Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω το φορουμ...

Λοιπον, μερικες παρατηρησεις για το LG GT505 προκειμενου να λυθουν οι αποριες πολλων...Το κινητο το εχω ηδη 2 σχεδον μηνες και τα συμπερασματα μου ειναι τα εξης:

 

1) Το WiFi λειτουργει αρκετα καλα, με τον ενσωματωμενο browser να ειναι αρκετα καλος κ γρηγορος. Αν ειστε σε μια καφετερια κ θελετε να τσεκαρετε πχ το προφιλ σας στο facebook, γινεται πανευκολα. Αν εχετε περισσοτερες απαιτησεις, παρτε ενα netbook! Γενικα τα κινητα για πολυ σερφαρισμα δεν κανουν, ασε που ειναι κ κουραστικα μετα απο λιγο...Και νοκια με symbian που εχω δοκιμασει, το κινητο παρουσιαζε κολληματα μετα απο λιγο...Το wifi στο LG παντως λειτουργει μια χαρα.

 

2)Το wetravel λειτουργει επισης, αλλα ειναι αρκετα δυσχρηστο. Το εβαλα, το δοκιμασα και το εβγαλα. Το wisepilot κανει παπαδες παντως. Φοβερο για java εφαρμογη. Χρεωνεσαι ενα α ποσο βεβαια, αλλα για περιστασιακη χρηση ειναι οτι πρεπει. Αν θελετε ενα σοβαρο gps για το αμαξι παρτε ενα GPS!! Ακομα και destinator σε κινητα με ανοικτο λειτουργικο δεν μπορουν να πλησιασουν ενα κανονικο GPS... Τελος.

 

3)Μπορεις να βαλεις φοντο στην αρχικη οθονη, καποιος πιο πανω το ρωτησε...

 

4)Η φωτογραφικη επισης πολυ καλη...Προσωπικα το οτι εχει LED αντι για xenon flash το θεωρω πλεονεκτημα, γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει σαν φακος (αφου το ενεργοποιησεις μεσα απο το μενου της βιντεοκαμερας). Θα προτιμουσα να ειχε ξεχωριστη εφαρμογη σαν φακος, αλλα no complaints.

 

5) To να θελει καποιος να ξεστραβωθει για να παρακολουθησει ταινια στην οθονη του κινητου το θεωρω αστειο. Γινεται παντως.

 

6)Η οθονη πολυ καλη, δεν σου κακοφαινεται που εχει χαμηλη σχετικα αναλυση, και ειναι και αρκετα ευαισθητη και ευχρηστη (πχ μνμ γραφεις πολυ ευκολα και γρηγορα). Επισης το κινητο εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Στιβαρο κ ταυτοχρονα ελαφρυ.

 

7) Η μπαταρια κραταει ΑΝΕΤΑ 3 μερες. (Με 1-2 ωρες κλησεις κ 10 περιπου μηνυματα την ημερα, χωρις να το κλεινω το βραδυ.) Αν χρησιμοποιησετε το wifi ομως. ελαττωνεται δραστικα, οπως και σε ολα τα κινητα αλλα και τα λαπτοπ. To wifi ΞΕΖΟΥΜΙΖΕΙ την μπαταρια.

 

Γενικα το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. Ιδανικο για καποιον που θελει να κανει τη μεταβαση απο κινητο με ΚΛΕΙΣΤΟ λειτουργικο σε κινητο με οθονη αφης επισης με ΚΛΕΙΣΤΟ λειτουργικο. Αυτα. Ελπιζω να βοηθησα...

edit: Καποιος ρωτησε για διαφορες GT500 και GT505. Ειναι ακριβως τα ιδια κινητα με διαφορετικη σχεδιαση.

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν μπορεί να συγχρονιστέι μέσω activesync με outlook... για τις επαφές και το calendar κυρίως...

