Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω παρα πολυ.. οντως δεν πρεπει να κανει καλη δουλεια στις φωτο..:mad:

Διάβασε το μύνημά μου (στις 23:08). Αν θες καλύτερη κάμερα πάρε πιο ακριβό ή πάρε μια φωτογραφική μηχανή.;) Κινητό των 230 ευρώ είναι. Αν έβγαζε τέλειες τότε γιατί υπάρχουν τα high-end κινητά;;)

Link to comment
Share on other sites

βεβαια μπορει και το ποδηλατο να του κανε ζημια με ολα αυτα που φοραει πανω και να συγκινηθηκε τα μαλα! :lol:

 

anyway εχω καλα νεα για το gps. σημερα που γυρναγα σπιτι κατα τις 10 ειπα να βαλω το gps να δουμε αν θα γινει κατι.

τα καλα νεα ειναι οτι επιασε full σημα αλλα κολλουσε στο requesting...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Σκευτομαι να αγορασω το LG GT500, μου φαινεται ωραιο κινητο αλλα με προβληματιζει λιγο οτι τα κυρια χρωματα οθονης ειναι μονο 256,000. Τωρα εχω το ΝΟΚΙΑ Ν82 και οι φωτογραφιες που βγαζει (χ. Οθονης 16.000.000) ειναι τελειες και δεν θα ηθελα να παρω ενα κινητο που να μην βγαζει καλες φωτογραφιες. Η μυπως δεν εχει να κανει με τα χρωματα οθονης? Οποιος το εχει μπορει να μου πει την γνωμη του?

 

Ευχαριστω πολυ!!

Το Ν82 δεν συγκρίνεται καν με το συγκεκριμένο κινητό.Το Ν82 υπήρξε σημείο αναφοράς και συγκρισης με άλλα κινητά των 5mp.Είναι κινητό άριστο στον τομέα φωτογραφία, λόγω και xenon flash και πολλών άλλων.Παρόλα αυτά το GT500/505 είναι καλύτερο από το Αρένα στον τομέα φωτογραφία, σε συνθήκες ημέρας.

Να μην ξεχνάμε πως κάνει 239 ευρώ.;) Για την τιμή του τα κάνει όλα. Και κάθε LG.

Ευχαριστώ τον mod που άλλαξε τον τίτλο.

Ουσιαστικά είναι ενα κινητό πολύ αξιόλογο για την τιμή του.Το θέμα με το gps που αντιμετώπιζετε (γιατί σας διαβάζω καθημερινά φυσικά) λογικά θα λυθεί με αναβάθμιση.Το θέμα είναι ότι η LG τρέχει και δε φτάνει λόγω πολλών κινητών αυτή τη στιγμή στην αγορά.Ελπίζω να βγει γρήγορα κάποια νέα αναβάθμιση.Η LG αργεί γενικά στον τομέα αυτόν..κάνει και άλλα κουλά , αλλά άσχετα με το θέμα μας.

Αισθητικά πάντως, το GT500 εμένα μου αρέσει πιο πολύ από το GT505.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ξερετε κανα μαγαζι παρω screen protectors? αυτο που ειχε η συσκευασια δεν το κοβω να αντεχει πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Στο γερμανό μπορείς να βρεις καλές, αλλά πλέον έχουν παντού μέχρι και στα τζάμπο είχα δει..
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το GPS εγω το εχω ρυθμίσει ως εξής:

1)Στις ρυμθίσεις της συσκευής Μενού\Ρυθμίσεις\Συνδεσιμότητα\Τύπος GPS\ εχω επιλέξει υποβοηθούμενο GPS (το υποβοηθούμενο βοηθάει στην ταχύτερη ανίχνευση δορυφόρου καθως χρησιμοποιεί τις κυψέλες της κινητής τηλεφωνίας-παρόλα αυτα σε εμενα δεν εχει χρεωθει ποτε,το λεω γιατι ισως καποιες εταιριες χρεωνουν καποια cent για τη χρηση)

 

2)Στις ρυθμίσεις του Wetravel Menu\Settings\GPS εχω επιλέξει το Internal GPS.

