Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα τι γινεται με τις νεες παρτιδες ρε παιδια?

καθε φορα που το κοιταω, θελω να το προτιμησω σε σχεση με το s3..

κοιταω μετα για αναφορες προβληματων σε διαφορα site και φρικαρω.

 

και να μου καθοταν ελαττωματικη συσκευη δεν θα με πειραζε εφοσον μου την αλλαζαν.

δεν ειμαι για να περιμενω 1-2 βδομαδες τη νεα συσκευη ομως..

 

δεν ξερω πραγματικα τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα το κινητό πριν 2 μέρες από το expansys, το καφέ παρτίδας HT23.

Όλα καλά εκτός από αυτούς τους κυματισμούς που αναφέρονται αν το πατήσεις εκτός οθονης στις άκρες. Μιας και όμως δεν είναι κάτι που κάνω ποτέ, δεν ενοχλούν οπότε δεν πρόκειται να το στειλω για αλλαγή. Κατά τα άλλα όλα είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Myphoners, κληρώνουμε ένα καινούριο HTC Wildfire S εδώ: http://jaba.gr/diagonismoi/diaforoi/7153-htc-jaba.html
Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα nova launcher και το βλεπω να σκιζετε ....

 

Μα ρε παδιά, sorry κιόλας, δίνετε 550-700 ευρώ για να πάρετε HTC Android κινητό = SENSE και βάζετε άλλον Launher; Μα από τα μισά λεφτά που πληρώνετε στο Sense πηγαίνουν. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παδιά, sorry κιόλας, δίνετε 550-700 ευρώ για να πάρετε HTC Android κινητό = SENSE και βάζετε άλλον Launher; Μα από τα μισά λεφτά που πληρώνετε στο Sense πηγαίνουν. :wacko:

 

Αν είναι να δίνεις 600€ για ένα launcher όπως λες, κλάφτα χαράλαμπε..

Το sense είναι απλά ένα +, όχι το μόνο. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.

Για μένα πχ είναι bloat

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δίνεις 600€ για ένα launcher όπως λες, κλάφτα χαράλαμπε..

Το sense είναι απλά ένα +, όχι το μόνο. Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.

Για μένα πχ είναι bloat

 

Κατ'αρχήν είπα εγώ 600; Το μισό των 600 εσύ πάλι 600 το βγάζεις;

Κατα δεύτερον με δόση υπερβολής εννοείται είπα τα μισά λεφτά πάνε εκεί αλλά με ισχυρή δόση αλήθειας. Πως πληρώνεις και Sense. Είσαι ο μοναδικός που ξέρω, που έχει HTC Android και δεν του αρέσει το Sense. Bloat κιόλας. Ok σε κάθε κανόνα υπάρχει και η εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παδιά, sorry κιόλας, δίνετε 550-700 ευρώ για να πάρετε HTC Android κινητό = SENSE και βάζετε άλλον Launher; Μα από τα μισά λεφτά που πληρώνετε στο Sense πηγαίνουν. :wacko:

 

Υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που να λέει ότι τα μισά λεφτά πάνε στο sense?δε νομίζω ότι ένας χρήστης θα δώσει βάρος στον πιο τέλειο launcher που υπάρχει σε κινητό,το σύνολο μετράει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο επίσημο έγγραφο που να λέει ότι τα μισά λεφτά πάνε στο sense?δε νομίζω ότι ένας χρήστης θα δώσει βάρος στον πιο τέλειο launcher που υπάρχει σε κινητό,το σύνολο μετράει

 

Έλεος ρε παιδιά, δεν καταλαβαινόμαστε; Τί "επίσημο έγγραφο"; Όπως το είπες "θα δώσει βάρος στον πιο τέλειο launcher που υπάρχει σε κινητό". Τώρα αν το αγνοεί, κατά τη γνώμη μου, δεν ξέρει τι αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει πρόβλημα με την εμβέλεια σήματος WiFi παραθέτω το παρακάτω video.

Εάν πιέσεις από την πίσω πλευρά ανάμεσα στην κάμερα και στο κουμπί έντασης το σήμα έρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.

Η δικιά μου συσκευή παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα, εχω ήδη επικοινωνήσει με την htc και θα στείλουν courier να παραλάβει το τηλέφωνο μου για ελέγχων με δικά τους έξοδα, επίσης θα μου δώσουν μια συσκευή προσωρινά μέχρι να μου επιστραφεί η δικιά μου (ελπίζω one x :p). Το μόνο πρόβλημα σε όλη την διαδικασία είναι ότι επειδή η συσκευή μου είναι Γαλλική (αγορασμένη από expansys), εάν χρειαστεί ανταλλακτικό θα πρέπει να έρθει από Γαλλία.

