Jump to content

BlackBerry Storm 9500/9530


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Και όσο μπορείς , περισσότερες πληροφορίες φίλε.

Λέω να πάρω το HD της htc άλλα ενώ δεν έχω δεί ποτέ τα bb , εχω την εντύπωση πως ίσως κάνω το βήμα.

Μια κρίσημη ερώτηση για αρχή. Μπορούμε να εγκαταστήσουμε κανονικά κάποιον πλοηγό (igo , destinator ) η μόνο μέσω gogle maps ?

 

Κοίτα... Οι τελευταίοι χάρτες που συνοδεύουν το ΒΒ είναι αρκετά καλοί...

Πάντως σαν εναλλακτική υπάρχουν και οι χάρτες της Garmin, και όχι μόνο.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και απο SAR τελεια: http://na.blackberry.com/eng/deliverables/4563/BlackBerry_Storm_9500_Smartphone-4.7-US.pdf

 

Εαν ειχε και wifi θα ηταν απλα τελειο, αλλα η καλη εμπειρια μου με το 8310 θα με οδηγησει στο να το παρω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,

 

το εχω ηδη στα χερια μου. Τρομερη η σκεψη με την οθόνη που ειναι σαν ενα πληκτρο

 

Περισσοτερα το βραδυ που θα ανεβασω φοτο

 

Φιλε μας ξεχασες...(κ ερχονται και καλες μερες....)

Link to comment
Share on other sites

σε πόσες μέρες έρχεται? έχω κάνει προπαραγγελία μέσω της σελίδας της voda.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και απο SAR τελεια: http://na.blackberry.com/eng/deliverables/4563/BlackBerry_Storm_9500_Smartphone-4.7-US.pdf

 

Εαν ειχε και wifi θα ηταν απλα τελειο, αλλα η καλη εμπειρια μου με το 8310 θα με οδηγησει στο να το παρω..

 

Μα τι να το κάνετε το WiFi? Πάντως μπράβο για το SAR. Σε αντίθεση με το Bold (1.51/0.84), το Stοrm έχει πολύ χαμηλό επίθετο (0.57/0.47)

Link to comment
Share on other sites

Μα τι να το κάνετε το WiFi? Πάντως μπράβο για το SAR. Σε αντίθεση με το Bold (1.51/0.84), το Stοrm έχει πολύ χαμηλό επίθετο (0.57/0.47)

 

Οπως και να γινει το wifi ειναι μια ευκολία, υπαρχουν spots παντου και ειναι free...Εφόσον εχουν τα 8320, 8900 και bold μαλλον στο storm λογιζεται ως ελλειψη.

Στην ιστοσελίδα της BB που εδωσα πιο πανω νομίζω εχει πιό μικρό SAR απο αυτό που αναφέρεις για το Bold..Το λέω γιατι για το 8310 που εχω το εψαξα πολύ και ενω ολοι εγραφαν κατι κουλα για 1.50 κλπ, τελικά το τηλεφωνο εχει 0,67 (ή καπου εκει χαμηλά, μην ψαχνω το manual βραδυατικα...)

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να γινει το wifi ειναι μια ευκολία, υπαρχουν spots παντου και ειναι free...Εφόσον εχουν τα 8320, 8900 και bold μαλλον στο storm λογιζεται ως ελλειψη.

Στην ιστοσελίδα της BB που εδωσα πιο πανω νομίζω εχει πιό μικρό SAR απο αυτό που αναφέρεις για το Bold..Το λέω γιατι για το 8310 που εχω το εψαξα πολύ και ενω ολοι εγραφαν κατι κουλα για 1.50 κλπ, τελικά το τηλεφωνο εχει 0,67 (ή καπου εκει χαμηλά, μην ψαχνω το manual βραδυατικα...)

 

Από όσο ξέρω για να χρησιμοποιήσεις ένα BlackBerry με WiFi στα email κ στο browser πρέπει να παίζει η υπηρεσία BIS στο συγκεκριμένο hotspot, αν και μου φαίνεται οτι υπάρχει ξεχωριστός browser για Wifi στα BlackBerry σε περίπτωση που δεν παίζουν οι υπηρεσίες BlackBerry over Wifi...

Γιαυτό δν βλέπουμε συσκευές οπως 8320, 8120,8820 να κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα...

 

 

+++

Κάτι ακόμα. Τα BlackBerry δν κατασκευάστηκαν για να βλέπεις βίντεο στο youtube.com και να κάνεις surfing... Αλλά κυρίως για να δέχεσαι άμεσα τα email σου και να κάνεις γρήγορα την δουλειά σου.

Τώρα που άρχισαν να παίρνουν πιο multimedia χαρακτήρα αυτό σημαίνει πως πρέπει τα Data Plan να ανέβουν(ειδικά στην απαράδεκτη Cosmote) ή όλο και περισσότερες συσκευές να αποκτήσουν Wifi.

Αν και το ΜΒ στο BlackBerry έχει πολύ μεγαλύτερη αξία απο ότι έχει σε άλλες συσκευές...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει και πιο πάνω. WiFi σε BlackBerry είναι περιττό. Αν θέλει κάποιος να βλέπει βιντεάκια και τα σχετικά, ας πάρει Netbook ή Iphone.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε κάποια review (πχ του phone arena) το κράζουν το κινητο και την clickable οθονη του. Αλλα η οθονη όμως υποτιθεται είναι αχαρακτη, για δείτε και αυτό:

 

 

Απαγορευεται να το δουν λατρες κινητων τηλεφωνων με προβληματα καρδιάς...

