Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

iMusic Tao απο εδώ μόνο:

http://www.greencode.me/

το βγαλαν απο το μarket !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα με το Handcent. Στο Hero άμα πάω στο All Programs και πατήσω το κουμπί για Search, μου βγάζει "You haven't enabled the quick compose, please enable it from the handcent settings".

 

Δεν το θέλω αυτό. Άμα είναι enabled, μου βγάζει quick compose message. Άμα είναι disabled μου βγάζει το μήνυμα παραπάνω. Ε πώς θα κάνω search στα προγράμματά μου?

 

Το έγραψε άλλος και στο επίσημο support forum αλλά δεν του έχουν απαντήσει.

Edited by ZedBlue
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το πρόγραμμα δεν υπάρχει στο market. Στο ινερνετ που το βρήκα δεν μπορώ να το κατεβάσω. Μπορεί να μου το στείλει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβασα την εφαρμογή DrGonzo στο android market.Για όσους εχουν δει την ταινία "Fear and Loathing in Las Vegas" ή στα ελληνικά "Φόβος και παράνοια στο Las Vegas" με Τζονι Ντεπ και Μπενισιο ντελ Τορο θα με θυμηθει...

 

This sounboard is dedicated to the movie "Fear and Loathing in Las Vegas",a movie based on the marvelous book of Hunter Thompson.

Dr.Gonzo "Give us your brain for two hours and you will never be the same again..."

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει καποιο keyboard με μεγαλυτερα πληκτρα απο το βασικο android?

 

Eχω κι εγω την ιδια απορια. Εχω ακουσει για το better keyboard αλλα στο μαρκετ μονο skin βρισκω και οχι την εφαρμογή.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Eχω κι εγω την ιδια απορια. Εχω ακουσει για το better keyboard αλλα στο μαρκετ μονο skin βρισκω και οχι την εφαρμογή.:confused:

 

http://www.cyrket.com/p/android/com.betterandroid.betterkeyboard/

 

Και εγώ μόνο εδώ το βρήκα. Επειδή είναι paid εφαρμογή, δε θα το βρεις στο market.

Link to comment
Share on other sites

1. Dialer one. Απλά τέλειο. Τ9 search στις επαφές σας (και στα ελληνικά). Δηλαδή αν πατήσετε τα πλήκτρα 5,2,7 θα εμφανίσει και τις επαφές που έχουν μέσα αυτά τα τρια νούμερα αλλά και όσες έχουν στο όνομα τα γράμματα ΜΑΡ (π.χ. ΜΑΡία, ΜΑΡκος κ.τ.λ.). Επίσης έχεις άμεση πρόσβαση σε ενιαίο call log και με swiping βλέπεις επαφές και favorites. Δοκιμάστε το και θα το κάνετε σίγουρα default dialer.

 

Aυτο που ειναι δωρεαν γιατι δ εμπορω να το βρω στο μαρκετ? μηπως δεν ειναι συμβατο με 1.5?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ειναι δωρεαν γιατι δ εμπορω να το βρω στο μαρκετ? μηπως δεν ειναι συμβατο με 1.5?

 

Δεν νομίζω να είναι συμβατό με 1.5 ... Δες κ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

TwonkyServer Mobile στο Market.

 

Συμβατό με οτιδήποτε υποστηρίζει UPnP & DLNA για μεταφορά video, εικόνας & ήχου!

 

Το ενεργοποιώ στο Nexus και μετά μέσω wifi μπορώ από το Playstation 3 που είναι συνδεδεμένο στην TV και στο ηχοσύστημα, να αναπαράγω real time τη μουσική, τις εικόνες και τα videos που υπάρχουν αποθηκευμένα στο κινητό! Το playstation 3 μπορεί επίσης να τα αντιγράψει όλα αυτά στο δίσκο του!

:)

Link to comment
Share on other sites

Για home replacement δες και το helix launcher 2.

 

Δοκίμασα το helix launcher 1 (γιατί ο ίδιος ο developer έλεγε ότι για ταχύτητα δοκιμάστε το 1 και όχι το 2 που είναι άλλωστε beta) και μου άρεσε πάρα πολύ! Είναι πραγματικά ταχύτατο, πολύ πιο γρήγορο από το home++, υποστηρίζει και live wallpapers και το homescreen switching μου φαίνεται πιο lag free ακόμα και απο το stock android!

 

Μήπως ξέρεις τί παραπάνω έχει το 2 και αν αξίζει να το βάλω; Στα features φαίνονται ολόιδια.

