Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που το πήρες το κινητό;

 

Εγώ μόλις το πήρα από Γερμανό και όλα καλά! Τρομερό το κινήτο!!!

 

Φιλε μου αλλες οθονες το κανουν περισσοτερο και αλλες λιγοτερο....μεχρι στιγμης συσκευη που να μην το κανει καθολου δεν εχω δει...χτες μου κοκορευονταν ατομο που εχει το κινητο οτι δεν του το κανει...με μια μικρη πιεση ομως κοντα στο βυσμα και οχι μονο εκανε κυματισμους...εαν ειναι Το μοναδικο σου θεμα μην ασχολεισαι εκτος και εαν σε ενοχλει ή σου το κανει σε καθημερινη χρηση...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου αλλες οθονες το κανουν περισσοτερο και αλλες λιγοτερο....μεχρι στιγμης συσκευη που να μην το κανει καθολου δεν εχω δει...χτες μου κοκορευονταν ατομο που εχει το κινητο οτι δεν του το κανει...με μια μικρη πιεση ομως κοντα στο βυσμα και οχι μονο εκανε κυματισμους...εαν ειναι Το μοναδικο σου θεμα μην ασχολεισαι εκτος και εαν σε ενοχλει ή σου το κανει σε καθημερινη χρηση...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

 

Δεν ξέρω του παιδιού πόσο ορατό είναι. Αλλά σε μένα το πίεσα μια φορά εκεί που είπες αλλά ήταν πολύ δυνατή η πίεση και το έκανα ελάχιστα. Στην καθημερινή χρήση δεν το πατάς τόσο δυνατά. Δεν θα ασχοληθώ καθόλου με το θέμα..

:D
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου το γυρισα πισω λογω των προβληματων που ανεφερα στο επισημο τοπικ.

 

Το αλλο κινητο που ανοιξα εχει κιτρινιλες και τα γνωστα.

Για μενα εκλεισε η υποθεση HTC προφανως δεν σταθηκα τυχερος.Συμβαινουν αυτα.

Καλα να ειστε να τα χαρητε οσοι ειστε τυχεροι και σας πεφτει απροβληματιστη συσκευη.

 

χαιρετω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από πλαίσιο.και μάλλον θα το πάω να το δούνε..αν και θα μου πούνε ότι έτσι είναι ηοοθόνες..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

το τόπικ αφορά μόνο τα προβλήματα με τις οθόνες του Χ ! Εφιστώ για άλλη μια φορά ότι δεν είναι για τσατ και δεν είναι για ο,τιδήποτε άλλο. Έτσι και αλλιώς έχει ημερομηνία λήξης το συγκεκριμένο, φροντίστε παρακαλώ να μην επισπευσθεί.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηγα για την τριτη αλλαγη συσκευης στο πλαισιο εγινε λιγο χαμος αλλα τελικα μου εδωσαν αλλο,, και επιτελους τωρα ολα καλα ουτε προβληματα με οθονη ουτε τιποτα,, και ειναι και ποιο σφαιρατο,, παλι καλα,, σαν κινητο παντς ειναι απιστευτο,,και οποιος εχει προβληματα με οθονη να παει για αλλαγη,, δεν ειναι για πεταμα 700 ευρο,,κοντευα να τουσ δαγκωσω σημερα,,:mad:
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου συσκευή κάνει κυματισμούς όταν την πατήσεις στις καμπυλωτές πλευρές. Δεν έχω παρατηρήσει κιτρινίλες και άλλα...

Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω... Θα το δω από αύριο...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η οθονη κανει μερικα κυματα ασπρα πατωντας ελαφρα στις ακρες, αλλα δεν με πειραζει, δεν το κανει σε κανονικη χρηση. Αυτο που παρατηρησα ειναι το κενο στο πανω μερος, μεταξυ οθονης και του μαυρου lining. Ενω μεταξυ του lining kαι του frame δεν υπαρχει κενο. Επισεις λογικο ειναι να μαζευει και σκονιτσες εκει αναμεσα. Το αναλογο thread στο XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591677

 

Ειναι κατι σαν αυτο που δειχνει στο thread ενας χρηστης στην φοτο στο 3ο βελακι:

http://imageshack.us/photo/my-images/513/hoxscreen.jpg/

 

Το δικο μου δεν ειναι τοσο μεγαλο. Περναει παντως η ακρη απο ενα φυλο χαρτι και οταν φορτιζει υπο γωνια φαινεται και το led.

