Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Δεν βρίσκω Οδηγό Χρήσης του LG GT505 ούτε στα ελληνικά καλυτερα, ούτε στα αγγλικα, ούτε στο site της LG ή κάπου αλλού. Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω ψάξει όσο μπορούσα να βρω παιχνίδια touch screen για το συγκεκριμένο κινητό (LG GT 505) δεν μπόρεσα να βρω τίποτα θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με π.μ. κάποιο link.(Να είναι δοκιμασμένο όμως γιατί και εγώ βρήκα αλλά τελικά δεν είναι τελείως touch screen)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ψάξει όσο μπορούσα να βρω παιχνίδια touch screen για το συγκεκριμένο κινητό (LG GT 505) δεν μπόρεσα να βρω τίποτα θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει με π.μ. κάποιο link.(Να είναι δοκιμασμένο όμως γιατί και εγώ βρήκα αλλά τελικά δεν είναι τελείως touch screen)

 

Ευχαριστώ!

 

το συγκεκριμενο κινητο δεχεται μονο παιχνιδια java. αδικα ψαχνεις. δεν προκειται να βρεις τιποτα. εκτος και αν βρεις τιποτα στο site της LG αλλα ψιλοχλωμο.

Link to comment
Share on other sites

διαφορες δεν ξερω να σου πω.παιχνιδια και εφαρμογες μπορεισ να βαλεις οπως σε ολα τα κινητα που εχουνε java. θεματα δυστηχως δεν παιρνει.οσο για το που θα βρεις java μια μικρη αναζητηση για java games i java applications τηα σου βγαλει πολλα κοιτα απλα να ειναι free

ρε φιλε,ρηξε φως στο τουνελ,δειξε κανα link με free games.....plz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το τηλέφωνο και εγώ. Έχω αυτές τις μέρες φάει στην κυριολεξία το σχετικό topic όμως δεν βρήκα απαντήσεις στα εξής:

 

1. Έχω Wind σύνδεση. Παρότι έχω φτιάξει το προφίλ μου στο internet (με βάση ένα παραπλήσιο κινητό που βρήκα στο στη σελίδα της Wind) ώστε το my view να συνδέεται μια χαρά με τα ίδια settings δεν μπορώ να μπω στο mail μου (παίρνω μύνημα - Αποτυχία αναζήτησης DNS) και γενικά στις υπηρεσίες gmail (χάρτες κλπ). Απλά δεν συνδέεται.

 

2. Δεδομένου ότι έχω Wind σύνδεση πως μπορώ να φτιάξω τα settings στη java? Δεν μου δουλεύουν οι java εφαρμογές.

 

3. Πως γίνεται σε κάποιους να συνδέεται το wise pilot και σε κάποιους όχι; Χρειάζεται να κάνεις τις απαραίτητες διαδικασίες από το site της lg αλλιώς δεν συνδέεται ούτως ή άλλως;

 

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - I9000
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παιδιά, είμαι νέος στο forum και αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό. Είμαι πολύ ευχαριστημένος όλα δουλεύουν άψογα και το προτείνω ανεπιφύλακτα, για την τιμή του προσφέρει πολύ περισσότερα.

Δύο μόνο απορίες δεν μπόρεσα να λύσω διαβάζοντας όλα όσα έχουν ειπωθεί σε αυτό το topic:

1. Στον κατάλογο με τα ονόματα στην αναζήτηση ψάχνει μόνο με το όνομα μιας επαφής, πως θα μπορέσω να το βάλω να αναζητά με το επώνυμο.

2. Με το mini opera βλέπω πως φορτώνει πιο γρήγορα τις σελίδες, αλλά φοβάμαι ότι συνδέεται μέσω wap και με χρεώνει. Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω το wap και να συνδέετε μόνο μέσω wifi και μόνο όταν υπάρχει σύνδεση wifi, ειδάλλως να μου βγάζει κάποιο μήνυμα και να μην φορτώνει ιστοσελίδες.

 

Πάντως με το wetravel και εγώ δεν μπόρεσα να βρω σήμα gps, αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο γιατί έχω το mio c220 με destinator και igo και έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Έχω το συγκεκριμένο τηλ καμιά εβδομάδα τώρα και είμαι γενικά ευχαριστημένος.

