Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα σήμερα σε white!! 209 ευρω :w00t:απο το Πλαίσιο:clap::clap:

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως τα router στα οποία πας να κάνεις σύνδεση έχουν ενεργοποιημένο τύπο ασφαλείας

WPA-WPA2 ? Αν έχουν ενεργοποιημένο αυτό το επίπεδο ασφαλείας δεν θα συνδεθεί ποτέ το τηλέφωνο!

 

Εμένα μια χαρά συνδέεται σε linksys ρουτερ με WPA-2 Personal (Encryption AES). Έκδοση λογισμικού V10b.

Link to comment
Share on other sites

Το ξανακοίταξα αμέσως τώρα με ότι τύπο ασφαλείας και να βάλω στο ρούτερ συνδέεται πλέον,

αλλά το ξαναλέω έχω το νέο firmware με το παλιό δεν συνδέονταν με τίποτα!

(καλό αυτό γιατί το WPA-WPA2 είναι πολύ ασφαλέστερο)!

 

Κατ' αρχήν ποια έκδοση υλικολογισμικού έχεις?

Πας: Μενού / Ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις τηλεφώνου / Πληροφορίες / Πληροφορίες τηλεφώνου και το κοιτάς!

 

Για αναβάθμιση που λες θα πάρεις ένα τηλέφωνο στην LG στο 801 11 200 900 και

θα τους πεις ότι πρέπει να γίνει αναβάθμιση και τι ακριβώς σου κάνει το τηλέφωνο!

Θα έρθει να το πάρει μεταφορική από τον χώρο σου χωρίς να πληρώσεις εσύ τίποτα

και θα στο ξαναφέρει εκεί!

 

το gps δουλεβει κανονικα με το νεο firmware η αργει?

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από εδώ αλλά δε με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι κλειδωμένο το παλιό πρόγραμμα στο κινητό και αλλάζει μόνο μέσω firmware update.

 

α για το google maps ελεγες update νομισα βρηκες firmware update :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά συνδέεται σε linksys ρουτερ με WPA-2 Personal (Encryption AES). Έκδοση λογισμικού V10b.

 

Κι εμένα τώρα συνδέεται αμέσως με το V10e πριν γενικά δεν ήταν εύκολο να συνδεθεί

με το ρούτερ τώρα μια χαρά είναι! Το Modem μου είναι το Thomson TG 585.

 

το gps δουλεβει κανονικα με το νεο firmware η αργει?

 

Από την αναβάθμιση και μετά δεν το έβαλα το we travel ακόμα!

Μόλις ασχοληθώ θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα που το πήρα είχε την έκδοση V10e αρα δεν χρειάζετε να το αναβαθμίσω:rolleyes:

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε αναβαθμιση σε v10e μεσο internet?
του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε αναβαθμιση σε v10e μεσο internet?

 

 

Για αυτή τη συσκευή δεν γίνετε.........τουλάχιστον όχι ακόμα!!

 

Το στέλνεις στην εταιρία και στο φτιάχνουν αυτοί!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τη συσκευή δεν γίνετε.........τουλάχιστον όχι ακόμα!!

 

Το στέλνεις στην εταιρία και στο φτιάχνουν αυτοί!

εγω τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να το κανω απο την ιστοσελιδα τους http://gr.lgmobile.com προσπαθησα αλλα οταν εφτασα στο τελος δεν μπορουσα να κανω activsync το τηλεφωνο στον υπολογηστη και μετα τα παρατησα.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

εγω τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να το κανω απο την ιστοσελιδα τους http://gr.lgmobile.com προσπαθησα αλλα οταν εφτασα στο τελος δεν μπορουσα να κανω activsync το τηλεφωνο στον υπολογηστη και μετα τα παρατησα.

 

Κι εμένα έτσι μου είπανε αλλά όταν κατέβασεις το προγραμματάκι θα δεις ότι δεν

υποστηρίζει το GT 505 οπότε μόνο αν το στείλεις στην LG !!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι μου είπανε αλλά όταν κατέβασεις το προγραμματάκι θα δεις ότι δεν

υποστηρίζει το GT 505 οπότε μόνο αν το στείλεις στην LG !!!

με λιγα λογια το τηλεφωνο κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα το service της εταιριας χαλια,κριμα....

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια το τηλεφωνο κατα την γνωμη μου ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του αλλα το service της εταιριας χαλια,κριμα....

 

Χάλια το service δεν είναι απλά για αυτή τη συσκευή δεν έχει βγάλει πρόγραμμα για online

αναβάθμιση και πρέπει να το στείλεις εκεί!

Καλείς στο 801 11 200 900 και στέλνει κούριερ στο χώρο σου το παίρνει και το

ξανά φέρνει εκεί. Εσύ απλά θα το έχεις έτοιμο στο κουτί του και βάλε κι ένα χαρτάκι

μέσα που να λέει ότι θες να σου βάλουν το καινούργιο firmware το V10e δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από εδώ αλλά δε με αφήνει να το εγκαταστήσω γιατί είναι κλειδωμένο το παλιό πρόγραμμα στο κινητό και αλλάζει μόνο μέσω firmware update.

 

Αν δεν κάνω λάθος, δεν υποστηρίζει ελληνικές εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, καθώς δεν έχει την Ελλάδα σαν χώρα, όπου μπορείς να στείλεις text message στο τηλέφωνό σου. Οπότε, και να θες δε νομίζω να μπορείς να κάνεις δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

εγω τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να το κανω απο την ιστοσελιδα τους http://gr.lgmobile.com προσπαθησα αλλα οταν εφτασα στο τελος δεν μπορουσα να κανω activsync το τηλεφωνο στον υπολογηστη και μετα τα παρατησα.

