Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στο forum

μολις χτες πηρα στα χερια μου το gt505 ........ολα καλα αλλα δεν μπορω με τιποτα να εγκαταστησω το pcsuite .Δοκιμασα τα παντα ,ακομα και σε δευτερο υπολογιστη με αλλο λειτουργικο (σε vista και σε xp)..Μου κανει το εξης , στα xp οταν τελειωνει η εγκατασταση το προγραμματος ξεκιναι το suite αλλα δεν βρισκει το τηλεφωνο με τιποτα.Στα vista δεν εγκαθιστα με τιποτα τους usb drivers με μυνημα access denied.Ενοειται οτι εκλεισα antivirus απεγκατεστησα και εγκατεστησα πολλες φορες μεχρι και επαναφορα εκανα αλλα τιποτα.Επισης κατεβασα και αλλη εκδοση του pcsuite 3 αλλα παλι τζιφος.

Εχει καποιος παρομοια προβληματα η εχει βρει λυση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Όταν συνδεθείς σε Wi-Fi, πηγαίνες στον Broswer, Ρυθμίσεις, Προφίλ, Wi-Fi και ενεργοποίηση.

Το 3G ΔΕΝ απενεργοποιήται εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

---------

@Expired:Πολύ ωραίο φαίνεται το Snaptu.Για rapidshare νομίζω γίνεται.

 

Ευχαριστώ.Όταν το αγόρασα μου είπε η υπάλληλος να απενεργοποιήσω το 3g για να μην καταναλώνει πολύ ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν απενεργοποιήται. Με το 3G μπορείς να κάνεις video-κλήσεις και να σερφάρεις πιό γρήγορα.

Το κινητό πιάνει σήμα από το δίκτυο που είσαι. Σαν το κανονικό σήμα που λαμβάνει το κινητό σου είναι αλλά πιό εξελιγμένο. Πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν απενεργοποιήται. Με το 3G μπορείς να κάνεις video-κλήσεις και να σερφάρεις πιό γρήγορα.

Το κινητό πιάνει σήμα από το δίκτυο που είσαι. Σαν το κανονικό σήμα που λαμβάνει το κινητό σου είναι αλλά πιό εξελιγμένο. Πιο γρήγορο.

 

Απενεργοποιείται από Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Ρυθμίσεις δικτύου-Λειτουργία δικτύου-Μόνο GSM.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum

μολις χτες πηρα στα χερια μου το gt505 ........ολα καλα αλλα δεν μπορω με τιποτα να εγκαταστησω το pcsuite .Δοκιμασα τα παντα ,ακομα και σε δευτερο υπολογιστη με αλλο λειτουργικο (σε vista και σε xp)..Μου κανει το εξης , στα xp οταν τελειωνει η εγκατασταση το προγραμματος ξεκιναι το suite αλλα δεν βρισκει το τηλεφωνο με τιποτα.Στα vista δεν εγκαθιστα με τιποτα τους usb drivers με μυνημα access denied.Ενοειται οτι εκλεισα antivirus απεγκατεστησα και εγκατεστησα πολλες φορες μεχρι και επαναφορα εκανα αλλα τιποτα.Επισης κατεβασα και αλλη εκδοση του pcsuite 3 αλλα παλι τζιφος.

Εχει καποιος παρομοια προβληματα η εχει βρει λυση?

ευχαριστω

 

Κατέβασε το από το ίντερνετ, για δοκίμασε το.

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/PCSYNCLIVE/GO/3.1.25/LGPCSuite3/Autorun/LGPCSuiteIII_Setup.exe

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από το ίντερνετ, για δοκίμασε το.

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/PCSYNCLIVE/GO/3.1.25/LGPCSuite3/Autorun/LGPCSuiteIII_Setup.exe

 

ευχαριστς αλλα τα ιδια τζιφος

καμμια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο έκανε στην αρχή στον έναν Η/Υ με XP το είχα συνδέσει σε προέκταση καλωδίου USB. Τελικά αυτό πρέπει να φταίει. Και τώρα ακόμα δεν το βλέπει έτσι.

Κάποια στιγμή στις δοκιμές για να δουλέψει έκανα απεγκατάσταση του PCsuite και τους drivers που είχε για το USB και το ξανάκανα εγκατάσταση με αποτέλεσμα να δουλεύει.

Πρέπει να είναι κάποια ασυμβατότητα με θύρες USB. Δοκίμασε να το βάλεις σε καμιά άλλη θύρα.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν απενεργοποιήται. Με το 3G μπορείς να κάνεις video-κλήσεις και να σερφάρεις πιό γρήγορα.