 

Κάτι αρνητικό που παρατήρησα είναι ότι η ένδειξη πληροτητας της μπαταρίας δεν είναι αναλογική. Δηλαδή ενώ μπορεί για 2-3 ημέρες να παραμένει στο φουλ (3 γραμμές), όταν πέσει στις 2 σε πολύ σύντομο χρόνο εξαντλέιται, ίσως σε λιγότερο από 1 ημέρα. Επίσης θα περίμενα να είναι ακριβέστερη, γιατί όχι και σαν ποσοστο % και όχι απλά με 3 διαφορετικές βαθμίδες.

 

Το GPS σε εμένα λειτουργεί κανονικά, τόσο με το wiswpilot όσο και με wetravel (αν και το τελευταίο ψιλοκολάει). Για να πιάσει σήμα το GPS πρέπει να βγείτε σε ανοικτό χώρο (ένας στενός δρόμος της Αθήνας δεν βοηθάει). Ακόμη έχω την εντύπωση ότι αν αφήσει κανείς το κινητό εντελώς ακίνητο πχ σε ένα τραπεζακι πάνω επίσης βοηθάει μέχρι να πιάσει σήμα, μετά δεν έχει πρόβλημα. Τέλος απενεργοποιήστε το A-GPS (βάλτε σκέτο GPS).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Έχω το συγκεκριμένο τηλ καμιά εβδομάδα τώρα και είμαι γενικά ευχαριστημένος.

 

α)Κάτι αρνητικό που παρατήρησα είναι ότι η ένδειξη πληροτητας της μπαταρίας δεν είναι αναλογική. Δηλαδή ενώ μπορεί για 2-3 ημέρες να παραμένει στο φουλ (3 γραμμές), όταν πέσει στις 2 σε πολύ σύντομο χρόνο εξαντλέιται, ίσως σε λιγότερο από 1 ημέρα. Επίσης θα περίμενα να είναι ακριβέστερη, γιατί όχι και σαν ποσοστο % και όχι απλά με 3 διαφορετικές βαθμίδες.

 

β)Το GPS σε εμένα λειτουργεί κανονικά, τόσο με το wiswpilot όσο και με wetravel (αν και το τελευταίο ψιλοκολάει). Για να πιάσει σήμα το GPS πρέπει να βγείτε σε ανοικτό χώρο (ένας στενός δρόμος της Αθήνας δεν βοηθάει). Ακόμη έχω την εντύπωση ότι αν αφήσει κανείς το κινητό εντελώς ακίνητο πχ σε ένα τραπεζακι πάνω επίσης βοηθάει μέχρι να πιάσει σήμα, μετά δεν έχει πρόβλημα. Τέλος απενεργοποιήστε το A-GPS (βάλτε σκέτο GPS).

α)Γνωστό πρόβλημα της LG. :(

β)Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

Ποιά είναι η τελευταία; Εγώ έχω την V10b. Την πρώτη δηλαδή.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα παιδιά, είμαι νέος στο forum και αγόρασα και εγώ το συγκεκριμένο κινητό. Είμαι πολύ ευχαριστημένος όλα δουλεύουν άψογα και το προτείνω ανεπιφύλακτα, για την τιμή του προσφέρει πολύ περισσότερα.

Δύο μόνο απορίες δεν μπόρεσα να λύσω διαβάζοντας όλα όσα έχουν ειπωθεί σε αυτό το topic:

1. Στον κατάλογο με τα ονόματα στην αναζήτηση ψάχνει μόνο με το όνομα μιας επαφής, πως θα μπορέσω να το βάλω να αναζητά με το επώνυμο.

2. Με το mini opera βλέπω πως φορτώνει πιο γρήγορα τις σελίδες, αλλά φοβάμαι ότι συνδέεται μέσω wap και με χρεώνει. Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω το wap και να συνδέετε μόνο μέσω wifi και μόνο όταν υπάρχει σύνδεση wifi, ειδάλλως να μου βγάζει κάποιο μήνυμα και να μην φορτώνει ιστοσελίδες.

