Jump to content

Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλεις lang=en και country=GR;

 

Edit: Ίσως φταίει το morelocale, κανονικά θα έπρεπε να μπορείς να διαλέξεις αγγλικό μενού με ελληνική γλώσσα.

 

Σε έναν χρήστη που χρησιμοποιεί Custom Rom με αγγλικό μενού και ελληνική γλώσσα δουλεύει πάντως.

 

Δοκιμασα το lang=en και country=GR που λες αλλα τζιφος. Σε αυτη την περιπτωση εχω αγγλικο μενου αλλα οχι 160 χ.

Μηπως φταιει που το κινητο μου ειναι vf edition?Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω. Στην τελικη ο dev ας ακολουθουσε τον τροπο του chompsms και ας μην ειχαμε πεζους χαρακτηρες.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν κανω firmware update ειχα ενα widget που εγραφε ram/sd card space/θερμοκρασια/ποσοστο μπαταριας κτλ.

 

Αλλα δεν μπορω να το βρω.

 

Υπαρχει κατι παρομοιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το lang=en και country=GR που λες αλλα τζιφος. Σε αυτη την περιπτωση εχω αγγλικο μενου αλλα οχι 160 χ.

Μηπως φταιει που το κινητο μου ειναι vf edition?Δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω. Στην τελικη ο dev ας ακολουθουσε τον τροπο του chompsms και ας μην ειχαμε πεζους χαρακτηρες.:(

 

Όταν διαλέγεις lang = en και country = GR τι σου βγάζει στο about handcent icon;

Εμένα το morelocale όταν βάζω Αγγλικό μενού και Ελληνική γλώσσα δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικά στο πληκτρολόγιο (το κινητό είναι αγορασμένο στο εξωτερικό). Μπλεγμένη κατάσταση.

 

Παιδιά ζητήστε στον dev να μεταφράσει στα ελληνικά το μενού του handcent. Του το είχα ζητήσει κι εγώ, του είχα προτείνει να κάνω τη μετάφραση εγώ αλλά δεν πήρα ποτέ απάντηση. Άμα του το ζητήσουμε πολλοί μπορεί να το κάνει :)

 

Μου έχει δώσει ήδη τα αρχεία να τα μεταφράσω αλλά λόγω έλλειψης χρόνου το έχω αναβάλλει. Μπορείς να συνεχίσεις εσύ αν θες. Έχω κάνει περίπου το μισό (600 γραμμές).

Edited by bluesax
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανω firmware update ειχα ενα widget που εγραφε ram/sd card space/θερμοκρασια/ποσοστο μπαταριας κτλ.

 

Αλλα δεν μπορω να το βρω.

 

Υπαρχει κατι παρομοιο;

 

System info widget λεγεται αυτο που ειχες.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις lang = en και country = GR τι σου βγάζει στο about handcent icon;

Εμένα το morelocale όταν βάζω Αγγλικό μενού και Ελληνική γλώσσα δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικά στο πληκτρολόγιο (το κινητό είναι αγορασμένο στο εξωτερικό).

Tοτε στο lang γραφει en και στο country τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαλέγεις lang = en και country = GR τι σου βγάζει στο about handcent icon;

Εμένα το morelocale όταν βάζω Αγγλικό μενού και Ελληνική γλώσσα δεν μου βγάζει καθόλου ελληνικά στο πληκτρολόγιο (το κινητό είναι αγορασμένο στο εξωτερικό). Μπλεγμένη κατάσταση.

 

 

 

Μου έχει δώσει ήδη τα αρχεία να τα μεταφράσω αλλά λόγω έλλειψης χρόνου το έχω αναβάλλει. Μπορείς να συνεχίσεις εσύ αν θες. Έχω κάνει περίπου το μισό (600 γραμμές).

Μπορώ να την κάνω εγώ. Αν μου δώσεις τα αρχεία μπορώ να ξεκινήσω άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να την κάνω εγώ. Αν μου δώσεις τα αρχεία μπορώ να ξεκινήσω άμεσα.

 

Το έχει ήδη αναλάβει ο nomedor εάν χρειαστεί βοήθεια θα σου πω. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τρεις απορίες:

1.Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το android όπως το athensbook και το exandas για το iphone?δλδ εφαρμογή που να αναφέρει διάφορα POI στην γύρω περιοχή όπως εστιατόρια και κτλ...

2.Υπάρχει εφαρμογή που να έχει πληροφορίες όπως το athinorama ή το exodos?

3.Υπάρχει εφαρμογή που να διαβάζουμε τα πρωτοσέλιδα των ελληνικών εφημέριδων (ιδιαίτερα των αθλητικών)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ένα τρόπο να ακούω μεσω internet τον novasport fm; Θα ήθελα φυσικά να μου πείτε με ποιο free πρόγραμμα, καθώς και το url του stream...

 

Κάποιος;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια θα ήθελα...

 

 

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ένα τρόπο να ακούω μεσω internet τον novasport fm; Θα ήθελα φυσικά να μου πείτε με ποιο free πρόγ

 

 

 

Κάποιος;;;

με το radiotime απο τα μαγαζακια ομως.

 

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το radiotime απο τα μαγαζακια ομως.

 

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

με το radio time θα καλυφθεις πληρως, αρκει να εχεις μεγαλο προγραμμα δεδομενων και καλο σημα η προσβαση σε wifi...

Link to comment
Share on other sites

με το radio time θα καλυφθεις πληρως, αρκει να εχεις μεγαλο προγραμμα δεδομενων και καλο σημα η προσβαση σε wifi...

