Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καμια περιπτωση...

 

Ok

ευχαριστώ

απλά σκέφτηκα ότι ίσως είχε βγει κάποια virtual εφαρμογή jar jad που να εγκαθιστά windows και απο κει κ περα να μας ανοίγει τους ορίζοντες στις εγκαταστάσεις προγραμμάτων:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok

ευχαριστώ

απλά σκέφτηκα ότι ίσως είχε βγει κάποια virtual εφαρμογή jar jad που να εγκαθιστά windows και απο κει κ περα να μας ανοίγει τους ορίζοντες στις εγκαταστάσεις προγραμμάτων:wacko:

 

Οτι πληρώσαμε έχουμε..... έτσι απλά..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Map -> Map types

Απενεργοποίησε τους yahoo και ενεργοποίησε το google maps στο drop down list (παρόλο που στον τίτλο της λίστας λέει not available).

 

Πες μου αν ήταν αυτό.

 

Δεν δουλεύει. Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα... Όλους τους άλους τους διαβάζει (πχ. Yahoo, Ask, Microsoft...) αλλά Google τίποτα...

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τη σύνδεση USB του κινητού τους:

 

Αν το κινητό σας αποσυνδέεται από τον υπολογιστή λίγη ώρα μετά τη σύνδεση, δοκιμάστε να συνδέσετε την άλλη πλευρά του καλωδίου σας απευθείας σε μια USB υποδοχή της μητρικής (στην πίσω πλευρά του υπολογιστή σας) και όχι στις μπροστινές υποδοχές της κεντρικής μονάδας.

 

Στο δικό μου κινητό είχα το ίδιο πρόβλημα μέχρι χθες, και σήμερα που άλλαξα τη θέση του καλωδίου το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει. Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα... Όλους τους άλους τους διαβάζει (πχ. Yahoo, Ask, Microsoft...) αλλά Google τίποτα...

αν βαλετε google satellite ή hybrid τους διαβαζει κανονικα!για απλους(road) δεν ξερω!google satellite ή hybrid δοκιμασατε να τους κατεβασετε??(google satellite images with road maps overlayed δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει. Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα... Όλους τους άλους τους διαβάζει (πχ. Yahoo, Ask, Microsoft...) αλλά Google τίποτα...

 

φιλε μου και σε μενα δεν δουλευει αλλα ουτε oi yahoo δουλευουν. τι να πω δυστυχως σε βαζω και σενα σε κοπο......οταν μπαινω στην εφαρμογη κατι ερωτησεις που κανει το κινητο τι να παω?αποδοχη η αρνηση?αν πατησω αποδοχη συνεχεια μου ξαναβγαζει το ιδιο ερωτημα....

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και σε μενα δεν δουλευει αλλα ουτε oi yahoo δουλευουν. τι να πω δυστυχως σε βαζω και σενα σε κοπο......οταν μπαινω στην εφαρμογη κατι ερωτησεις που κανει το κινητο τι να παω?αποδοχη η αρνηση?αν πατησω αποδοχη συνεχεια μου ξαναβγαζει το ιδιο ερωτημα....

 

Δεν έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση.

Αν τα κάνεις σωστά δεν βγάζει καθόλου ερωτήσεις. Αυτή είναι και η αιτία που δεν βλέπεις τους χάρτες από την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάνει σωστά την εγκατάσταση.

Αν τα κάνεις σωστά δεν βγάζει καθόλου ερωτήσεις. Αυτή είναι και η αιτία που δεν βλέπεις τους χάρτες από την κάρτα.

 

μακαρι φιλε μου να σου πω λιγο πως εκανα την εγκατασταη του προγραμματος: κατεβασα τον .zip φακελο απο την ιστοσελιδα μετα το ξεζιπαρα και παρασα ολα τα περιεχομε στην καρτα μνημης χυμα.μετα απο το κινητο εκανα την εγκατασταη του .jar αρχειου και το προγραμμα εγκατασταθηκε.μετα παταω να ανοιξει το προγραμμα και βγαζει ερωτηση οτι η εφαρμογη δεν ειναι αξιοπιστη και καθε πρεπει να ζηταει αδεια προσβασης στις πληροφοριες τοποθεσιας.παταω εγω να επιτρεπετε και μετα ξαναβγαζει ενα καρο ερωτηματα σαν αυτο

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει windows 7 και εχει προβλημα στην συνδεση ας κατεβαση το windows mobile device center
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η μπαταρία του πάντως έχει ψιλοστρώσει, χωρίς πολύ χρησιμοποιήση είναι κοντά 5 μέρες τώρα, σε λίγο θα χρειαστεί φόρτιση. Να και μερικά pointers από αυτά που έχω προσέξει εγώ από το κινητό:

