Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Δοκίμασα το browser του κινητού και είδα ότι συνδέομαι στο internet χωρίς ωστόσο να είμαι σε κάποιο ασύρματο δίκτυο.Προφανώς έμπαινα με WAP. Ξέρει κανείς από που μπορώ να ρυθμίσω το borwser ώστε να μπαίνει μόνο με wifi?

 

 

Θα πας βοηθητικές εφαρμογές/ browser/ ρυθμίσεις/ προφίλ/ επιλέγεις Wi-Fi και είσαι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, ποια είναι το πιο "ενημερωμένο" site με εφαρμογες για το κινητό μας? ?? ;)

Συγκεκριμένα ψάχνω κάποιον "word viewer" του office... :D

 

για help plzzzzzzz:!::!::!:

 

οποιοδήποτε έγγραφο word ή acrobad reader βάλεις το κινητό το διαβάζει από μόνο του.

Για μένα δεν χρειαζεται να εγκαταστήσεις τπτ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

οποιοδήποτε έγγραφο word ή acrobad reader βάλεις το κινητό το διαβάζει από μόνο του.

Για μένα δεν χρειαζεται να εγκαταστήσεις τπτ παραπάνω...

 

 

Σωστά για τα word είσαι ok!

Για τα power point υπάρχει τίποτα? ??:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...

Παιδιά έχω εδώ και καιρό το Lg gt505...

Πολύ καλό για τα λεφτά του....Το μόνο που μας τα χαλάει είναι το κλειστό λειτουργικό..

 

Περνάω στο ψητό...

Πέρασα το wetravel κια λειτούργησε περίφημα στην αρχή..έβρισκε δορυφόρο ακόμα κι αν ήμουν μέσα στο σπίτι μου...από κάποια στιγμή και μετά όμως σταμάτησε να βρίσκει δορυφόρο...

Έχει κανείς καμιά ιδέα...?Να σημειώσω ότι δεν πείραξα κάποια ρυθμιση σχετικά με Gps...

Link to comment
Share on other sites

Α δε μου λες κάτι άλλο;

Τους φακέλους πως τους έβαλες μέσα;

Σε ρωτάω για το εξής.

Τους δικούς μου τωρα τους έχω βάλει στην κάρτα μνήμης και έχω τον αρχικό φάκελο MGmapsCache και μέσα σ αυτό 3 φακέλους. 1ος κοσμος, 2ος ελλάδα, 3ος Αθήνα

μέσα σε κάθε από αυτούς τους 3 φακέλους περιέχεται ένας φάκελος mgmapscache όπου κατεβαίνουν οι χάρτες.

Αν τώρα θέλω να δω τον κόσμο μέχρι 8 ζουμ πάω στο browse και λέω κόσμος-mgmapscache αν θέλω να πάω ελλάδα μέχρι 15 πάω ελλάδα κτλ.

Δεν γίνεται να μην κάνω τη διαδικασία του browsing; Άλλες φορές που έβαλα χάρτες τους πέταγα χύμα μέσα μόνο στον κοινό φάκελο mgmapscache που βρισκόταν στην κάρτα, και μπορούσα να κάνω τα πάντα ΑΛΛΑ,

όταν π.χ μετά αποφάσιζα να βάλω π.χ ζουμ 15-17 για θεσσαλονίκη, και αφού είχα στον κοινό ζουμ 15-17 για Αθήνα, ο υπολογιστής μου έγραφε όταν έκανα copy το χάρτη της Θεσσαλονίκης στην κάρτα: Στον φάκελο που προσπαθείτε να αντιγράψετε το συγκεκριμένο αρχείο περιέχεται ίδιος φάκελος. Και οπότε δεν λειτούργησε έτσι.

Γιατί το 15-17 θεσσαλονίκης είχε το ίδιο όνομα με το 15-17 Αθήνας, γιατί όταν κατεβαίνουν οι χάρτες γράφουν μόνο 15 κτλ.

οπότε εκεί στηρίχτηκα για την αλλαγή των φακέλων και τους έχω τώρα έτσι αλλά κάθε φορά πρέπει να πατάω browse αν θέλω περισσότερο ζουμ από αυτό που του έχω βάλει.

Ελπίζω να καταλαβες.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Έναν μόνο φάκελο φτιάχνεις MGMapsCache στο root της κάρτας ή όπου αλλού θέλεις εσύ και τον συνδέεις από το πρόγραμμα ότι θα περιέχει τους χάρτες

Μετά πετάς χύμα μέσα σε αυτόν όλους τους φακέλους GoogleMap_xx

Αν έχει παραπάνω από 1 περιοχές με το ίδιο ζούμ, πατάς ναι στο overwrite.

Επίσης πετάς μέσα και ένα από τα αρχεία cache.conf που υπάρχουν στους φακέλους. Οποιοδήποτε. Δεν έχει σημασία.