 

Πάντως με το wetravel και εγώ δεν μπόρεσα να βρω σήμα gps, αλλά δεν με ενδιαφέρει τόσο γιατί έχω το mio c220 με destinator και igo και έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ

 

1. Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς το ερώτημα... Αν ψάξεις με βάση κάποιο όνομα ή επίθετο στην μπάρα των διευθύνσεων θα εμφανιστούν τα σχετικά ονόματα που ψάχνεις είτε πληκτρολογείς όνομα είτε επίθετο στην αναζήτησή σου. Αν εννοείς να αλλάξει η σειρά καταχώρησης σε επίθετο - όνομα των επαφών σου τότε πήγαινε Επαφές-->Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις Λίστας Επαφών--> Εμφάνιση ονόματος--> Πρώτα όνομα ή πρώτα επίθετο ανάλογα με το τι θες.

 

2. Αν στα java settings (Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα-->Java) απενεργοποιήσεις το wap java προφίλ και συνδεθείς με wifi τότε αυτόματα ο opera θα μπει σε wifi (όπως και όλες οι java εφαρμογές). Δεν γνωρίζω κάποιο τρόπο να σε ρωτάει πως θα μπει.

Samsung Galaxy S - I9000
Link to comment
Share on other sites

ΑΜΗΝ εφτιαξα το we-travel για το gt500 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δωρεαν gps :) :) :)

Tom το gps για να πιασει σημα πρεπει να είσαι σε εξωτερικό χωρο.Το θεμα ειναι πως θα εχεις wifi οταν βγεις...

 

Exoυμε πουθενα οδηγιες για το πως θα το περασω και πως θα μπουν οι ελληνικοι χαρτες; το μονα που βρηκα ηταν για WM συσκευες...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εγκατασταση το google maps232 αλλα πλεον δεν λειτουργει το My Location με το GPS.

Πως μπορω να το απεγκαταστησωμενη και να βαλω την προηγουμενη VERSION google maps2.0.2

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μην συμβιωσης και ταλαιποριας με το κινητο αυτο αναγκαστηκα να στειλω την παρακατω επιστολη

 

Με την παρούσα θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου σχετικά με την επιλογή αγοράς κινητού τηλέφωνου της εταιρίας σας.

Πιο συγκεκριμένα στις 10/9/2009 αγόρασα τη συσκευή με κωδικό GT505 από το κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ της Αργυρούπολης. Τα προβλήματα ξεκίνησαν από την πρώτη κιόλας ημέρα αφού οι υπεύθυνοι του καταστήματος δεν γνώριζαν πως λειτούργει η συσκευή και για όποια απορία είχε με παρέπεμπαν είτε στο service τους (το οποίο μου απαντούσε ότι δεν ασχολείται με επισκευές κινητών τηλεφώνων) είτε στο 80011200300.

Τα προβλήματα τα όποια αντιμετώπιζα ήταν η αδυναμία σύνδεσης στο ιντερνέτ μέσω wifi ( για την ακρίβεια, συνδεόταν κανονικά με το ασύρματο ρουτερ αλλά δεν άνοιγε ο browser) και το δεύτερο ότι συνεχώς έκλεινε παρά το γεγονός ότι η μπαταρία του ήταν φορτισμένη!

Πέρασα έναν ολόκληρο μήνα ταλαιπωρίας και επικοινωνίας με τους συνεργάτες σας οι οποίοι με παρέπεμψαν στο να κάνω αναβάθμιση μονός μου μέσω της ιστοσελίδας σας ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΚΓΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!

Η επόμενη κίνηση ήταν να επικοινωνήσω και πάλι μαζί σας και να στείλετε κουριερ να παραλάβει την συσκευή με σκοπό την επίλυση των δυο προβλημάτων.

Το αποτέλεσμα;

Να παραλάβω σήμερα το μεσημέρι την συσκευή με καινούρια μπαταρία αλλά χωρίς να έχει λυθεί το πρόβλημα του ιντερνέτ και χωρίς να έχει ασχοληθεί κάνεις με αυτό!

Η διαδικασία και πάλι γνωστή. Κάλεσα το 80011200300 και την ερχόμενη Δευτέρα θα έρθουν και πάλι να παραλάβουν την συσκευή, και να μείνω για άλλη μια φορά χωρίς κινητό τηλέφωνο.

Κλείνοντας θα ήθελα να σας εκφράσω τα ερωτήματα τα όποια θέτω στον εαυτό μου ένα μήνα μετά την αγορά του κινητού αυτού.