 

Για να δούμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πάει με τίποτα το One X... :(

 

Χθες παρέλαβα την καινούργια συσκευή από expansys σε άσπρο (HT23) αυτή την φορά και ενώ είχα πολύ λιγότερους κυματισμούς, είχε πρόβλημα η οθόνη. Συγκεκριμένα η μισή εμφάνιζε 3-4 "λωρίδες" με μια μπλε απόχρωση... Απλά δεν πιστεύω στην τύχη μου... :mad:

 

Το δίδαγμα της ιστορίας είναι ότι απλά μην τζογάρετε αγορά από expansys όσο έχει ακόμα HT23 μοντέλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πάει με τίποτα το One X... :(

 

Χθες παρέλαβα την καινούργια συσκευή από expansys σε άσπρο (HT23) αυτή την φορά και ενώ είχα πολύ λιγότερους κυματισμούς, είχε πρόβλημα η οθόνη. Συγκεκριμένα η μισή εμφάνιζε 3-4 "λωρίδες" με μια μπλε απόχρωση... Απλά δεν πιστεύω στην τύχη μου... :mad:

 

Το δίδαγμα της ιστορίας είναι ότι απλά μην τζογάρετε αγορά από expansys όσο έχει ακόμα HT23 μοντέλα...

 

Δύο πράγματα συμβαίνουν στο expansys. Η έχουν μαζέψει όλα τα second από το quality control της HTC, η συνεχίζουν να ανακυκλώνουν τις ίδιες συσκευές που επιστρέφουν άλλοι.

Ζητά τα λεφτά σου και πάρτο από κάποιο ελληνικό eshop.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα συμβαίνουν στο expansys. Η έχουν μαζέψει όλα τα second από το quality control της HTC, η συνεχίζουν να ανακυκλώνουν τις ίδιες συσκευές που επιστρέφουν άλλοι.

Ζητά τα λεφτά σου και πάρτο από κάποιο ελληνικό eshop.

Το θέμα είναι ότι το expansys είχε κάνει τεράστια προπαραγγελία και έχει μαζέψει ένα σκασμό HT23 συσκευές πολλές από τις οποίες είναι προβληματικές και έχουν βάλει τους πελάτες τους να κάνουν το quality control για να μπορούν μετά να τις στείλουν πίσω στην HTC. Αντί να κάνουν μια αντιεμπορική κίνηση μεν και να πάνε όλη την παρτίδα πίσω, εξυπηρετώντας δε τους πελάτες τους...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι το expansys είχε κάνει τεράστια προπαραγγελία και έχει μαζέψει ένα σκασμό HT23 συσκευές πολλές από τις οποίες είναι προβληματικές και έχουν βάλει τους πελάτες τους να κάνουν το quality control για να μπορούν μετά να τις στείλουν πίσω στην HTC. Αντί να κάνουν μια αντιεμπορική κίνηση μεν και να πάνε όλη την παρτίδα πίσω, εξυπηρετώντας δε τους πελάτες τους...

 

Εισαι ατυχος.ειναι ωρα ομως να τους τριξεις τα δοντια δεν μπορει να τζογαρεις καθε φορα για το αν η συσκευη ειναι ενταξει.καλο ειναι να μιλησεις με τα κεντρικα πλεον

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως κανουν.φιλος πηρε υποτιθεται καινουργιο και ηταν HT23 με το κουτι να εχει επανω λεκεδες μαυριλες και εμφανως ανοιγμενο.το μονο που ειχε σαν θεμα ηταν ενα πιξελ καμμενο που με το ζορι φαινεται αλλα δεν παυει να υπαρχει!πιστευω οτι ηταν επιστροφη απο πρωτο αγοραστη μεσα στο doa.

 

Απλα για να μην μπερδευομαστε το expansys.com.gr τα κα καμει αυτα και οχι το expansys.com oi αγγλοι 3 φορες που πηρα κατι ειναι αψογοι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να μην μπερδευομαστε το expansys.com.gr τα κα καμει αυτα και οχι το expansys.com oi αγγλοι 3 φορες που πηρα κατι ειναι αψογοι

 

Δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει το εδώ γραφείο της εταιρείας. Δεν νομίζω σύμπτωση είναι.

Το δικό μου είναι από το Αγγλικό expansys αγορασμένο στις 11/4 δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει το εδώ γραφείο της εταιρείας. Δεν νομίζω σύμπτωση είναι.

