Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα δεν "σπαει" οπως το cookie? αφου ειναι ιδια....

 

επισης απο video playback δεν κανει παιδια ε? τι φορματ παιζει & full screen?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα δεν "σπαει" οπως το cookie? αφου ειναι ιδια....

 

επισης απο video playback δεν κανει παιδια ε? τι φορματ παιζει & full screen?

Το μόνο θέμα που μπορείς να βάλεις στο Cookie είναι αυτό του Prada.

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον λογαριασμο hotmail που εχω στο τηλεφωνο και μου κατεβαζει την λιστα με τα mail που εχω αλλα δεν μπορω να τα ανοιξω οταν παταω σε ενα mail μου βγαζει το μυνημα υπερβαση μεγιστου μεγεθους οτι μυνημα και να προσπαθω να ανοιξω ανεηξαρτητα μεγεθους και αν εχει φωτο η οχι.

ολα αυτα μεσω wifi αλλα και gprs

καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα τον λογαριασμο hotmail που εχω στο τηλεφωνο και μου κατεβαζει την λιστα με τα mail που εχω αλλα δεν μπορω να τα ανοιξω οταν παταω σε ενα mail μου βγαζει το μυνημα υπερβαση μεγιστου μεγεθους οτι μυνημα και να προσπαθω να ανοιξω ανεηξαρτητα μεγεθους και αν εχει φωτο η οχι.

ολα αυτα μεσω wifi αλλα και gprs

καμμια ιδεα?

 

υπαρχει επιλογή στις ρυθμισεις του μαιλ που ορίζεις maximum μεγεθος download.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επιλογή στις ρυθμισεις του μαιλ που ορίζεις maximum μεγεθος download.

 

μονο ρυθμιση μεγεθους αποστολης βρισκω η οποιοα ειναι 2,2mb

μηπως ενοεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μονο ρυθμιση μεγεθους αποστολης βρισκω η οποιοα ειναι 2,2mb

μηπως ενοεις αυτο?

 

email/λογαριασμοι email/Hotmail (η όπως το ονομασες)/και Μεγ. μέγεθος λήψης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα,Πήρα το GT505 πριν απο καμια βδομάδα αλλα έχω ένα πρόβλημα.Δεν μπορω να ρυθμίσω τις Java εφαρμογες να συνδέονται μέσω Wi-Fi.Ακολουθω τα βήματα που υπάρχουν σε άλλα posts αλλα στη λίστα δικτύων μου εμφανίζει μόνο τα δίκτυα της WIND. Μπορεί κάποις να με βοηθήσει???:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα,Πήρα το GT505 πριν απο καμια βδομάδα αλλα έχω ένα πρόβλημα.Δεν μπορω να ρυθμίσω τις Java εφαρμογες να συνδέονται μέσω Wi-Fi.Ακολουθω τα βήματα που υπάρχουν σε άλλα posts αλλα στη λίστα δικτύων μου εμφανίζει μόνο τα δίκτυα της WIND. Μπορεί κάποις να με βοηθήσει???:)

Αν έκανες αναζήτηση θα έβρησκες την απάντηση. Σε συγχωρούμε όμως γιατί είσαι νέα.:)

Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Java-Προφίλ-Wi-Fi-Ενεργοποίηση.:)

Ελπίζω να μην χρειαστεί να το ξαναγράψω.

Link to comment
Share on other sites

email/λογαριασμοι email/Hotmail (η όπως το ονομασες)/και Μεγ. μέγεθος λήψης[/quote

 

ευχαριστω για την απαντηση

το μενου στο τηλεφωνο μου ειναι email/hotmail και πατωντας πανω αριστερα στο τελος της λιστας που βγαζει εχει μονο μεγεθος αποστολης.