α) υπάρχει κάποιος ο όποιος να μπορεί να με βοηθήσει όταν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το κινητό μου; Και γιατί θα πρέπει να περάσω όσα πέρασα τον τελευταίο μήνα;

β) πείτε έναν λόγο για τον οποίο την επόμενη φορά θα επιλέξω μια συσκευή (όχι απαραίτητα κινητού τηλέφωνου) της εταιρίας LG και δεν θα έχω τον φόβο για το τι θα αντιμετωπίσω.

 

Σας ενημερώνω ότι η παρούσα επιστολή θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα http://www.myphone.gr στην ενότητα που αφορά το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού τηλέφωνου.

 

Ορέστης **********

(69********)

Link to comment
Share on other sites

ρε, παιδιά να σας ρωτήσω κάτι γρήγορο...

Σε όποιες εφαρμογές και να εγκαταστήσω παρατηρώ πως κατα τη χρήση τους σου δεσμεύει το κάτω 1/3 μέρος της οθόνης με κάποια πλήκτρα πλοήγισης....

και ήθελα να σας ρωτήσω εαν υπάρχει τρόπος να τα καταργήσω καθώς θα προτιμούσα να παίζω σε full screen σε όλα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ρε, παιδιά να σας ρωτήσω κάτι γρήγορο...

Σε όποιες εφαρμογές και να εγκαταστήσω παρατηρώ πως κατα τη χρήση τους σου δεσμεύει το κάτω 1/3 μέρος της οθόνης με κάποια πλήκτρα πλοήγισης....

και ήθελα να σας ρωτήσω εαν υπάρχει τρόπος να τα καταργήσω καθώς θα προτιμούσα να παίζω σε full screen σε όλα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν γίνεται, γιατί τα παιχνίδια και οι εφαρμογές είναι σχεδιασμένα για ανάλυση 320Χ240, ενώ η οθόνη του κινητού ειναι 400Χ240. Αλλά και να γινόταν αυτό, πώς θα μπορούσες να ελέγξεις το παιχνίδι ή την εφαρμογή χωρίς τα εικονικά πλήκτρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Είμαι καινούριο μελος του forum καθως και νεος χρήστης της συσκευης LG GT505.

Οι εντυπωσεις μου απο το κινητο οφειλω να πω πως ειναι πολυ καλες....Ειναι αυτο που ηθέλα και με καλυπτει πληρως σαν συσκευη αρα ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος LG GT505.

Αυτο ομως δε σημαινει πως οτι κανω δουλευει ρολόι...μου εχουν παρουσιαστει καποια προβληματακια και θα ηθελα εαν ειναι εφικτο την συνδρομη σας.

Καταρχας θα πω για το GPS.Το wisepilot που ειναι εγκατεστημενο μεσα καλο μου φαινετε ωστοσο υστερα απο αναδρομη στις 50 σελιδες του forum σχετικα με τη συσκευη βρηκα τις οδηγιες και εγκατεστησα το We Travel οπου και με ικανοποιει αρκετα προς το παρων....δουλευει σωστα,λοκαρει σε 1 - 2 λεπτα δορυφορο (παρατηρησα πως στις ρυθμισεις του GPS οταν το βαζω σε υποβοηθουμενο GPS λοκαρει πιο γρηγορα απο οτι στο αυτονομο GPS και στο we-travel το εχω ως Internal GPS),εχει σχετικα καλους χαρτες αν και με δυσκολευει λιγο στην αναζητηση πολεων και δρομων για το Navigation.

Για το ιντερνετ τωρα.Ο περιηγητης που περιλαμβανει η συσκευη μου φαινετε καλος αν και εχω εγκαταστησει τον Opera mini 4.2 (unsigned version) συμφωνα με το mini.opera.com.Χρησιμοποιω και τους δυο browsers για σερφαρισμα και διαπιστωσα πως ο Opera ειναι πιο ευχρηστος πιο γρηγορος και πιο "εξυπνος".

