Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα

 

προσπαθώ να μεταφέρω τα sms απο το 8900 στο storm μέ backup απο το desktop manager.

 

παρατηρώ το εξής. Κάνω backup τα sms απο το 8900 και προσπαθώ να τα κάνω restore στο storm. Μόλις τα κάνω , δεν μπαίνουν σαν διακριτά sms (όπως είναι στο 8900 ) αλλά σαν ενας διάλογος με αποτέλεσμα όλα τα sms (απο διαφορετικούς αποστολείς) να τα κάνει ενα μεγάλο διάλογο το storm και να γίνεται μπάχαλο...

 

υπάρχει καμια λύση??

 

Ευχαριστώ

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια . εχω και εγω το storm και σημερα ειχε μια ελευθερη πτωση απο το γραφειο μ και απο εκει τν στιγμη δεν ανοιγει και γενικα το βατομουρο ειναι νεκρο:P. θελω να σας ρωτησω ποσο καιρο θα το εχει η βονταφον στο service? γτ το χρησιμοποιω καθημερινα και θα εχω ενα προβλημα τωρα. το κινητο ειναι εντος εγγυησεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την δοκιμασα και είναι πολυ καλή. Την ονομασία στο os την δίνει το applications, αυτό που λες εσυ είναι το package.

 

Υπάρχει θέμα για τα os του 9500 στο blackberry software.... η συνέχεια εκεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα. Πηγα σημερα να κανω uprdate το κινητο μεσω του προγραμματος για το pc, και ενω ολα πηγαν καλα, διαπιστωσα πως πραγματα που χρειαζομουν, οπως bb messenger, δεν ειχε. Αποφασισα να γυρισω σε προηγουμενη εκδοση. Ενω ολα πηγαν καλα, μου εβγαλε ενα παραθυρακι οτι δεν μπορει να περασει το back up που ειχε κανει. Με αποτελεσμα τωρα να εχω χασει επαφες, μηνυματα κλπ. Υπαρχει καποιος τροπος να τα βρω ολα αυτα ξανα;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηγα σημερα να κανω uprdate το κινητο μεσω του προγραμματος για το pc, και ενω ολα πηγαν καλα, διαπιστωσα πως πραγματα που χρειαζομουν, οπως bb messenger, δεν ειχε. Αποφασισα να γυρισω σε προηγουμενη εκδοση. Ενω ολα πηγαν καλα, μου εβγαλε ενα παραθυρακι οτι δεν μπορει να περασει το back up που ειχε κανει. Με αποτελεσμα τωρα να εχω χασει επαφες, μηνυματα κλπ. Υπαρχει καποιος τροπος να τα βρω ολα αυτα ξανα;

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις τον τελευταίο BB Messenger μέσω ΟΤΑ και θα διαβάσει σίγουρα το backup σου!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εγω τωρα, περασω παλι την εκδοση 5, θα μου βαλει και ολο το back up που εχασα κατεβαινοντας απο την 5 στην 4,7;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...εχω το blackberry 9500 storm και οταν πηγα να του κανω update μεσω του προγραμματος απ το pc εσβησε και απο τοτε δεν ξανανοικσε..εβγαλα μπαταρια τπτ το εβαλα να φορτηση παλι τπτ..ειναι γενικως νεκρο....γνωριζει κανεις τπτ?ευχαριστω για τον χρονο σας
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλεις τη μπαταρία και την ξαναβάλεις, το λαμπάκι ανάβει κόκκινο για λίγο;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαίνει οτι η συσκευή σου είναι Nuked και η διαδικασία επαναφοράς είναι η παρακάτω:

 

http://www.blackberry-experts.net/articles/how-nuked-black%CE%B2erry-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85

 

Θέλει αρκετή υπομονή και σωστό timing.