 

-Ποντιακό: για να μεταφέρεις από τη sim στο κινητό και αντίστροφα πρέπει να έχεις επιλέξει ως κύριο μέσο αποθήκευσης το άλλο αν θυμάμαι καλά. Δηλαδή αν θέλετε να μετακίνησετε προς κινητό τις επαφές από τη sim, επιλέγετε στις ρυθμίσεις χρησιμοποίηση usim ως μέσο αποθήκευσης και τότε σας έχει επιλογή μεταφοράς των επαφών στο κινητό, από το μενού των επαφών... Οποιος θέλει να μεταφέρει τις επαφές από κινητό σε sim ή από sim σε κινητό καταλαβαίνει τι λέω, επαναλαμβάνω, ΔΕΝ εμφανίζεται η επιλογή αν έχετε επιλέξει ως μέσο αποθήκευσης ΚΑΙ ΤΑ 2!!!

 

-Δυναμώστε λίγο την ένταση στο ηχείο για όταν σας καλούνε και μιλάτε, εγώ σε χώρο με θόρυβο δεν άκουγα πολύ καλά.

 

-Είδα διαβάσει ότι βγάζει άθλιο video(και είχα δει ένα video σε εξωτερική λήψη που είχαν ανεβάσει στο νετ, όντως ψιλοάθλιο), αλλά σε εσωτερικό χώρο με καλό φωτισμό ένα-δύο βίντεο που έχω τραβήξει είναι παραδόξως άψογα με μερικά χαζά πιξελ από δω και απο κει.

 

-Οι λήψεις σε χαμηλό φωτισμό με led είναι καλές, αλλά αν είναι κοντά το άτομο ενδεχομένως να έχει ψιλο-γαλαζια απόχρωση από το led η εικόνα, τίποτα το σοβαρό για τέτοιο αποτέλεσμα κατα τη γνώμη μου.

Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια χαρη... Σε οποιον δουλευει το youtube, θελω να παει Μενου-->Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->Ρυθμίσεις Ροης και να μου πει τι περιεχει...
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια χαρη... Σε οποιον δουλευει το youtube, θελω να παει Μενου-->Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->Ρυθμίσεις Ροης και να μου πει τι περιεχει...

 

εμενα φιλε μου που εχω vodafone εχει επιλεγνεμο το vdf streaming

http://mylivetechnews.blogspot.com/

Όλα τα τεχνολογικά νέα της ημέρας βρίσκονται εδώ!!!

Καθημερινή ενημέρωση με θέματα από όλες τις εταιρείες και όλα τα λειτουργικά για pc και smartphones!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου να σου πω λιγο πως εκανα την εγκατασταη του προγραμματος: κατεβασα τον .zip φακελο απο την ιστοσελιδα μετα το ξεζιπαρα και παρασα ολα τα περιεχομε στην καρτα μνημης χυμα.μετα απο το κινητο εκανα την εγκατασταη του .jar αρχειου και το προγραμμα εγκατασταθηκε.μετα παταω να ανοιξει το προγραμμα και βγαζει ερωτηση οτι η εφαρμογη δεν ειναι αξιοπιστη και καθε πρεπει να ζηταει αδεια προσβασης στις πληροφοριες τοποθεσιας.παταω εγω να επιτρεπετε και μετα ξαναβγαζει ενα καρο ερωτηματα σαν αυτο

 

Πρέπει να κάνεις σωστά την εγκατάσταση, Κάντη πάλι και κοίτα αυτά που έχει γραμμένα ο φίλος maranx στη σελίδα 105 νομίζω, κάποια μικροτιπς εγκατάστασης.

Αυτά που σου βγάζει στα βγάζει γιατί δεν έχεις κάνει σωστά τα βήματα. Τα ερωτήματα αυτά δε θα σου έβγαιναν αν είχες ορίσει στο gmaps να μη σε ρωτάει κάθε φορά αλλά να κάνει αυτό που εσύ θα τοου πεις την πρώτη φορά. Οπότε ξανακοίτα τα.:happy:

 

Φίλοι βοήθειααα!!

Ενα ερώτημα που ίσως σας είναι εύκολο.