Αυτό που έχει σημασία είναι το αρχείο αυτό καθώς και όλα τα επίπεδα ζουμ να έχουν φτιαχτεί με τις ίδιες ρυθμίσεις hash και tiles per file (όποιες τελικά διάλεξες).

 

Τα ενώνει όλα μόνο του και ποτέ δεν χρειάζεται να αλλάξεις φάκελο.

Αυτό που θα χρειαστεί να κάνεις μόνο είναι αν θελήσεις ποτέ να αφαιρέσεις μια περιοχή, θα πρέπει να σβήσεις όλο το φάκελο με το επίπεδο ζουμ που επέλεξες να αφαιρέσεις και να τον ξαναπροσθέσεις μόνο για τις περιοχές που θες να μείνουν (οπότε καλό είναι να έχεις αποθηκεύσει με οργανωμένο τρόπο τις περιοχές σου στον σκληρό για να μην τις ξανακατεβάζεις).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

Αντιμετοπιζω ενα προβλημα και 8α ηθελα την γνωμη σας.

Οταν ανοιγω το wifi και μπαινω στο e-buddu μετα απο 2 λεπτα περιπογ αποσυνδεετε το wifi αντιστοιχα και με τον brosher.υπαρχει καποια επιλογη που 8α την παταω και δεν 8α αποσυνδεετε τοσο γρηγορα το wifi δηλαδη να το ανοιγω και οταν το απενεργοποιω ναι σταματει και οχι οποτε 8ελει αφτο να αποσθνδεετε με το ιντερνετ και να πρεπει παλι να μπω στο δικτυω και να κανω παλι συνδεση.ευχαριστω.

ελπιζω να μην γινεται μονο σε μενα αυτο.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Έναν μόνο φάκελο φτιάχνεις MGMapsCache στο root της κάρτας ή όπου αλλού θέλεις εσύ και τον συνδέεις από το πρόγραμμα ότι θα περιέχει τους χάρτες

Μετά πετάς χύμα μέσα σε αυτόν όλους τους φακέλους GoogleMap_xx

Αν έχει παραπάνω από 1 περιοχές με το ίδιο ζούμ, πατάς ναι στο overwrite.

Επίσης πετάς μέσα και ένα από τα αρχεία cache.conf που υπάρχουν στους φακέλους. Οποιοδήποτε. Δεν έχει σημασία.

Αυτό που έχει σημασία είναι το αρχείο αυτό καθώς και όλα τα επίπεδα ζουμ να έχουν φτιαχτεί με τις ίδιες ρυθμίσεις hash και tiles per file (όποιες τελικά διάλεξες).

 

Τα ενώνει όλα μόνο του και ποτέ δεν χρειάζεται να αλλάξεις φάκελο.

Αυτό που θα χρειαστεί να κάνεις μόνο είναι αν θελήσεις ποτέ να αφαιρέσεις μια περιοχή, θα πρέπει να σβήσεις όλο το φάκελο με το επίπεδο ζουμ που επέλεξες να αφαιρέσεις και να τον ξαναπροσθέσεις μόνο για τις περιοχές που θες να μείνουν (οπότε καλό είναι να έχεις αποθηκεύσει με οργανωμένο τρόπο τις περιοχές σου στον σκληρό για να μην τις ξανακατεβάζεις).

 

Ωραία! Οπότε αν έχω μέσα στο κινητό, ένα ζουμ μέχρι 15 της ελλάδας π.χ και βάλω μετά ένα ζουμ 15 της Αυστρίας, θα με ρωτάει να αντικαθιστώ τους υπάρχοντες φακέλους με αυτούς τις ελλάδασ. Το κάνω. Θα συνεχίσω να έχω ζουμ στην Ελλάδα; Αφου τα αρχεία θα έχουν αντικατασταθεί από αυτά της Αυστρίας,

Ευχαριστώ πολύ φίλε maranx για τη βοήθεια σου:happy:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με το Mobile GMaps. Πως ορίζετε στις ρυθμίσεις τον φάκελο που είναι οι χάρτες;

 

Ευχαριστώ

 

Φίλε george800 υπάρχει σχετικό tutorial που λέει τα πάντα. Κοίτα στην σελ 105 αυτό που παραθέτει ο φίλος maranx:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα...

Παιδιά έχω εδώ και καιρό το Lg gt505...

Πολύ καλό για τα λεφτά του....Το μόνο που μας τα χαλάει είναι το κλειστό λειτουργικό..

 

Περνάω στο ψητό...

Πέρασα το wetravel κια λειτούργησε περίφημα στην αρχή..έβρισκε δορυφόρο ακόμα κι αν ήμουν μέσα στο σπίτι μου...από κάποια στιγμή και μετά όμως σταμάτησε να βρίσκει δορυφόρο...

