Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...μολις χθες εβαλα την εφαρμογη widget locker 1.2.6.1 και μπορω να πω οτι ειναι τελεια...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εμπειρικα αν ξερει κανεις εαν επιδρα σημαντικα στην μπαταρια...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους...μολις χθες εβαλα την εφαρμογη widget locker 1.2.6.1 και μπορω να πω οτι ειναι τελεια...αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εμπειρικα αν ξερει κανεις εαν επιδρα σημαντικα στην μπαταρια...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

δεν επιδρα, οχι. το εχω πολυ καιρο και δεν παρατηρησα κατι.

Link to comment
Share on other sites

δεν επιδρα, οχι. το εχω πολυ καιρο και δεν παρατηρησα κατι.

σε ευχαριστω για την απαντηση σου...διοτι ειχα μια αμφιβολια...;);)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαλτε το WordTour και δειτε την home screen σας, να αλλαζει αναλογα με την ωρα και με οποια webcam διαλεξετε εσεις (πχ. πυργος του Αιφελ, Grand Canyo, κλπ...!)

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!:lol::lol::lol:

 

Είναι free στο μάρκετ γιατί δεν την βρίσκω....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή για τον Η/Υ από εδώ http://www.fjsoft.at/en/downloads.php και τον client Myphone explorer από το market.

 

Το δοκίμασα και είναι πάρα πολύ καλό γενικά (Μου θυμίζει το Jeyo για wm αλλά στο πιο εξελιγμένο).. Σου δίνει και τη δυνατότητα που έχει το Remote Notifier (να σε ενημερώνει, δηλαδή, για μνμ και κλήσεις real-time) συν το ότι μπορείς και να απαντήσεις στα μηνύματα.

Το μόνο κακό είναι σε μένα δεν μπορώ με τίποτα να συγχρονίσω με Outlook. Βάζω στο settings να συγχρονίζει με outlook αλλά όποτε προσπαθεί κλείνει την εφαρμογή. Σε όλα τα άλλα δουλεύει πολύ καλά.

 

Είναι free στο μάρκετ γιατί δεν την βρίσκω....

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Είναι WorldTour κι όχι WordTour. Free είναι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος του HTC Wildfire. Πρώτο μου smartphone και μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί. Έχω 1 απορία. Έκανα συγχρονισμό με το παλιό μου ericson w810i και έφερα επαφές και ημερολόγιο χωρίς πρόβλημα. Έβαλα μετά την κάρτα sim από το w810 στο wildfire. Στο παλιό κινητό για λόγους ασφαλείας έσωζα τις επαφές και στο κινητό και στην κάρτα. Είχε όμως το ericson επιλογή στην αναζήτηση να βλέπεις μόνο τα data του τηλεφώνου. Το πρόβλημα μου είναι ότι τώρα την ίδια επαφή την βλέπω 3 φορές. 1 με το την φωτο αριστερά και αλλες 2 με την εικόνα της sim αριστερά από την επαφή. Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει τρόπος να φιλτράρω τις επαφές ώστε να τις βλέπω μόνο 1 φορά. Επίσης τώρα πλέον με το gmail account δεν υπάρχει πρόβλημα απώλειας επαφών σε περίπτωση κλοπής/καταστροφής του τηλεφώνου. Αυτό που θέλω και νομίζω είναι το πιο σωστό είναι να περάσω όλες τις επαφές στο gmail. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις υπάρχουσες επαφές στο gmail account? Δοκίμασα να συγχρονίσω, αλλά μετέφερε μόνο 1 επαφή την οποία μόλις είχα δημιουργήσει και ήταν τύπου google. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος του HTC Wildfire. Πρώτο μου smartphone και μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί. Έχω 1 απορία. Έκανα συγχρονισμό με το παλιό μου ericson w810i και έφερα επαφές και ημερολόγιο χωρίς πρόβλημα. Έβαλα μετά την κάρτα sim από το w810 στο wildfire. Στο παλιό κινητό για λόγους ασφαλείας έσωζα τις επαφές και στο κινητό και στην κάρτα. Είχε όμως το ericson επιλογή στην αναζήτηση να βλέπεις μόνο τα data του τηλεφώνου. Το πρόβλημα μου είναι ότι τώρα την ίδια επαφή την βλέπω 3 φορές. 1 με το την φωτο αριστερά και αλλες 2 με την εικόνα της sim αριστερά από την επαφή. Αυτό που ρωτάω είναι αν υπάρχει τρόπος να φιλτράρω τις επαφές ώστε να τις βλέπω μόνο 1 φορά. Επίσης τώρα πλέον με το gmail account δεν υπάρχει πρόβλημα απώλειας επαφών σε περίπτωση κλοπής/καταστροφής του τηλεφώνου. Αυτό που θέλω και νομίζω είναι το πιο σωστό είναι να περάσω όλες τις επαφές στο gmail. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις υπάρχουσες επαφές στο gmail account? Δοκίμασα να συγχρονίσω, αλλά μετέφερε μόνο 1 επαφή την οποία μόλις είχα δημιουργήσει και ήταν τύπου google. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Φιλε μου καλοριζικο κατ'αρχας, απλα επειδη εδω ειναι το thread των εφαρμογων για ολες τις android συσκευες θα σου προτεινα να απευθυνθεις στο αντιστοιχο της συσκευης σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο κατ'αρχας αλλα επειδη εδω ειναι το thread των εφαρμογων για ολες τις android συσκευες θα σου προτεινα να απευθυνθεις στο αντιστοιχο της συσκευης σου.

