Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC


midiangr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν ασχολείται κανένας με το θέμα! (Έχω καταλάβει ότι πολλοί άσχετοι έχουν ασχοληθεί με τέτοιου τύπου κινητά, οι οποίοι έπεσαν θύματα βέβαια των εταιρειών... )

Τέλος πάντων, βρήκα άλλη μια λύση στο ipmart και θα τη δοκιμάσω μιας και δεν τα έχω καταφέρει με το AndNav2. Μόλις καταφέρω κάτι θα το γράψω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον δεν ασχολείται κανένας με το θέμα! (Έχω καταλάβει ότι πολλοί άσχετοι έχουν ασχοληθεί με τέτοιου τύπου κινητά, οι οποίοι έπεσαν θύματα βέβαια των εταιρειών... )

 

ελπιζω να μην μιλας σοβαρα :blink::confused:

 

φιλε μου δεν ειναι ασχετοι ολοι οσοι εχουν παρει τετοιου ειδους κινητα μονο και μονο επειδη το λες εσυ,και επειδη δεν μπορει καποιος να σου απαντησει η να σου δωσει λυση!!!!!:O

 

απλα κανενας λογικος ανθρωπος δεν ασχολειται με το θεμα gps σε android :lol:

 

οσοι θελουν να κανουν την δουλεια τους σωστα,εχουν ειτε καποιο pna η καποιο wm :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, αν διαβάσεις δίπλα θα δεις ότι βρήκα λύση, απλώς δεν είχα χρόνο και ρώτησα μήπως κάποιος άλλος το έχει δοκιμάσει.

Μόνο και μόνο επειδή αυτός που άνοιξε το θέμα, νόμιζα πως θα ασχοληθεί και μαζί του!Απλά το παράτησε και δε φταίω εγώ.

 

Δεύτερον, πίστεψέ με, έχω δει πολλούς που τα πουλάνε γιατί από κει που έστελναν sms και άντε κανα mms αραιά και που, με το απλό κινητό τους πριν, ξαφνικά βρέθηκε ο Γερμανός και η Vodafone να "σπρώχνουν"στην αγορά κυριολεκτικά ένα κινητό με τεράστιες δυνατότητες, όμορφο -(έτσι το πήρε ο κόσμος!), αλλά ομολογουμένως η λειτουργία του δύσκολη για έναν αρχάριο!

 

Και για να μη νομίζεις πως λέω του κεφαλιού μου, θα σου πω απλά πράγματα:

Eίναι αδιανόητο σε κάποιον αρχάριο που πιάνει πρώτη φορά τέτοιου τύπου κινητό, να του εξηγήσεις ότι αυτό το λειτουργικό λέγεται Android, είναι νεοφερμένο και υπόσχεται πολλές εκπλήξεις στο μέλλον και γενικά θα κυριαρχήσει τα επόμενα χρόνια στην αγορά!

 

Ξέρεις τι απάντηση θα πάρεις;

- Bluetooth έχει;

- Δεν παίζει όλα τα βιντεάκια;

- Όχι, όχι internet και ενεργοποίηση gmail και τέτοια γιατί φοβάμαι τις κρυφές χρεώσεις κλπ.

- Να το συνδέω στον υπολογιστή μου; Γιατί;

- Μα η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα και αν ακούω μουσική, μισή μέρα!!!

 

Θες να σου πω κι άλλα; :)

 

Επίσης δε θα ασχοληθώ με το "κανένας λογικός άνθρωπος", γιατί όπως βλέπεις, δε μπορεί το Android να μείνει πίσω και χωρίς gps navigation, γι'αυτό άλλωστε έχει και αναζήτηση gps, υπάρχει πρόβλεψη.

Μέχρι στιγμής λοιπόν υπάρχουν 3 προγράμματα για το Android, από τα οποία δοκίμασα τα δύο και κράτησα το ένα, το Copilot, το AndNav2 και το Ndrive.

Επίσης το Destinator 9 δοκιμάζεται σε Android, όπως και η google προσπαθεί να προσαρμόσει τους χάρτες του Google Earth στο σύστημα, με κάποιες μικροαλλαγές.

 

Έχεις πέσει λοιπόν αρκετά έξω, ή έχεις μείνει πολύ πίσω ακόμα, οπότε σε συγχωρώ.

 

Καλημέρα σου!

Link to comment
Share on other sites

 

Δεύτερον, πίστεψέ με, έχω δει πολλούς που τα πουλάνε γιατί από κει που έστελναν sms και άντε κανα mms αραιά και που, με το απλό κινητό τους πριν, ξαφνικά βρέθηκε ο Γερμανός και η Vodafone να "σπρώχνουν"στην αγορά κυριολεκτικά ένα κινητό με τεράστιες δυνατότητες, όμορφο -(έτσι το πήρε ο κόσμος!), αλλά ομολογουμένως η λειτουργία του δύσκολη για έναν αρχάριο!

 

εχω χρονια που το φωναζω αυτο φιλε μου ....και σημερα ειναι παρα πολλοι πλεον που αγοραζουν τετοια πραγματα χωρις να ξερουν, αλλα και χωρις ποτε να καταφερνουν να τα μαθουν....