Έχει κανείς καμιά ιδέα...?Να σημειώσω ότι δεν πείραξα κάποια ρυθμιση σχετικά με Gps...

 

"houston we have a problem"

 

Η Γή κίνειται...το ίδιο και οι δορυφόροι :) πράγμα που σημαίνει πως άλλοτε τους "εχει μπροστά του" και τους βρίσκει στο λεπτό και άλλοτε δεν τους βρίσκει ούτε με τηλεσκόπιο... και εγώ το έχω πάθει αυτό που λές αλλά το άφησα να ψάχνει και μόλις το ξανακοίταξα μετά απο ένα 20λεπτο ( επειδή ήξερα πως θα έστελνε διαστημόπλοιο απο το HOUSTON μπας και βρει ) .... όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

μια απορια τελικα πιο ειναι καλητερο το lg gt500 i lg gt505????ευχαριστω!!

 

Το GT505 φυσικά! Με χαρακτηριστική άνεση μάλιστα :D

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Ερώτησης!!!

 

Είχα κάποια στιγμή διαβάσει σε αυτό εδώ το thread ότι υπάρχει κάποιο video converter (εκτός από το AnyVideoConverter) το οποίο μάλιστα έχει έτοιμο profile για το GT505.

 

Μιας και το ψάχνω κανα-δυο μέρες, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ!

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

μια απορια τελικα πιο ειναι καλητερο το lg gt500 i lg gt505????ευχαριστω!!

 

Το GT505 φυσικά! Με χαρακτηριστική άνεση μάλιστα :D

Τα ίδια είναι. Μόνο η εμφάνιση αλλάζει.;) Δες τα χαρακτηριστικά τους.

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

απλα αφου το εχετε ψαξει και μια 2η γνωμη!!

 

Μην ρωτάς...... προχώρα στην αγορά, με 200 euro περίπου είναι πολύ καλή αγορά...!!!

Σε έμενα έπεσε 3 φορές κάτω και όλα Ο.Κ. ΟΥΤΕ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ, την πρώτη έκανα κοντρόλ με το πόδι:lol:, και της αλέες 2 φορές άνοιξε στα δυο, άσε που την δεύτερη φορά πριν το πάρω στα χέρια το εκ λεγα:sorry: και περίμενα τουλάχιστον να έχει σπάσει η οθόνη, αλλά... δια μαγείας ούτε γρατσουνιά:heat:. Ει μουν και τυχερός τη να πω...!!!:X

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με βοηθήσετε με το Mobile GMaps. Πως ορίζετε στις ρυθμίσεις τον φάκελο που είναι οι χάρτες;

 

Ευχαριστώ

 

Και εγω δυσκολευτηκα λιγακι μεχρι να το βρω... Θα πας στο μενου settings/Map Browsing και στο storage path θα βαλεισ "Card/MGMapsCache" Αυτο εφοσον εχεις τον φακελο MGMapsCache που περιεχει τους χαρτες χυμα μεσα στην καρτα κ οχι μεσα σε καποιο αλλο φακελο. Προσοχη τα κεφαλαια!! To C sto Card!!

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Μην ρωτάς...... προχώρα στην αγορά, με 200 euro περίπου είναι πολύ καλή αγορά...!!!

Σε έμενα έπεσε 3 φορές κάτω και όλα Ο.Κ. ΟΥΤΕ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ, την πρώτη έκανα κοντρόλ με το πόδι:lol:, και της αλέες 2 φορές άνοιξε στα δυο, άσε που την δεύτερη φορά πριν το πάρω στα χέρια το εκ λεγα:sorry: και περίμενα τουλάχιστον να έχει σπάσει η οθόνη, αλλά... δια μαγείας ούτε γρατσουνιά:heat:. Ει μουν και τυχερός τη να πω...!!!:X

 

Και ηθελα να το αναφερω αυτο. Μου χε πεσει πρωτη φορα με την οθονη φλατ σε πλακακι και δεν επαθε τιποτα, μετα μου πεσε στο πατωμα, φυγανε καπακια μπαταριες, το κοιταω, ΟΥΤΕ ΜΙΑ γρατζουνια!!! Το 'χω 3 μηνες το κινητο, το κοιταζα μπροστα, πισω, γυρω γυρω, δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια!!! Και μου χει πεσει 5-6 φορες. Μπραβο για την ποιοτητα!!! Ειμαι καταευχαριστημενος!!! Μονο προσοχη με την οθονη, να βαζετε προστατευτικη ζελατινα γιατι θα σωσει απο μερικες γρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι. Μόνο η εμφάνιση αλλάζει.;) Δες τα χαρακτηριστικά τους.

 

Διαφωνώ κάθετα! :)

 

Το GT505 είναι πολύ πιο όμορφο...