Υποτιθεται οτι το μαυρο lining ειναι για να κανει seal, να σφραγιζει την οθονη απο εξωτερικους παραγοντες, σκονες, ισως αποφυγη σοβαρης ζημιας απο ισχωρηση καποιου υγρου.

Αλλα με τετοιο κενο περνανε ολα...Εχει η δικη σας συσκευη κατι αναλογο. Ειναι για επιστροφη?

Edited by N3M3SYS
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου υπαρχει.Καλα που το προσεξες αυτο?Το θεμα ειναι οτι απο οτι καταλαβαινω το εχουν αυτο.Και τι κανουμε αν μπει σκονη...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η οθονη κανει μερικα κυματα ασπρα πατωντας ελαφρα στις ακρες, αλλα δεν με πειραζει, δεν το κανει σε κανονικη χρηση. Αυτο που παρατηρησα ειναι το κενο στο πανω μερος, μεταξυ οθονης και του μαυρου lining. Ενω μεταξυ του lining kαι του frame δεν υπαρχει κενο. Επισεις λογικο ειναι να μαζευει και σκονιτσες εκει αναμεσα. Το αναλογο thread στο XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591677

 

Ειναι κατι σαν αυτο που δειχνει στο thread ενας χρηστης στην φοτο στο 3ο βελακι:

http://imageshack.us/photo/my-images/513/hoxscreen.jpg/

 

Το δικο μου δεν ειναι τοσο μεγαλο. Περναει παντως η ακρη απο ενα φυλο χαρτι και οταν φορτιζει υπο γωνια φαινεται και το led.

Υποτιθεται οτι το μαυρο lining ειναι για να κανει seal, να σφραγιζει την οθονη απο εξωτερικους παραγοντες, σκονες, ισως αποφυγη σοβαρης ζημιας απο ισχωρηση καποιου υγρου.

Αλλα με τετοιο κενο περνανε ολα...Εχει η δικη σας συσκευη κατι αναλογο. Ειναι για επιστροφη?

 

Το δικο μου δεν έχει τέτοιο κενό όπως αυτο της φωτογραφίας. Δείχνει απόλυτα φυσιολογικο και δεν μαζεύει σκόνη παρόλο που το βάζω στην τσέπη . Αλλα και αν μαζέψει το φυσας μ ένα σπρέι απ αυτα που χρησιμοποιούμε για τον καθαρισμό των πληκτρολογιων και είναι ένταξη.

Παιδιά εγω έπαψα να διαβάζω αυτα τα άρθρα του XDA. Κάποιοι δεν έχουν δουλειά να κάνουν και ασχολούνται με το να ψιριζουν την συσκευη τρελαινωντας όλο τον κόσμο με τυχόν προβλήματα που μπορει να αφορούν μόνο την δικη τους συσκευη η και να μην είναι κάν προβλήματα.

Προχθές κάποιος παρουσίασε φωτο όπου φαίνονται καθαρα ότι η πλάτη του κινητού είχε τριφτει με κάτι και προσπαθούσε να μας πείσει ότι συνέβη ενω το είχε απο την αρχη σε θήκη σιλικονης.

Δηλαδή έχουμε να κάνουμε με παρανοικους νομίζω. Άλλος παλι εγραψε ότι μετα απο 3 ώρες χρήσης στην δουλεια του λερωθηκε τόσο που δεν καθαρίζει με τιποτα. Και όταν τον ρώτησαν τι δουλειά κάνει είπε δουλεύει σε μηχανουργειο.

Έχω ξαναπει ότι το XDA δεν είναι όπως παλιά που ασχολούνταν μόνο με WM και όλοι ήταν σχετικοί με το αντικείμενο. Τώρα με την εξάπλωση του android είναι γεμάτο απο άσχετους που γράφουν ότι τους κατέβει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν έχει τέτοιο κενό όπως αυτο της φωτογραφίας. Δείχνει απόλυτα φυσιολογικο και δεν μαζεύει σκόνη παρόλο που το βάζω στην τσέπη . Αλλα και αν μαζέψει το φυσας μ ένα σπρέι απ αυτα που χρησιμοποιούμε για τον καθαρισμό των πληκτρολογιων και είναι ένταξη.

