Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά κάνουν και δεν την απενεργοποιούν βλέπω πάνω από 100 σελίδες την ημέρα και πολλές φορές θέλω να γράψω qwerty με άνεση. σκέψου κάθε φορά να έπρεπε να το επιλέξω. δεν ξέρω κανέναν που να μη το δουλεύει. δεν επηρεάζει κάτι στο κινητό, ούτε σου σβήνει αυτό που είχες γράψει ούτε τπτ. ούτε κολλάει :)

 

Δεν αντιλέγω, όμως εγω το δουλέυω πολύ με multitap.Ισως μια επιλογή ρυθμισης αισθητήρα να ηταν το τελειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω ανοιχτό το 3g πολλές φορές πέφτει το BIS ενώ ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με το 2G.

Έχω vodafone και την έκδοση .113. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Η κάλυψη στην περιοχή είναι πολύ καλή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

αλεξανδρε

το application tou youtube σου δουλευει κανονικα?

 

εμεα δουλεψε μονο τη πρωτη φορα που το ετρεξα και μετα απο εκει εω βρισκει κλιπακια δε τα παιζει. οταν παταω play εμφανιζει μηνυμα λαθους και σταματαει

 

γιατι ****το ?

:X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία που έχω.

Ελληνικα + SMS = 160 χαρακτήρες η 70?

160 χαρακτήρες με encoding UcS2

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

αλεξανδρε

το application tou youtube σου δουλευει κανονικα?

 

εμεα δουλεψε μονο τη πρωτη φορα που το ετρεξα και μετα απο εκει εω βρισκει κλιπακια δε τα παιζει. οταν παταω play εμφανιζει μηνυμα λαθους και σταματαει

 

γιατι ****το ?

Ακριβώς το ίδιο π΄ροβλημα. Παίζει την πρώτη φορά και μετα....σφάλμα. Αλλά και στο εξωτερικό έχουν θέμα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία που έχω.

Ελληνικα + SMS = 160 χαρακτήρες η 70?

160 χαρακτήρες.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν έχω ανοιχτό το 3g πολλές φορές πέφτει το BIS ενώ ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με το 2G.

Έχω vodafone και την έκδοση .113. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Η κάλυψη στην περιοχή είναι πολύ καλή.

και με την 100 το κάνεις. είναι θέμα του 9500. σπαστικό.

 

αλλά ευτυχώς με την 113 το κάνει πολύ λιγότερο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο π΄ροβλημα. Παίζει την πρώτη φορά και μετα....σφάλμα. Αλλά και στο εξωτερικό έχουν θέμα.

 

και καμια λυση να φανταστω ως τωρα?

κριμα

 

3 ελαττωματα ως τωρα εχω βρει σε σχεση με το iphone

 

ενα αυτο με το youtube , ενα με το application tou facebook που ειναι ελεεινο και το οτι στη σελιδα του fb τις φωτο τις δειχνει συμπιεσμενες ακομα και αν εχω βαλει μεγιστη ποιοτητα

 

κατα τα αλλα το αγαπησα αρκετα :)

 

και φυσικα σε σχεση με τα email ειναι μονοδρομος

:X
Link to comment
Share on other sites

youtube είναι άριστο αρκεί να φτιάξει καλά το app. έχει bugs.

 

facebook μάλλον δεν ξέρεις και το λές. ένας που έχιε δει το 1.5 στο bold δε μιλάει.

 

τις φωτό ΔΕΝ τις δείχνει συμπιεσμένες. αρκεί να έχεις βάλει τη ρύθμιση full.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο Bold έχω την 1.5... Δεν την έχω δει μόνο...

:)

 

και σίγουρα βλέπεις ότι είναι κατά πολύ ανώτερη.

 

μπορείς να έχει πραγματικό κατάλογο (με το iphone δεν γίνεται) και να κάνεις comment και αλλού εκτός των πεδίων της έκδοσης 1.2-1.3

 

εν αναμονή της 1.6 για το 9500 και της νέα 2.0

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές μέρες περιμένω το storm και από αυτά που διαβάζω ανυπομονώ. Θα ήθελα να ξέρω πώς δημιουργώ PIN (πρέπει να δηλώσω κάτι στη VODAFONE) και εαν υπάρχει κάνα μαγαζάκι ;) (όπως ipmart) για blackberry. Ψάχνω για today theme και το pocket informant.
Link to comment
Share on other sites

:)

 

και σίγουρα βλέπεις ότι είναι κατά πολύ ανώτερη.

 

μπορείς να έχει πραγματικό κατάλογο (με το iphone δεν γίνεται) και να κάνεις comment και αλλού εκτός των πεδίων της έκδοσης 1.2-1.3

 

εν αναμονή της 1.6 για το 9500 και της νέα 2.0

 

e ante pou einai pia?

toso kairo anamenoume....

 

posa bug pia?

esena sou leitourgei 8es na peis kai de sou vgazei to youtube media player error?

:X
Link to comment
Share on other sites

e ante pou einai pia?

toso kairo anamenoume....