Εχω ομως ενα προβλημα.Με κανεναν απο τους δυο δεν μπορω να παρακολουθησω βιντεο sto youtube.Τη μια το m.youtube.com μου λεει δεν αναγνωριζει την συσκευη,την αλλη μου λεει πως δεν εχω flash και μου δινει λινκ getflash οπως στα PC και τελος οταν παταω watch video μου δειχνει την ενδειξη πως φορτωνει (Συνδεση) το video και εμφαανιζει μηνυμα Σφαλμα-Ληξη χρονου αναμονης...εν ολιγοις στο youtube δεν εχω προσβαση στα βιντεο....Εχω ομως προσβαση και γινετε streaming κανονικα στα βιντεο του metacafe...Λιγο περιεργο μου φαινετε αυτο οπως επισης και το γεγονος πως χρηστες του forum δηλωνουν πως παρακολουθουν κανονικα τα βιντεο του youtube.

Και κατι ακομα που εχω παρατηρησει στο ιντερνετ και με εχει παραξενευσει ειναι το εξης.Οταν εισερχομαι σε σελιδες που περιλαμβανουν καποιο javascript μου εμφανιζετε το μηνυμα πως δεν εχω ενεργοποιησει το Javascript και δεν μπορει να προβληθει το script απο την ιστοσελιδα.Πηγαινοντας στις ρυθμισεις εμφανισης του Browser βλεπω πως το Java script ειναι ενεργοποιημενο και λειτουργει κανονικα.

 

Μηπως γνωριζεται τι συμβαινει και εαν μπορω να κανω κατι για να διορθωθουν τα παραπανω.

 

Σας ευχαριστω θερμα για το χρονο σας και τις γνωσεις σας που εχετε παραθεσει σε αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.

 

Μπορει καποιος να μου πει για το we travel. Το εβαλα στο κινιτο, δουλευει κανονικα αλλα εχει το παρακατω προβλημα. Οταν ψαχνω να βάλω μια διεύθυνση δεν μου βρίσκει καθόλου τους χάρτεσ εκτος απο κάποιες που ξεκινανε απο Α.

 

Μπορει να βοηθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου φαίνεται πως το δικό μου και δίπλα στον δορυφόρο να το βάλω δεν θα έχει σήμα;:p:lol: Ποτέ δεν βρήκε σήμα!:X:cry: Ούτε στην Εθνική.:(
Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μην συμβιωσης και ταλαιποριας με το κινητο αυτο αναγκαστηκα να στειλω την παρακατω επιστολη

 

Με την παρούσα θα ήθελα να εκφράσω την δυσαρέσκεια μου σχετικά με την επιλογή αγοράς κινητού τηλέφωνου της εταιρίας σας.

Πιο συγκεκριμένα στις 10/9/2009 αγόρασα τη %u

Link to comment
Share on other sites

Να σας δωσω και μια εφαρμογη που εβαλα και λειτουργει αψογα.

 

J2ME VNC

 

Είναι ενα beta προγραμμα client με το οποίο εχουμε προσβαση στην επιφανεια εργασιας του Η/Υ μας στο σπιτι η στο γραφειο.

 

TightVNC

 

Είναι ενα freeware προγραμμα server που εγκαθίσταται στον Η/Υ που θελουμε να χειριζομαστε απο το κινητο.

 

Ενεργοποιουμε τον server στον Η/Υ,ανοιγουμε μια πορτα (set port) στο Firewall η/και στο Router και ρυθμιζουμε αναλογως τις απαιτησεις μας πχ κωδικος προσβασης, συμπιεση εικονων,ερωτηση αποδοχης επισκεπτη κλπ κλπ.

 

Εκτελουμε το J2MEVNC.JAD αρχειο στο κινητο,αποδεχομαστε την εγκατασταση, δηλωνουμε διευθυνση IP και Port και παταμε συνδεση.

 

