Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 2


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια. μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει πως μπορω να κανω hard reset στο ΝΟΚΙΑ 5800 χωρις να χαθουν οι επαφες μου.

 

θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσε καποιος γιατι πεδευομαι 1 βδομαδα κ δεν μπορω να βρω τιποτα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια. μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει πως μπορω να κανω hard reset στο ΝΟΚΙΑ 5800 χωρις να χαθουν οι επαφες μου.

 

θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσε καποιος γιατι πεδευομαι 1 βδομαδα κ δεν μπορω να βρω τιποτα:wacko:

 

Θα πρεπει να κανεις πρωτα back up τις επαφες σου (και οτι αλλο νομιζεις οτι σου χρειαζεται οπως μηνυματα, ρυθμισεις αν θελεις κλπ) μεσω του Nokia Pc Suite, κατοπιν hard reset και μετα και παλι ανακτηση του back up σου και παλι μεσω Nokia Pc Suite...κι ετσι θα κρατηθουν οι επαφες, τα μηνυματα και οτι αλλο συμπεριληφθηκε στο back up που εκανες... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να τις κανει backup πολυ ευκολα και στην καρτα μνημης κι να τις επαναφερει σε δευτερολεπτα!
Ναι αλλά εξ όσων γνωρίζω χάνονται οι προεπιλογές των επαφών στον αριθμό κλήσης, SMS, e-mail κλπ., ενώ με το backup στο pc διατηρούνται όλα ανέπαφα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , στο Μedia Markt , πουλανε το κινητο ακομα 199 Ε?Ξέρει κανείς?(αν ναι , εως ποσο θα κρατήσει ; Ενδιαφέρεται ενας φίλος μου..!) Edited by takisss

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , στο Μedia Markt , πουλανε το κινητο ακομα 199 Ε?Ξέρει κανείς?(αν ναι , εως ποσο θα κρατήσει ; Ενδιαφέρεται ενας φίλος μου..!)

 

Αφενός έχει λήξει αυτή η προσφορά, αφετέρου έχουν εξαντληθεί και οι συσκευές, πάρε ένα τηλέφωνο στα κατά τόπους Media Markt και ρώτα αν το έχουν ακόμα, μόνο 1-2 Mediamarkt το είχαν στην Αθήνα, εκ των οποίων το ένα εξ' αυτών είχε μόνο το εκθεσιακό κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παρω και αλλη συσκευη (μαλλον εκτος Nokia) λογω επιδοτησης πειτε μου τροπο να μεταφερω μονο τις επαφες μου απο το 5800 εκτος bluetooth.

Αυτη τη στιγμη τις εχω παρει back up στο PC μεσω PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παρω και αλλη συσκευη (μαλλον εκτος Nokia) λογω επιδοτησης πειτε μου τροπο να μεταφερω μονο τις επαφες μου απο το 5800 εκτος bluetooth.

Αυτη τη στιγμη τις εχω παρει back up στο PC μεσω PC Suite.

Αν η νέα συσκευή υποστηρίζει συγχρονισμό με Outlook, τότε μέσα από το PC Suite κάνε συγχρονισμό του 5800 με το Outlook αλλά μόνον για τις επαφές. Στη συνέχεια θα συνδέσεις το νέο κινητό με το pc και θα κάνεις πάλι συγχρονισμό με το Outlook για να εισάγεις τις επαφές στο νέο κινητό. Να ξέρεις όμως ότι θα χαθούν οι προεπιλογές τηλεφώνων για κλήση, SMS κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Αν η νέα συσκευή υποστηρίζει συγχρονισμό με Outlook, τότε μέσα από το PC Suite κάνε συγχρονισμό του 5800 με το Outlook αλλά μόνον για τις επαφές. Στη συνέχεια θα συνδέσεις το νέο κινητό με το pc και θα κάνεις πάλι συγχρονισμό με το Outlook για να εισάγεις τις επαφές στο νέο κινητό. Να ξέρεις όμως ότι θα χαθούν οι προεπιλογές τηλεφώνων για κλήση, SMS κλπ.

