Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το χω στα χέρια μου και το έβαλα να φορτίζει. Η ποιότητα του υλικού και η κατασκευή μου άρεσε πραγματικά. Έχω ένα θέμα όμως και θέλω τη γνώμη σας: Όταν το βαλα για φόρτιση και εμφανίστηκε η μπαταριούλα στη μέση, πήρα πρέφα κάτω δεξιά, πάνω από το κόκκινο πλήκτρο της κλήσης, είναι ελάχιστα πιο φωτεινή η οθόνη/ξεθωριασμένο χρώμα κάπως, με αποτέλεσμα να μη φαίνεται κατράμι μαύρη όπως σε όλην την υπόλοιπη περιοχή. Αυτό το δα όχι κόντρα στο φως, είναι σκοτεινό το σημείο με τη πρίζα συνεπώς φαίνεται και η παραμικρή λεπτομέρεια στη φωτεινή οθόνη. Ειναι διακριτό, αλλά όχι έντονο. Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα η οθόνη ή μιλάμε για παιχνίδισμα της οθόνης αφής? Το χω για φόρτιση τώρα και δε σκοπεύω να μπω στο μενού, αλλά αν φαίνεται και στο μενού αυτή η διαφορά θα θεωρήσω πως υπάρχει πρόβλημα...

 

Νεκροδαίμονα!!! αυτό που λες δεν το παρατήρησα στο δικό μου. Ισως γιατί είσαι πιο παρατηρητικός. Αλλά σίγουρα θα καταλάβεις όταν το ανοίξεις. Αυτό που περιγράφεις δεν ισχύει στο μενού...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φίλε μου αυτό περιμένω. θα το αφήσω 9+ ώρες για τους πρώτους κύκλους., οπότε θα δούμε αύριο. Πάντως αν το βάλεις σβηστό για φόρτιση και αναφέρεις τίποτα πάνω του εδώ θα μαι :P

 

Το καλό είναι πως αν είναι όντως πρόβλημα θα πάω στη vodafone μέσα σε 7 μέρες και μου δίνουν καινούργιο. Απλά πάντα τα απευχόμαστε για την ταλαιπωρία. Αν και αν είναι να γίνει θα γίνει, και το κ800 είχε κουλό πρόβλημα με video τις 2 πρώτες βδομάδες, το πήγα στη vodafone, και το επόμενο με υπηρέτησε για 2+ χρόνια μέσα στις κακουχίες!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό περιμένω. θα το αφήσω 9+ ώρες για τους πρώτους κύκλους., οπότε θα δούμε αύριο. Πάντως αν το βάλεις σβηστό για φόρτιση και αναφέρεις τίποτα πάνω του εδώ θα μαι :P

 

Δεν χρειάζονται 9 ώρες φόρτιση. Αυτά είναι για τις παλιές μπαταρίες. Απ ότι διάβασα σε φόρουμ για τις καινούριες μπαταρίες λυθίου δεν χρειάζονται αυτή την 9 ωρη φόρτιση που κάναμε συνήθως παλιότερα όταν τα πέρναμε για την πρώτη φορά. Οπότε μπορείς να το φορτίζεις και να το λειτουργείς ταυτόχρονα.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν οι φίλοι....Ψάξτο και στο διαδίκτυο

Καλή διασκέδαση:)

Link to comment
Share on other sites

η μπαταριες θελουν φορτιση 2-3 ωρες! παραπανω δεν κανει.

επισης οταν σου βγαλει μηνυμα το κινητο,καταλαβαινεις οτι εχει φορτιστει 100% η μπαταρια.

επισης δεν πρεπει να τελειωσει τελειως η μπαταρια για να το ξανα φορτισεις.(μολις βγει ενδειξη το βαζεις στην πριζα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eλα ρε φίλε! Αλήθεια μου λες;

Υπάρχει σίγουρα; Γενικά έψαχνα ένα άλλο μετατροπέα για ένα άλλο κινητό και μου παν ότι δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα και εφησυχάστηκα.