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Tα widgets τρώνε γενικά μπαταρία;

 

Επίσης το 3g watchdog πως γίνεται ακόμα και οταν το σκοτώνω από τον manager αυτό να συνεχίζει να μετράει κανονικά τα δεδομένα που ανταλλάσσονται μέσω 3g(τουλάχιστον έτσι φαίνεται όταν το ξανανοίγω το πρόγραμμα);;

Link to comment
Share on other sites

Tα widgets τρώνε γενικά μπαταρία;

 

Επίσης το 3g watchdog πως γίνεται ακόμα και οταν το σκοτώνω από τον manager αυτό να συνεχίζει να μετράει κανονικά τα δεδομένα που ανταλλάσσονται μέσω 3g(τουλάχιστον έτσι φαίνεται όταν το ξανανοίγω το πρόγραμμα);;

 

Κάθε εφαρμογή που τρέχει στο προσκήνιο καταναλώνει μπαταρία. Ωστόσο, η κατανάλωση εξαρτάται κυρίως από τη χρήση του WiFi, του 3G και της οθόνης και όχι τόσο από τα widgets.

 

Το 3g watchdog κατά πάσα πιθανότητα λαμβάνει πληροφορίες από τα logs για το internet και γι' αυτό, ακόμα κι αν το κλείσεις, σου εμφανίζει πληροφορίες για το bandwidth.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, πρωην κατοχος iphone θα ηθελα να ηξερα εαν υπαρχει στο magic kαι γενικα στα android ενναλακτικος installer σαν τον cydia στο iphone και εαν υπαρχει κανενα αντιστοιχο appulous εφαρμογη. ευχαριστω
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα, πρωην κατοχος iphone θα ηθελα να ηξερα εαν υπαρχει στο magic kαι γενικα στα android ενναλακτικος installer σαν τον cydia στο iphone

 

Σε αντίθεση με το ακατανόμαστο λειτουργικό, στο android επιλέγοντας μια ρύθμιση στο μενού μπορείς να εγκαταστήσεις ότι εφαρμογή θες από την sdcard για παράδειγμα.

 

και εαν υπαρχει κανενα αντιστοιχο appulous εφαρμογη. ευχαριστω

 

no comments

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το DROPBOX στο MARKET απλά τέλειο :clap:

 

Χρονια πολλα σε όλους :)

 

 

Χρονια πολλα σε ολους,τι κανει αυτο το dropbox,σε τι χρησιμευει...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους,τι κανει αυτο το dropbox,σε τι χρησιμευει...?

 

It’s becoming increasingly common for mobile professionals, as well as casual computer users, to have important files living on multiple PCs. The challenge is keeping these files synced across various systems—without the need to e-mail anything to yourself or carry a USB drive. That’s where Dropbox comes in.

 

Τώρα στο android λογικά θα κάνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cyrket.com/p/android/com.betterandroid.betterkeyboard/

 

Και εγώ μόνο εδώ το βρήκα. Επειδή είναι paid εφαρμογή, δε θα το βρεις στο market.

 

Παιδια το betterkeyboard καλο ειναι αλλα δεν με ικανοποιησε,εξαλου δεν υποστηριζει κι ελληνικα,αντι αυτου βρηκα αρκετα καλο και πιο λειτουργικο το smartkeyboard που στις τελευταιες εκδοσεις του,απο την 1.20 και πανω,υπαρχει πλεον και η ελληνικη γλωσσα και εχει εμφανως μεγαλυτερο keyboard απο την stock (αν και οχι οσο θα ηθελα αλλα απο την αναβροχια καλο ειναι και το χαλαζι)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το betterkeyboard καλο ειναι αλλα δεν με ικανοποιησε,εξαλου δεν υποστηριζει κι ελληνικα,αντι αυτου βρηκα αρκετα καλο και πιο λειτουργικο το smartkeyboard που στις τελευταιες εκδοσεις του,απο την 1.20 και πανω,υπαρχει πλεον και η ελληνικη γλωσσα και εχει εμφανως μεγαλυτερο keyboard απο την stock (αν και οχι οσο θα ηθελα αλλα απο την αναβροχια καλο ειναι και το χαλαζι)

 

 

Πάρα πολύ καλό το smart keyboard! Κρίμα να μην μπορούμε να αγοράσουμε το pro :( Ξέρετε αν μπορούμε να το προμηθευτούμε εκτός market?

 

UPDATE: Τελικά το αγόρασα από το slideme.org που έχει αρκετές paid εφαρμογές. Δυστυχώς όμως, πήρα την pro έκδοση για να έχω auto-completion και μετά διαπίστωσα ότι δεν έχει βγει ελληνικό λεξικό! Γκρρρρρ

Edited by fractalbit
Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

@ F_i_L

Την πρώτη εννοώ .

 

@ zedblue

 

Προς το παρόν μέχρι να βγεί η επίσημη έκδοση μπορεις μόνο να κατεβάσεις στο κινητό τα αρχεία του φακέλλου που συγχρονίζεις με το dropbox. Αυτό για μένα είναι τέλειο :)

Edited by VOYAGER13
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

βρήκα ένα ωραίο παιχνιδάκι για να παίξεις με άλλον στο κινητό το οποίο λέγεται

2 player reactor, επίσης βγήκε το Paper toss που υπήρχε στο iPhone και το Blow up(lite) με ανατινάξεις, για όσους ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...