 

Ειδικά το white με το νίκελο είναι καταπληκτικό... ;)

 

Το έχω 2 μήνες σχεδόν και το έχω πραγματικά ερωτευτεί...

 

http://telefonultau.eu/product_images/j/1__14202.jpg

 

Το νίκελο δεν φαίνεται καλά στην photo λόγω του λευκού background. Εάν το δεις από κοντά θα αλλάξεις γνώμη σίγουρα...

 

Μου έκαναν δώρο και ένα μαύρο δερμάτινο pouch Pierre Cardin και έχει δέσει τέλεια!

 

Και ηθελα να το αναφερω αυτο. Μου χε πεσει πρωτη φορα με την οθονη φλατ σε πλακακι και δεν επαθε τιποτα, μετα μου πεσε στο πατωμα, φυγανε καπακια μπαταριες, το κοιταω, ΟΥΤΕ ΜΙΑ γρατζουνια!!! Το 'χω 3 μηνες το κινητο, το κοιταζα μπροστα, πισω, γυρω γυρω, δεν εχει την παραμικρη γρατζουνια!!! Και μου χει πεσει 5-6 φορες. Μπραβο για την ποιοτητα!!! Ειμαι καταευχαριστημενος!!! Μονο προσοχη με την οθονη, να βαζετε προστατευτικη ζελατινα γιατι θα σωσει απο μερικες γρατζουνιες.

 

Το screen protector πρέπει να μπαίνει ασηζητητή... Να φανταστείς ότι εγώ το έβαλα πριν καν βάλω την SIM μου :)

Edited by tedmanowar

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Ερώτησης!!!

 

Είχα κάποια στιγμή διαβάσει σε αυτό εδώ το thread ότι υπάρχει κάποιο video converter (εκτός από το AnyVideoConverter) το οποίο μάλιστα έχει έτοιμο profile για το GT505.

 

Μιας και το ψάχνω κανα-δυο μέρες, μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ!

Φίλε tedmanowar το άλλο λογισμικλό είναι το Total video converter.

Tα χω δοκιμάσει και τα δύο.

κατέληξα να χρησιμοποιώ το any με τις αναλυτικές οδηγίες που λέει ένας φίλος του φόρουμ. Χρησιμοποιώντας το πρώτο δεν είχα ποτέ full screen, ενώ με το 2ο όλες οι ταινίες που μετέτρεπα εκμεταλεύονται όλο το μέγεθος της οθόνης. Ασυζητητί το any:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tedmanowar το άλλο λογισμικλό είναι το Total video converter.

Tα χω δοκιμάσει και τα δύο.

κατέληξα να χρησιμοποιώ το any με τις αναλυτικές οδηγίες που λέει ένας φίλος του φόρουμ. Χρησιμοποιώντας το πρώτο δεν είχα ποτέ full screen, ενώ με το 2ο όλες οι ταινίες που μετέτρεπα εκμεταλεύονται όλο το μέγεθος της οθόνης. Ασυζητητί το any:)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

 

Κατέληξα κι εγώ στο AnyVideoConverter. Μου αρέσει πολύ που μπορείς και κατεβάζεις απευθείας από YouTube για trailers, φασεις από αγώνες κλπ.

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, έχω κατεβάσει το Skype για το LG GT 505 μου, μου ζηταει use και pass kai απο κάτω μου ζηταει ενα νουμερο +30...... εχει υποψην του κάποιος?

Επίσης θα θελα να μου πείτε όσοι ασχολείστε αν υπάρχει κάποια καλή εφαρμογή σχετικά παντα με internet που χρησιμοποιείτε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω κατι αλλο που ανακαλυψα προσφατα...

Ειχα το ενοχλητικο προβλημα οτι το κινητο οταν ειχε χαμηλη μπαταρια χτυπουσε καθε 2 λεπτα και ας ηταν στο αθορυβο. Νομιζα οτι ηταν μια τραγικη παραλειψη της lg αλλα τελικα μπορεις να το ρυθμισεις!! Εχει να κανει με την ενταση του ηχου κλησης που ρυθμιζεις οταν πατας τα πλαινα πληκτρα αυξομειωσης της εντασης οταν βρισκεσαι στην αρχικη οθονη. Ο ηχος κλησης δεν επηρεαζεται απο αυτο γιατι ειναι ουτως η αλλως απενεργοποιημενος απο το προφιλ της σιγασης. Παρολα αυτα ρυθμιζεται η ενταση των υπολοιπων ηχων. Μειωνεις την ενταση μεχρι να δειξει το χαρακτηριστικο χ και το προβλημα λυνεται!!

Δεν ξερω αν καποιος αλλος ειχε παρομοιο προβλημα αλλα σκεφτηκα να το αναφερω..

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...