Είναι σίγουρα αυτή η υποδοχή; mini usb το usb του lg? Και αν βάλω μόνο ακουστικά θα παίζει πρόβλημα; Λέω γιατί έχει και το μικρόφωνο μαζί με τα μαμήσια ακουστικά... Μήπως δεν θα βγαίνει κάποια έξοδος ήχου και θα δημιουργήσει κανά πρόβλημα;;

Που θα το βρω; Γιατί για το προηγούμενο είχα ρωτήσει σ ένα πολύ εξειδικευμένο στην Αθήνα ηλεκτρονικό μαγαζί και δεν υπήρχε τίποτα. Αν φίλε raver ξέρεις κάτι....

πχ eshop ή κάτι άλλο υπάρχει...

Ευχαριστώ για την υπέροχη ιδέα... ήταν αυτό που έψαχνα:lol:

 

Φιλε raver σου ξαναστέλνω το μήνυμά μου σε περίπτωση που δεν το είδες...

Αν ξέρεις την απάντηση θα με βοηθούσες πάρα πολύ..

ευχαριστώ και πάλι:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε raver σου ξαναστέλνω το μήνυμά μου σε περίπτωση που δεν το είδες...

Αν ξέρεις την απάντηση θα με βοηθούσες πάρα πολύ..

ευχαριστώ και πάλι:)

Τωρα το :blink: το μηνυμα σου! στο ebay υπαρχει σιγουρα! εγω ειχα παρει παλιοτερα ενα τετοιο μαραφετι απο το mediamarkt!

παντως αμα ψαξεις καλα θα βρεις και στην ελλαδα.

παρε εδώ & εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το :blink: το μηνυμα σου! στο ebay υπαρχει σιγουρα! εγω ειχα παρει παλιοτερα ενα τετοιο μαραφετι απο το mediamarkt!

παντως αμα ψαξεις καλα θα βρεις και στην ελλαδα.

παρε εδώ & εδώ.:)

 

Eυχαριστώ πολύ φιλε raver θα το κοιτάξω.

Να σαι καλά:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά για τις μπαταρίες τα έχω ακούσει και έχω διαβάσει όντως πολλά. Και εγώ αυτής της άποψης είμαι για τι λίγες ώρες. Και στη τελική στο manual ότι μου λέτε λέει. Απλά δεν είναι μόνο οτι έχει μείνει η αντίληψη για τις πολλές ώρες, είναι και το οτι το προηγούμενο κινητό μου δε το είχα αφήσει ποτέ αυτές τις πολλές αρχικές ώρες και πάντα είχα την εντύπωση οτι έκλεινε γρήγορα. Ξέρω πως κάνω λάθος αλλά έχω ξεχάσει πόσες ώρες/μέρες μου κράταγε γιατί το τελευταίο εξάμηνο το φορτιζα καθημερινά επειδή είχε πρόβλημα η μπαταρία του. Για να καταλάβεται στο τέλος το k800 είχε γίνει σαν βότσαλο γτ είχε φουσκώσει η μπαταρία και θα έσκαγε αχααχαχα. Ρε γμτ παίζει με άλλη μπαταρία να ταν τζι τζι... το πέταξα ??:D
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά ....... διάβασα στισ προηγούμενες σελίδες για την εγκατάσταση του we travel το έτρεξα στο κινητό και έκανα οοοοολες τις ρυθμίσεις που αναφέρονται αλλα στην αρχική οθόνη εκεί που είναι το βέλος μου γράφει "no maps data" τι πρόβλημα να υπάρχει; υπάρχει κάποιο άλλο καλό πρόγραμμα που να λειτουργεί χωρίς σύνδεση στο internet;

 

Το μήνυμα No Maps Data σημαίνει πως δεν είναι φορτωμένος κανένας χάρτης.

Έλεγξε στον φάκελο του We Travel τον φάκελο MAP και φρόντισε να έχει τον χάρτη εκεί μέσα (τον χάρτη μπορείς να τον βρείς στην επίσημη σελίδα του WeTravel).