 

posa bug pia?

esena sou leitourgei 8es na peis kai de sou vgazei to youtube media player error?

περίεργη ιστορία.

 

με την 100 μου λειτουργούσε όταν είχα κάλυψη 3G (μαζί με το εικονίδιο των μούρων δίπλα).

 

με την 113 δε μου λειτουργεί ποτέ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

περίεργη ιστορία.

 

με την 100 μου λειτουργούσε όταν είχα κάλυψη 3G (μαζί με το εικονίδιο των μούρων δίπλα).

 

με την 113 δε μου λειτουργεί ποτέ.

 

akrivws to idio

ara kanei conflict me to firmware

:X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 4 μέρες αγωνιάς ξεφορτώθηκα την vodafone k ξαναγύρισα στην αγαπημένη μου WIND ! ! !(άντε από κει...μη πω τίποτε πιο βαρύ.....:mad:)

 

A! k ένα bug(?)άμα έρθει σμσ κ πας να το ανοίξεις την ώρα που παίζει το ringtone ψιλοκολαει??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 4 μέρες αγωνιάς ξεφορτώθηκα την vodafone k ξαναγύρισα στην αγαπημένη μου WIND ! ! !(άντε από κει...μη πω τίποτε πιο βαρύ.....:mad:)

 

A! k ένα bug(?)άμα έρθει σμσ κ πας να το ανοίξεις την ώρα που παίζει το ringtone ψιλοκολαει??

 

τι ακριβώς παίχτηκε με την Voda και τα πήρες έτσι? Το λέω γιατι έκανα αίτηση φορητότητας στην Voda.

 

Επίσης πολλοί παραπονιούνται για το battery issue όσο αναφορά το Storm.

Βρήκα αυτό στα forums του *****berry όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει διαφορές βέβαια αυτός που το δοκίμασε είναι για το δίκτυο της Verizon συνεπώς για 9530 αλλά πολλά θέλω να πιστεύω ισχύουν και για 9500 συσκευές.

 

1. Delete all apps that you are not going to use. go to OPTIONS>ADVANCED OPTIONS>APPLICATIONS>HIGHLIGHT APP>DELETE . Do this to all of your unwanted apps , for example the only apps i have are : 4.7 core / 4.7 soft / BBerry attachment/ BBM/ Bolt/ Browser / capture it/ phone / and quick pull. as of now i am sitting at 61 MB of memory hide all the other icons keeping a main 4 not 8 there is a big speed difference in the two.

 

2.If you dont now use GPS, go to OPTIONS>ADVANCED OPTIONS> click GPS SERVICES > CHANGE TO E911> this will increase your battery life significantly.

 

3. Change your network to 1xev instead of global. This is increase battery life, over all proformance and gets rid of the faild sim message. Go to OPTIONS> MOBILE NETWORK> CLICK NETWORK TECHNOLOGY > SELECT 1XEV.

 

4.This one is simple yet effective, by lowering you backlight lever by even 30 it saves alot of battery with out much notice. OPTIONS> KEYBOARD/SCREEN > BACKLIGHT > SET IT TO 60.

 

5. This is disabling your even log , also seems to save battery and increase speed. turn your phone to landscape mode , MENU> SHOW KEYBORED> TYPE /"/"/ > even log will then pop up >CLICK MENU CLEAR LOG > THEN MENU > PROPERTIES > CLICK ON THE FIRST ITEM IN THE LIST > MENU HIDE ALL TYPE.

 

By taking the steps above you will get the most out of your storms i know there is this info outthere but its spread out. so here is a little step by step compressed guide.

 

(ALSO : if your having alot of problems with the media card error then verizon screen , simply take out the media card , boot the phone and put the card back in.)

 

πηγή: http://forums.*****berry.com/f135/guide-make-your-storm-better-144849/

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς παίχτηκε με την Voda και τα πήρες έτσι? Το λέω γιατι έκανα αίτηση φορητότητας στην Voda.

 

 

Diοτι πρωτον μου ειπαν ψεματα οτι η συσκευη ειναι κλειδωμενει μονο σε αυτους κ αναγκαστικα να κανω νεα συνδεση κ

δευτερον απο την τριτη πρωι τους εχω στειλει τα παντα για να με αποδεσμευσουν κ τελικα σημερα το εκαναν μετα απο 45 λεπτα ομιλίας με τα διαφορα τμηματα τους στο 13830.....

Link to comment
Share on other sites

Diοτι πρωτον μου ειπαν ψεματα οτι η συσκευη ειναι κλειδωμενει μονο σε αυτους κ αναγκαστικα να κανω νεα συνδεση κ

δευτερον απο την τριτη πρωι τους εχω στειλει τα παντα για να με αποδεσμευσουν κ τελικα σημερα το εκαναν μετα απο 45 λεπτα ομιλίας με τα διαφορα τμηματα τους στο 13830.....

σιγά το ψέμα. αφού λέγαμε ότι δεν είναι κλειδωμένο.

 

πρώτος εγώ το δοκίμασε σε cosmote.

