Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έτσι είναι. Στην παρούσα μορφή του forum, δεν μπορούν να γίνουν και πολλά. Φαντάζομαι ότι πρέπει να αλλάξει ριζικά η μορφή για να γίνει υπο-φόρουμ για κάθε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια λυση που μου ερχεται ειναι η δημιουργια θεματος για τα πειραγματα των συσκευων..

οπως υπαρχει θεμα για εφαρμογες android, να υπαρχει και κεντρικο θεμα που να περιλαμβανει την ολη συζητηση περι rooting, roms κλπ κρατωντας καθαρα τα αντιστοιχα θεματα των συσκευων...

 

δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο, αλλα ετσι το θεωρω ιδανικο και πρακτικο...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το xda για τετοια θεματα. Το myphone ειναι πιο γενικο

 

Sent from my lunchbox using Tapatalk

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Στην παρούσα μορφή του forum, δεν μπορούν να γίνουν και πολλά. Φαντάζομαι ότι πρέπει να αλλάξει ριζικά η μορφή για να γίνει υπο-φόρουμ για κάθε συσκευή.

 

:!:Επισης θα ηταν πολυ καλο και ικανοποιητικο αν γινοταν ενα επισημο forum για καθε συσκευη που βγαινει και ακομα καλυτερα ενα review για επισης καθε συσκευη!(το λεω αυτο επειδη θα βοηθουσε παραπολυ να βλεπαμε και τα αρνητικα καθε τηλεφωνου, οχι μονο τα θετικα απο τις σελιδες αγορας και τις ψευτικες περιγραφες με σκοπο την αγορα του τηλεφωνου και το κερδος την εταιριας!).....Αν ειναι εφικτο βεβαια!!:!::this:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σεβαστές οι απόψεις σου αλλά γράφεις σε λάθος μέρος. Απευθύνσου στο σωστό και το συγκεκριμένο ας κλειδωθεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170799

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=744363

 

δημιουργει symlink(κατι σαν shortcut) για τα fonts και αρα μπορεις να τα αλλαξεις απο το τηλεφωνο κατευθειαν, για οσους εχουν root αλλα οχι write δικαιωματα στο system.

 

αρκετα εξυπηρετικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!

Είπα να ανοίξω αυτό το thread για να μαζέψουμε τις δημοφιλέστερες, χρησιμότερες και πιο αγαπημένες εφαρμογές (και παιχνίδια) για το HTC Desire. Έτσι και για να γλυτώσουμε λίγες ώρες αναζήτησης στο android market και μερικά ανούσια downloads!! (οταν σε πιάνει να θες να εγκαταστήσεις κάτι και δε ξέρεις τι! :p ). Το ξέρω οτι υπάρχει γενική συζήτηση για τα android αλλά είπα να το κάνω λίγο πιο συγκεκριμένο για να αποφύγουμε θέματα ασυμβατότητας..

 

Ξεκινάω λοιπόν,

 

Apps

File manager

Sygic (mobile maps 10) Πολύ καλό, το μόνο ΜΕΓΑΛΟ μείον : δεν μπορείς να βάλεις οδό πρώτα και μετά περιοχη.. αν κάνω λάθος διορθώστε με, το εύχομαι :P

Rock player (αναπαραγωγή βίντεο - σχεδόν τα πάντα!)

3banana (άψογο για να κρατάτε σημειώσεις)

3g watchdog (έλεγχος του mobile internet για εμας που δεν έχουμε unlimited data plan)

shazam (αναγνώριση τραγουδιών)

 

Games

World Abduction ( το full version)

2 player reactor (ή ακόμα καλύτερα το 4 player reactor - full )

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές

εεπιπλέον στο section του Android έχει ήδη τόπικς για εφαρμογές διαφόρων τύπων...

search is your friend..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα ,κατεβασα αυτην εκδοση HTC Sync for Android 2.1 & 2.2 η ποια κανει για το Desire μου

http://www.htc.com/uploadedImages/Common/Software_Download/images/Sync3.0_Willdfire%202%20(1).JPG

 

 

αλλα ενω κανει sync μου βγαζει μηνυμα λαθους ( unknown error ), αν προσπα8ησεις να κανεις 2η φορα συνεχόμενη sync δεν κανει τιποτα .

 

Αντιμετωπιζει κανεις αλλος το ιδιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sorry αμα το ποστ αυτο ειναι off-topic, αλλα δεν ηξερα πιο θρεντ ειναι καταλληλο...