 

Φανταζομαι οτι οταν συνδεσω πλεον το νεο τηλεφωνο θα πρεπει να εχω εγκαταστημενο το software του?Δηλ αν ειναι Ericsson να εχω βαλει το suite του?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!να σασ ρωτησω κατι ρε παιδια...εκανα update σe v40 και απο τοτε εχω δει παραξενα μεγαλη καταναλωση τησ μπαταριας.εκει που μου κρατουσε 2 μερεσ + ..τωρα μια μερα με το ζορι..... εχει και αλλος αυτο το προβλημα??? υπαρχει καποια λυση???;)
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι οταν συνδεσω πλεον το νεο τηλεφωνο θα πρεπει να εχω εγκαταστημενο το software του?Δηλ αν ειναι Ericsson να εχω βαλει το suite του?
Ακριβώς ;) Τις επαφές από το Outlook στο SE θα τις περάσεις μέσω του PS suite της SE.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!να σασ ρωτησω κατι ρε παιδια...εκανα update σe v40 και απο τοτε εχω δει παραξενα μεγαλη καταναλωση τησ μπαταριας.εκει που μου κρατουσε 2 μερεσ + ..τωρα μια μερα με το ζορι..... εχει και αλλος αυτο το προβλημα??? υπαρχει καποια λυση???;)

 

Το εχω παρατηρησει κι εγω και για αυτον τον λογο απενεργοποιησα απο το home screen τις συντομευσεις των επαφων... Καντο και το κινητο θα επανελθει στις φυσιολογικες καταναλωσεις...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς κάπιον τρόπο για να διατηρήσω τα μηνύματα μου εκτός συσκευής; Σε ποιον φάκελο της κάρτας μνήμης ή του τηλεφώνου βρίσκονται; Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να τα μετατρέψω σε αρχεία txt πχ;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς κάπιον τρόπο για να διατηρήσω τα μηνύματα μου εκτός συσκευής; Σε ποιον φάκελο της κάρτας μνήμης ή του τηλεφώνου βρίσκονται;

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2806772#post2806772

 

Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία μπορώ να τα μετατρέψω σε αρχεία txt πχ;

 

Ελπίζω να δουλεύουν σε S60 5th Edition.

Περισσότερα για εφαρμογές στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες οταν το ξεκλειδωνω η οθονη βγαζει κατι οριζοντιες γραμμες για 1-2 δευτερα.παω για αλλαγη οθονης...?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει κι εγω και για αυτον τον λογο απενεργοποιησα απο το home screen τις συντομευσεις των επαφων... Καντο και το κινητο θα επανελθει στις φυσιολογικες καταναλωσεις...

δεν εχω συντομευση επαφων στην αρχικη οθονη ..το μονο που εκανα και περιμενω να δω ειναι η απενεργοποιηση στο 3g

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να κανεις πρωτα back up τις επαφες σου (και οτι αλλο νομιζεις οτι σου χρειαζεται οπως μηνυματα, ρυθμισεις αν θελεις κλπ) μεσω του Nokia Pc Suite, κατοπιν hard reset και μετα και παλι ανακτηση του back up σου και παλι μεσω Nokia Pc Suite...κι ετσι θα κρατηθουν οι επαφες, τα μηνυματα και οτι αλλο συμπεριληφθηκε στο back up που εκανες... :)

 

 

 

ευχαριστω παρα πολυ. μολισ εφτιαξα back up στο pc suite αλλα δυστιχως ο τροποσ που μου προτειναν να κανω hard reset δεν λειτουργει:(:( (με το *#7370 δηλαδη) υπαρχει κατι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ. μολισ εφτιαξα back up στο pc suite αλλα δυστιχως ο τροποσ που μου προτειναν να κανω hard reset δεν λειτουργει:(:( (με το *#7370 δηλαδη) υπαρχει κατι καλυτερο?

 

Το hard reset δεν γίνεται με κωδικό αλλά με πάτημα πλήκτρων. Πρώτα κλείσε το κινητό σου και μετά πάτα μαζί τα πλήκτρα: κόκκινο+πράσινο+κάμερα και μετά πάτα το πλήκτρο on/off και κράτα το πατημένο.

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες οταν το ξεκλειδωνω η οθονη βγαζει κατι οριζοντιες γραμμες για 1-2 δευτερα.παω για αλλαγη οθονης...?

 

Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά και το δικό μου μετά απο ένα χρόνο ,αρχισε να κάνει αυτές τις γραμμές , όλο και πιο συχνά.

Πάντως, ένα χρόνο χωρίς πρόβλημα, μάλλον είναι το όριό του !

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ. μολισ εφτιαξα back up στο pc suite αλλα δυστιχως ο τροποσ που μου προτειναν να κανω hard reset δεν λειτουργει:(:( (με το *#7370 δηλαδη) υπαρχει κατι καλυτερο?

