Jump to content

LG GT505 / GT500


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα" "

 

Μου βγάζει μόνο επιλογή "ερώτηση" και "Να μην επιτρέπεται".

 

Το να επιτρέπεται πάντα πως ρυθμίζεται?

Link to comment
Share on other sites

"6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα" "

 

Μου βγάζει μόνο επιλογή "ερώτηση" και "Να μην επιτρέπεται".

 

Το να επιτρέπεται πάντα πως ρυθμίζεται?

 

Οκ, το βρήκα, πρέπει να γίνει εγκατάσταση από το .jad και όχι από το .jar

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια για το κινητο;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι:)

Έχεις 2 τρόπους.

α)Στην "Σύνοψη Κατάστασ."(όταν είσαι στο φόντο και πατάς πάνω-πάνω στην οθόνη)πατάς το μεσαίο "κουμπί"(αυτό με το σήμα του wlan,μια τελεία και από πάνω κάτι γραμμές).Έτσι ενεργοποιήτε το wi-fi.Μόλις το πατήσεις θα αρχήσει να κάνει αναζήτηση:)Άμα σου πεί "Αυτόματη σύνδεση..."εννοεί πώς συνδέεται με το wlan που είχες συνδεθεί την τελευταιά φορά.Αν δεν είχες συνδεθεί ή εκεί που είσαι δεν έχει κάλυψη, σε ρωτάει αν θέλεις να κάνει αναζήτηση για διαθέσημα δίκτυα.

β)Μενού-Ρυθμίσεις-Wi-Fi-πατάς επάνω στο OFF, έτσι ενεργοποιήται και πάλι το ίδιο.Αυτό που είπα πιο πάνω:)

Όταν συνδεθείς στον Wi-Fi σου να πάς στον Broswer-Ρυθμίσεις-Προφίλ και να επιλέξεις το "Wi-Fi".

Για το "Google Maps", επειδή είναι Java, θα πάς Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Java-Προφίλ-Προσθήκη προφίλ-το ονομάζεις όπως θέλεις,από κάτω πατάς επάνω στο προεπιλεγμένο προφίλ και όταν σου εμφανίσει την λίστα να επιλέγεις το "Wi-Fi"-Αποθήκευση και τέλος άμα θέλεις το ενεργοποιείς.

 

Χρειάζομαι βοήθεια!!! Ενώ στην αρχή δούλευαν το Wisepilot και το GoogleMaps με σύνδεση Wi-Fi και κατέβαζαν χάρτες τώρα δεν κατεβάζουν. Φαίνεται κάτι πείραξα στη προσπάθειά μου να εγκαταστήσω το Wetravel, το οποίο τελικά δεν κατάφερα να εγκαταστήσω. Ακόμα, όταν προσπαθούσα να περάσω τα αρχεία του wetravel με usb κόλαγε και αποσυνδεόταν και μερικές φορές έγβαζε ότι δεν υπάρχει flash memory στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

"6. Αφου πατισετε ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, επιλζξτε "Να επιτρζπεται πάντα" "

 

Μου βγάζει μόνο επιλογή "ερώτηση" και "Να μην επιτρέπεται".

 

Το να επιτρέπεται πάντα πως ρυθμίζεται?

 

Πρέπει να εκαταστήσεις το αρχείο .jad και όχι το .jar

 

Αν καταφέρεις να το εγκαταστήσεις πές μου.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εκαταστήσεις το αρχείο .jad και όχι το .jar

 

Αν καταφέρεις να το εγκαταστήσεις πές μου.

 

Εγκατέστησα το wetravel, δουλεύει αλλά ο ελληνικός χάρτης δεν λέει και πολλά.

Είναι πιο αργό από το wisepilot και δεν μπορώ να βρω στο search πολλά μέρη.

 

σημείωση: χρησιμοποίησα το phone installer του wetravel για να φτιάξει το file structure και να βάλει όλα τα απαραίτητα αρχεία, εκτός του jar και jad.

Link to comment
Share on other sites

ναι δείχνει αλλά στις περισσότερες οδούς δεν έχει ονόματα.

 

Φανταζομαι έχεις κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας από το επίσημο site τους;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι έχεις κατεβάσει τον χάρτη της Ελλάδας από το επίσημο site τους;

 

ναι, κυκλοφορεί κανένας καλύτερος;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει πολύ μεγάλη διαδικασία για να εγκαταστήσεις το WeTravel:(Δεν υπάρχει άλλος τρόπος;

Είναι λίγο περίεργη η διαδικασία, αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο

ναι, κυκλοφορεί κανένας καλύτερος;

Ναι, κυκλοφορεί.Ο χαρτης που έχεις κατεβασει, ουσιαστικά καθιστά το πρόγραμμα ελλειπέστατο.Ο χρήστης nikolasira μετέτρεψε χάρτη garmin σε συμβατή μορφή για το wetravel.Δουλεύει και στο Ρενουάρ.Προφανώς δουλεύει και στο δικό σας.

Με αυτό προσανατολιζόμουν στην Αθήνα, όταν είχα πάει.Mην περιμένετα φουλ Garmin, αλλά κάνει αξιοπρεπέστατα τη δουλειά του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το πρόγραμμα GPS που θα έρχεται μαζί με το LG GT505 δεν μπορεί να συγκριθεί με το IGO και το Destinatora!! Ωστόσο κανένα τηλέφωνο με GPS και όλα τα υπόλοιπα δεν κοστίζει μόνο 235 ευρώ.

 

gnorizeis an mporoume na egatastisoume to destinator kai an nai pos;

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

gnorizeis an mporoume na egatastisoume to destinator kai an nai pos;

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

 

Δε γίνεται αυτό.Έχει κλειστό λειτουργικό, java.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο άλλο τόσο καλό όσο και το wetravel;

(Ρινόαρ δεν λέγεται;;))

 

Δε νομίζω, όχι.Υπάρχουν κανά 2 άλλα, αλλά δεν πολυχρησιμοποιούνται και είναι δύσχρηστα.Με java δεν μπορείς να κάνεις πολλά

Ο Ρενουάρ ήταν ζωγράφος,από αυτόν δώσανε την ονομασία στο Renoir.Eξ ου και το προεγκατεστημένο wallpaper που έχει το κινητό.

http://www.matia.gr/7/73/7304/7304_1_1.html

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

που θα βρουμε τον χαρτη του nikolasira? γιατι ο μαμα χαρτης ειναι για πεταμα.εχει τις βασικες οδους. επισης καμια φορα μου βγαζει μνμ οταν ειμαι στο wetravel ανεπαρκης μνημη τι συμβαινει??εχω 115mb ελευθερα στο κινητο και 390mb στην καρτα ελευθερα
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα! Εχω ένα προβλημα με το κινητό. Μπαινω στο faccebook με το wifi του , κανονικα. Θέλω όμως να μπορω να αποθηκευσω εικόνες απο το προφίλ μου στο κινητο! Π.χ. μπαινω στο προφιλ μου , στις φωτογραφίες μου , και θέλω μια φωτό μου να την κατεβάσω στο κινητό! Τι πρεπει να κάνω; Όταν παταω επάνω της παει στην επόμενη... Τι χρειαζεται να κανω για να την κατεβασω;; ---Επισης θέλω να μου πείτε απο που μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές και παιχνιδια για το κινητό! ----Σας παρακαλώ απαντηστε μου , ειναι επείγον-----
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το περιμενω να μου ερθει το κινιτακι απο μερα σε μερα απο Vodafone,θελω να μου πειτε οσοι το εχουν αν τελικα παιζει τα βιντεο απο το YOUTUBE.

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...