Jump to content

[Επίσημο] Nokia N86


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλιστα... Τα θεμα μου ειναι ομως οτι δεν μπορω να βρω class 4 16gb στην ελλαδα. συγκεκριμενα σε ολα τα μεγαλα eshops που εχω δει δεν αναγραφεται πουθενα η κλάσση της καρτας. Και αν παω σε καταστημα να ρωτησω πωλητή παω στοιχημα οτι θα με κοιτανε σαν εξωγήινο. Μονο στο amazon ειδα τετοια πληροφορια και εκει η καρτα εκανε 100 ευρω :blink::wacko:... Ξερεις μηπως καποιο καταστημα που να πουλαει τέτοιες κάρτες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μια ερωτηση πως μπορουμε να κανουμε copy paste urls πανω στην ιστοσελιδα με τον ενσωματομενο web?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... Τα θεμα μου ειναι ομως οτι δεν μπορω να βρω class 4 16gb στην ελλαδα. συγκεκριμενα σε ολα τα μεγαλα eshops που εχω δει δεν αναγραφεται πουθενα η κλάσση της καρτας. Και αν παω σε καταστημα να ρωτησω πωλητή παω στοιχημα οτι θα με κοιτανε σαν εξωγήινο. Μονο στο amazon ειδα τετοια πληροφορια και εκει η καρτα εκανε 100 ευρω :blink::wacko:... Ξερεις μηπως καποιο καταστημα που να πουλαει τέτοιες κάρτες;

 

αυτη εχω παρει εγω

Sandisk MicroSD HC Ultra 16 GB

 

68ε τελικη τιμη με τα ταχυδρομικα και ερχεται μεσα σε 2 μερες το πολυ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος να βρω το ringtone "spell aac. " που υπάρχει προεγκατεστημένο στο Νόκια Ν86 ?

 

Ορίστε..........

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχθες αγορασα και εγω το n86 !!!!! μια ερωτηση λεει μεσα στο site της νοκια οτι εχει windows live messenger και οτι θελει απλα download που βρησκω για να το κατεβασω???
:p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχθες αγορασα και εγω το n86 !!!!! μια ερωτηση λεει μεσα στο site της νοκια οτι εχει windows live messenger και οτι θελει απλα download που βρησκω για να το κατεβασω???

Από το OVI Store!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στο ovi store εχει καποιες εφαρμογες που απλα εχουν μεσα και το μσν εγω θελω το μσν το κανονικο οπως το εχει το νοκια το 5730 και αλλα πολλα κινητα της nokia ! ξερετε που μπορω να το βρω η να το αντιγραψω απο καποιο απο κινητο της νοκια πως γινεται????
:p
Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα... στο OVI Store θα το βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μα σου είπα... στο OVI Store θα το βρεις.

 

Στο OVI Store δεν υπάρχει το msn για το N86.Κι εγώ χθες το πήρα και όλη μέρα έψαχνα για την εφαρμογή αλλά δεν την έχει.

:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ τη βρίσκω στο ovi store, βολεύομαι με ebuddy.

 

Χρησιμοποιείτε push-email? Γράφτηκα στο nokia messaging και πλέον έρχονται αυτόματα στο κινητό χωρίς να συνδέομαι από το "e-mail". Χρήσιμο, μέχρι τώρα λειτουργεί μια χαρά. Μερικές ερωτήσεις αν το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος:

 

- Η ένδειξη του packet data connection (κάτω από το σήμα..) είναι μονίμως ανοιχτή πλέον, όπως και είναι λογικό υποθέτω. Στις κλήσεις όμως έτσι ενημερώνει συνέχεια ότι έχει μείνει "packet data connection active" και είναι ενοχλητικό. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η ειδοποίηση?

- Έχετε παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στην αυτονομία με τη σύνδεση συνέχεια ανοιχτή? Μια μέρα το έχω έτσι μόνο και δεν έχω βγάλει ακόμα συμπέρασμα...

- Στο site του nokia messaging έλεγε ότι είναι trial υπηρεσία. Μέχρι πότε? Σκοπεύουν να χρεώσουν μετά? Κάποια εναλλακτική λύση push υπάρχει?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφορα την αυτονομια εγω το βαζω οταν κοιμαμαι εκτος συνδεσης ενεργοποιω εξοικονωμηση ενεργειας και βαζει εξκοικονομιση ενερεγειας 'τιποτα' απο τα θεματα και το αφηνω ετσι,εξοικωνομει πολυ περισσοτερη μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω να γράψω πολύ καιρό στο φόρουμ. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Ανήκω ανάμεσα στους πολλούς άτυχους, που του έκλεψαν κινητό. Συγκεκριμένα πριν 3 μέρες το Ν85 που είχα αγοράσει πέρυσι τον Οκτώβρη έκανε "φτερά". Οπότε είμαι για νέο κινητό. Μάλλον θα καταλήξω στο Ν86. Διάβασα όλα αυτά που έχετε γράψει παιδιά και ομολογώ ότι θα είμαι λίαν συντόμως κάτοχος ενός Ν86. Πιστεύω ότι θα μείνω ακόμα πιο πολύ ευχαριστημένος απο το Ν86 από ότι στο Ν85 μιας και δεν είχα κάποια προβλήματα με το "παλιό" μου κινητό.

Είδωμεν.