Link to comment
Share on other sites

Νεκροδαίμονα!!! αυτό που λες δεν το παρατήρησα στο δικό μου. Ισως γιατί είσαι πιο παρατηρητικός. Αλλά σίγουρα θα καταλάβεις όταν το ανοίξεις. Αυτό που περιγράφεις δεν ισχύει στο μενού...;)

χαχαχαχαχα!!!! πολυ παρατηρητικος θα ελεγα!!!οντως ισχυει και στο 500!!το εχω απο το καλοκαιρι και δεν το ειχα προσεξει!

μια ερωτηση:παρατηρησα οτι οι πιο πολλοι εχετε το 505!εγω εχω το 500 κοσμοτε και μαλλον ειναι branded! υπαρχει κανεις με το 500 branded ή μη να μου πει τι εκδοση λογισμικου εχει το δικο του γιατι θελω να το στειλω για αναβαθμιση? το δικο μου εχει την ΠΡΩΤΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος να περνάω τραγούδια video κτλ από το pc στο LG? μόνο με το suite? με τη μαζική αποθήκευση δε νομίζω να γίνεται, και όταν το συνδέω στο pc, δε μου βγάζει τους φακέλους του όπως πχ έκανε το sony ericsson που έτσι δε χρειαζόταν κάποια suite για να κάνεις τη δουλειά σου

 

 

EDIT:Αυτό και αν ήταν έκπληξη. τελικά γίνεται σχεδόν ακριβώς όπως και στα SE!Ευτυχώς δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσω τη suite, η ταχύτητα και η χρηστικότητα της hardcore συνήθειας δε περιγράφεται. Αφήστε που το κινητό αναλύει τα αρχεία και τα βάζει στους σωστούς φακέλους!Αν δεχόταν και τη θύρα της οθόνης θα έκανα party, αλλά δυστυχώς θέλει απευθείας πάνω μητρική.

 

Πάμε σε ερωτήσεις!

 

-γιατί δε με αφήνει να κάνω επεξεργασία σε jpg που του βάζω από το pc?

-συνδέθηκα με τον browser, με το gmaps(αλλά όχι με το pilot της LG). Επειδή πάτησα αποδοχή εκεί στην αρχή για το google maps, πάρχει περίπτωση να με χρέωσαν με 20 ευρώ το χρόνο ξέρω γω η κάτι τετοιο? Αν χρεώθηκα για τα ελάχιστα δευτερόλεπτα που μπήκα δε με ενδιαφέρει, μη χρεώθηκα μεγάλο ποσό για χάρτες με νοιάζει. gps αυτόνομο btw.

-Είτε συνδέθηκα με wifi είτε με gprs είτε με GSM στον browser(ναι, τα δοκίμασα όλα!) πάντα μου βγαζε μια μικρή υδρόγειο αριστερά πάνω, δίπλα στο σήμα. Αυτό να υποθέσω σημαίνει πως είμαι στο νετ? Ρωτάω γτ δε βγάζω νόημα να χρεώνομαι με wap/gprs όταν είμαι μέσω του wi fi μου, για αυτό...

-πάω ρυθμίσεις/συνδεσιμότητα/java να επιλέξω προφιλ wi fi για να μπαίνουν μόνο μέσω αυτού(όταν είναι διαθέσιμο) αλλά δε λέει πουθενά wifi προφιλ, και δε με αφήνει να φτιάξω wi fi προφιλ. Μου χει μόνο της vodafone το live. Για αυτό προβληματίζομαι για πιο πάνω. Μήπως παρακάμπτει το wifi(του οποίου πάντως δείχνει ότι λειτουργεί και ανταλάσσει δεδομένα) και χρησιμοποιεί το profile του vf live

 

 

Άσχετο, αλλά το κινητάκι όσο περνάει η ώρα το ερωτεύεσαι και πιο πολύ, πόσο μάλλον σε αυτή τη τιμή. Μου πε και ο φίλος angelosk(συνονόματος!?) πως παρατήρησε την απόχρωση και στο δικό του gt500 και πήγε η καρδιά μου στη θέση της... Μιλάμε για γελοίο πράγμα, αλλά μάλλον είναι της κατασκευής του. Εννοείται δε φαίνεται σε photos menu κτλ. Αν το πάω στο κατάστημα μάλλον θα με στείλουν απο κει που ρθα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την εντύπωση ότι δεν πέρασαν και πολλά κινητά από τα χέρια σου...Η κάμερα είναι πολύ καλή σε ηλιοφάνεια και μάλιστα πολύ καλύτερη από πολλά άλλα ακριβότερα κινητά....