 

Θα το κάνω, αν και νομίζω ότι ανήκει σε γενικότερη κατηγορία αποριών adroid και όχι μόνο του wildfire. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να κατεβάσετε την εφαρμογή για τον Η/Υ από εδώ http://www.fjsoft.at/en/downloads.php και τον client Myphone explorer από το market.

 

Το ξαναβάζω επειδή λύθηκε. Έγραψα στο forum του ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω με Outlook, Froyo και Win7. Απάντησε μέσα σε μισή ώρα και μου είπε ότι ετοιμάζει update το οποίο βγήκε σήμερα. Πλέον συγχρονίζει κανονικότατα, έχει prompt window ώστε να βλέπεις τι αλλαγές θα κάνει κι αν θες να μην αφήσεις κάποια. Κρατάει log με το τι έχει αλλάξει και που και γενικά κάνει όλα θα έπρεπε να κάνει το HTC Sync και δεν τα κάνει και μάλιστα χωρίς καλώδιο. Αξίζει η δοκιμή.

 

ΥΓ: Εννοείται πως όταν κάνουμε δοκιμές με συγχρονισμούς κρατάμε και ένα backup των επαφών για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Kαποια εφαρμογη στυλ athinorama που να εχει πληροφοριες για διασκεδαση (ισως και για εφημερευοντα νοσοκομεια, βενζιναδικα κτλ) υπαρχει?

 

Εχω ψαξει με διαφορες λεξεις στο appbrain αλλα δεν βρισκει κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μια αρκετά σημαντική διευκρύνιση...:

 

Ας πούμε ότι αγοράζουμε ενα προγραμμα από το Market το οποίο με τα πολλά διαπυστώνουμε οτι ΔΕΝ μας κάνει και το απεγκα8ιστούμε-σβήνουμε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε τα λεφτα μας πίσω; το έχει κάνει κανείς αυτό;

 

Επίσης αν το βγαλουμε κατα λάθος, και αν ΔΕΝ παίρουμε τα λεφτά μας πίσω (οπως ρωτησα προηγουμένος) και μετά από καποιο διάστημα θελουμε να το ξανακατεβασουμε και να το ξαναπερασουμε θα το ξαναπληρώσουμε;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μια αρκετά σημαντική διευκρύνιση...:

 

Ας πούμε ότι αγοράζουμε ενα προγραμμα από το Market το οποίο με τα πολλά διαπυστώνουμε οτι ΔΕΝ μας κάνει και το απεγκα8ιστούμε-σβήνουμε. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρουμε τα λεφτα μας πίσω; το έχει κάνει κανείς αυτό;

 

Επίσης αν το βγαλουμε κατα λάθος, και αν ΔΕΝ παίρουμε τα λεφτά μας πίσω (οπως ρωτησα προηγουμένος) και μετά από καποιο διάστημα θελουμε να το ξανακατεβασουμε και να το ξαναπερασουμε θα το ξαναπληρώσουμε;

 

Λεφτά δεν παίρνεις πίσω, αλλά αν το απεγκαταστήσεις και το χρειαστείς πάλι, δεν το ξαναπληρώνεις. Σου βγάζει την ένδειξη "Αγοράστηκε" και την κατεβάζεις κανονικά full.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα στο Magic με την ελληνικη 1,5 επισημη ν ακατεβασω το Myphone explorer client και μου βγαζει αναγκαστικη κλεισιμο... τι παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα στο Magic με την ελληνικη 1,5 επισημη ν ακατεβασω το Myphone explorer client και μου βγαζει αναγκαστικη κλεισιμο... τι παιζει??

 

Android 1.5? Το πιθανότερο είναι να μην είναι συμβατό με τόσο παλιά έκδοση του λειτουργικού. Ρίξε μια ματιά στο φόρουμ τους.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν υπάρχει κανένα app για spell check στα ελληνικά?

Το gmail έχει αυτή την επιλογή κανονικά αλλά στην mobile version δεν την βρίσκω ...

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη αποπειρα. Για επιδοξους beta testers

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3336150#post3336150

Edited by koseft

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να δείχνει τον καιρό στην notibication bar? Εννοώ χωρίς να χρειάζεται κάποιο widget, γιατί το beautiful widgets το κάνει αυτό.