 

επίσης καλά έκανες και πήγες στην voda. έχει το καλύτερο και πιο αξιόπιστο BIS.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμενα,μόλις πήρα το απολυτο εργαλείο.Ακομα δεν το εχω βάλει στην φόρτιση.Η συσκευασία είναι πολύ προσεγμένη και εχει θήκη,πανακι,ακουστικά,usb καλωδιάκι.Οσον αφορά για την 8gb κάρτα που ανεφερε ενας φίλος παραπάνω οτι σταμάτησε,ισχύει εν μέρη.Εγώ απο το καταστημα vodafone στο carefour στο μαρούσι την πήρα κανονικά γιατι τους είχε μείνει αποθεμα.Σε αλλα καταστήματα vodafone οντως δεν δίνουν πλέον την 8αρα κάρτα.

Αυτα σε πρώτη φάση,περιμενω να ενεργοποιηθει και η καρτούλα μου και θα επανέλθω δριμύτερος ;)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

σιγά το ψέμα. αφού λέγαμε ότι δεν είναι κλειδωμένο.

 

πρώτος εγώ το δοκίμασε σε cosmote.

 

επίσης καλά έκανες και πήγες στην voda. έχει το καλύτερο και πιο αξιόπιστο BIS.

 

Παραμύθια πουλάνε για να πουλήσουν..

Ναι ότι το Storm φτιάχτηκε με εισήγηση της Voda (ουσιαστικά γι' αυτούς) αλλά ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει.. ;) Και ειδικά τα ΒΒ χωρίς πολλά πολλά...

 

Οσο για το BIS της Voda, εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τη WIND και από τις ταχύτητες (έβαλε και EDGE τώρα) και από την εξυπηρέτηση και από τη σταθερότητα...

 

Έκανε και upgrade στους servers της το περασμένο ΣΚ και αμέσως το Bold μου ζήτησε αναβάθμιση και από τότε όλα ρολόι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Μολις αγορασα το Blackberry Storm και βλεπω οτι οταν παιζω ενα μουσικο αρχειο η ενα βιντεο, για παραδειγμα το sample βιντεο που εχει μεσα, τρεμοπαιζουν οι επιλογες που εχει για να το κανεις pause κλπ. Γιατι γινεται αυτο?Εχει κανεις καμια ιδεα?Ελπιζω να μην εχει καποιο προβλημα..Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω κι εγώ τις εμπειρίες μου με το Storm...

 

Καταρχήν τα θετικά. Είναι μια εξαιρετική είσοδος της RIM στον χώρο των πολυκινητών-αφής. Είναι όμορφα σχεδιασμένο, ειδικά οι χρωματικές επιλογές του κέλυφους με το βασικό μενού. Επίσης, πολύ έξυπνα υλοποιημένη μέθοδος πληκτρολόγησης - υποβοηθούμενη με πολύ καλό Τ9.

 

Παρόλαυτά, τα εξής αρνητικά:

α) Εξαιρετικά δύσχρηστο και δυσνόητο. Ακόμη κι αν έχεις πρότερη εμπειρία σε smartphones δεν θα είναι εύκολο να καταλάβεις την φιλοσοφία. Τρία άτομα, με πολύ εμπειρία, δύο χρήστες iPhone, παλεύαμε πολύ να το "δαμάσουμε".

β) Αμφίβολη αισθητική μενού. Όλα τα μενού του (π.χ. ρυθμίσεις) σου δίνουν την εντύπωση ότι βρίσκεσαι σε εποχή '80 σε τερματικό χαρακτήρων... Επίσης, η προβολή στοιχείων επαφής είναι τουλάχιστον απαράδεκτη.

γ) Ατελής λειτουργικότητα. Λέιπουν βασικές επιλογές (π.χ. να σβήσεις όλο το call log) και άλλα πολλά.

 

Συνολικά, είναι ευχάριστο κινητό.

 

Δυστυχώς έχει πολύ δρόμο ακόμη να διανύσει για να θεωρηθεί ανταγωνιστής στο χώρο των touch κινητών.

 

Ειδικά με το iPhone δεν υπάρχει καμία σχέση στην ποιότητα και ευκολία σερφαρίσματος, ανάγνωσης email, αναπαραγωγής πολυμέσων, όσο ειλικρινά και να προσπάθησε η RIM.

 

Μένει να δω και τον BES για να ολοκληρώσω τις εντυπώσεις μου. Αν δεν αλλάξουν πολύ, θα ... μπει στο ντουλάπι και θα κάνει χώρο στο iPhone.

ΥΓ: Εϊμαι σε .113 firmware.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Σε portrait mode, πώς μπορώ να κάνω γρήγορη εναλλαγή γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά (αυτό που σε lanscape γίνεται με την υδρόγειο);

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Σε portrait mode, πώς μπορώ να κάνω γρήγορη εναλλαγή γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά (αυτό που σε lanscape γίνεται με την υδρόγειο);

 

Πάλι με την υδρόγειο δεν κάνει???

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...