Θα τα πούμε σύντομα. Καλά να είστε.

 

Ευχαριστώ.

 

 

mirrorofsorrow με γεια φίλτατε η προαγωγή ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.. Εδω και 2 χρονια περιπου εχω το Τ650 της sony ericsson και πηρα την αποφαση να αλλαξω κινητο.. Ηθελα στην αρχη να παρω το HTC το HD αλλα εχει μεγαλο μεγεθος με πολλες δυνατοτητες βεβαια.. Μετα ειπα να παρω το 5800 της NOKIA, αλλα μαλλον θα παρω το Ν86 της NOKIA.. Ερωτηση 1. Καλο το Ν86? 2. Θα βρισκω παιχνιδια, θεματα και wallpapers για το Ν86? εχει wifi, messenger, skype, και χαρτες το Ν86?
Link to comment
Share on other sites

Εχει ολα τα παραπανω,εκτος απο το skype το οποιο το κατεβαζεις αλλα θα σε καλυψει απολυτα νομιζω...οσοι το εχουν παρει δεν το εχουν μετανιοωσει
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος Ν86. Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν έχει καθόλου τζόγο. Πρωτοφανές. Ήταν το πρώτο που κοίταξα όταν άνοιξα την συσκευασία και ομολογώ ό,τι εξεπλάγην. Πάντως το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Πολυ στιβαρή κατασκευή. Αξίζει ένα μπράβο στη νόκια για αυτό, γιατί πιστεύω ό,τι όταν θέλει μπορεί!!!

Πάντως δουλεύει μια χαρά. Του έκανα και μια αναβάθμιση στα γρήγορα μέσω WLAN και όλα καλά. Επίσης είναι πολύ πιο γρήγορο στο άνοιγμα του μενού, των μηνυμάτων και γενικά σε όλα του, από το Ν85 που είχα. Το πληκτρολόγιο είναι μια χαρά σε σχέση με το παλιό μου τηλέφωνο και ακόμα καλύτερο μπορώ να πω. Έβαλα και το gps για λίγο το μεσημέρι που ήμουν προς το Κορωπί και βρήκε σήμα μέσα σε ένα λεπτό. Πιστεύω πολύ καλός χρόνος. Και με χάρτη εγκατεστημένο. Δηλαδή έτοιμο για πλοήγηση. 'Ολα καλά μέχρι τώρα. Μένει μόνο να δω και τις υπόλοιπες λειτουργίες σιγά σιγά, πάντα σε σύγκριση με το Ν85, γιατί δεν πιστεύω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα γενικότερα.

Θα τα ξαναπούμε. Γεια σας.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Χρησιμοποιείτε push-email? Γράφτηκα στο nokia messaging και πλέον έρχονται αυτόματα στο κινητό χωρίς να συνδέομαι από το "e-mail". Χρήσιμο, μέχρι τώρα λειτουργεί μια χαρά. Μερικές ερωτήσεις αν το χρησιμοποιεί κάποιος άλλοs

πως γραφεσαι στο nokia messaging? θελω και γω.

 

Στο OVI Store δεν υπάρχει το msn για το N86.Κι εγώ χθες το πήρα και όλη μέρα έψαχνα για την εφαρμογή αλλά δεν την έχει.

και τελικα πως μπορουμε να εχουμε το msn στο κινητο? ξερει κανεις?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

τελικα πως μπορουμε να εχουμε το msn στο κινητο? ξερει κανεις?

Με λίγη αναζήτηση και Google όλα βρίσκονται :D, http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/windows-live

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πως γραφεσαι στο nokia messaging? θελω και γω.

Υπάρχει ολόκληρο θέμα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242510

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια η εφαρμογη

download

δεν υπαρχει στο τηλ μου...ουτε σαν ""καταλογος"" ...

 

πως θα κατεβασουμε μεσω του download το windows live??? :confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πλέον αντικαταστάθηκε από το OVI Store.

Εκεί θα βρεις το Windows Live Messenger καθώς και ό,τι άλλο θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πλέον αντικαταστάθηκε από το OVI Store.

Εκεί θα βρεις το Windows Live Messenger καθώς και ό,τι άλλο θέλεις.

 

εχω κανει λογ/σμο και εχω ηδη την εφαρμογη....

ψαχνω και δεν μου βγαζει κατι σχετικο με την επιλογη αναζητησης windows live...

 

κατι μαγικο κανω...δεν εξηγειται αλλιως :lol::lol:

 

ευχαριστω πολυ παντως!http://www.getsmile.com/emoticons/funny-smileys-68129/gentleman.gif

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Σημερα αγόρασα το Ν86 απο το κατάστημα της Wind στη Ρόδο. Πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις και κυρίως το wifi που δοκίμασα, είναι ταχύτατο!

 

Διαπίστωσα όμως, διαβάζοντας τις οδηγίες, ότι η κεραία του fm transmitter δεν βρίσκεται στο τηλέφωνο, αλλά πάνω στο πίσω κάλυμα του τηλεφώνου. Το κάλυμα του δικού μου τηλεφώνου δεν έχει καμία κεραία πάνω, και αυτό μάλλον γιατί στην Ελλάδα απαγορεύεται αυτή η λειτουργία. Υπάρχει τρόπος να αγοράσω κάποιο κάλυμα με κεραία από το εξωτερικό?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...