Jump to content

Ταυτοποίηση των καρτοκινητών της Cosmote


Herakles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω το τηλεφωνο για δήλωση στοιχείων σε vodafone cu

 

kai cosmote whatsup

 

ξερει ξανεις ποια ειναι?

http://www.elink.gr

 

Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να πας σε κατάστημα για να κάνεις δήλωση στοιχείων!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν παω καθολου να κανω δηλωση στοιχειων? Θα εχω κυρωσεις???

 

Oχι αμεσα. Μεχρι τον επομενο Ιουλιο εχει περιθωριο. Μετα απλα θα στο κοψουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου κοψουν τη συνδεση? ετσι απλα?

 

ok...

 

Τελικα δηλαδη ψηφιστηκε το νομοσχεδιο και αρχισε η εφαρμογη του?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ψηφιστηκε γιατι δεν παρακολουθω τις τελευταιες εξεληξεις στο θεμα αλλα αυτο προεβλεπε ο νομος. Οτι αν δεν το δηλωσεις στο κοβουν.

 

Αλλα μην αγχωνεσαι εχεις ακομη χρονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Επειδη δεν ειμαι ο κλασικος ελληνας 'της τελευταιας στιγμης' αλλα θελω εγκαιρως να τελειωνω με τις υποχρεωσεις μου, μπορειτε να μου πειτε για κινητα cosmote καρτοκινητα, που πρεπει να δηλωσουμε στοιχεια, με ποιο τροπο, και τι στοιχεια να εχουμε διαθεσιμα για να μη ψαχνομαστε την ωρα της δηλωσης στοιχειων?
Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα κατάστημα "Γερμανός" ή Cosmote ή Ο.Τ.Ε ή OTEShop μαζί με την κάρτα sim,την ταυτότητα και το Α.Φ.Μ σου (να το ξέρεις απ'έξω) και θα κάνεις την αίτηση.Το καρτοκινητό σου μετά από 1-2 εργάσιμες ημέρες θα είναι επώνυμο.:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο το κρατος στις εταιρειες για τα καρτοκινητα.Κ να πας να το κανεις τωρα κανεις δε σου εγγυατε οτι το καρτοκινητο θα δηλωθει.Θα υπαρχει σχετικη ανακοινωση κ 1χρονο προθεσμια απο τοτε που θα γινει η ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποια ενημερωση απο το κρατος στις εταιρειες για τα καρτοκινητα.Κ να πας να το κανεις τωρα κανεις δε σου εγγυατε οτι το καρτοκινητο θα δηλωθει.Θα υπαρχει σχετικη ανακοινωση κ 1χρονο προθεσμια απο τοτε που θα γινει η ενημερωση

Μια χαρά γίνεται η δήλωση και τώρα όπως γινεται τόσα χρόνια, δεν αλλάζει κάτι στη διαδικασία λόγω της σχετικής νομοθεσίας.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται η δήλωση και τώρα όπως γινεται τόσα χρόνια, δεν αλλάζει κάτι στη διαδικασία λόγω της σχετικής νομοθεσίας.

 

Κατα πασα πιθανοτητα θα ξαναζητηθει δηλωση και απο αυτους που εχουν ηδη δηλωσει.

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα ξαναζητηθει δηλωση και απο αυτους που εχουν ηδη δηλωσει.

Με ποιά λογική; :blink:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα ξαναζητηθει δηλωση και απο αυτους που εχουν ηδη δηλωσει.

Από τη στιγμή που η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας σ'έχει δηλωμένο ως επώνυμο πελάτη γιατί να σου ξαναζητήσει τα στοιχεία;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το Νομοσχέδιο ψηφίστηκε και πλέον είναι νόμος του κράτους

Δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα τηες κυβερνήσεως στις 8 Αυγούστου 2009

Δίνει 3 μήνες προθεσμία για τις νέες ενεργοποιήσεις (Άρθρο 7 παράγραφος 3). Δηλαδή μέχρι 7 Νοεμβρίου θα μπορεί κάπιος να ενεργοποιεί κάρτα χωρίς να δηλώνει στοιχεία

Όμως μέχρι 30 Ιουλίου θα πρέπει να έχει δηλώσει τα στοιχεία του . Μετά θα αποσυνδεθεί , χωρίς να χάσει το υπόλοιπο του λογαριασμού του , μέχρι να δηλώσει τα στοιχεία του .