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω εγκαταστήσει 2-3 προγραμμα για τον καιρό. Κάποια από αυτά τα πλήρωσα κι ολας. Κανενα όμως δεν κάνει αυτό που θέλω:

1) Να μου δείχνει το καιρό για 2-3 μέρες

2) Για κάθε μέρα να μου δείχνει το καιρό το πρώι, το απόγευμα και το βράδυ

3) Να βλέπω αναλυτικά τον καιρό για τις 2-3 μέρες που έχει το πρόγραμμα, χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί με τον Server,

To WeatherBug Elite που πλήρωσα και κατάβασα έχει θέμα με το "2" και το "3". ΔΕΝ βγάζει ανα 8ωρο. Αναφέρει μόνο τη μεγιστη/ελαχιστη θερμοκρασία και φυσικά για να διαβάσεις λεπτομέρειες μιας μέρας πρεπει να συνδεθεί με τον Server.

Όσοι ειχατε WindowsMobile θα ξερετε σιγουρα το SPB Weather Software. Εκπληκτικό πρόγραμμα...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω εγκαταστήσει 2-3 προγραμμα για τον καιρό. Κάποια από αυτά τα πλήρωσα κι ολας. Κανενα όμως δεν κάνει αυτό που θέλω:

1) Να μου δείχνει το καιρό για 2-3 μέρες

2) Για κάθε μέρα να μου δείχνει το καιρό το πρώι, το απόγευμα και το βράδυ

3) Να βλέπω αναλυτικά τον καιρό για τις 2-3 μέρες που έχει το πρόγραμμα, χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί με τον Server,

To WeatherBug Elite που πλήρωσα και κατάβασα έχει θέμα με το "2" και το "3". ΔΕΝ βγάζει ανα 8ωρο. Αναφέρει μόνο τη μεγιστη/ελαχιστη θερμοκρασία και φυσικά για να διαβάσεις λεπτομέρειες μιας μέρας πρεπει να συνδεθεί με τον Server.

Όσοι ειχατε WindowsMobile θα ξερετε σιγουρα το SPB Weather Software. Εκπληκτικό πρόγραμμα...

 

Κι' εγώ ψάχνω καιρό τώρα... μάλλον δεν έχουν βγει ακόμη αξιόλογες εφαρμογές για το θέμα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασα update για το εορτολογιο.Το καινουργιο στοιχειο ειναι υπαρχει μενου που δειχνει με αλβαβητικη σειρα ποτε γιορταζει καθε ονομα.Επισης κανοντας κλικ στο widget η λιστα σε παει στη γιορτη της ημερας.Διορθωθηκαν και καποια λαθακια στις κινητες γιορτες. Edited by ioma

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω εγκαταστήσει 2-3 προγραμμα για τον καιρό. Κάποια από αυτά τα πλήρωσα κι ολας. Κανενα όμως δεν κάνει αυτό που θέλω:

1) Να μου δείχνει το καιρό για 2-3 μέρες

2) Για κάθε μέρα να μου δείχνει το καιρό το πρώι, το απόγευμα και το βράδυ

3) Να βλέπω αναλυτικά τον καιρό για τις 2-3 μέρες που έχει το πρόγραμμα, χωρίς να χρειάζεται να συνδεθεί με τον Server,

To WeatherBug Elite που πλήρωσα και κατάβασα έχει θέμα με το "2" και το "3". ΔΕΝ βγάζει ανα 8ωρο. Αναφέρει μόνο τη μεγιστη/ελαχιστη θερμοκρασία και φυσικά για να διαβάσεις λεπτομέρειες μιας μέρας πρεπει να συνδεθεί με τον Server.

Όσοι ειχατε WindowsMobile θα ξερετε σιγουρα το SPB Weather Software. Εκπληκτικό πρόγραμμα...

 

 

Δοκίμασε το Animated Weather.

http://www.appbrain.com/app/animated-weather-free/com.mobilityflow.animatedweather.free

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Εχω βαλει το handcent για μηνυματα αλλα δεν μπορω να βρω που στο καλο αποθηκευει τα "προχειρα"..! Στην default εφαρμογη πατας menu και εχει επιλογη για να πας στα προχειρα...σ 'αυτο τι κανεις?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη τυπου wallet δηλαδη να κραταει αριθμους πιστωτικων καρτων,τραπεζικων λογαριασμων και τα συναφη....εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι ενδιαφερον....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Εχω βαλει το handcent για μηνυματα αλλα δεν μπορω να βρω που στο καλο αποθηκευει τα "προχειρα"..! Στην default εφαρμογη πατας menu και εχει επιλογη για να πας στα προχειρα...σ 'αυτο τι κανεις?

 

Δεν έχει φάκελο "Πρόχειρα"!! Όταν είσαι σε reply ενός μηνύματος (δηλαδή μέσα σε συζήτηση με επαφή) το αποθηκεύει εκεί στο πλαίσιο κειμένου. Αν πάλι πας να γράψεις κενό μήνυμα, ο μόνος τρόπος να το βρεις είναι να πας μέσω της default εφαρμογής.

 

να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογη τυπου wallet δηλαδη να κραταει αριθμους πιστωτικων καρτων,τραπεζικων λογαριασμων και τα συναφη....εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι ενδιαφερον....

 

Υπάρχουν πολλά. Εγώ χρησιμοποιώ το B-folders. Ένα άλλο είναι και το Password keeper.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...