Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδια εκλεισα δυο μηνες με το gt500!εχουμε και λεμε:

1)δεν υπαρχει διαφορα στο 500 με το 505 παρα μονο design(προσωπικα το 500 μου αρεσε περισσοτερο).

2)το user interface του κινητου ειναι αριστο!!!ειχα την δυνατοτητα να το συγκρινω

με πολλα touch π.χ με το νοκια5800 και το αδελφακι του το νοκια 5530(που παρεμπιπτοντως χτυπαει το lg σε επιδοσεις και σε value for money οχι ομως σε user interface).

3)το wetravel δουλευει ακολουθηστε οτι εχουν πει τα παιδια!

4)εχω κανει:video streaming(youtube),radio streaming χωρις κανενα προβλημα!! προβληματα στο streaming οφειλονται σε ασυμβατοτητες σε ρουτερ και το παρουσιαζουν και τα αλλα κινητα( εξακριβωμενο γιατι φιλαρακι εχει το νοκια 5530)

5)τα video παιζουν σε 320χ240 αναλυση fix!παραπανω δεν υποστηριζει ΟΜΩΣ: VIDEOS MP4 σε αναλυση 320χ180 παιζουν FULL SCREEN!!!!

6)σοβαρο προβλημα με επανεκκινηση κινητου οταν χρησιμοποιουσα wi-fi ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ!!την πρωτη απλη επανεκκινηση την δευτερη(λογω βλακειας μου εβγαλα την μπαταρια) κολλημα γερο αλλα το αφησα ενα βραδυ εκτος και ολα καλα τωρα!αρα μην πειραζεται μπαταρια οταν κολλαει απο τυχη γλιτωσα service. τωρα αυτο το προβλημα ειναι ανυσηχητικο αλλα μαλλον θα λυθει με upgrade.

7)ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ software applications themes συγκεκριμενα για αυτο το κινητο!!!αν ξερετε κατι pm me plz!

8)το κινητο ειναι μουρατο πληρες και φθηνο αλλα παραμενει κινητο μην το ξεχνατε!

9)συγκρινομενο με symbian υστερει σε δυνατοτητες συγκρινομενο με οποιδηποτε αλλο κινητο ειναι απο τα πολυ καλα!

 

Α!!!!! ΤΑ FULL SCREEN VIDEAKIA ειναι κορυφαια!!!! εχω βαλει σειρες (συγκεκριμενα το big bang theory) και βλεπεις ανετα σε 3'' οθονη(ενας στο λεοφωρειο το περασε για φορητη τηλεοραση)προγραμματα για καλο rendering υπαρχουν πολλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... 7)ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ software applications themes συγκεκριμενα για αυτο το κινητο!!!αν ξερετε κατι pm me plz!

8)το κινητο ειναι μουρατο πληρες και φθηνο αλλα παραμενει κινητο μην το ξεχνατε!

9)συγκρινομενο με symbian υστερει σε δυνατοτητες συγκρινομενο με οποιδηποτε αλλο κινητο ειναι απο τα πολυ καλα! ...

7) Τί εννοείς;;)για θέματα;

8)Ένα από τα πιο όμορφα που έχω δει.:)

9)Το Symbian είναι Symbian... Δεν μπορείς να πεις κάτι...;)

Link to comment
Share on other sites

7) Τί εννοείς;;)για θέματα;

8)Ένα από τα πιο όμορφα που έχω δει.:)

9)Το Symbian είναι Symbian... Δεν μπορείς να πεις κάτι...;)

θεματα εκτος απο το ασπρο και το μαυρο που εχει

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να βάλω τον φάκελο wetravel μέσω μαζικής αποθήκευσης δεν βρίσκω τον φάκελο others! Μου εμφανίζει μόνο τους φακέλους "Games & Applications" και "Pictures"!

Τι κάνω λάθος? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να βάλω τον φάκελο wetravel μέσω μαζικής αποθήκευσης δεν βρίσκω τον φάκελο others! Μου εμφανίζει μόνο τους φακέλους "Games & Applications" και "Pictures"!