Το κινητό πιάνει σήμα από το δίκτυο που είσαι. Σαν το κανονικό σήμα που λαμβάνει το κινητό σου είναι αλλά πιό εξελιγμένο. Πιο γρήγορο.

Όχι μονο απενεργοποιήται αλλα κερδίζεις και σε μπαταρία.. Ακόμα περιμένω να βγει καμια σοβαρή μπαταρία τόσες βλακείες έχουνε βγει πάνω σε όλα τα mobile μια πιο σοβαρή μπαταρία δεν έχουνε βρει ακόμα έλεος:mad:!!!

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Όχι μονο απενεργοποιήται αλλα κερδίζεις και σε μπαταρία.. Ακόμα περιμένω να βγει καμια σοβαρή μπαταρία τόσες βλακείες έχουνε βγει πάνω σε όλα τα mobile μια πιο σοβαρή μπαταρία δεν έχουνε βρει ακόμα έλεος:mad:!!!

Με τόσο μεγάλη οθόνη και φωτεινή τί περιμένεις;;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστς αλλα τα ιδια τζιφος

καμμια αλλη λυση?

 

Ναι Αυτό που πρέπει να κανεις είναι να αλλάξεις την θύρα usb σου και να το βάλεις σε άλλη δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα αυτό είναι το πρόβλημα ..Όχι σε προέκταση Usb αλλα σε θύρα..;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Με τόσο μεγάλη οθόνη και φωτεινή τί περιμένεις;;)

 

Περίμενα boy μου αυτό που πρέπει να κάνανε όλες η εταιρίες να βγάλουνε πιο σοβαρές μπαταρίες σε λίγο δεν θα μπορούμε να μιλάμε στο mobile μας για να μην πέσει η μπαταρία, ούτε και Fm radio έλεος πια..Οχι ότι δεν έχουνε την τεχνολογία για να βγάλουνε αλλα δεν τους αφήνουνε δυστυχώς.. Μας δίνουνε την τεχνολογία σιγά σιγά για να τα παίρνουνε και να οικονομάνε κλασικά..

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Hello all as u noticed GT500 is not playing avi formats so i will show u a good and easy way to convert the .avi mobile movies to 3gp or mp4 (i prefer mp4 better video and sound quality).

The tool we need is a converter i uploaded it for u here http://www.megaupload.com/?d=SKE42YFR 4.82mb file.

After u install it go and see the movie list from here http://moviesmobile.net/hollywood-mobile-movies/index.php download the movie that u prefer in .avi extention and convert it to MP4.

That's all folks have fun.

 

Good luck all

 

P.S Το έγραψα αγγλικα μιας και ειναι σαν tutorial, να μπορει να αναγνωστει οχι μονο απο έλληνες αλλα και απο ξένους.

Link to comment
Share on other sites

NIK θελεις να βρεις ετοιμα θεματα η θες να βρεις τροπο να φτιαξεις δικα σου - να αλλαξεις διαστασεις σε θεματα άλλων κινητων LG ? Κατα την δικη μου αποψη το δευτερο ειναι πιο απλο μιας και το GT500/505 ειναι σχετικα νέα προϊόντα.

Εχω πελαγωσει θα μου πει καποιος το λειτουργικο που εχει πανω του το GT500/505 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ούτε Symbian ούτε Windows Mobile ούτε τίποτα. Ένα της LG (όπως κάθε κινητό χωρίς ανοιχτό λειτουργικό) που δέχεται μόνο Java :)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 κουμπιά στην πρόσοψη έχουν πάνω τους προστατευτικό αυτοκόλλητο ή είναι η ιδέα μου και θα τα καταστρέψω προσπαθώντας να το βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 κουμπιά στην πρόσοψη έχουν πάνω τους προστατευτικό αυτοκόλλητο ή είναι η ιδέα μου και θα τα καταστρέψω προσπαθώντας να το βγάλω;

α)Είναι της φαντασίας σου

β)γιατί να τα βγάλεις

γ)εννοείς κάτα γραμμές;

δ)το δοκίμασα εγώ

Link to comment
Share on other sites

α)Είναι της φαντασίας σου

β)γιατί να τα βγάλεις

γ)εννοείς κάτα γραμμές;

δ)το δοκίμασα εγώ

 

Στις άκρες φαίνεται κάπως σα να έχει νάιλον. Ίσως και να κάνω λάθος. Θέλω να το βγάλω για να φαίνεται πιο ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...