Εχουμε ολη την επιφανεια εργασιας του υπολογιστη μας στην οθονη του κινητου και μπορουμε να το χειριστουμε απο αποσταση σαν να ειμαστε μπροστα απο τον υπολογιστη!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπομονη,μαλλον φταιει το πλαισιο και οχι η LG να ξερεις!Το δικο μου στις 3 μερες αρχισε να κλεινει κ να μην μου ανοιγει(μετα απο 2-3 ωρες ανοιγε) και το εστειλα στην vodαfone και χ8ες με ειδοποιησαν οτι η LG αποφανθηκε οτι 8α αλλαξει ολη την συσκευη απο μεσα!!,8α ειναι καινουριο δηλαδη,αλλα οχι το εξωτερικο για τον λογο οτι χρησιμοποιη8ηκε...με λιγα λογια στο ιδιο κινητο(4 ημερων) 8α αλλαχτουν ολα τα μηχανικα του μερη!!Δεν ξερω αν ειναι και το καλυτερο αλλα...8α φανει το αποτελεσμα οταν το παρω!!Εως τωρα δεν μου εχει απαντησει κανενας απο το forum αν εχει καποιο προβλημα ιδιο με το δικο μ και τι εκανε αρα λογικα δεν 8α εχουν υπαρξει προβληματα στο κινητο αυτο!

το θεμα ειναι οτι εχω ξενερωσει τελεως!

εχω μεινει 1 μηνα χωρις τηλεφωνο και να φανταστεις οτι εχτες που ειχαμε ραντεβου για να ερθουν να το παρουν (για μια ακομη φορα), δεν εμφανιστηκε κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Να σας δωσω και μια εφαρμογη που εβαλα και λειτουργει αψογα.

 

J2ME VNC

 

Είναι ενα beta προγραμμα client με το οποίο εχουμε προσβαση στην επιφανεια εργασιας του Η/Υ μας στο σπιτι η στο γραφειο.

 

TightVNC

 

Είναι ενα freeware προγραμμα server που εγκαθίσταται στον Η/Υ που θελουμε να χειριζομαστε απο το κινητο.

 

Ενεργοποιουμε τον server στον Η/Υ,ανοιγουμε μια πορτα (set port) στο Firewall η/και στο Router και ρυθμιζουμε αναλογως τις απαιτησεις μας πχ κωδικος προσβασης, συμπιεση εικονων,ερωτηση αποδοχης επισκεπτη κλπ κλπ.

 

Εκτελουμε το J2MEVNC.JAD αρχειο στο κινητο,αποδεχομαστε την εγκατασταση, δηλωνουμε διευθυνση IP και Port και παταμε συνδεση.

 

Εχουμε ολη την επιφανεια εργασιας του υπολογιστη μας στην οθονη του κινητου και μπορουμε να το χειριστουμε απο αποσταση σαν να ειμαστε μπροστα απο τον υπολογιστη!!!

 

 

Φιλε πολύ καλό ακούγεται......

Μπας και έχεις και τίποτα σε "remote desktop" ? (χωρίς την χρήση κάποιου server δλδ...

 

Είχα βρεί κάποια... αλλα δεν λειρουργούσαν ουε στο ελάχιστο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πολύ καλό ακούγεται......

Μπας και έχεις και τίποτα σε "remote desktop" ? (χωρίς την χρήση κάποιου server δλδ...

 

Είχα βρεί κάποια... αλλα δεν λειρουργούσαν ουε στο ελάχιστο :wacko:

 

Φιλε kirmis καλησπερα!

 

Δεν εχω βρει κανενα προγραμμα για κινητα Java που να μπορει να συνδεθει με την επιφανεια εργασιας χωρις τη χρηση Server και δεν πιστευω να υπαρχει τετοιο.

Το Virtual Network Computing (VNC) χρησιμοποιει το Remote Framebuffer (RFB) protocol για να μεταδωσει το γραφικο περιβαλλον και τον χειρισμο μεσω ενος δικτύου.

Η συνδεση του δικτύου για την επιτευξη του VNC απαιτει εναν Client και εναν Server.

Υπαρχουν και αλλα προγραμμα περαν του J2MEVNC για συνδεση με εναν Η/Υ (Gooer,VNC2GO, RDM+,VNC+ κλπ...) τα οποια ομως δεν εχουν τοσο καλο χειρισμο οπως το J2MEVNC (καποιο δεν λειτουργουσε ουτε την οθονη αφης).Ολα ομως προυποθετουν και την εγκατασταση ενος Server.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.

 

Ξερετε μηπως τι δεικτη sar εχει το gt500? το ειδα σημερα, και ειναι πραγματικά πανέμορφο!! Αν δεν εχει δεικτη πάνω από 1 θα το πάρω!! Με ενθουσιασε που εχει δυνατη ενταση στο mp3 πραγμα οπου με απογοητευει το renoir...!!

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...