Τι κάνω λάθος? :confused:

Βάλε το στον κεντρικό φάκελο της κάρτας μνήμης σου. Στους υποφακέλους δεν το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους γνωρίζοντες, υπάρχει δυνατότητα χρήσης VOIP μέσω του WiFi που διαθέτει το κινητό? Αν ναι ποιο πρόγραμμα (softphone ή όπως το λένε) μπορεί να χρησιμοποήσει κάποιος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Νακάνω κι εγώ μια ερώτηση, επειδή δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος με τις οθόνες αφής:

Έστω ότι έχουμε ανοίξει ένα έγγραφο word ή pdf.

Πώς γίνεται το σκρολάρισμα πάνω κάτω, δεξιά και αριστερά στο έγγραφο;

Με το δάχτυλο να το σύρουμε προς την κατεύθυνση που επιθυμούμε; Μερικές φορές δεν τα καταφέρνω και καλά.

Με το πενάκι πώς γίνεται η δουλειά;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νακάνω κι εγώ μια ερώτηση, επειδή δεν είμαι και πολύ εξοικειωμένος με τις οθόνες αφής:

Έστω ότι έχουμε ανοίξει ένα έγγραφο word ή pdf.

Πώς γίνεται το σκρολάρισμα πάνω κάτω, δεξιά και αριστερά στο έγγραφο;

Με το δάχτυλο να το σύρουμε προς την κατεύθυνση που επιθυμούμε; Μερικές φορές δεν τα καταφέρνω και καλά.

Με το πενάκι πώς γίνεται η δουλειά;

Το scrolling γίνεται με το δάχτυλο κανονικά. Και με την πένα το ίδιο είναι. Δεν έχει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το scrolling γίνεται με το δάχτυλο κανονικά. Και με την πένα το ίδιο είναι. Δεν έχει κάποια διαφορά.

Αν θέλεις εξηγησε το μου λίγο πιο λεπτομερώς.

Πιέζω σε ένα σημειο την οθονη και κρατώντας το δάχτυλο ή την πένα πάνω στην οθόνη τα κατευθύνω προς την κατεύθυνση που θέλω;

Η πίεση αυτή δεν μπορει να κανει ζημια στην οθόνη;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις εξηγησε το μου λίγο πιο λεπτομερώς.

Πιέζω σε ένα σημειο την οθονη και κρατώντας το δάχτυλο ή την πένα πάνω στην οθόνη τα κατευθύνω προς την κατεύθυνση που θέλω;

Η πίεση αυτή δεν μπορει να κανει ζημια στην οθόνη;

Έτσι ακριβώς.

Όχι, δεν προκαλεί καμία.:)

Δεν νομίζω να υπάρχει και κάτι άλλο να εξηγήσω. ;)

Link to comment
Share on other sites

ασχετη ερωτηση μπορω να κανω chat sto facebook με το lg ?

Μπορείς μέσω του e buddy, επιτρέπει chat στις msn και facebook επαφές σου.Είναι java προγραμματάκι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι αρκετα καλο αλλα εχω συναντησει 2 μεγαλα μειονεκτηματα. 1 οταν δεν εχει μπαταρια κανει τον προιδοποιητικο ηχο και ενς βρισκεται στη λειτουργια αθορυβο. 2 οταν ειναι αθορυβο η φωτογραφικη μηχανη οταν την χρησιμοποιεις κανει τον χαρακτηριστικο ηχο.γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω και εγω το συγκεκριμενο κινητο και ειναι αρκετα καλο αλλα εχω συναντησει 2 μεγαλα μειονεκτηματα. 1 οταν δεν εχει μπαταρια κανει τον προιδοποιητικο ηχο και ενς βρισκεται στη λειτουργια αθορυβο. 2 οταν ειναι αθορυβο η φωτογραφικη μηχανη οταν την χρησιμοποιεις κανει τον χαρακτηριστικο ηχο.γνωριζει καποιος αν υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω.