 

Αν δεν δείς αποτέλεσμα προσπάθησε μήπως η συσκευή σου αναγνωρίζεται από το BBSAK και κάνε της wipe και καθαρή εγκατάσταση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν εγω τωρα, περασω παλι την εκδοση 5, θα μου βαλει και ολο το back up που εχασα κατεβαινοντας απο την 5 στην 4,7;

 

Το backup εξ ορισμού αποθηκεύεται σε αρχείο στην κάρτα μνήμης ή με σύνδεση με το e-mail σου! Το τελευταίο είναι λειτουργία του v5 και κάνει αυτόματα retrieve των δεδομένων μέσω e-mail μόλις ξεκινήσεις ξανά το BB Messenger!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι ο Areian0s μιλάει για επαφές και μηνύματα της συσκευής γενικά, όχι μόνο για bb messenger. Πάντως σε κάθε περίπτωση, το λογικό θα ήταν να βάλει την 5 και να βάλει μετά τον bbm. Tα backup θα πρέπει να λειτουργούν κανονικά με 5άρα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη λυση σταματαει και μου λεει unable connect to device...please reconnect

enter password is ask and press retry......οσο για την 2η λυση προσπαθω να κατεβασω την εφαρμογη γιατι στο site δεν υπαρχει....ελπιζω να γινει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω στο Storm να χρησιμοποιώ την BIS υπηρεσία και μόνο.

Ποιες επιλογές πρέπει να απενεργοποιήσω για να μην με χρεώνει το Wap;

 

Στο browser push απενεργοποιήσα το Wap Push και το Allow Wap push Applications.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Tα ΒΒ όταν χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν wap σου βγάζουν ειδοποίηση. Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα καθώς όλα τα δεδομένα σου δρομολογούνται μέσα από το data plan σου και την BIS.

 

Για να είσαι σίγουρος βέβαια, καλό θα ήταν, να απενεργοποιήσεις το apn αν ήταν ήδη ενεργοποιημένο.

 

To APN θα το βρείς options-advanced-tcp/ip

Link to comment
Share on other sites

Tα ΒΒ όταν χρειάζεται να χρησιμοποιήσουν wap σου βγάζουν ειδοποίηση. Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα καθώς όλα τα δεδομένα σου δρομολογούνται μέσα από το data plan σου και την BIS.

 

Για να είσαι σίγουρος βέβαια, καλό θα ήταν, να απενεργοποιήσεις το apn αν ήταν ήδη ενεργοποιημένο.

 

To APN θα το βρείς options-advanced-tcp/ip

 

To apn είναι κλειστό. Το θέμα είναι οτι μου χρέωσε 22 ΜΒ wap χωρίς προειδοποίηση!

Έσβησα τα service books για το wap και ελπίζω να ησύχασα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ξερει κανενας καποιον τροπο στο storm οταν με καλει μια επαφη να βγαινει η φωτογραφια που εχω επιλεξει για την επαφη αυτη σε μεγαλο μεγεθος και οχι σε μικροσκοπικο?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

To apn είναι κλειστό. Το θέμα είναι οτι μου χρέωσε 22 ΜΒ wap χωρίς προειδοποίηση!

Έσβησα τα service books για το wap και ελπίζω να ησύχασα...

 

Ποιόν πάροχο έχεις; Θεωρητικά όλα τα data πρέπει να περνάνε από το πρόγραμμα δεδομένων σου.

 

ξερει κανενας καποιον τροπο στο storm οταν με καλει μια επαφη να βγαινει η φωτογραφια που εχω επιλεξει για την επαφη αυτη σε μεγαλο μεγεθος και οχι σε μικροσκοπικο?

 

Μόνο επί πληρωμή - http://www.mobihand.com/150//product.asp?id=41995

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο BOLD μόλις πατάω κάποιο γράμμα αρχίζει να ψάχνει τις επαφές

που αρχίζουν απ' αυτό.

Στο STORM γίνεται με κάποιο τρόπο κάτι τέτοιο;

Ρωτάω γιατί με βολεύει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ονομάζεται "dial from home screen" και δεν υπάρχει στο Storm Series :)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τον blackberry messenger; Εχω ξεκινησει να εχω προβλημα απ'οταν εκανα μια αποπειρα να αναβαθμισω το κινητο, δε μου εκανε, γυρισα στην προηγουμενη εκδοση, αλλα απο τοτε δε λειτουργει κανονικα. Δε στελνει ολα τα μηνυματα, και το κυριοτερο, οταν προσπαθω να χρησιμοποιησω την επιλογη location sharing, και θελω να στειλω το στιγμα μου, ποτε δε φτανει στο αλλο κινητο. Και ουτε μου ερχεται και εμενα. Τελος, δε μου εμφανιζεται στη λιστα με τα applications που εμφανιζονται τα updates. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν το εχω αυτο το λογισμικο τωρα; Γιατι η version 5 δε μ αρεσει επειδη αργει καπως στις αποκρισεις, παρα του οτι εχει ελληνικο μενου.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...