Παιδιά εγω έπαψα να διαβάζω αυτα τα άρθρα του XDA. Κάποιοι δεν έχουν δουλειά να κάνουν και ασχολούνται με το να ψιριζουν την συσκευη τρελαινωντας όλο τον κόσμο με τυχόν προβλήματα που μπορει να αφορούν μόνο την δικη τους συσκευη η και να μην είναι κάν προβλήματα.

Προχθές κάποιος παρουσίασε φωτο όπου φαίνονται καθαρα ότι η πλάτη του κινητού είχε τριφτει με κάτι και προσπαθούσε να μας πείσει ότι συνέβη ενω το είχε απο την αρχη σε θήκη σιλικονης.

Δηλαδή έχουμε να κάνουμε με παρανοικους νομίζω. Άλλος παλι εγραψε ότι μετα απο 3 ώρες χρήσης στην δουλεια του λερωθηκε τόσο που δεν καθαρίζει με τιποτα. Και όταν τον ρώτησαν τι δουλειά κάνει είπε δουλεύει σε μηχανουργειο.

Έχω ξαναπει ότι το XDA δεν είναι όπως παλιά που ασχολούνταν μόνο με WM και όλοι ήταν σχετικοί με το αντικείμενο. Τώρα με την εξάπλωση του android είναι γεμάτο απο άσχετους που γράφουν ότι τους κατέβει.

 

Εγω ζητησα μια γνωμη...δεν θεωρω τον εαυτο μου ψιρα, απλα ειπα να ρωτησω και αλλα παιδια για το κενο της οθονης και αν κρινεται σκοπιμο να το στειλω για αντικατασταση-επισκευη. Γιατι αν ειναι ετσι ή το polycarbonate τους βγηκε καπως πιο μεγαλο ή το μαυρο lining ποιο μεγαλο απο την οθονη....ή η οθονη τους βγηκε μικρη. Δεν ξερω τι απ'ολα μπορει να συμβαινει.

Οποτε παραθετω και φωτογραφιες για να μην μιλαω στον αερα αλλα πολυ συγκεκριμενα και μου λετε αν θελετε αναλογα.

 

http://i115.photobucket.com/albums/n285/N3M3SYS/IMG_4859.jpg

http://i115.photobucket.com/albums/n285/N3M3SYS/IMG_4858.jpg

http://i115.photobucket.com/albums/n285/N3M3SYS/IMG_4853.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν εννοούσα εσένα αλλα αυτο που γίνεται στο XDA και τρελαινουν τον κόσμο.

Στις φωτο που ανέβασες δεν διακρίνω καποιο πρόβλημα. Παρόλο που είναι σαν να το έχεις βάλει σε μεγενθυτικο φακό.

Όπως σου είπα το δικο μου δεν έχει μαζεψει ίχνος σκόνης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators

HTC Ville C

 

http://content.myphone.gr/photo/full/5613/htc-ville-c-akomi-mia-nea-syskeyi-tha-doyme-se-ligo-kairo.jpg

 

Πρόκειται για μια φτηνότερη έκδοση του HTC One S. To Ville C υποτίθεται πως είναι ένα εξαιρετικό λεπτό smartphone και ενσωματώνει πολλά ενδιαφέροντα τεχνικά χαρακτηριστικά, όπως μνήμη RAM 1GB, διπύρηνο επεξεργαστή (μάλλον) στο 1.2GHz, οθόνη 4.3 ιντσών qHD, αποθηκευτικό χώρο 16GB, κάμερα 8MP και μπαταρία 1650mAh. Χρησιμοποιεί το λειτουργικό σύστημα Android 4.0 ICS με περιβάλλον HTC Sense 4.5 για μια καλύτερη διαχείριση στην εκτέλεση κάθε σας εργασία.