 

Έχοντας αυτες τις ρυθμίσεις μου εμφανίζει και εμενα 64 Klm\h σε μπεζ φοντο και ενα πρασινο βελος και επειτα απο 2 λεπτα περιπου σε ανοιχτό χώρο μου εμφανίζει τον χαρτη. Λίγο πριν εμφανιστεί ο χάρτης η ένδειξη της ταχύτητας ειναι 0 Klm\h που σημαίνει πως εχει εντοπίσει δορυφόρο και κατεβάζει τις πληροφορίες.

 

Το κυριότερο ειναι να περιμένετε σε ανοιχτό χώρο.... εμενα συνήθως οπως προειπα κανει 2 λεπτα,εχει τύχει ομως να περιμενω και 6-7 λεπτα.Επίσης καλο θα ήταν να εχετε κλειστο το WI FI.

 

Επίσης γνωρίζω πως όταν ο φόντος εχει αλλάξει χρώμα σε καφε σημαίνει πως δεν έχει σήμα.

 

Παρακαλω εαν το δοκιμάσετε πείτε μου τι αποτέλεσμα ειχατε....

 

Ακολουθησα και αυτες της οδηγιες φιλε μου σε ευχαριστω πολυ τελικα λειτουργησε

και ειναι παρα πολυ OK !!!

 

Δε νομιζω να εβγαζα ακρη ποτε μονος μου !!! Ευχαριστω και παλι .

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης κλησης στο 505? Γιατι νομιζω πως δεν διαθετει και εχω απογοητευτει. Το wisepilot ειναι 30day trial μπορουμε να βρουμε αλλο προγραμμα δωρεαν gps?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει δυνατοτητα φωνητικης κλησης στο 505? Γιατι νομιζω πως δεν διαθετει και εχω απογοητευτει. Το wisepilot ειναι 30day trial μπορουμε να βρουμε αλλο προγραμμα δωρεαν gps?

 

Φίλε kemotaar για δωρεάν GPS θα πατήσεις εδώ

Είναι οδηγίες που υπάρχουν στη σελίδα 26 του παρόντος θέματος για το δωρεάν πρόγραμμα We Travel.Καλό θα ήταν εάν ευκαιρείς να διαβάσεις όλες τις σελίδες γιατί ίσως σου δημιουργηθούν στην πορεία ερωτήματα που έχουν απαντηθεί.

 

Ακολουθησα και αυτες της οδηγιες φιλε μου σε ευχαριστω πολυ τελικα λειτουργησε

και ειναι παρα πολυ OK !!!

 

Δε νομιζω να εβγαζα ακρη ποτε μονος μου !!! Ευχαριστω και παλι .

 

Χαίρομαι!

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς!Νά΄σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει με το gps για το αν υπαρχει ομως δυνατοτητα φωνητικης κλησης δεν ξερω αν ξερει καποιος ας μας πει..
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ γω το we travel. δεν μου αρεσε καθολου. βρηκε σημα αλλα δεν μπορουσε και παλι να πλοηγηθει...

 

δεν βγαζω ακρη με το gps...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κ γω το we travel. δεν μου αρεσε καθολου. βρηκε σημα αλλα δεν μπορουσε και παλι να πλοηγηθει...

 

δεν βγαζω ακρη με το gps...

 

 

εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο ? που να ειναι και free ?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το gps μπορει να καθυστερει λιγο (χωρις να γινεται ενοχλητικο για μενα) αλλα μην ξεχνατε οτι προκειται για java application, ειναι εντελως free αφου η επεξεργασια δεδομενων γινεται τοπικα απο την μνημη του τηλεφωνου. Χθες κινηθηκα με την βοηθεια του αξιοπρεστατα. Και αν ξυνιζει σε καποιους ας κατεφευγαν σε ενα windows mobile και οχι σε symbian οπως το gt 505.
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε του κανες καμια ρυθμιση και δουλεψε? μακαρι να δουλευε και σε μενα...

μηπως φταιει οτι δεν το εχω στο φακελο others και ειναι στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο site. Είμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του LG GT505 και θα ήθελα να κάνω 3 ερωτησούλες.

 

1) Σχετικά με το GPS:

 

Μπήκα εδώ : εδώ

 

τι ακριβώς θα κατεβάσω και πού θα τα περάσω στο κιν μου?

 

2) Browser:

 

Δοκίμασα να περάσω το opera mini στο κιν και μου βγάζει 2 αρχεια. Τρέχω το mini.jar και μου λέει ότι θέλει να κανει λήψη. Κανονικά δεν έπρεπε να τρέχει?