 

Προκαταβολικά σας ευχαριστώ πολύ :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

κανείς ρε παιδιά ? ?? :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειναι το πρωτο μου post αυτο ,και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις για το κιν. lg 505gt. Λοιπον,1ον θα ηθελα να μαθω ποιες οι διαφορες μεταξυ του 505GT και του 500GT?.2ον,θα ηθελα να μαθω αν κανω καλη επιλογη να παρω ενα απο αυτα τα δυο κιν. ?,γιατι εδω και ενα μηνα ψαχνω να βρω το κιν. που θα παρω και εχω καταληξει σε πολλα,καταρχην δεν θελω να δωσω πολλα λεφτα για συσκευη(πανω κατω στα 250ευρω).3ον θελω οποιος μπορει να μου πει προγραμματα,παιχνιδια και θεματα(υπαρχουν?) ή να τα λινκαρει γιατι δεν εχω ιδεα που να ψαξω...
Link to comment
Share on other sites

διαφορες δεν ξερω να σου πω.παιχνιδια και εφαρμογες μπορεισ να βαλεις οπως σε ολα τα κινητα που εχουνε java. θεματα δυστηχως δεν παιρνει.οσο για το που θα βρεις java μια μικρη αναζητηση για java games i java applications τηα σου βγαλει πολλα κοιτα απλα να ειναι free
Link to comment
Share on other sites

γιατι σας κανει εντυπωση που δεν σας απανταει κανεις ? δεν ειναι παραλογο να λεμε τα ιδια και τα ιδια ? καλο ειναι να κανετε ενα search θα απαντηθουν ολες οι ερωτησεις σας
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα σημερα κ εχω το εξης προβλημα που δεν μπορω να το λυσω απο το πρωι.

 

1) Δε μπορω να μπς στο wi fi εχω wireless συνδεση σπιτι μου.

Εχω απενεργοποιισει το secure mode k το εχω free δειχνει οτι συνδεετε αλλα δεν ανοιγουν οι σελιδες. Καμμια δε φορτωνει πηρα forthnet k Lg δεν μου δωασανε καμμια απαντηση σοβαρη

 

Any idea?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συνδεθεις χωρις την κάρτα Sim. Δηλαδή, βγάλε τη Sim από το τηλέφωνο και κάνε ξανά ότι έχεις κάνει ως τώρα χωρίς αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συνδεθεις χωρις την κάρτα Sim. Δηλαδή, βγάλε τη Sim από το τηλέφωνο και κάνε ξανά ότι έχεις κάνει ως τώρα χωρίς αυτή.

 

μπαινει κ λειτουργει μια χαρα αυτο δε το σκεφτηκα τι ειναι αυτο κ πως λυνετε τωρα?

 

εχεις βαλει προφιλ ιντερνετ wifi ?

 

τ εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως να λύνεται με αυτό που σου πρότεινε ο Expired. Ξαναβάλε την Sim και πήγενε: Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προφίλ Internet και εκεί επιλέγεις Wi Fi.

Επίσης πήγενε: Browser > Ρυθμίσεις > Προφιλ και επιλέγεις πάλι Wi Fi

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως να λύνεται με αυτό που σου πρότεινε ο Expired. Ξαναβάλε την Sim και πήγενε: Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προφίλ Internet και εκεί επιλέγεις Wi Fi.

Επίσης πήγενε: Browser > Ρυθμίσεις > Προφιλ και επιλέγεις πάλι Wi Fi

 

ευχαριστω Gents ολα οκ.

 

Αν καταφερω να λειτουργησω και το GPS θα ειμαι θεος αν κ απο οτι βλεπω ολοι βαζετε το we travel. Απο που το κατεβαζουμε αυτο?

Μου κολαει το pc suite cd εγκαταστασης υπαρχει πουθενα online?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εχω διαβάσει αρκετές απόψεις σχετικά με το ενσωματωμένο gps και κυρίως οτι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο internet μονο για να δουλέψει..............Μπορεί να δεχτεί εξωτερικο gps δεκτη Bluetooth και αν ναι προτείνετε καποιον..:happy:

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εχω διαβάσει αρκετές απόψεις σχετικά με το ενσωματωμένο gps και κυρίως οτι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο internet μονο για να δουλέψει..............Μπορεί να δεχτεί εξωτερικο gps δεκτη Bluetooth και αν ναι προτείνετε καποιον..:happy:

Μπορείς να το απενεργοποιήσεις το wap.

Νομίζω πως μπορεί να δεχτεί GPS με Bluetooth. Στην αγορά υπάρχουν 2-3 οπότε πάρε όποιο θες.

Link to comment
Share on other sites

γιατι σας κανει εντυπωση που δεν σας απανταει κανεις ? δεν ειναι παραλογο να λεμε τα ιδια και τα ιδια ? καλο ειναι να κανετε ενα search θα απαντηθουν ολες οι ερωτησεις σας

 

Για πες μου σε παρακαλώ φίλε μου σε πιο σημείο του thread γίνεται αναφορά στον συγχρονισμό μέσω outlook... :wacko:

 

Και τι ζητάω? τι ζητάω... :O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Παίδεσ το μόνο που κατάλαβα είναι οτι για το τζι πι εσ στο 505 πρέπει να είσαι συνδεμένος στο ιντερνετ.

