Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια χρησιμοποιω το 3G WATCHDOG για να βλεπω ποσα data εχω χρησιμοποιησει...

Εχτες λοιπον πηγα σε ενα παρτακι και επειδη δεν ειχαμε ιντερνετ να βαλουμε μουσικη,εκανα το galaxy s router για να ακουσουμε κανα κομματι τις προκοπης...

 

Το θεμα ειναι οτι ενω το watchdog μου λεει οτι εχω χρησιμοποιησει συνολο 110mb η cosmote μου λεει 170...

Τι παιζει?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια χρησιμοποιω το 3G WATCHDOG για να βλεπω ποσα data εχω χρησιμοποιησει...

Εχτες λοιπον πηγα σε ενα παρτακι και επειδη δεν ειχαμε ιντερνετ να βαλουμε μουσικη,εκανα το galaxy s router για να ακουσουμε κανα κομματι τις προκοπης...

 

Το θεμα ειναι οτι ενω το watchdog μου λεει οτι εχω χρησιμοποιησει συνολο 110mb η cosmote μου λεει 170...

Τι παιζει?

Κάθε πόση ώρα το έχεις βάλει να κάνει ανανέωση (refresh) στις ρυθμίσεις ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πόση ώρα το έχεις βάλει να κάνει ανανέωση (refresh) στις ρυθμίσεις ?

 

Το εχω βαλει καθε τεταρτο ξερω γω...Απλα τα mb τα βλεπω μεσα απτο προγραμμα,οχι απτο widget...Οποτε δεν παιζει τετοιο θεμα...2 μερες τωρα 110 λεει...Τεσπα...

 

Ευτυχως που εχω 500ΜΒ :O

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει καθε τεταρτο ξερω γω...Απλα τα mb τα βλεπω μεσα απτο προγραμμα,οχι απτο widget...Οποτε δεν παιζει τετοιο θεμα...2 μερες τωρα 110 λεει...Τεσπα...

 

Ευτυχως που εχω 500ΜΒ :O

 

Μέχρι στιγμής εμένα, εδώ και έξι μήνες, μου δουλεύει μια χαρά. Το ελέγχω κάθε μήνα με τους λογαριασμούς που έρχονται (Wind). Προσπάθησε να δεις τις ρυθμίσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει καθε τεταρτο ξερω γω...Απλα τα mb τα βλεπω μεσα απτο προγραμμα,οχι απτο widget...Οποτε δεν παιζει τετοιο θεμα...2 μερες τωρα 110 λεει...Τεσπα...

 

Ευτυχως που εχω 500ΜΒ :O

στο λεω γιατι για καποιες μερες το ειχα γυρισει επιτηδες να κανει ανανεωση καθε 15 λεπτα και ειχα δοκιμασει και καθε μιση ωρα, για να δω αν μου τρωει λιγοτερη μπαταρια.

εκεινο τον μηνα λοιπον ειχα μεγαλη αποκλιση απο τα πραγματικα mb Που μου στελνει η cosmote σε μηνυμα.

ολους τους αλλους μηνες που το εχω να κανει ανανεωση στα 30 δευτερολεπτα, ειναι ολα μια χαρα.

και επισης η ανανεωση που λεω δεν ειναι μονο για το widget αλλα και για το προγραμμα. αυτο σου εκανε την δουλεια φιλε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα και εγω το νεο μαρκετ , οχι δεν περιμενα να ερθει το update απο μονο του το κατεβασα απο την "μαυρη" αγορα, θελει επισημη εκδοση κινητου και οχι ROOT , εννοειται δεν μπορουμε να αγορασουμε ακομα εφαρμογες.

Απλα πιο ομορφο UI.

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα και εγω το νεο μαρκετ , οχι δεν περιμενα να ερθει το update απο μονο του , θελει επισημη εκδοση κινητου και οχι ROOT , εννοειται δεν μπορουμε να αγορασουμε ακομα εφαρμογες.

Απλα πιο ομορφο UI.

 

Απο που το περασες ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ?για τσεκαρετε λιγο κατι στο μαρκετ

σας εμφανιζει πλεον την εφαρμογη tapatalk?την ειχα παλιοτερα κ πλεον δε μου τι βγαζει

Link to comment
Share on other sites

παιδες ?για τσεκαρετε λιγο κατι στο μαρκετ

σας εμφανιζει πλεον την εφαρμογη tapatalk?την ειχα παλιοτερα κ πλεον δε μου τι βγαζει

 

Οταν αρχιζω να την πληκτρολογω την προετεινει αλλα οταν την επιλεγω λεει οτι δεν υπαρχει συσχετιση κλπ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι paid βρε παιδιά.