Έχω αυτή τη στιγμή και το HTC touch 3g και είτε έχει κάμερα είτε όχι είναι ένα και το αυτό.....Πιο χάλια πιστεύω πως δεν γίνετε ......

 

Φίλε Ilias εμένα πέρασαν πάρα πολλά κινητά από τα χέρια μου άλλα φτηνά και άλλα

ακριβά και συμφωνώ με τον nikos330 στο θέμα της κάμερας που έχει το 505 !

Μόνο στην ηλιοφάνεια όπως λες κι εσύ τραβάει κάπως καλές φωτογραφίες οπουδήποτε αλλού

το αποτέλεσμα δεν είναι καλό!

Ξαναλέω ότι για τα λεφτά που κοστίζει το 505 είναι τουλάχιστον πολύ καλό αν όχι άριστο!

Τέλος να ξέρετε ότι όταν ένα κινητό και ακόμα και φωτογραφικές μηχανές ψηφιακές που

λένε ότι είναι 5 μεγκαπίξελ ΔΕΝ σημαίνει και ότι έχουν αισθητήρα 5 μαγκαπίξελ και αυτό

φαίνεται πολύ εύκολα! Οπότε μην περιμένετε θαύματα από οποιοδήποτε κινητό στο θέμα φωτογραφία αν

θέλετε καλές φωτογραφίες πάρτε μια φωτογραφική SLR και μετά φωτογραφία με το

κινητό ΔΕΝ θα ξαναεπιχειρήσετε να βγάλετε!!:!:

 

@Φίλε RAVER το GT505 αν έχει το λογισμικό V10e παίζει με τον browser του ΟΛΑ

τα βίντεο από το youtube με τη διαφορά ότι όλα βίντεο που είναι σε format 16:9 τα

παίζει σε 4:3 και τα δείχνει όλα μακρόστενα!;)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέρει/να του έχει κάνει από v10b σε v10e??Βασικά έχει προβλήματα το v10b με wifi η είμαστε οκ ?

 

Το V10e θα σου αλλάξει το τηλέφωνο προς το καλύτερο διορθώνει πάρα πολλά θέματα!

Link to comment
Share on other sites

@Φίλε RAVER το GT505 αν έχει το λογισμικό V10e παίζει με τον browser του ΟΛΑ

τα βίντεο από το youtube με τη διαφορά ότι όλα βίντεο που είναι σε format 16:9 τα

παίζει σε 4:3 και τα δείχνει όλα μακρόστενα!;)

 

οκ! λαθος διατυπωση..αν και θυμαμαι οτι αυτο που ειπα το εχω διαβασει.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ρε παιδια..αλλαξα δικτυο (φορητοτητα) και εχω 20 μερες που εχω παραγειλει το κινητο απο καταστημα wind και ειμαι ακομη στο περιμενε :mad: μου λενε οτι το κινητο δεν ειναι διαθεσιμο! εχω την εντυπωση..οτι επιτηδες το κανουν..για να επιλεξουμε αλλα ακριβοτερα..αλλα απο την αλλη,το LG pop ειναι διαθεσιμο για αγορα..και εχει κυκλοφορησει πολυ αργοτερα απο το LG 505.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις απεκτησα το LG GT505 κι εχω ενα προβληματακι,πρεπει να κανω καποιες ριθμισεις στο wi-fi ?γιατι οποτε παω να κανω συνδεση σε καποιο δυκτιο μου γραφει οτι η συνδεση απετυχε.ειμαι λιγο ασχετος στο συγκεκριμενο θεμα,ευχαριστω για την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις απεκτησα το LG GT505 κι εχω ενα προβληματακι,πρεπει να κανω καποιες ριθμισεις στο wi-fi ?γιατι οποτε παω να κανω συνδεση σε καποιο δυκτιο μου γραφει οτι η συνδεση απετυχε.ειμαι λιγο ασχετος στο συγκεκριμενο θεμα,ευχαριστω για την βοηθεια σας.

