Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Εχω το storm και εχω το εξης προβλημα.

ΔΕΝ μπορω να στειλω SMS. Το OS που εχει ειναι το 5.0.0.216. Το περιεργο ειναι οτι βαζοντας την sim στο ετερο storm που υπαρχει στο σπιτι, με τις ιδιες ακριβως ρυθμισεις, μπορει και στελνει. Η ληψη sms δεν εχει κανενα προβλημα. Και ο Παροχος ειναι η cosmote.

Σας ευχαριστω

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικά με το αν ειναι δυνατον τα sms απο την συσκευή μπορούν να σωθούν στον υπολογιστή. Οχι ως back-up αλλα αναγνώσιμα.......

Ευχαριστώ προκαταβολικα

Edited by stratisg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το autolock εχω την 9500_5.0.0.484 και αν κα ειναι ενεργο το autolock δεν λειτουργει, τα permisions τα εχω ολα στο "επιτρεπεται". κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικά με το αν ειναι δυνατον τα sms απο την συσκευή μπορούν να σωθούν στον υπολογιστή. Οχι ως back-up αλλα αναγνώσιμα.......

Ευχαριστώ προκαταβολικα

 

Πηγαινε σε αυτη τη σελιδα http://www.processtext.com/abcblackberry.html

 

Στο μεσο της σελιδας λεει <<download demo version>>

 

Κατεβασε το προγραμμα και καντο extract-εγκατασταση στο pc σου

 

Μετά ανοιξε desktop manager και παρε backup το blackberry σου

 

Μετα ανοιξε το .ipd backup file μεσα σπο το προγραμμα που κατεβασες

 

Εκει θα δεις πολλες επιλογες, οπως για ποραδειγμα τι θες να κανεις extract και σε τι pc format

 

Καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το autolock εχω την 9500_5.0.0.484 και αν κα ειναι ενεργο το autolock δεν λειτουργει, τα permisions τα εχω ολα στο "επιτρεπεται". κανω κατι λαθος?

κανεις δεν εχει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω το autolock δεν παιζει σε storm που εχουνε 5.0 software

χμ, ... και γιατι το εχει μεσα στο Os, υπαρχει κατι αλλο που να παιζει? ειναι πολυ πρακτικο.

Link to comment
Share on other sites

χμ, ... και γιατι το εχει μεσα στο Os, υπαρχει κατι αλλο που να παιζει? ειναι πολυ πρακτικο.

 

Χρησιμοποίησε το password lock. Βάλε ένα απλό κωδικό και χρόνο που θες να κλειδώνει.

Σε μένα δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το password lock. Βάλε ένα απλό κωδικό και χρόνο που θες να κλειδώνει.

Σε μένα δουλεύει μια χαρά.

Δυστυχώς δεν με βολεύει... το ιδανικό είναι το auto lock η έστω κάποια εφαρμογή παρόμοια.

Να'σαι καλά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με βολεύει... το ιδανικό είναι το auto lock η έστω κάποια εφαρμογή παρόμοια.

Να'σαι καλά πάντως.

 

Δοκίμασε αυτό http://www.geekandproud.net/blackberry/autolock/autolock.jad

και αν θέλεις να αγοράσεις κάποια εφαρμογή αγόρασε τομ addonis Που σου προσφέρει auto lock και πολλά άλλα σε μια εφαρμογή. (http://www.mobihand.com/product.asp?id=37544&n=AddOnis-%7C-Nominated-for-Best-Productivity-App-of-2009)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό http://www.geekandproud.net/blackberry/autolock/autolock.jad

και αν θέλεις να αγοράσεις κάποια εφαρμογή αγόρασε τομ addonis Που σου προσφέρει auto lock και πολλά άλλα σε μια εφαρμογή. (http://www.mobihand.com/product.asp?id=37544&n=AddOnis-%7C-Nominated-for-Best-Productivity-App-of-2009)

Thanks θα το δοκιμασω ... ελπιζω να κανει.

 

Τελικα κανενα απο τα δυο δεν δουλευει, τα εκανα εγκατασταση εδωσα δικαιωματα αλλα δεν κλειδωνει....

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Ο opera mini είναι πολύ βλακεία. Πχ, μπαίνω myphone.gr/forum και μετά πάω να μπω στο blackberry section. Ε, δε μπαίνει, και κάνει reload την αρχική σελίδα του φορουμ.

Ξέρει κανείς τιποτα;

Κι εμένα μου το κάνει, αλλά με την τέταρτη προσπάθεια μπάινει. Μεγάλη βλακεία ο bb browser αλλά και ο opera mini....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Εχω το 9500 storm.

Παρατηρώ συχνές αποσυνδέσεις κατά την ομιλία. Παρατηρώντας γιατί και πότε το κάνει...είδα οτι γίνεται αυτό κατά την διάρκεια που "αλλάζει" η ποιότητα δικτύου...από 3g se gprs ή το αντίστροφο. Τότε πάντα σχεδόν μου κλείνει η σύνδεση .

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σε ολους!εχω ενα storm 9500 και δεν μπορω να δω κλιπ sto you tube!

ξερετε καποιο τροπο;εχω κατεβασει και youtube player αλλα τιποτα.:(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις, κατέβασε το Player for YouTube από το AppWorld

Πάντως, παιδιά, δε καταλαβαίνω, σε κανέναν δε παίζουν και στο δικό μου όλα ΟΚ, με τον μαμά browser κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους παίζει κανονικά, όπως και σε μένα μέχρι που το άλλαξα. Πριν μερικές σελίδες είχε συζητηθεί κάτι, αλλά άκρη δε βγάλαμε.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις, κατέβασε το Player for YouTube από το AppWorld

Πάντως, παιδιά, δε καταλαβαίνω, σε κανέναν δε παίζουν και στο δικό μου όλα ΟΚ, με τον μαμά browser κιόλας.

 

Μέσω WiFi βλέπεις τα βίντεο από YouTube?

Link to comment
Share on other sites

Μέσω WiFi βλέπεις τα βίντεο από YouTube?

 

Ναι.

Αύριο που θα έχω το 9700 μου, θα δοκιμάσω και με 3G.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Αύριο που θα έχω το 9700 μου, θα δοκιμάσω και με 3G.

 

Δε νομίζω να τα καταφέρεις... Μέσω wifi έτσι κι αλλιώς βλέπεις youtube από τον browser!

Link to comment
Share on other sites

Με μπλέξατε :p

 

One tree hill, για το 9500 συζητάμε εδώ και νόμιζα ότι λες γι'αυτό.

 

Εγώ έβλεπα κανονικά με 3G από το 9500, όπως βλέπω και τώρα από το 9520.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα ενω εχω κανονηκα ενεργοποιημενο το BIS στο Storm δεν μ εμφανηζει το εικονιδιο του GPs ουτε του ινετερντ το εικονιδιο. τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα ενω εχω κανονηκα ενεργοποιημενο το BIS στο Storm δεν μ εμφανηζει το εικονιδιο του GPs ουτε του ινετερντ το εικονιδιο. τι μπορω να κανω?

 

Μηπως τα εκανες hide; Μπορει να εγινε και απο λαθος....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις τα service books εκ νέου, είτε από το email settings στη συσκευή είτε από το online web περιβάλλον.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα. Μηπως ξερει κανεις να μου πει πως μπορω τη συνδεση που εχω στο κινητο μου για ιντερνετ, να την αξιοποιω απο τον υπολογιστη μου; Ποιες ρυθμισεις να περασω στο προγραμμα; Εχω vf παροχο στο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...