 

3) Messenger:

Τι προτείνετε για Messenger? (όπως το msn).?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε του κανες καμια ρυθμιση και δουλεψε? μακαρι να δουλευε και σε μενα...

μηπως φταιει οτι δεν το εχω στο φακελο others και ειναι στην καρτα μνημης?

 

Κατεβασα το προγραμμα απο το επισημο site ακολουθησα τις οδηγιες σε ενα txt αρχειο που ηταν μαζι με το προγραμμα και στην συνεχεια κατεβασα τους χαρτες της ελλαδας και τους αποθηκευσα στο φακελο Maps. Αν εχεις δωσει στο τηλεφωνο την εντολη να αποθηκευει καρτα μνημης θα το αποθηκευσει εκει. Και εγω στην καρτα μνημης το εβαλα δλδ δεν εχει σημασια που λεει στο "others". Το "others" ειναι απλα ενα folder που υπαρχει σε ολα τα κινητα και συνηθως εκει αποθηκευονται διαφορες εφαρμογες. Πας επομενως απο το μενου του τηλεφωνου στις εικονες/βιντεο/ολα τα αρχεια/καρτα μνημης/ βρισκεις το jad file και κανεις Install. Την πρωτη φορα που δουλεψα το gps πηγα στις ρυθμισεις και checkαρα την επιλογη "trace gps". Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι καινούργιος στο site. Είμαι κάτοχος εδώ και μια εβδομάδα του LG GT505 και θα ήθελα να κάνω 3 ερωτησούλες.

 

1) Σχετικά με το GPS:

 

Μπήκα εδώ : εδώ

 

τι ακριβώς θα κατεβάσω και πού θα τα περάσω στο κιν μου?

 

Θα πας εδω http://http://www.mediafire.com/download.php?mmgnjqgizwr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο εμένα...από σήμερα είμαι κάτοχος κι εγώ ενός gt505 κι έχοντας διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες αντιπετοπίζω το ίδιο πρόβλημα με κάποιους άλλους χρήστες...

δεν μπορώ να δω βίντεο από youtube κ.α. με τίποτα...έχω δοκιμάσει διαφορετικές συνδέσεις (wifi,3g κτλ) έχω δοκιμάσει διαφορετικά browser όπως του κινητου και τον opera mini και το snaptu αλλα με όλα όταν πατάω να παίξει το βίντεο κολλάει και μου λεει "αποτυχια συνδεσης:εξοδος" ...

αν κάποιος έχει βρει τι φταiει θα με βοηθούσε πάρα πολυ γιατί είμαι έτοιμος να το δώσω πίσω όσο κι αν μ' αρέσει....

ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

υ.γ. πίστευα πως το πρόβλημα είναι το firmware αλλά τελικά δεν είναι η κοπέλα μου έχει το ίδιο firmware (v10b) και το youtube δουλευει κανονικα:S

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το gps μπορει να καθυστερει λιγο (χωρις να γινεται ενοχλητικο για μενα) αλλα μην ξεχνατε οτι προκειται για java application, ειναι εντελως free αφου η επεξεργασια δεδομενων γινεται τοπικα απο την μνημη του τηλεφωνου. Χθες κινηθηκα με την βοηθεια του αξιοπρεστατα. Και αν ξυνιζει σε καποιους ας κατεφευγαν σε ενα windows mobile και οχι σε symbian οπως το gt 505.

 

 

symbian το gt505??? δεν θα το λεγα φίλε μου.......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

symbian το gt505??? δεν θα το λεγα φίλε μου.......:wacko:

 

Εσυ μπορει να μην το ελεγες αλλα ουτε και windows mobile το λες.

Link to comment
Share on other sites

Το gt505 ανοιχτή συνομιλία έχει ρε παιδιά η όχι?

Φυσικά έχει.

Πω, πωωω! Δηλαδη ΟΥΤΕ το ενα, ΟΥΤΕ το αλλο;;;:shock: Tο πρωτο τηλεφωνο...τραβεστι! :secret:

Γιατί ρε παιδιά το λέτε αυτό; Το κινητό έχει 209 ευρώ από Multirama (και 235 από Πλαίσιο). Πώς μπορεί να έχει Symbian OS ή WM;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...