 

to activesync to κατεβαζεις απο

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/activesync-download.mspx

 

αυτοι σου ειπανε οτι εχει firmware στην σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ξέρετε εαν το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει flash video στις σελίδες του ιντερνετ;

Και κάτι άλλο: βιντεάκια απο το you tube μπορεί να αναπαράγει;

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ξέρετε εαν το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει flash video στις σελίδες του ιντερνετ;

Και κάτι άλλο: βιντεάκια απο το you tube μπορεί να αναπαράγει;

Δεν υποστηρίζει flash video στις σελίδες του ίντερνετ αλλά μπορεί να αναπαράγει YouTube βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

to activesync to κατεβαζεις απο

 

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/downloads/microsoft/activesync-download.mspx

 

αυτοι σου ειπανε οτι εχει firmware στην σελιδα?

ναι,τους πηρα τηλεφωνο και τους ρωτησα αμα υπαρχει καινουργια αναβαθμηση και μου ειπε υπαρχει και οτι μπορω να το κανω στο λινκ που σου εγραψα.

του φευγάτου η μανα χαίρετε 2 φορές
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@andreasmaths:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος και θέλω να αγοράσω το LG GT505, θα ήθελα να ρωτήσω, αν βάλω το We travel τότε θα με χρεώνει για να χρησιμοποιήσω το GPS ή όχι. Αν μπορεί κάποιος λίγα πράγματα για αυτό το θέμα θα με βοηθούσε πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος και θέλω να αγοράσω το LG GT505, θα ήθελα να ρωτήσω, αν βάλω το We travel τότε θα με χρεώνει για να χρησιμοποιήσω το GPS ή όχι. Αν μπορεί κάποιος λίγα πράγματα για αυτό το θέμα θα με βοηθούσε πολύ.

 

Οχι το WeTravel δεν χρεώνει για την χρήση του.Το χρησιμοποιείς όσο θές....

Τώρα τι περισσότερα να σου πώ,εμένα καλό μου φαίνεται σαν πρόγραμμα....

Και εάν είναι κλειδωμένο το κινητό που θα αγορασεις (πχ Vodafone) δεν δέχεται το WeTravel.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ουσιαστικά πήγα να το αγοράσω και μου είπαν ότι πρέπει να πληρώνω μηνιαίο πάγιο για να έχω GPS και με μπερδέψανε. Άρα αν κατάλαβα καλά όταν εγκαταστήσω το We Travel θα έχω GPS κανονικά και δεν θα πληρώνω τίποτα; Και τι γίνεται με το A-GPS θα το απενεργοποιήσω;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ουσιαστικά πήγα να το αγοράσω και μου είπαν ότι πρέπει να πληρώνω μηνιαίο πάγιο για να έχω GPS και με μπερδέψανε. Άρα αν κατάλαβα καλά όταν εγκαταστήσω το We Travel θα έχω GPS κανονικά και δεν θα πληρώνω τίποτα; Και τι γίνεται με το A-GPS θα το απενεργοποιήσω;

 

Μηνιαίο πάγιο θα πληρώνεις μόνο εάν θέλεις να χρησιμοποιείς το προεγκατεστημένο πρόγραμμα Wisepilot το οποίο είναι δωρεάν για 30 μέρες.Αλλιώς βάζεις το WeTravel ;) .

Το A-GPS είναι μια μέθοδος ταχύτερης εύρεσης δορυφόρου μέσω των κυψέλων κινητής τηλεφωνίας (υποβοηθούμενο GPS).Δεν γνωρίζω εάν υπάρχει χρέωση,εγώ πάντως το χρησιμοποιώ κανονικά και δεν έχω χρεωθεί (ίσως μερικοί πάροχοι να χρεώνουν μερικά λεπτά - δεν γνωρίζω).Αλλά και να το απενεργοποιήσεις πάλι θα δουλεύει αλλά θα κάνει λίγο περισσότερο να εντοπίσει δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Νέος κι εγώ στο φόρουμ (αν και το παρακολουθούσα από παλιά)... Λοιπόν κι εγώ σκέφτομαι να αγοράσω το GT505 επειδή το Arena είναι πιο ακριβό... 1) Το θέμα είναι ότι είμαι στην Vodafone και θα ήθελα μια βοήθεια για να ξέρω τι έχει κλειδωμένο, πως επηρεάζει την συνολική λειτουργία του τηλεφώνου αυτό καθώς και εαν μπορεί να αντιμετωπιστεί με κάποιον τρόπο το κλείδωμα... 2) Το μενού από άποψη ταχύτητας πώς πάει? 3) Η μπαταρία πόσο κρατάει? 4) Το wifi δουλεύει ικανοποιητικά? PDF ανοίγει? 5) με το firmware τι παίζει? θα πρέπει να αλλαχτεί οπωσδήποτε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Νέος κι εγώ στο φόρουμ (αν και το παρακολουθούσα από παλιά)... Λοιπόν κι εγώ σκέφτομαι να αγοράσω το GT505 επειδή το Arena είναι πιο ακριβό... 1) Το θέμα είναι ότι είμαι στην Vodafone και θα ήθελα μια βοήθεια για να ξέρω τι έχει κλειδωμένο, πως επηρεάζει την συνολική λειτουργία του τηλεφώνου αυτό καθώς και εαν μπορεί να αντιμετωπιστεί με κάποιον τρόπο το κλείδωμα... 2) Το μενού από άποψη ταχύτητας πώς πάει? 3) Η μπαταρία πόσο κρατάει? 4) Το wifi δουλεύει ικανοποιητικά? PDF ανοίγει? 5) με το firmware τι παίζει? θα πρέπει να αλλαχτεί οπωσδήποτε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

2)αρκετά καλά

4)Μια χαρά το WIFI-PDF ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...