Το δικό μου είναι από το Αγγλικό expansys αγορασμένο στις 11/4 δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

Δεν ειναι συμπτωση το ελληνικο τμημα εχει καποιο....προβλημα.βαζουν συσκευες σε αποθεμα το παραγγελνεις και μετα σε εχει στο περιμενε...υπομονη λοιπον

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το λευκό HTC ONE X (HT23) αγγλικό ήταν και δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα...

 

Το ζήτημα είναι ότι όσοι έχουν αγοράσει απο αλλα καταστήματα δεν έχουν αναφέρει προβλήματα. Εκτός αυτου όλοι πλέον πουλάνε συσκευές κατασκευασμένες Απρίλιο και Μάιο εκτός απο το eXpansys που συνεχίζει με Μαρτίου. Εμένα αυτο μου φαίνεται περίεργο, δυο μηνες μετα να συνεχιζει με την ιδια παρτιδα. Λες και έχει μαζέψει όλες τις συσκευές της πρώτης παρτίδας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

HT24 HTC ONE X ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤO WIFI

 

.

 

Από που βγαίνει αυτο;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει πρόβλημα με την εμβέλεια σήματος WiFi παραθέτω το παρακάτω video.

Εάν πιέσεις από την πίσω πλευρά ανάμεσα στην κάμερα και στο κουμπί έντασης το σήμα έρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.

Η δικιά μου συσκευή παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα, εχω ήδη επικοινωνήσει με την htc και θα στείλουν courier να παραλάβει το τηλέφωνο μου για ελέγχων με δικά τους έξοδα, επίσης θα μου δώσουν μια συσκευή προσωρινά μέχρι να μου επιστραφεί η δικιά μου (ελπίζω one x :p). Το μόνο πρόβλημα σε όλη την διαδικασία είναι ότι επειδή η συσκευή μου είναι Γαλλική (αγορασμένη από expansys), εάν χρειαστεί ανταλλακτικό θα πρέπει να έρθει από Γαλλία.

 

Για να δούμε......

 

Μια εβδομάδα χωρίς το hox και αρχίζω να εχω συμπτώματα στέρησης........:cry:

Επικοινώνησα με HTC σήμερα και μου είπανε ότι περιμένουν κάποια ανταλλακτικά, τουλάχιστον εχω ελπίδα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, στο xda-developers έχει ανοίξει μεγάλο θέμα με το ζήτημα του WiFi.

Στην αναμονή λοιπόν ......:(

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα χωρίς το hox και αρχίζω να εχω συμπτώματα στέρησης........:cry:

Επικοινώνησα με HTC σήμερα και μου είπανε ότι περιμένουν κάποια ανταλλακτικά, τουλάχιστον εχω ελπίδα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, στο xda-developers έχει ανοίξει μεγάλο θέμα με το ζήτημα του WiFi.

Στην αναμονή λοιπόν ......:(

 

Ασε το XDA, εσυ έκανες αυτο που έπρεπε. Εφόσον στο service εντόπισαν το πρόβλημα θα στο επιδιορθωσουν όπως πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα χωρίς το hox και αρχίζω να εχω συμπτώματα στέρησης........:cry:

Επικοινώνησα με HTC σήμερα και μου είπανε ότι περιμένουν κάποια ανταλλακτικά, τουλάχιστον εχω ελπίδα ότι θα διορθωθεί το πρόβλημα, στο xda-developers έχει ανοίξει μεγάλο θέμα με το ζήτημα του WiFi.

Στην αναμονή λοιπόν ......:(

H συσκευή σου προοριζόταν για την ελληνική ή την ευρωπαϊκή αγορά?

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως. Σκέψου ότι εγώ είμαι 1 μήνα χωρίς one x...

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή σου προοριζόταν για την ελληνική ή την ευρωπαϊκή αγορά?

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως. Σκέψου ότι εγώ είμαι 1 μήνα χωρίς one x...

 

Γαλλικό είναι το HOX μου, αγορασμένο από expansys.

Ένα μήνα ε!!!!

Στην Αrvato το έχεις στείλει, με τι πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Arvato εφόσον τα ανταλλακτικά είναι διαθεσιμα είναι υποδειγματική. Δεν καθυστερεί καθόλου. Πέρυσι είχα παει το HD2 για αλλαγη οθόνης και σε 5 μέρες ήταν έτοιμο όπως μου είχαν υποσχεθεί.

Αν όμως τα ανταλλακτικά καθυστερούν επειδη είναι νέο μοντέλο δεν ευθύνεται αυτη αλλα η HTC.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...