Δυστυχώς αυτά δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν. Η βλακεία της LG.:mad: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν. Η βλακεία της LG.:mad: :cry:

δυστηχως. μεγαλο μειονεκτημα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτά δεν μπορούν να απενεργοποιηθούν. Η βλακεία της LG.:mad: :cry:

και ισχυει για τα περισσοτερα κινητα:O:O

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις εξηγησε το μου λίγο πιο λεπτομερώς.

Πιέζω σε ένα σημειο την οθονη και κρατώντας το δάχτυλο ή την πένα πάνω στην οθόνη τα κατευθύνω προς την κατεύθυνση που θέλω;

Η πίεση αυτή δεν μπορει να κανει ζημια στην οθόνη;

 

Τί ζημιά να πάθει????? :blink::blink::blink:

Γι αυτό λέγεται touch screen....... :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εκλεισα δυο μηνες με το gt500!

4)εχω κανει:video streaming(youtube),radio streaming χωρις κανενα προβλημα!! προβληματα στο streaming οφειλονται σε ασυμβατοτητες σε ρουτερ και το παρουσιαζουν και τα αλλα κινητα( εξακριβωμενο γιατι φιλαρακι εχει το νοκια 5530)

5)τα video παιζουν σε 320χ240 αναλυση fix!παραπανω δεν υποστηριζει ΟΜΩΣ: VIDEOS MP4 σε αναλυση 320χ180 παιζουν FULL SCREEN!!!!

Α!!!!! ΤΑ FULL SCREEN VIDEAKIA ειναι κορυφαια!!!! εχω βαλει σειρες (συγκεκριμενα το big bang theory) και βλεπεις ανετα σε 3'' οθονη(ενας στο λεοφωρειο το περασε για φορητη τηλεοραση)προγραμματα για καλο rendering υπαρχουν πολλα

μπορεις να μου πεισ με ποιο προγραμμα μετατρεπεις τα mp4 σε αναλυση 320 χ 180

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη συσκευασια ποσες μεμβρανες προστασιας οθονης εχει ?

εμενα ειχε μια και οταν τη εβαλα μου εκανε φυσσαλιδες

ανα την βγαλω και την ξαναβαλωαχρειστευεται?

Link to comment
Share on other sites

μεσα στη συσκευασια ποσες μεμβρανες προστασιας οθονης εχει ?

εμενα ειχε μια και οταν τη εβαλα μου εκανε φυσσαλιδες

ανα την βγαλω και την ξαναβαλωαχρειστευεται?

1 έχει επάνω στο κινητό η οποία είναι πολύ λεπτή και βγαίνει πολύ εύκολα και έχει και άλλη μια μέσα στην συσκευασία πολύ καλή.

Άσε την έτσι. Δεν θα μπορείς να την ξαναβάλεις.

Link to comment
Share on other sites

1 έχει επάνω στο κινητό η οποία είναι πολύ λεπτή και βγαίνει πολύ εύκολα και έχει και άλλη μια μέσα στην συσκευασία πολύ καλή.

Άσε την έτσι. Δεν θα μπορείς να την ξαναβάλεις.

 

 

εγω εβαλα αυτη που εχει μεσα πολυ προσεκτικα και ειναι πολυ οκ !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέσω του e buddy, επιτρέπει chat στις msn και facebook επαφές σου.Είναι java προγραμματάκι.

 

 

το βρηκα στο google ολα καλα και ολα ωραια αλλα εδω στο download δεν εχει το model μας γμτο any idea?

 

συγνωμη κιολας ρε παιδια που πριζω αλλα δεν ειμαι και πολυ καλος με αυτα αλλα το ψαχνω το θεμα :)

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα στο google ολα καλα και ολα ωραια αλλα εδω στο download δεν εχει το model μας γμτο any idea?

 

συγνωμη κιολας ρε παιδια που πριζω αλλα δεν ειμαι και πολυ καλος με αυτα αλλα το ψαχνω το θεμα :)

Κανέναν δεν πρήζεις.

Αν το κατεβάσεις από τον υπολογιστή σου, κατέβασε το αντίστοιχο του Viewty KU990, αυτό δουλεύει με τα Renoir και Αρένα.

Ειδάλλως, από τον browser του κινητού σου, μπες στο getjar.com, λογικά θα το κατεβάσεις απευθείας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...