε το Lang_GR και το Ελληνικό μενού είναι έτοιμο)

Για να βρείς την Αθήνα γράψε πχ Αθ ή ATH και όχι Athina ή Athens (μόνο τα πρώτα γράμματα).

Εάν η έκδοση που έχεις είναι ή 0.9.0.8 τότε έχει "διορθωθεί" απο την WeTravel και δεν λέει 64 klm πλέον αλλά 0.

 

 

τελικα φιλε μου το εκανα με το .jad αν και οταν παω να κανω την εγκατασταση κανει αυτοματη συνδεση μεσω wifi. τωρα εγινε σωστα αλλα δεν εκτελει το :

Ανοίξτε την εφαρμογή.Θα ζητήσει να γίνει Search root. Πατήστε Yes. Μόλις τελειώσει η αναζήτηση θα σας εμφανίσει: "Use this as wetravel root? (Others/Wetravel). Πατήστε Yes.

και δεν μπορω να επιλεξω γλωσσα....

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να δώ βίντεο απο το youtube ίσως επειδή έχω την πρώτη έκδοση firmware στο κινητό μου.

Ωστόσο μπορώ να δώ βίντεο απο το metacafe κλπ κλπ.

Οι λύσεις είναι δύο :

1. Αναβάθμιση του firmware του κινητού

2. Αναβάθμιση του YouTube :ninja:

 

Πρέπει το youtube να αποκτήσει πλήρη συμβατότητα με τη συσκευή μου κι όχι εγώ με αυτό :tease:

 

Εγω που εχω την τελευταια εκδοση, παλι δεν μου παιζει το youtube. Στην αρχη εμπαινε κανονικα, μετα κατι επαθε και δεν μπαινει με την καμια! Εστειλα email στην LG αναφεροντας το προβλημα αλλα μου απαντησαν αυτο:

 

"Αγαπητέ κύριε,

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 800 112 00300 ή 2104800564, Δευτέρα με Σάββατο, 09:00 - 20:00, προκειμένου να μας δώσετε περισσότερες πληροφορίες για την λειτουργία της συσκευής σας και, σε περίπτωση που χρειαστεί, θα σας φέρουμε σε επαφή με το εξουσιοδοτημένο μας service.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics "

 

Δεν εχω προλαβει ακομα να παρω τηλεφωνο λογω δουλειας. Αν προλαβαινει καποιος απο σας ας παρει τηλεφωνο να ρωτησει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα τώρα στο site της LG και ενώ λέει αναβάθμιση λογισμικού στο GT505 δεν παρέχεται το Firmware για το GT505.Κατέβασα και το PC SYNC που δίνει για την αναβάθμιση και εκεί όμως δεν παρέχεται αναβάθμιση για την συσκευή.

Μήπως το Firmaware του GT505 σχετίζεται με κάποια άλλη συσκευή και μπορούμε να κάνουμε την αναβάθμιση; (αν και το αποκλείω ωστόσο δεν μπορείς να ξέρεις).

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει αρκετά καλές δυνατότητες και να το πάρεις μόνο για facebook το μειώνεις αρκετά.

Το WIFI λειτουργεί άψογα και μπαίνει και σε ξεκλειδώτα.Επίσης εχει την δυνατότητα αυτόματης σύνδεσης στα αποθηκευμένα δίκτυα.

Και το Facebook φυσικά και παίζει καθώς το Facebook είναι ένα site και αυτό όπως τα άλλα.Το Facebook αναγνωρίζει την συσκευή και έχεις δυνατότητες να προβάλεις την σελίδα σαν mobile site και σαν κανονική εμφάνιση (όπως στα PC).

 

 

 

Δές εάν μπορείς να δείς βίντεο στο Youtube απο κάποιο άλλο router (εάν βρείς κάνενά ανοιχτό πχ σε κάνα καφέ δοκίμασε).