Φτιάχνω τους χάρτες στο gmaps και έβαλα για τη γη από 0-8 και ο χάρτης φτιάχτηκε (με 1 κ 128 κατόπιν συμβουλής του φίλου maranx)

Τώρα αφου έχω όλη τη γη μέχρι 8 ζουμ κ άρα κ την ελλάδα, προσπαθώ, για να γλιτώσω χώρο στο δίσκο να κάνω την ελλάδα από 9-15 αλλά μετά από πολλές ώρες μου κολλάει. Δεν κάνει τπτ. Στην αρχή για κανά 7 ωρο κατεβάζει αλλά μετα σταματάει.

Τι να κάνω; Πρεπει να την κάνω κι αυτή απ το 0 μέχρι εκεί που θέλω; δηλ 0-15;;

 

Μετά είχα στο νου μου να κάνω την Αθήνα από 16-17 αφου θα έχω την Ελλάδα έως 15.

Παρακαλώ συμβουλέψτε με:(

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αφου έχω όλη τη γη μέχρι 8 ζουμ κ άρα κ την ελλάδα, προσπαθώ, για να γλιτώσω χώρο στο δίσκο να κάνω την ελλάδα από 9-15 αλλά μετά από πολλές ώρες μου κολλάει. Δεν κάνει τπτ. Στην αρχή για κανά 7 ωρο κατεβάζει αλλά μετα σταματάει.

Τι να κάνω; Πρεπει να την κάνω κι αυτή απ το 0 μέχρι εκεί που θέλω; δηλ 0-15;;

 

Μετά είχα στο νου μου να κάνω την Αθήνα από 16-17 αφου θα έχω την Ελλάδα έως 15.

Παρακαλώ συμβουλέψτε με:(

 

Σωστά μου φαίνονται αυτά που περιγράφεις. Δεν έχει νόημα να ξανακατεβάζεις το ίδιο επίπεδο ζουμ.

Μήπως κάποιο βήμα (πχ στη δημιουργία του αρχείου .map) κάτι να έγινε λάθος.

Επανέλαβέ τα.

 

Εγώ πχ τα έχω κάνει πολύ πιο πολύπλοκα και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.

World 0-6

Europe 7-10

Greece 11-14

Αθήνα και πειραιάς με τα πιο βασικά προάστιά τους 15-17 και τα υπόλοιπα προάστια 15-16

 

Για να μην κρατάει πολύ ώρα το κατέβασμα μπορείς να "σπάσεις" τα επίπεδα ζουμ σε περισσότερα αρχεία. Για να μην σου φάει χρόνο στο map creation tool αφού φτιάξεις το .map αρχείο για μερικά επίπεδα ζουμ, μήν το κλείσεις. Κρατάει την επιλογή του χάρτη που έχεις κάνει. Αλλάζεις μόνο τα επίπεδα ζουμ που θες στα αντίστοιχα κουτάκια και φτιάχνεις το 2ο αρχείο κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά μου φαίνονται αυτά που περιγράφεις. Δεν έχει νόημα να ξανακατεβάζεις το ίδιο επίπεδο ζουμ.

Μήπως κάποιο βήμα (πχ στη δημιουργία του αρχείου .map) κάτι να έγινε λάθος.

Επανέλαβέ τα.

 

Εγώ πχ τα έχω κάνει πολύ πιο πολύπλοκα και δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.

World 0-6

Europe 7-10

Greece 11-14

Αθήνα και πειραιάς με τα πιο βασικά προάστιά τους 15-17 και τα υπόλοιπα προάστια 15-16

 

Για να μην κρατάει πολύ ώρα το κατέβασμα μπορείς να "σπάσεις" τα επίπεδα ζουμ σε περισσότερα αρχεία. Για να μην σου φάει χρόνο στο map creation tool αφού φτιάξεις το .map αρχείο για μερικά επίπεδα ζουμ, μήν το κλείσεις. Κρατάει την επιλογή του χάρτη που έχεις κάνει. Αλλάζεις μόνο τα επίπεδα ζουμ που θες στα αντίστοιχα κουτάκια και φτιάχνεις το 2ο αρχείο κοκ.

 

Φιλαράκι άστα να πάνε. το χω επαναλάβει 5 φορες μέχρι τώρα. ΤΠΤ.

Θα δω ίσως τα σπάσω όπως μου πες.

Ίσως είναι βαρύ 9-15 για όλη την Ελλάδα και κολλάει;

Δεν ξέρω

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια:happy:

 

Α δε μου λες κάτι άλλο;

Τους φακέλους πως τους έβαλες μέσα;

Σε ρωτάω για το εξής.