 

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2012/05/bm_htc_ville_c-550x283.jpg

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335255

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς από vnp? Πάω τώρα για άσπρο ευρωπαϊκό το οποίο του έφτασε σήμερα

 

Κατι ακουσα για ρωσσικα το λεω με επιφυλαξη ομως?οσοι το πηρατε απο expansys αναφερεστε στο ελληνικο τμημα του?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω τη συσκευή, αλλά με όλα αυτά έχει φοβηθεί το μάτι μου. Από πού να το πάρει κανείς και να μην είναι στις προβληματικές παρτίδες, ξέρουμε τίποτα, έχει πάρει κανείς; :(
Link to comment
Share on other sites

Tελικα οσοι αγορασαν προσφατα απο ελληνικα καταστηματα,ειναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Tελικα οσοι αγορασαν προσφατα απο ελληνικα καταστηματα,ειναι οκ?

 

Εγώ αγόρασα από κατάστημα Γερμανού και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

καπου αναφερθηκε και για τα του πλαισιου με προβλημα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Tελικα οσοι αγορασαν προσφατα απο ελληνικα καταστηματα,ειναι οκ?

 

Όχι,πρόβλημα μπορεί να σου τύχει είτε από ελληνική συσκευή είτε από εξωτερικού

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι,πρόβλημα μπορεί να σου τύχει είτε από ελληνική συσκευή είτε από εξωτερικού

Αν είναι της ίδιας παρτίδας (απ' ό, τι έχω καταλάβει).

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματικα προβλήματα είχαν παρουσιαστεί στις πρώτες συσκευές που αγοράστηκαν απο eXpansys γιατι ουσιαστικά όλοι απο εκει είχαν αγοράσει.

Απο τότε έχουν προστεθεί πολλοί νέοι κάτοχοι που αγόρασαν απο ελληνικα e-shops και άλλοι απο επίσημες ελληνικές εισαγωγές. Σίγουρα έχουν σχεδόν πάψει οι αναφορές προβλημάτων εκτός απ τις αντικαταστασεις του eXpansys.

Για μένα στην παρούσα φάση είναι προτιμότερη η αγορα απο ελληνικό μαγαζί με επίσκεψη επι τόπου. Το ΙΜΕΙ αναγράφεται στο χαρτί που βρίσκεται εξωτερικά στο κουτί. Μπορείτε να διαβάσετε πριν πάρετε την συσκευη ποτε είναι φτιαγμένη. Και φυσικα να ζητήσετε έγγραφη διαβεβαίωση ότι προορίζεται για ευρωπαϊκή Ένωση. Αν και δεν ρισκάρουν εισαγωγές απο τρίτες χώρες τα γνωστά e-shops.

Ακόμα για να μην ταλαιπωρειστε μπορείτε να δοκιμάσετε επι τόπου την συσκευη (εφοσον την εχετε αγορασει) για τα βασικά προβλήματα που έχουν αναφερθεί, όπως κυματισμους, κιτρινιλες, τρεμοπαιγμα όταν προβαλεις κάποιο βίντεο. Αν κάτι συμβαίνει ζητάτε επι τόπου αλλαγη.

Για την δοκιμη αρκεί η πίεση σε διάφορα σημεία της οθόνης.

Για κιτρινιλες βάζετε τέρμα την φωτεινότητα και πρόβαλετε μια λευκη σελίδα στον browser. Πχ την home page του google. Για καμένα pixel τραβάνε μια φωτογραφία καλύπτοντας την κάμερα ώστε να είναι εντελώς μαύρη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πάντως πλέον δεν πιστεύω ότι υπάρχει κινητό που να μην έχει έστω κι ένα μικρό θέμα με την οθόνη,όσο τέλεια και να φαίνεται κάπου θα χει μια απαλή απόχρωση κίτρινου η άλλου χρώματος,δυστυχώς έτσι νομίζω είναι τα πράγματα.

 

Νομίζεις λάθος. Έχουν έρθει αρκετά One X στα χέρια μου και δεν έχουν όλα πρόβλημα. Είναι γεγονός ότι η παρτίδα έχει βγει προβληματική, με ένα αδικαιολόγητα αξιοσημείωτο ποσοστό συσκευών με πρόβλημα, αλλά δεν ισχύει για όλες τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει κΠοιο θεμα η οθονη απλα ειναι τεραστιος ο πολεμος που δεχεται το one.μην ξεχνατε ομως iphone 4 κεραια galaχy sii ροζ ipad 4g bleeding και αλλες τοσες..η νεα τεχνολογια και η βιασυνη των εταιρειων.και ερχεται και οτριτος γαλαξιας..

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...