Απο metacafe μπορείς να δείς βίντεο ;

 

 

 

Έκανες την εγκατάσταση με το .JAD (αυτό συνήθως συμβαίνει όταν η εγκατάσταση γίνεται με το .JAR);

 

 

 

 

 

Μέσα στο WeTravel υπάρχει ο φάκελος Config.Δεν εάν περιέχει μέσα ένα αρχείο LANG_GR.Αν όχι τότε κατέβασε μία έκδοση που να έχει ελληνικό μενού (Εξάγετε τον φάκελο Config και τοποθετήστε τον μέσα στον φάκελο του We Travel στην

συσκευή σας.Ανοίξτε το πρόγραμμα και πηγαίνετε Settings\Advanced\Screen Details

Στην επιλογή Language επιλέξτε το Lang_GR και το Ελληνικό μενού είναι έτοιμο)

Για να βρείς την Αθήνα γράψε πχ Αθ ή ATH και όχι Athina ή Athens (μόνο τα πρώτα γράμματα).

Εάν η έκδοση που έχεις είναι ή 0.9.0.8 τότε έχει "διορθωθεί" απο την WeTravel και δεν λέει 64 klm πλέον αλλά 0.

 

Υπαρχει μεσα στο φακελο confing το Lang_GR αλλα δεν μου το εμφανιζει στο μενου για την γλωσσα μονο Lang_AF,Lang_CZ,Lang_DE,και για την πολη το εχω δοκιμασει με ολους τους τροπους και δεν εμφανιζει ουτε την Αθηνα ουτε το Περιστερι τιποτα,ουτε φαινετε κανενας χαρτης.

Edited by jey
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεσα στο φακελο confing το Lang_GR αλλα δεν μου το εμφανιζει στο μενου για την γλωσσα μονο Lang_AF,Lang_CZ,Lang_DE,και για την πολη το εχω δοκιμασει με ολους τους τροπους και δεν εμφανιζει ουτε την Αθηνα ουτε το Περιστερι τιποτα,ουτε φαινετε κανενας χαρτης.

Να σου πώ. Μόλις πατάς επιλογή γλώσσας κατεβαίνει ένα μενού με τις τρείς αυτές επιλογές που προανέφερες.Δεξιά τους υπάρχει μια λευκη κάθετη γραμμή (αρκετά λεπτή) με γκρί πάνω.Η γραμμή αυτή είναι συρόμενη και με το μολυβάκι την σέρνεις κάτω και βρίσκεις και τις υπόλοιπες γλώσσες.

Για τον χάρτη σου βγάζει στην μπεζ οθόνη NO MAP DATA ?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πώ. Μόλις πατάς επιλογή γλώσσας κατεβαίνει ένα μενού με τις τρείς αυτές επιλογές που προανέφερες.Δεξιά τους υπάρχει μια λευκη κάθετη γραμμή (αρκετά λεπτή) με γκρί πάνω.Η γραμμή αυτή είναι συρόμενη και με το μολυβάκι την σέρνεις κάτω και βρίσκεις και τις υπόλοιπες γλώσσες.

Για τον χάρτη σου βγάζει στην μπεζ οθόνη NO MAP DATA ?

 

Nαι το εκανα και αυτο και υπαρχουν μονο αυτες οι 3 γλωσσες,οι οποιες ειναι οι πρωτες στον φακελο confing,στην μπεζ οθονη δεν γραφει NO MAP DATA αλλα εχει κατω αριστερα 4 επιλογες Μ + - MENU,μηπως φταιει που δεν εχω κανει αναβαθμηση λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εκανα και αυτο και υπαρχουν μονο αυτες οι 3 γλωσσες,οι οποιες ειναι οι πρωτες στον φακελο confing,στην μπεζ οθονη δεν γραφει NO MAP DATA αλλα εχει κατω αριστερα 4 επιλογες Μ + - MENU,μηπως φταιει που δεν εχω κανει αναβαθμηση λογισμικου?

 

φιλε αρχιτα ολα καλα με την επιλογη γλωσσας το εβγαλε το μενου τωρα μενουν τα προβληματα με τις πολεις που ειναι πολυ λιγες και την μπεζ οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εκανα και αυτο και υπαρχουν μονο αυτες οι 3 γλωσσες,οι οποιες ειναι οι πρωτες στον φακελο confing,στην μπεζ οθονη δεν γραφει NO MAP DATA αλλα εχει κατω αριστερα 4 επιλογες Μ + - MENU,μηπως φταιει που δεν εχω κανει αναβαθμηση λογισμικου?