εχω ακουσει οτι η εκδοση 2.1 τρεχει συνεχως vpn, το οποιο τρωει μπαταρια...

με ποιο τροπο απενεργοποιειται? (εχω ακουσει οτι δεν αρκει ν το ρυθμισουμε μονο απο το μενου των ρυθμισεων)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το hero και την Villain ROM 9.0 αν θυμαμαι καλα με το utility Villain rom updater, εμφάνισε ενα μικρό fix για τις λίστες APN ως αναβαθμισουλα το οποιο κατεβασα. Εδωσα δικαιωματα superuser και βγηκε το κινητο σε command line καπως για να περασει το πακετο. Ειχε επιλογες οπως reboot, flash in rom και αλλες επιλογες. Πως θα περασω το πακετο αναβαθμισης και με ποια εντολη η οποια εχει ενα καλο γραφικο περιβαλλον απλο αλλα χρησιμο. Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημέρα σε όλους...:)

με αφορμή το χτεσινό πρόβλημα-κόλλημα του market, και για να μη γεμίζουμε όλα τα υπόλοιπα τόπικς κάθε συσκευής με ποστς περί αυτού, ανοίγουμε αυτό το τόπικ και ασχολούμαστε εδώ και μόνο, για ό,τι έχει να κάνει με το μάρκετ.

Ενημερωτικά, λοιπόν, τα χτεσινά προβλήματα έχουν ξεπεραστεί και λογικά το μάρκετ δουλεύει και πάλι κανονικά...όσοι δεν το είδατε ήδη, κυκλοφορεί νέα έκδοση google maps 4.6 με αρκετές βελτιώσεις.:)

enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση γιατί αναμένεται νέα έκδοση του market όπου να'ναι :D

 

φαίνεται ΟΚ τώρα , τα maps βεβαια δεν τα βρίσκω στο market (cm6.1)

 

Βάλε Αμερική με market enabler ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Καποιες εφαρμογες τις βλεπω αλλα οταν προσπαθω να τις κατεβασω δεν λενε να κατεβουν

(download unsuccessful) φταιει το market ή μπορει να συμβαινει και κατι αλλο?

2) Οταν κατεβαζω με QR καποιες φορες μου λεει "There are no matches in Android Market for the search:" ταδε

(Η version ειναι συμβατη)

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Αμερική με market enabler ;)

 

Αφού αλλάξουμε σε Αμερική και κατεβάσουμε ό,τι θέλουμε (στην προκειμένη περίπτωση το Google Maps) ποια επιλογή πρέπει να επιλέξουμε για το δικό μας το Market;

Δηλαδή πριν την επιλογή της Αμερικής, το Market Enabler ποια επιλογή είχε ως standar;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με wildfire δεν βλέπω paid...Εσένα τις εμφανίζει κανονικά ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και στο topic Deisre αλλα καποιος διαχειριστης το εσβησε, τελος παντων να ενημερωσω ηθελα και τωρα πρεπει να τα ξαναγραψω , σημερα το πρωί ανοιγοντας το μαρκετ ειδα ενα νεο tab

"Κορυφαιες εφαρμογες επί πληρωμη " και στα παιχνιδια υπαρχει μια ιδια !!!!

Κανοντας search π.χ greek δεν μου δειχνει τις εφαρμογες που μπορεις να αγορασεις αλλα μονο τις δωρεαν. Τα ποσα ειναι σε ευρω.

Το desire 2.2 δεν ειναι root και μεχρι εχθες το βραδυ γυρω στις 11 που μηκα στο market δεν ειχε ανοιξει !!!

Τι να πω , δεν ξερω ........και δεν κανω πλακα !

ανεβασα φωτο

http://i56.tinypic.com/1zl6j3d.jpg

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που το δοκιμασα δεν μου βγαζει paid εφαρμογες, ειναι ακριβως οπως ηταν και χθες που λειτουργουσε κανονικα το market. με 2.2 ειμαι και εγω και επισης χωρις root.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω τωρα παλι το δοκιμασα και παραμενει το ιδιο...καμια αλλαγη:wacko:

htc desire offficial 2.2 froyo

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω...

πλεον εχουνε βγει και τα apps επι πληρωμη??

(χωρις βεβαια με root).

αυτα που λενε π.χ. -0,73Ε τι ειναι??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα κανενα πρόβλημα με το merket τις προηγούμενες ημέρες ούτε και τώρα, αλλά paid εφαρμογές δεν βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...