 

Κανείς κανενα νεο ποτε θα έρθει?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,

 

μετα απο 10 μερες χρησης τα συμπεράσματά μου ειναι τα εξης

 

Μου λείπει το BOLD :lol:

 

Για να παρω ενα τηλεφωνο στο bold αρκουσε να γραψω το ονομα απευθειας στο πληκτρολογιο . Τωρα πρεπει να πατησω το phonebook , να εμφανισω το πληκτρολογιο , και μετα να γραψω το ονομα

Μεγαλη καθυστερηση

 

Το εικονικο πληκτρολογιο δεν δουλευει σωστα και γρηγορα σε portrait view. Οποτε κατ'αναγκην οταν θελω να γραψω sms ή mail δουλευω σε landscape.

Η γραφη ειναι πολύ πιο αργη σε σχεση με ολα τα blackberry

 

To τηλεφωνο καλλάει λίγο. Δεν ειναι τοσο γρηγορο.

Το τηλέφωνο έχει τη δυνατοτητα να μπορείς να το δουλεψεις σε landscape σε όλες τις εφαρμογες. Αυτο εχει σαν συνεπεια απο τον τροπο που το κρατας να γυρναει σε landscape πολύ συχνα τη στιγμη που εσύ δεν το θελεις

 

Κατα τ'αλλα η συσκευη δείχνει και είναι πολύ στιβαρη.

Η οθόνη ειναι καταπληκτικη . Η αισθηση αφής και το click είναι μοναδικά

Δυνατο ηχείο

 

Συμπερασμα: περιμενω την επόμενη αναβάθμιση μήπως και διορθοθούν κάποια προβληματακια

Αν ησουν ηδη χρηστης blackberry τότε η συγκριση με το usability των προηγούμενων μοντελων είναι αναπόφευκτη.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ,

 

μετα απο 10 μερες χρησης τα συμπεράσματά μου ειναι τα εξης

 

Μου λείπει το BOLD :lol:..............................

...............................

Συμπερασμα: περιμενω την επόμενη αναβάθμιση μήπως και διορθοθούν κάποια προβληματακια

Αν ησουν ηδη χρηστης blackberry τότε η συγκριση με το usability των προηγούμενων μοντελων είναι αναπόφευκτη.

 

Χμ..........!:(

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς το έχουν πει... το 9500 σαν multimedia συσκευή είναι καταπληκτική, σαν ΒΒ όχι τόσο.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να πάρω το storm και για τις έκτακτες περιπτώσεις να έχω και το 8310.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Η Wind λογικά το έχει διαθέσιμο.

 

[Το έχει πάρει φίλος...]

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Η Wind λογικά το έχει διαθέσιμο.

 

[Το έχει πάρει φίλος...]

 

Μάλλον αυτό που αναφέρεις δεν είναι σωστό διότι αυτή η συσκευή είναι μόνο για δύο εταιρείες ...

 

 

The BlackBerry Thunder 9500 will be exclusively available for Verizon and Vodafone customers but its pricing

and availability are not confirmed by a reliable source.

 

Εάν το πήρε θα το έφερε το κατάστημα από μόνο του απο το εξωτερικό ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό που αναφέρεις δεν είναι σωστό διότι αυτή η συσκευή είναι μόνο για δύο εταιρείες ...

 

 

 

Εάν το πήρε θα το έφερε το κατάστημα από μόνο του απο το εξωτερικό ....

 

Δεν το έφερε μόνος του, ούτε από εξωτερικό ούτε από Ελλάδα.

 

Του το έδωσε η Wind (έχουν ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ BES).

Δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμο προς όλους ή έφεραν μερικά κομμάτια για "λίγους", πάντως υπάρχει :)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δηλαδή μόνο η vodafone θα το φέρει;;

Μόνο η vodafone. Όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και σε άλλες χ'ωρες.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το φερνουν μονο η Vodafone και η Verizon παγκοσμια.

 

Αν το εχει πάρει καποιος θα το εχει κανει οπως εγω. Από εξωτερικό και κατα πάσα πιθανοτητα με το σηματακι της Voda πανω

 

Εχω WIND ομως και αυτο το σηματακι πανω στο κινητο μου τη δινει

 

Από Αμερικη ειναι το 9530 και ειναι Verizon και δεν εχει σημα

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι το φερνουν μονο η Vodafone και η Verizon παγκοσμια.

 

Αν το εχει πάρει καποιος θα το εχει κανει οπως εγω. Από εξωτερικό και κατα πάσα πιθανοτητα με το σηματακι της Voda πανω

 

Εχω WIND ομως και αυτο το σηματακι πανω στο κινητο μου τη δινει

 

Από Αμερικη ειναι το 9530 και ειναι Verizon και δεν εχει σημα

 

To 9530 είναι CDMA, όχι απλά δν έχει σήμα. Κοινός δν μπορεί να λειτουργήσει γιατί τα δύκτια μας ειναι WCDMA

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πείρα χθες απο Vodafone Γερμανίας...

υπάρχουν πουθενα Themes,Sounds,Games,Aps?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...