Πήγαινε στον φάκελο config και βγάλε απο μέσα τις υπόλοιπες γλώσσες και άφησε μέσα το LANG_GR και το LANG_UK (που είναι το αρχικό).Πάντως αφού η λευκή γραμμή εμφανίζεται δεξιά σημαίνει πως υπάρχουν περισσότερες γλώσσες αλλα επειδή η γραμμή είναι λεπτή θέλει να την πιασεις προσεχτικά (έπειτα απο αρκετές προσπάθειες) με το μολυβακι και να την συρεις κατω να εμφανιστούν και οι υπόλοιπες.

Δορυφόρο πιάνεις?Σου βγάζει στον χάρτη που βρίσκεσαι ?

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ αφού πήγαν όλα καλά με την γλώσσα.

Για τον χάρτη αυτός που έχει μέσα είναι ο Ελληνικός χάρτης που δίνει το site του WeTravel για την Ελλάδα και είναι αρκετά ελλιπής.Δοκίμασε τον χάρτη:Ελληνικοί χάρτες για We-travel (Powered by Garmin, Exported by NIKOLASIRA, v1.85) που υπάρχει στο site του Jimdem LG ARENA TOOLS στα Download.Ο χάρτης έχει μέγεθος 600 ΜΒ.Θα τον βάλεις στον φάκελο MAPS και έπειτα θα πάς στο WeTravel\Ρυθμίσεις\Προχωρημένες\Επιλογή Χάρτη

Edited by Arxitas
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο config και βγάλε απο μέσα τις υπόλοιπες γλώσσες και άφησε μέσα το LANG_GR και το LANG_UK (που είναι το αρχικό).Πάντως αφού η λευκή γραμμή εμφανίζεται δεξιά σημαίνει πως υπάρχουν περισσότερες γλώσσες αλλα επειδή η γραμμή είναι λεπτή θέλει να την πιασεις προσεχτικά (έπειτα απο αρκετές προσπάθειες) με το μολυβακι και να την συρεις κατω να εμφανιστούν και οι υπόλοιπες.

Δορυφόρο πιάνεις?Σου βγάζει στον χάρτη που βρίσκεσαι ?

 

δεν μου εμφανιζει κανενα χαρτη,μονο στην μπεζ οθονη πανω δεξια μια μπλε τελεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!! ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό....θα ήθελα να μου πείτε αν υποστηρίζει garmin και επίσης τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις......έχω ένα samsung innov8 από το οποίο σε επίπεδο υποστήριξης από την εταιρία είναι ενα ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SAMSUNG!!!!)

ενδιαφέρομαι για κάμερα αλλά το sony ericsson xperia2 που σκέφτομαι παρουσιάζει προβλήματα στην παράδοση και όχι μόνο (μιας και έχει και δικά του windows επάνω).

Για να μην κουράζω το κινητό αξίζει;κάμερα/garmin/τιμή......για το gps έχω κόλλημα και το θέλω στο κινητό μου...από εκεί και πέρα είδα από το λίγο που διάβασα ότι το gps του είναι λίγο πολύπλοκο για αυτό ρωτάω για το garmin...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα τελικα το περασα το wetravel αλλα εχω ακομα ενα προβλημα οταν παω στο εισαγεται πολη ειτε εισαγω ειτε δεν εισαγω παταω οκ και δν βγαινει απο εκει με τιποτα επεισης εχει επιλεγμενο το καμια(δεν ξερω αν παιζει ρολο) προσπαθω να το ξετσεκαρω ματαια ομως .χρειαζομαι για ακομα μια φορα την σοφη γνωμη σας ευχαριστω

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

...μια βοηθεια ρε παιδες γτ σχεδον ενα μηνα τωρα δεν εχω βρει λυση...

στην αρχη ολα καλα μπορουσα να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω wifi (Opera)....κυριολεκτικα απο τη μια μερα στην αλλη δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσα απο Java εφαρμογες(π.χ. το Google Maps του κινητου,Opera και γενικως)....μπορει αν ξέρει κανεις να διορθωθει ή να το παω για αναβαθμιση? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε με το GPS που αρκετά παιδιά ενδιαφέρονται. Σας δίνω την παρακάτω πρόταση, μιας και το GPS που υποστηρίζει το LG 505 ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ, Μιας και ασχολούμαι με τα GPS από τα πρώτα βήματα στην Ελλάδα το 2002.