Η δήλωση στοιχείων θα γίνετε δωρεάν

 

Νόμος 3783

Δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ Α 136/07.08.2009 το οποίο κυκλοφόρησε στις 11.08.2009

ΝΟΜΟΣ ΥΠ' ΑΡΙΘ. 3783 ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ

http://www.et.gr/view_publication/2009/1/136/svg?form.submitted=True

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ ωραία, το δήλωσα το κινητό μου αφού με πρίξαν καλά καλά εμένα και τον πατέρα μου για ποιος θα χρησημοποιεί το κινητό και ποιός όχι.Ανάθεμα τί το πήρα το iphone 3gs αφού όταν άλλαξα νούμερο παίξαμε την κολοκυθιά ποιος,αυτος,γιατί,πώς,τι ? Εεεε μα πιά τους απάντησα και εγώ ''της μάνας σ' τα παιδιά''....Ήταν ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ μας ρωτούσαν 10 ώρες στο 2 ωρο!!! ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ!!! ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΗΣ ALCAINTA (δέν ξέρω και πώς γράφεται) ......&$%!(!&^*(@*
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να στειλω ενα φαξ με καποια στοιχεια στο νουμερο που μου εδωσαν. Αυτη ειναι λεει η επισημη διαδικασια που ακολουθουν. Αλλα ομως μου ειπε οτι δεν εχουν καποια ιδιαιτερη κρατικη ενημερωση περαν απο αυτη που εχουμε ολοι μας.

 

Να δηλωσω στοιχεια τωρα, ή μετα θα μου πουνε να ξαναδηλωσω?

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να στειλω ενα φαξ με καποια στοιχεια στο νουμερο που μου εδωσαν. Αυτη ειναι λεει η επισημη διαδικασια που ακολουθουν. Αλλα ομως μου ειπε οτι δεν εχουν καποια ιδιαιτερη κρατικη ενημερωση περαν απο αυτη που εχουμε ολοι μας.

 

Να δηλωσω στοιχεια τωρα, ή μετα θα μου πουνε να ξαναδηλωσω?

Δήλωσε τώρα τα στοιχεία σου.Αφού θα σε έχουν "φακελωμένο" δεν πιστεύω να πουν τίποτα στο μέλλον.Καμία εταιρεία δεν έχει ενημέρωση.Το ίδιο συμβαίνει και στη Wind.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνησα στην εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν να στειλω ενα φαξ με καποια στοιχεια στο νουμερο που μου εδωσαν. Αυτη ειναι λεει η επισημη διαδικασια που ακολουθουν. Αλλα ομως μου ειπε οτι δεν εχουν καποια ιδιαιτερη κρατικη ενημερωση περαν απο αυτη που εχουμε ολοι μας.

 

Να δηλωσω στοιχεια τωρα, ή μετα θα μου πουνε να ξαναδηλωσω?

Τι στοιχεία σου ζήτησαν να στείλεις και σε ποιό αριθμό;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδια τι γινεται τελικα με το θεμα της δηλωσης στοιχειων? Προχωραει κανονικα?

Οπως ακουω και διαβαζω, καθε εκπροσωπος μας λεει κι αλλα. Αλλος λεει καταχωρηστε, αλλος λεει οτι δεν χρειαζεται τωρα περιμενουμε διευκρινησεις, αλλος λεει αφηστε το και θα επικοινωνησουμε εμεις μαζικα με ολους τους πελατες κλπ. οτι θες ακους.

 

Ειχα στειλει τον αυγουστο τα στοιχεια. Ειμαι ενταξει? Δεν ειμαι? Ποιος θα μας πει με σιγουρια?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν καιγοταν τοσο πολυ θα ειχαν ειδοποιησει με μηνυματα για να μην χασουν τους πελατες τους.. αρα μην κανεις τιποτα ακομα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Από 7 νοεμβρίου είναι υποχρεωτική η δήλωση, για να γίνει ενεργοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...