 

Και για να μη νομίζεις πως λέω του κεφαλιού μου, θα σου πω απλά πράγματα:

Eίναι αδιανόητο σε κάποιον αρχάριο που πιάνει πρώτη φορά τέτοιου τύπου κινητό, να του εξηγήσεις ότι αυτό το λειτουργικό λέγεται Android, είναι νεοφερμένο και υπόσχεται πολλές εκπλήξεις στο μέλλον και γενικά θα κυριαρχήσει τα επόμενα χρόνια στην αγορά!

 

Ξέρεις τι απάντηση θα πάρεις;

- Bluetooth έχει;

- Δεν παίζει όλα τα βιντεάκια;

- Όχι, όχι internet και ενεργοποίηση gmail και τέτοια γιατί φοβάμαι τις κρυφές χρεώσεις κλπ.

- Να το συνδέω στον υπολογιστή μου; Γιατί;

- Μα η μπαταρία κρατάει μόνο μια μέρα και αν ακούω μουσική, μισή μέρα!!!

 

σε αυτο φταει το μαρκετινγκ και η ελλειπης ενημερωση του καταναλωτη....

ειναι πολλες οι συσκευες που κυκλοφορουν και ειναι αδυνατο οι πωλητες των καταστηματων να εχουν την γνωση ωστε να μπορουν να εξηγησουν στον καθε αδαη αγοραστη τι μελλει γεννεσθαι με αυτο που θελει να αγορασει...

 

δλδ ΔΕΝ ειναι σε θεση να μπορουν να προτεινουν το κινητο που θα ταιριαζε στις αναγκες του καθε καταναλωτη....

 

Θες να σου πω κι άλλα; :)

 

οχι ευχαριστω...

 

 

Έχεις πέσει λοιπόν αρκετά έξω, ή έχεις μείνει πολύ πίσω ακόμα

 

δεν θα το σχολιασω αυτο εγω...υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που ειναι ικανοι να το κανουν αυτο για μενα....

 

Καλημέρα σου!

 

επισης φιλε μου (το ενοω ) και μην το παιρνεις προσωπικα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές με παίρνουν τηλέφωνο να με ρωτήσουν κάτι για το diamond π.χ. που είχα πριν,

από τοπικό κατάστημα τηλεπικοινωνιών γιατί δεν τους έχουν ενημερώσει από τα κεντρικά

και δε γνωρίζουν λεπτομέρειες να πουν στον πελάτη!!! (λες και ξέρω εγώ περισσότερα!)

Ποιες ανάγκες και πράσινα άλογα τους λες τώρα;

 

Τέλος off topic! :X

Link to comment
Share on other sites

To AndNav2 έχει επιλογή να διαλέξεις τι χάρτες θα κόψεις: openstreetmaps, google maps, mapnik, κλπ αλλά δεν κατάφερα να το δουλέψω γιατί είναι τεράστιοι σε όγκο και είναι αδύνατο να έχεις ικανοποιητικό ζουμ μια μεγάλη περιοχή, π.χ. Ελλάδα.

 

Οπότε κατέληξα, με μεγάλη μου ευχαρίστηση, στο Ndrive, το οποίο είναι πολύ εύχρηστο και έχει πολλή καλή κάλυψη ακόμα και εδώ στην Κρήτη. Φαντάζομαι στην Αθήνα θα είναι καταπληκτικό.

 

Το Copilot δεν το δοκίμασα γιατί τα σχόλια στα forums δεν είναι και τόσο αισιόδοξα.

 

(Πάντως το Magic κλειδώνει αμέσως!!!);)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ηθελα να ρωτησω αν γινετε οταν συνδεουμε καποια android συσκευη με τον υπολογιστη να εχουμε ιντερνετ στο κινητο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μιας και συζηταμε για την αλλαγη απο winmo σε android μπορει να μου πει καποιος αν περνει το android ιντερνετ απο τον υπολογιστη οπως στα winmo?
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ηθελα να ρωτησω αν γινετε οταν συνδεουμε καποια android συσκευη με τον υπολογιστη να εχουμε ιντερνετ στο κινητο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Δημήτρη καλησπέρα μάλλον δεν γίνεται αυτό που θέλεις ,το προσπάθησα αλλά τίποτα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ελα Γιωργο..Κριμα ρε...Αναγκαστικα winmo.. :((((
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς μέσω wifi, φυσικά ναι.

Οχι..απλα με το να το συνδεεις με τον υπολογιστη μεσω usb..χωρις wifi..

Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα βλεπω οτι θες να το αλλαξεις με iphone ;ppp
Phillips Diga-->Panasonic GD52-->Motorola C33-->Nokia 5210-->Nokia 6600-->HP iPaq 6515-->HP iPaq 6915-->Fujitsu Siemens T830-->HTC TyTn-->Nokia 6110 Nav-->Samsung i900 Omnia-->Nokia 5800XM-->Samsung Omnia i8910 HD-->HTC Hero-->Samsung i900 Omnia(again)-->HTC HD2 Leo-->HTC Desire-->Samsung Galaxy S2 i9100 --> :X
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παιδιά? PdaNet. Είναι δωρεάν. Έκανα reset στον υπολογιστή μου, αλλιώς θα επισύναπτα το αρχείο.

http://www.junefabrics.com/android/index.php

Βλέπω τώρα ότι δωρεάν είναι μόνο η βερσιόν που επιτρέπεει σύνδεση σε http

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα βλεπω οτι θες να το αλλαξεις με iphone ;ppp

 

ειχα προβλημα με την αναπαραγωγη ταινειων μετα την αναβαθμιση παει σφαιρα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες γενικές περί συσκευών Android HTC
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...