κανω κατι λαθος η εχουμε διαφορετικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες αναζήτηση θα έβρησκες την απάντηση. Σε συγχωρούμε όμως γιατί είσαι νέα.:)

Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Java-Προφίλ-Wi-Fi-Ενεργοποίηση.:)

Ελπίζω να μην χρειαστεί να το ξαναγράψω.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση είχα δει σε παραπάνω post την διαδικασία που μου περιέγραψες αλλα το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μου εμφανίζει πουθενά το Wi-Fi τα μόνα που μου εμφανίζει έιναι WIND MMS, WIND PLUS,WIND TV και WIND GR.Μήπως φταίει η WIND?και το έχω δοκιμάσει και με ενεργοποιημένο και με απενεργοποιημένο Wi-Fi και τίποτα!!!τι κάνω λάθος??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση είχα δει σε παραπάνω post την διαδικασία που μου περιέγραψες αλλα το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μου εμφανίζει πουθενά το Wi-Fi τα μόνα που μου εμφανίζει έιναι WIND MMS, WIND PLUS,WIND TV και WIND GR.Μήπως φταίει η WIND?και το έχω δοκιμάσει και με ενεργοποιημένο και με απενεργοποιημένο Wi-Fi και τίποτα!!!τι κάνω λάθος??:confused:

 

Έχεις δίκιο, δεν υπάρχει εκεί τίποτα σχετικό με το Wi-Fi. Εγώ πριν τρέξω μια java εφαρμογή που να θέλει wifi απλά πατάω στο πάνω μέρος της οθόνης και μου κατεβάζει μια λίστα με την κατάσταση του τηλεφώνου. Στο κάτω μέρος μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi ή το bluetouth. Επιλέγω ενεργοποίηση του wifi, αφού συνδεθεί, ανοίγω την εφαρμογή που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν υπάρχει εκεί τίποτα σχετικό με το Wi-Fi. Εγώ πριν τρέξω μια java εφαρμογή που να θέλει wifi απλά πατάω στο πάνω μέρος της οθόνης και μου κατεβάζει μια λίστα με την κατάσταση του τηλεφώνου. Στο κάτω μέρος μπορώ να ενεργοποιήσω το wifi ή το bluetouth. Επιλέγω ενεργοποίηση του wifi, αφού συνδεθεί, ανοίγω την εφαρμογή που θέλω.

 

και τότε είναι σίγουρο ότι δεν χρεώνεσαι ε?αν είναι να το δοκιμάσω έτσι:)

Link to comment
Share on other sites

και τότε είναι σίγουρο ότι δεν χρεώνεσαι ε?αν είναι να το δοκιμάσω έτσι:)

 

Από ότι έχω παρατηρήσει, όποτε είναι συνδεδεμένο το κινητό με wifi, οποιαδήποτε εφαρμογή το χρησιμοποιεί για πρόσβαση στο ίντερνετ. Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις το wifi χειροκίνητα πριν ανοίξεις την εφαρμογή. Επίσης πάντα μπορείς να ελέγχεις την κατάσταση της συνδεσημότητας ψηλά στην πρώτη γραμμή της οθόνης. Δες στο βιβλιαράκι τι σημαίνουν τα διάφορα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω παρατηρήσει, όποτε είναι συνδεδεμένο το κινητό με wifi, οποιαδήποτε εφαρμογή το χρησιμοποιεί για πρόσβαση στο ίντερνετ. Απλά πρέπει να ενεργοποιήσεις το wifi χειροκίνητα πριν ανοίξεις την εφαρμογή. Επίσης πάντα μπορείς να ελέγχεις την κατάσταση της συνδεσημότητας ψηλά στην πρώτη γραμμή της οθόνης. Δες στο βιβλιαράκι τι σημαίνουν τα διάφορα εικονίδια.

 

OΚ!!!Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!!:)θα το δοκιμάσω!!

Link to comment
Share on other sites

NIKMANAS: εχω το GT500 cosmote και στο μενου email μπορω να βαλω POP3 για οποιον provider θελω πχ.yahoo,hotmail etc. Email/Ρυθμισεις/Λογαριασμοι email και εκει βρισκω την επιλογη αυτή.Καλη λυση ειναι και το Snaptu που αναφέρω σε προηγούμενο post οπου σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις το email σου μιας και περιλαμβανει συντομευσεις για τις σελιδες ολων των providers.