 

Επειδη σκεφτομαι να βαλω 500 mb στο προγραμμα μου, ποση ωρα περιπου θα μου βγαζει χωρις browsing?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βαλω 500 mb στο προγραμμα μου, ποση ωρα περιπου θα μου βγαζει χωρις browsing?

 

χοντρικα υπολογισα (κοιτωντας την καταναλωση ανα δευτερολεπτο) 36mb ανα ωρα...

αρκετα μεγαλο νουμερο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να βαλω 500 mb στο προγραμμα μου, ποση ωρα περιπου θα μου βγαζει χωρις browsing?

 

και εγω αυτο εχω...ανετα σε βγαζει....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο εχω...ανετα σε βγαζει....

 

με 36 mb την ωρα ανετα....?

 

τα 500 βγαινουν περιπου 14 ωρες το μηνα...

 

αν θες να ακους συνεχεια, λιγο δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

με 36 mb την ωρα ανετα....?

 

τα 500 βγαινουν περιπου 14 ωρες το μηνα...

 

αν θες να ακους συνεχεια, λιγο δυσκολο...

 

αν θελεις για μουσικη φυσικα οχι ....υπαρχει αλλος τροπος γι αυτο

LG G4
Link to comment
Share on other sites

αν θελεις για μουσικη φυσικα οχι ....υπαρχει αλλος τροπος γι αυτο

 

προφανως ο φιλος το θελει μονο για sport fm, γιατι θα βρισκεται σε περιοχη που δεν εκπεμπει ραδιοφωνικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τρεις απορίες:

1.Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το android όπως το athensbook και το exandas για το iphone?δλδ εφαρμογή που να αναφέρει διάφορα POI στην γύρω περιοχή όπως εστιατόρια και κτλ...

2.Υπάρχει εφαρμογή που να έχει πληροφορίες όπως το athinorama ή το exodos?

3.Υπάρχει εφαρμογή που να διαβάζουμε τα πρωτοσέλιδα των ελληνικών εφημέριδων (ιδιαίτερα των αθλητικών)

 

1. places directory (market)

3. rss google news

Link to comment
Share on other sites

προφανως ο φιλος το θελει μονο για sport fm, γιατι θα βρισκεται σε περιοχη που δεν εκπεμπει ραδιοφωνικα...

 

Όντως μένω σε περιοχή χωρίς ραδιοφωνικό σήμα, οπότε θα με ενδιέφερε κάτι αντίστοιχο με τον core player που είχα εγκατεστημένο στο Nokia N78 (το παλιό μου κινητό). Μάλλον η ....αγορά του radiotime είναι μονόδρομος!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω το xperia mini

παιδεια επειδη το τηλεφωνο αν κ καλο ειναι γυμνο απο εφαρμογες ψαχνω απεγνωσμενα καποιες για τα εξης πραγματα κ ζηταω την βοηθεια σας

1. εφαρμογες ανοιγματος και επεξεργασιας αρχειων word, excell

2. Εφαρμογη για την αποθηκευση πχ φωτογραφιων που ερχονται με mms

3. εφαρμογη αντιγραφης επαφων στην sim

4 . Εφαρμογη για την αποθηκευση των μηνυματων

καθε προταση δεκτη εστω και σε pm

Link to comment
Share on other sites

Πολλά βίντεο που προσπαθω να δώ απο το youtube μου λέει πως δεν εχουν γίνει convert για mobile, με αποτέλεσμα να περιορίζει τα video που μπορώ να δω.

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ή κάποια εφαρμογή ώστε να μπορέσω να τα δώ..

Link to comment
Share on other sites

Πολλά βίντεο που προσπαθω να δώ απο το youtube μου λέει πως δεν εχουν γίνει convert για mobile, με αποτέλεσμα να περιορίζει τα video που μπορώ να δω.

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο ή κάποια εφαρμογή ώστε να μπορέσω να τα δώ..

 

Κατεβασε τον Skyfire browser απο το market. Αν και ειναι ακομα σε beta σταδιο παιζει ολα τα βιντεο του youtube και πολλα αλλα flash based αλλων site.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας αλλος προβλημα με το market enabler σημερα?οποια εκδοση και να δοκιμασα τζιφος

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω το xperia mini

παιδεια επειδη το τηλεφωνο αν κ καλο ειναι γυμνο απο εφαρμογες ψαχνω απεγνωσμενα καποιες για τα εξης πραγματα κ ζηταω την βοηθεια σας

1. εφαρμογες ανοιγματος και επεξεργασιας αρχειων word, excell

2. Εφαρμογη για την αποθηκευση πχ φωτογραφιων που ερχονται με mms

3. εφαρμογη αντιγραφης επαφων στην sim

4 . Εφαρμογη για την αποθηκευση των μηνυματων

καθε προταση δεκτη εστω και σε pm

 

Λοιπόν:

1. Documents to Go (με τη δωρεάν έκδοση έχεις ανάγνωση κτλ με την πλήρη κάνεις τα πάντα)

2. Save MMS (υποστηρίζει να σώσεις attachments από τα MMS)

3. Υποστιρίζεται από το ίδιο το κινητό (Επαφές > Πλήκτρο Ρυθμίσεων > Περισσότερα > Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας > Επιλογή: Κάρτα SIM ή Κάρτα Μνήμης

4. SMS Backup & Restore και Save MMS αντίστοιχα.

 

Όλα δουλεύουν με το X10 και λογικά και με το mini.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...