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Σαν καινούργιος καλό είναι να διαβάσεις το faq της πρώτης σελίδας.Πολλές απορίες σου θα λυθούν και θα σε βοηθήσει στα πρώτα σου βήματα.Εκει θα βρείς και οδηγίες για το πως γίνεται το format Πως κάνω format στο κινητό, στην μαζική μνήμη και στη κάρτα μνήμης;

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καποιες φορες οταν το ξεκλειδωνω η οθονη βγαζει κατι οριζοντιες γραμμες για 1-2 δευτερα.παω για αλλαγη οθονης...?

 

Και εμενα μου το εκανε το καλοκαιρι αυτο, στην αρχη μολις το ξανακλειδωνα και ξεκλειδωνα εφτιαχνε, σιγα σιγα αρχισε να διαρκει περισσοτερο αυτο δηλαδη το κλειδωνα-ξεκλειδωνα παρα πολλες φορες για φτιαξει η οθονη..

Εν κατακλειδι το πηγα στο νοκια σοπ της πολης μου και μου αλλαξαν οθονη. Ηταν εντος εγγυησης εννοειται και δεν πληρωσα τπτ. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω συντομευση επαφων στην αρχικη οθονη ..το μονο που εκανα και περιμενω να δω ειναι η απενεργοποιηση στο 3g

 

Καλά τόσον καιρό με το 3g ενεργοποιημένο το λειτουργούσες το κινητό; Σβήσ'το και θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά στην αυτονομία! Το 3g είναι εντελώς άχρηστο, μόνο μπαταρία σου τρώει και αν το χρησιμοποιείς για ιντερνετ είναι πανάκριβο (εκτός κι αν έχεις κανένα πρόγραμμα στο συμβόλαιό σου, οπότε και πάλι να το ενεργοποιείς μόνο όταν το χρειάζεσαι). Δεν έχει κανένα νόημα να το έχεις ανοιχτό. Πήγαινε στις ρυθμίσεις συνδεσιμότητας και επίλεγε ''μόνο GSM''.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ. μολισ εφτιαξα back up στο pc suite αλλα δυστιχως ο τροποσ που μου προτειναν να κανω hard reset δεν λειτουργει:(:( (με το *#7370 δηλαδη) υπαρχει κατι καλυτερο?

 

Πολυ σωστα ο impreza σε παρεπεμψε στη σελιδα βοηθειας που οπως και εμενα με βοηθησε τα μεγιστα....απλα βλεποντας το μηνυμα σου θα σου ελεγα να ΜΗΝ ξεχνας και τη διεση (#) στο τελος...μετα τα νουμερα....δηλ. *#7370# και οχι σκετο *#7370.....καποιες τετοιες μικρες λεπτομερειες φταινε πολλες φορες....

Edited by BMW_
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα ο impreza σε παρεπεμψε στη σελιδα βοηθειας που οπως και εμενα με βοηθησε τα μεγιστα....απλα βλεποντας το μηνυμα σου θα σου ελεγα να ΜΗΝ ξεχνας και τη διεση (#) στο τελος...μετα τα νουμερα....δηλ. *#7370# και οχι σκετο *#7370.....καποιες τετοιες μικρες λεπτομερειες φταινε πολλες φορες....

 

Οχι ακριβως λεπτομερειες..:D ειναι το εκτελεστικο.ειναι σαν να μην πατας το enter :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο βοηθεια!λοιπον εχω καποια ερωτηματα...

1. πως μεταφερουμε τις εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης?

2.που μπορω να βρω το εικονιδιο συντομευσης του facebook?

3.ποια αλλα προγραμματα υπαρχουν για την περιηγηση στον ιστο?

4.εχω το 5800 σε γκρι οποτε το sound waves μεσα ειναι γκρι.γινεται απο καπου να το κανω κοκκινο??

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο βοηθεια!λοιπον εχω καποια ερωτηματα...

1. πως μεταφερουμε τις εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα μνημης?

2.που μπορω να βρω το εικονιδιο συντομευσης του facebook?

3.ποια αλλα προγραμματα υπαρχουν για την περιηγηση στον ιστο?

4.εχω το 5800 σε γκρι οποτε το sound waves μεσα ειναι γκρι.γινεται απο καπου να το κανω κοκκινο??

 

ευχαριστω προκαταβολικα!

1. Δεν μπορείς. Πρέπει να τις απεγκαταστήσεις από την συσκευή και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση ξανά στην κάρτα μνήμης ή μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές ξανά από πάνω και να επιλέξεις εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης.

2. Θα πρέπει να περάσεις την εφαρμογή. Θα την βρεις στο πρώτο ποστ του θέματος [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

3. Θα βρεις πολλές προτάσεις στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

4. Θα το βρεις στο θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...