 

sofi21:οταν βλέπεις επανω αριστερα μια μπάλα να ανάβει (πλανητης) λογικα χρεωνει gprs.Στην cosmote οταν ανοιγα το myview browser με wifi ανοιχτο με χρεωνε και παλι.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητό παίζει βίντεο από YouTube?Μπήκα με το Opera mini αλλά δεν έπαιζαν.Μήπως παίζουν μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με wifi ή δεν παίζει ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το προγραμμα wetravel στο gps οπως εχετε αναφερει παραπανω με τους χαρτες που ειχε στη σελιδα του.το προβλημα ειναι πως μαλλον οι χαρτες ειναι λιγο παλιοι(τουλαχιστον στην πολη μου).θα μπορουσαν να γινουν καπως update και αν μπορουμε να βρουμε περισσοτερα poi?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητό παίζει βίντεο από YouTube?Μπήκα με το Opera mini αλλά δεν έπαιζαν.Μήπως παίζουν μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με wifi ή δεν παίζει ρόλο?

 

 

Ναι παιζει βιντεο απο YouTube, αλλα μονο οταν εισαι συνδεδεμενος με wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να σας ρωτήσω εαν μπορεί να συγχρονιστέι μέσω activesync με outlook... για τις επαφές και το calendar κυρίως...

 

Προκαταβολικά σας ευχαριστώ πολύ :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητό παίζει βίντεο από YouTube?Μπήκα με το Opera mini αλλά δεν έπαιζαν.Μήπως παίζουν μόνο όταν είσαι συνδεδεμένος με wifi ή δεν παίζει ρόλο?

 

Το οπερα μινι δεν παίζει youtube, μόνο ο browser του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το προγραμμα wetravel στο gps οπως εχετε αναφερει παραπανω με τους χαρτες που ειχε στη σελιδα του.το προβλημα ειναι πως μαλλον οι χαρτες ειναι λιγο παλιοι(τουλαχιστον στην πολη μου).θα μπορουσαν να γινουν καπως update και αν μπορουμε να βρουμε περισσοτερα poi?ευχαριστω εκ των προτερων

 

κυκλοφορεί εκτός από τον επίσημο χάρτη, ακόμα ένας. Αν ψάξεις στο φόρουμ κάποιος είχε δώσει λινκ. Αλλά πάλι και εκείνος υστερεί πολύ ειδικά εκτός Αθήνας/Θεσσαλονίκης.

 

Εγώ πάντως όταν τελειώσει περάσει ο μήνας θα πληρώσω το wisepilot γιατί είναι πολύ ενημερωμένο, γρήγορο, έχει πλήρη οθόνη και πάνω από όλα το πολύ ωραίο Night View.

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορεί εκτός από τον επίσημο χάρτη, ακόμα ένας. Αν ψάξεις στο φόρουμ κάποιος είχε δώσει λινκ. Αλλά πάλι και εκείνος υστερεί πολύ ειδικά εκτός Αθήνας/Θεσσαλονίκης.

 

Εγώ πάντως όταν τελειώσει περάσει ο μήνας θα πληρώσω το wisepilot γιατί είναι πολύ ενημερωμένο, γρήγορο, έχει πλήρη οθόνη και πάνω από όλα το πολύ ωραίο Night View.

 

ευχαριστω για την απαντηση.χρησιμοποιω τον χαρτη που υπαρχει στο φορουμ(ο χαρτης απο το σαιτ ηταν πολυ ελλειπης),ομως και αυτος στην πολη μου εχει αναποδα δρομους που ολη τη ζωη μου εχουν την ιδια κατευθυνση...ας ελπισω πως αθηνα και θεσσαλονικη ειναι ακριβεις οι χαρτες....

Link to comment
Share on other sites

αξιζει βρε παιδες το wetravel ? δεν ακουσα και κανενα θετικό σχολειο

 

 

Προσωπικη γνωμη:με αυτκ που εχει το κινιτο ειμαι κατευχαριστημενος.Οσον αφορα το ebuddy.Το εχω εγκαταστησει και αφου βαλω τα στοιχεια μου για να συνδεθω,μου βγαζει μυνημα οτι εχει ληξει ο χρονος.Εχει καταφερει κανεις να το χρησιμοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου κανει αυτο που εχει το κινητο γιατι χρεώνει :/.Εγκατεστησα το wetravel αλλα τζιφος δεν κανει τπτ.Εχει κανεις το wetravel στο gt500/505 ?

 

PS Ουτε εγω βγαζω ακρη με το ebuddy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...