Δεν εμφανίζεται σε εμάς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι paid βρε παιδιά.

Δεν εμφανίζεται σε εμάς.

 

Υπάρχει και fee έκδοση.

 

Ούτε σε μένα εμφανίζεται, και σκέψου ότι την έχω αγοράσει κι όλας...:p

Λειτουργεί πάντως κανονικά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν υπάρχει πλέον στο market έχει κανά 2εβδομαδες που βγήκε,

Πιστεύω να είναι πρόωρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το hantcent sms για τα μηνυματα και εχει την επιλογη να μου διαβασει το μηνυμα. Στις ρυθμισεις εβαλα σαν γλωσσα τα ελληνικα για να διαβαζει αλλα οταν το παταω σε καποιο μηνυμα μου εμφανιζει "η αναγνωριση φωνης δεν ειναι ενεργη"
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χρησιμοποιω το 3G WATCHDOG για να βλεπω ποσα data εχω χρησιμοποιησει...

Εχτες λοιπον πηγα σε ενα παρτακι και επειδη δεν ειχαμε ιντερνετ να βαλουμε μουσικη,εκανα το galaxy s router για να ακουσουμε κανα κομματι τις προκοπης...

 

Το θεμα ειναι οτι ενω το watchdog μου λεει οτι εχω χρησιμοποιησει συνολο 110mb η cosmote μου λεει 170...

Τι παιζει?

εμενα παντως μου δοηλευει μια χαρα εχει μια αποκλιση απο την κοσμοτε 5μβ τιποτα δηλαδη αυτο που εχει μεγαλη αποκληση ειναι το δροιστατς.αλλα σημερα το απεκλισα απο τον κιλλερ ισως να φταιει αυτο, και θα δω αποτελεσματα τις επομενες μερες

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια η υποστηριξη για το ndrive ειναι αψογη!!!! δε μου δεχοταν τον κωδικο για τους χαρτες τους εστειλα email και σε 5 λεπτα μου εστειλαν χαρτες ενεργοποιημενους! αψογοι!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μας δείχνει ποιές εφαρμογές τρώνε χώρο στην Internal Storage, και πόσο; Έχω a2sd+ αλλά όπως είναι λογικό κάποιες εφαρμογές τρώνε χώρο και από την κύρια μνήμη. Ρυθμίζοντας όμως το Quick System Info να μου δείχνει εφαρμογές με βάση το Data Size δεν μου τις βγάζει όλες, και θέλω να βρώ κάποιες που τρώνε αδικαιολόγητα χώρο ωστε να τις στείλω :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μας δείχνει ποιές εφαρμογές τρώνε χώρο στην Internal Storage, και πόσο; Έχω a2sd+ αλλά όπως είναι λογικό κάποιες εφαρμογές τρώνε χώρο και από την κύρια μνήμη. Ρυθμίζοντας όμως το Quick System Info να μου δείχνει εφαρμογές με βάση το Data Size δεν μου τις βγάζει όλες, και θέλω να βρώ κάποιες που τρώνε αδικαιολόγητα χώρο ωστε να τις στείλω :)

 

Δοκίμασε το quick app clean cache . Πράσινος κύκλος με σκούπα. Καβε clear caches και δες ποιο πιάνει πολύ data.

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρητησω ποιο προγραμμα πλοηγησης ειναι το πιο αξιοπιστο και με τους πιο ενημερωμενους χαρτες για το HTC desire HD. Αν ειναι δυνατον να μου πειτε απο που θα το κατεβασω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το navigοn φίλε μου είμαι υπερ ικανοποιημένος. Τόσο στη λειτουργία του όσο και στην ενημέρωση του χάρτη. Το δουλεύω σε nexus 1

 

Απο που το περασες ????

 

δες στο ipmart forum

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Facebook με chat.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

και push notifications :p

(αν και δε βλεπω τετοια ρυθμιση, το λεει ομως στο changelog..)

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το navigοn φίλε μου είμαι υπερ ικανοποιημένος. Τόσο στη λειτουργία του όσο και στην ενημέρωση του χάρτη. Το δουλεύω σε nexus 1

 

Οκ φιλε ευχαριστω. Βεβαια δεν ειμαι ροοτ και δε βρισκω την εφαρμογη στο μαρκετ. Εχεις υποψη σου καποιο κολπο να τη βρω;

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βγήκε στο μάρκετ η νέα έκδοση 1.5 του facebook που περιλαμβάνει chat και push notifications.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

δες 3 ποστ πισω :grin:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...