Το δικτυο που εχεις βρει..ειναι ελευθερο?? κανεις συνδεση και μολις ανοιξεις explorer τοτε αντιμετωπιζεις προβλημα?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..αγορασα χτες το lg κ εχω μερικες αποριες..

α)ποιο προγραμμα χρησιμοποιω για να βλεπω ταινιες στο κινητο?

β)ποιο προγραμμα να βαλω για gps?

γ)υπαρχει καποιο προγραμμα η κατι σχετικο το οποιο ειναι απαραιτητο να βαλω στο κινητο προσ οφελος μ αλλα και για την καλυτερη λειτουργεια του κινητου???

 

ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..αγορασα χτες το lg κ εχω μερικες αποριες..

α)ποιο προγραμμα χρησιμοποιω για να βλεπω ταινιες στο κινητο?

β)ποιο προγραμμα να βαλω για gps?

γ)υπαρχει καποιο προγραμμα η κατι σχετικο το οποιο ειναι απαραιτητο να βαλω στο κινητο προσ οφελος μ αλλα και για την καλυτερη λειτουργεια του κινητου???

 

ευχαριστω πολυ :)

α)Του κινητού. Καλό είναι.

β)Wetravel.

γ)Opera Mini.:)

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω επισης αν το κινητο υποστηριζει micro SDHC..στο plaisio μ ειπαν οτι δν υποστηριζει.. :/
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω επισης αν το κινητο υποστηριζει micro SDHC..στο plaisio μ ειπαν οτι δν υποστηριζει.. :/

Αν δεν γνωρίζουν γιατί δεν λένε "δεν ξέρω"; φυσικά υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε..κ το αστειο ειναι οτι μ το ειπαν κ σε 2 διαφορετικα καταστηματα..τι να πω..το μινι οπερα κ το wetravel τα κατεβαζω απο το pc κ τα περναω στο κινητο??κ τις ταινιες τις περναω οπωσ ειναι απο τον Η/Υ ??

σε ευχαριστω για τη βοηθεια!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε..κ το αστειο ειναι οτι μ το ειπαν κ σε 2 διαφορετικα καταστηματα..τι να πω..το μινι οπερα κ το wetravel τα κατεβαζω απο το pc κ τα περναω στο κινητο??κ τις ταινιες τις περναω οπωσ ειναι απο τον Η/Υ ??

σε ευχαριστω για τη βοηθεια!! :) :)

Όλα τα Java από τον Η/Υ. Για την ταινία δεν γνωρίζω. Από τον Η/Υ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα 500αρια τη πρωτη εχουν...και δε χρειαζονται, ουτε υπαρχει, αλλο firmware, γιατι δουλευουν υπεροχα! Το δε branding ειναι μονο κατι wallpapers της Cosmote και το εικονιδιο myview αντι για internet. A, και οι ρυθμισεις δικτυου ΜΟΝΟ της Cosmote. Mην το ψαχνεις...το κινητο ειναι εξαισιο, ειδικα για τα λεφτα του!

καλο ειναι δεν λεω αλλα κανει επανεκκινηση με χρηση του wifi και ολων των αλλων το ιδιο προβλημα λυθηκε με upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω παρα πολυ αν καποιος εχει τις ρυθμισεις για το gt500 να μου τις στειλει. δεν μπορω να τις βρω πουθενα!!!!! η συνδεση μου ειναι WIND F2GO. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ρωτησω επισης αν το κινητο υποστηριζει micro SDHC..στο plaisio μ ειπαν οτι δν υποστηριζει.. :/

Επεσες σε ασχετο υπαλληλο :down:

 

πανω απο 4gb αναγκαστικα η micro sd ειναι high capacity ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...