Τους δικούς μου τωρα τους έχω βάλει στην κάρτα μνήμης και έχω τον αρχικό φάκελο MGmapsCache και μέσα σ αυτό 3 φακέλους. 1ος κοσμος, 2ος ελλάδα, 3ος Αθήνα

μέσα σε κάθε από αυτούς τους 3 φακέλους περιέχεται ένας φάκελος mgmapscache όπου κατεβαίνουν οι χάρτες.

Αν τώρα θέλω να δω τον κόσμο μέχρι 8 ζουμ πάω στο browse και λέω κόσμος-mgmapscache αν θέλω να πάω ελλάδα μέχρι 15 πάω ελλάδα κτλ.

Δεν γίνεται να μην κάνω τη διαδικασία του browsing; Άλλες φορές που έβαλα χάρτες τους πέταγα χύμα μέσα μόνο στον κοινό φάκελο mgmapscache που βρισκόταν στην κάρτα, και μπορούσα να κάνω τα πάντα ΑΛΛΑ,

όταν π.χ μετά αποφάσιζα να βάλω π.χ ζουμ 15-17 για θεσσαλονίκη, και αφού είχα στον κοινό ζουμ 15-17 για Αθήνα, ο υπολογιστής μου έγραφε όταν έκανα copy το χάρτη της Θεσσαλονίκης στην κάρτα: Στον φάκελο που προσπαθείτε να αντιγράψετε το συγκεκριμένο αρχείο περιέχεται ίδιος φάκελος. Και οπότε δεν λειτούργησε έτσι.

Γιατί το 15-17 θεσσαλονίκης είχε το ίδιο όνομα με το 15-17 Αθήνας, γιατί όταν κατεβαίνουν οι χάρτες γράφουν μόνο 15 κτλ.

οπότε εκεί στηρίχτηκα για την αλλαγή των φακέλων και τους έχω τώρα έτσι αλλά κάθε φορά πρέπει να πατάω browse αν θέλω περισσότερο ζουμ από αυτό που του έχω βάλει.

Ελπίζω να καταλαβες.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

1) Εχω την version v.10b ειναι η τελευταια αυτη για το LG GT505 γνωριζει κανεις?

 

2) Πως μπορω να βαλω μια εικονα ως screensaver?Παταω στις επιλογες αλλα βρισκω μονο για την αρχικη και για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

η σελιδα για τους χαρτες δεν ειναι αυτη http://www.mapcacher.com/ ?????δεν μου βγαζει satellite και hybrid!!!! not available λεει! σημερα μονο μου το κανει!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

1) Εχω την version v.10b ειναι η τελευταια αυτη για το LG GT505 γνωριζει κανεις?

 

2) Πως μπορω να βαλω μια εικονα ως screensaver?Παταω στις επιλογες αλλα βρισκω μονο για την αρχικη και για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση...

 

φίλε underground21 η τελευταία είναι η e απ ότι θυμάμαι.

Αν δεν είναι σωστό ας με διορθώσουν...

για το screen saver δεν το έχω κοιτάξει κ δεν το ξέρω σορυ:O

Link to comment
Share on other sites

η σελιδα για τους χαρτες δεν ειναι αυτη http://www.mapcacher.com/ ?????δεν μου βγαζει satellite και hybrid!!!! not available λεει! σημερα μονο μου το κανει!

 

Ακριβώς αυτή είναι.

Μόλις δοκίμασα το hybrid και παίζει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια είναι το πιο "ενημερωμένο" site με εφαρμογες για το κινητό μας? ?? ;)

Συγκεκριμένα ψάχνω κάποιον "word viewer" του office... :D

 

για help plzzzzzzz:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποια είναι το πιο "ενημερωμένο" site με εφαρμογες για το κινητό μας? ?? ;)

Συγκεκριμένα ψάχνω κάποιον "word viewer" του office... :D

 

για help plzzzzzzz:!::!::!:

Δες αυτά τα 5.

--------------

@Georgis13 καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Δοκίμασα το browser του κινητού και είδα ότι συνδέομαι στο internet χωρίς ωστόσο να είμαι σε κάποιο ασύρματο δίκτυο.Προφανώς έμπαινα με WAP. Ξέρει κανείς από που μπορώ να ρυθμίσω το borwser ώστε να μπαίνει μόνο με wifi?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

1) Εχω την version v.10b ειναι η τελευταια αυτη για το LG GT505 γνωριζει κανεις?

 

2) Πως μπορω να βαλω μια εικονα ως screensaver?Παταω στις επιλογες αλλα βρισκω μονο για την αρχικη και για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση...

 

1) Το V10e είναι το τελευταίο και δυστυχώς πρέπει να πάει στην LG για να γίνει η αναβάθμιση!

 

2) Αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...