 

ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ME ΟΘΟΝΗ 4'3 (ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Sygic DRIVE)

http://s3.directupload.net/images/100121/ws5dzgfs.jpg

 

ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (iGO8- DESTINATOR8-Sygic-MIOMAP8-Mmigo-Garmin xt-TOM TOM-OZI).

http://s7.directupload.net/images/100121/lsm4itjl.jpg http://s8.directupload.net/images/100121/acuhrhye.jpg http://s2.directupload.net/images/100121/lafza7uk.jpg http://s5.directupload.net/images/100121/el3hdsao.jpg http://s3.directupload.net/images/100121/aly48tfq.jpg http://s6.directupload.net/images/100121/yttgbynl.jpg http://s11b.directupload.net/images/100121/bniwm4cx.jpg

 

ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ GPS ΜΕ ΜΟΛΙΣ 49euro ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ 49euro.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στον φάκελο config και βγάλε απο μέσα τις υπόλοιπες γλώσσες και άφησε μέσα το LANG_GR και το LANG_UK (που είναι το αρχικό).Πάντως αφού η λευκή γραμμή εμφανίζεται δεξιά σημαίνει πως υπάρχουν περισσότερες γλώσσες αλλα επειδή η γραμμή είναι λεπτή θέλει να την πιασεις προσεχτικά (έπειτα απο αρκετές προσπάθειες) με το μολυβακι και να την συρεις κατω να εμφανιστούν και οι υπόλοιπες.

Δορυφόρο πιάνεις?Σου βγάζει στον χάρτη που βρίσκεσαι ?

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ αφού πήγαν όλα καλά με την γλώσσα.

Για τον χάρτη αυτός που έχει μέσα είναι ο Ελληνικός χάρτης που δίνει το site του WeTravel για την Ελλάδα και είναι αρκετά ελλιπής.Δοκίμασε τον χάρτη:Ελληνικοί χάρτες για We-travel (Powered by Garmin, Exported by NIKOLASIRA, v1.85) που υπάρχει στο site του Jimdem LG ARENA TOOLS στα Download.Ο χάρτης έχει μέγεθος 600 ΜΒ.Θα τον βάλεις στον φάκελο MAPS και έπειτα θα πάς στο WeTravel\Ρυθμίσεις\Προχωρημένες\Επιλογή Χάρτη

 

Θα το δοκιμασω το απογευμα και θα σου πω ευχαριστω παντως για την προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε με το GPS που αρκετά παιδιά ενδιαφέρονται. Σας δίνω την παρακάτω πρόταση, μιας και το GPS που υποστηρίζει το LG 505 ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ, Μιας και ασχολούμαι με τα GPS από τα πρώτα βήματα στην Ελλάδα το 2002.

 

ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ME ΟΘΟΝΗ 4'3 (ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Sygic DRIVE)

http://s3.directupload.net/images/100121/ws5dzgfs.jpg

 

ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ (iGO8- DESTINATOR8-Sygic-MIOMAP8-Mmigo-Garmin xt-TOM TOM-OZI).

http://s7.directupload.net/images/100121/lsm4itjl.jpg http://s8.directupload.net/images/100121/acuhrhye.jpg http://s2.directupload.net/images/100121/lafza7uk.jpg http://s5.directupload.net/images/100121/el3hdsao.jpg http://s3.directupload.net/images/100121/aly48tfq.jpg http://s6.directupload.net/images/100121/yttgbynl.jpg http://s11b.directupload.net/images/100121/bniwm4cx.jpg

 

ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ GPS ΜΕ ΜΟΛΙΣ 49euro ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ 49euro.

 

Το συγκεκριμενο gps εχει απο 99 ευρω,δεν το εχω βρει 49 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο gps εχει απο 99 ευρω,δεν το εχω βρει 49 ευρω.

 

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΩ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ...!!

 

http://s10b.directupload.net/images/100122/pjdtkqtw.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκει κανείς κανενα μαγαζί που να δίνει αυτό το κινητό;

 

Δεν είναι κινητό, είναι PNA GPS. Έχει μέσα από αριθμομηχανή - μέχρι PLAYER MP3 & PLAYER PHOTO..!!! Kαι οθόνη αφής 4,3' (480χ272).

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...