Πώς αλλιώς γίνεται να εχω φρει τζι πιεσ οπως συμβαίνει στο νοκια 5800 με τους γκάρμιν????

Link to comment
Share on other sites

Παίδεσ το μόνο που κατάλαβα είναι οτι για το τζι πι εσ στο 505 πρέπει να είσαι συνδεμένος στο ιντερνετ.

Πώς αλλιώς γίνεται να εχω φρει τζι πιεσ οπως συμβαίνει στο νοκια 5800 με τους γκάρμιν????

Μπορείς να απενεργοποιήσεις το a-GPS και να μην χρεώνεσαι.

Τι εννοείς να έχει GPS όπως στο 5800 και τους Garmin; να βάλεις άλλο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Gents ολα οκ.

 

Αν καταφερω να λειτουργησω και το GPS θα ειμαι θεος αν κ απο οτι βλεπω ολοι βαζετε το we travel. Απο που το κατεβαζουμε αυτο?

Μου κολαει το pc suite cd εγκαταστασης υπαρχει πουθενα online?

 

Λοιπόν, για pc suite πήγενε:

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/PCSYNCLIVE/GO/3.1.25/LGPCSuite3/Autorun/LGPCSuiteIII_Setup.exe

 

Για we travel http://jimdem582.googlepages.com/jimdemarenatools2 είναι το πρώτο αρχείο (είναι για to Arena αλλά δουλεύει και στο δικό σου).

Καλό όμως είναι φίλε μου να ψάχνεις λίγο στο post γιατι όλα αυτά έχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες.

Φιλικά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα τελικα το τηλεφωνακι καλο με φενεται για το λεφτα του κιολας πολυ καλο θα ελεγα.Εχω μερικες ερωτησεις μπορει να απαντηθηκαν αλλα εχω να διαβασω πολλες σελιδες απο το φορουμ γιατι εχω να μπω καιρο και βαριεμαι,οποιος λοιπον θελει και δεν βαριεται ας απαντησει!!

1ον)Πως απενεργοποιω το a-GPS για να μην χρεωνομαι οπως λετε και πιο πανω

2ον)Εκανα εγκατασταση τον opera mini αλλα παντα μπαινει απο την εταια και χρεωνομαι ενω ο δικος του browzer μπαινει κανονικα απο wifi!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα τελικα το τηλεφωνακι καλο με φενεται για το λεφτα του κιολας πολυ καλο θα ελεγα.Εχω μερικες ερωτησεις μπορει να απαντηθηκαν αλλα εχω να διαβασω πολλες σελιδες απο το φορουμ γιατι εχω να μπω καιρο και βαριεμαι,οποιος λοιπον θελει και δεν βαριεται ας απαντησει!!

1ον)Πως απενεργοποιω το a-GPS για να μην χρεωνομαι οπως λετε και πιο πανω

2ον)Εκανα εγκατασταση τον opera mini αλλα παντα μπαινει απο την εταια και χρεωνομαι ενω ο δικος του browzer μπαινει κανονικα απο wifi!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

OK παιδια βρηκα τις απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

OK παιδια βρηκα τις απαντησεις..

 

Φίλε μου, μπορείς να μου πεις που ακριβώς βρήκες την απενεργοποίηση του A-GPS γιατί μετά από τόσες σελίδες διάβασμα, το έχασα? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μπορείς να μου πεις που ακριβώς βρήκες την απενεργοποίηση του A-GPS γιατί μετά από τόσες σελίδες διάβασμα, το έχασα? :lol:

 

Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Τύπος GPS- Αυτόνομο

Link to comment
Share on other sites

θα μου απαντησει κανενας μη τα παρω στο κρανιοοοοοοοοοοο

 

 

αστειευομε φυσικα :D

Ποιο είναι το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να βάλω ταινίες στο κινητό σίγουρα θα τις βάλω σε μορφή mp4 απλά αναρωτιέμαι σε πόση ανάλυση μπορώ να τις βάλω το ανώτερο,ξέρει κανείς?

π.χ 320χ240 που έχω βάλει είναι καλά περισσότερο μπορώ να ανεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...