Jump to content

Nokia PC Suite / Nokia Suite / Software Updater


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 465
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok! τώρα κατέβηκε !!! Το έβαλα, Καλό φαίνεται άμα είχε και Ελληνικά θα ήταν ακόμα καλύτερο ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις στιχους σε μορφή .lrc τους περνάς σε ενα φάκελο μαζι με το ανάλογο κομμάτι (το όνομα του κομματιού και του .lrc πρέπει να είναι ακριβώς το ίδιο) και ετσι ενεργοποιείς το karaoke. :D

 

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση:happy:

Θα ψάξω να βρώ τέτοιους στίχους για να το δω στην πράξη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση:happy:

Θα ψάξω να βρώ τέτοιους στίχους για να το δω στην πράξη

 

Για να βρειτε ευκολα στιχους .lrc κατεβάστε στο pc το minilyrics το οποιο κατεβάζει αυτόματα στιχους απο οποιο κομματι παιζει και τους αποθηκευει. Μετά τους μεταφέρουμε στον ιδιο φάκελο με τα κομμάτια ( ιδιο όνομα κομματιού και .lrc) στο τηλέφωνο και είμαστε ok.:up::up:

Edited by tasoscor
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τίποτα οδηγιες για manual uninstall του Ovi Suite?

Προσπαθώ να περάσω το 3 beta, ενώ έχω κάνει uninstall το 2 και την ώρα της εγκατάστασης βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να τελειώσει γιατί βρίσκει την προηγούμενη έκδοση στο σύστημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκατεστημένο και το pc suite; Γιατί δημιουργεί conflict αν τα έχεις περασμένα και τα δύο. Εγώ εγκατέστησα το 3 πάνω από το 2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκατεστημένο και το pc suite; Γιατί δημιουργεί conflict αν τα έχεις περασμένα και τα δύο. Εγώ εγκατέστησα το 3 πάνω από το 2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Ναι έχω και το pcsuite, αλλά δουλεύει μια χαρά.Δεν θέλω να το πειράξω, γιατί αν εξακολουθήσει το Ovi suite να έχει πρόβλημα και μετά πειραχτεί και το Pc suite, την έκατσα.. :p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έγινε καλά το uninstall στο Ovi Suite 2. Δοκίμασε να περάσεις ξανά το Ovi Suite 2 να δούμε αν το παίρνει. Κάνε και ένα καθαρισμό τη registy με κάποιο πρόγραμμα όπως το CCleaner είναι free ...

 

edit:

Nokia Support Discussions

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@Teohaz

Αφού έχεις iPhone θα πρέπει οι επαφές σου να βρίσκονται μέσα στο Outlook. Αν ναι τότε θα συγχρονίσεις το N8 με το Ovi Suite και θα περάσουν κανονικά οι επαφές.

 

Μια ερωτηση στο ovi suite που παω για να κανω τον συχρωνισμο??

Μπορει καποιος να μου πει τα βηματα?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Επάνω στη μπάρα του μενού Sync > Sync Options και στο νέο παράθυρο που θα ανοίξει στα πατάς στα αριστερά Contacts. Εκεί θα βρεις επιλογή για συγχρονισμό με το Outlook.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Ovi Suite δε συγχρονίζει με το Ν8. Το έχει πάθει αυτό κανένας άλλος; Windows 7 X64 χρησιμοποιώ! Θέλω να περάσω χάρτες και δε μπορώ...

Επιπλέον στο Ovi Store δε μπορώ να μπω παρά μόνο μέσω Wifi. μέσω wind δε μπαίνει...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια όποιος γνωρίζει.

Κάνω back up του Ν8 στο Ovi Suite, αλλά επειδή δεν έχω το outlook,

δεν μου συγχρονίζει/αποθηκεύει το σημειωματάριο.

Έχω Vista, τι να κάνω, οι σημειώσεις μου είναι τυποποιημένες και απαραίτητες.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το Ovi Suite μου έβγαλε αναβάθμιση στην έκδοση 3.0.0.284 και πλέον είναι πολύ πιο σβέλτο στον συγχρονισμό με το Ν8,προφανώς πρέπει να βγήκε από το beta stage:)
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που συνέδεσα το Ν8 με το νέο Οvi 3 μου έβγαλε να κάνω όλες τις ενημερώσεις που έχουν βγει μέχρι σήμερα, παρόλο που τις εχω ήδη περασμένες. Προφανώς πρόκειται για προβληματάκι λόγω beta. Το έχει κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που συνέδεσα το Ν8 με το νέο Οvi 3 μου έβγαλε να κάνω όλες τις ενημερώσεις που έχουν βγει μέχρι σήμερα, παρόλο που τις εχω ήδη περασμένες. Προφανώς πρόκειται για προβληματάκι λόγω beta. Το έχει κάνει και σε εσάς;

 

κατεβασε σημερα απο την επισημη σελιδα το Nokia ovi suite ή κατευθειαν απο εδω

 

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_Ovi_Suite_webinstaller_ALL.exe

 

Η εκδοση 3 δεν ειναι σε beta πλεον ( για ακριβεια εκδοση 3.0.0.284) . Επισης ειναι αρκετα γρηγορη.

 

Οσο για τις ενημερωσεις πριν λιγο που εβαλα το ovi suite δε μου εβγαλε αναβαθμισεις ξανα παρα μονο το galaxy on fire γιατι το ειχα απεγκαταστησει.

 

Ελληνικα πρεπει να τους πει καποιος για να βαλουν ή οσοι παιρνουν πχ symbian 3 πρεπει να ξερουν ολοι αγγλικα ή μια απο τις τοσες αλλες που εχει?

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το Ovi Suite μου έβγαλε αναβάθμιση στην έκδοση 3.0.0.284 και πλέον είναι πολύ πιο σβέλτο στον συγχρονισμό με το Ν8,προφανώς πρέπει να βγήκε από το beta stage:)

 

Πολύ σωστά ;)

 

Nokia Ovi Suite 3.0 Is Final After Graduating from BetaLabs

http://symbianworld.org/8058-nokia-ovi-suite-3-0-is-final-after-graduating-from-betalabs/

 

 

Summary of new features:

 

New home view

Ovi Music Integration in your Suite for full management control like sync directly to phone

Ovi Store content recommendations

New Software update and Back-up information

Improvements to contacts, ovi maps, calendars and other multimedia management on Suite

Detailed new features and changes:

 

A new Home view

Get quick access to your content and to sync

View recommended apps and games from Ovi Store

View recommended music from Ovi Music *

Receive notifications to update your phone software and to back up your phone

Connect to the internet without a fixed connection or WLAN

Introducing Ovi Music

Get full control of playback

Discover and download your favourites from the millions of tracks available on Ovi*

Drag music to and from your phone

Have access to your Ovi Music Unlimited account *

Get all the features you need in Nokia Ovi Suite – no need for a separate player

Other improvements

Experience the faster and simpler installation

Delete individual maps from your phone, download maps with greater reliability

Enjoy improvements to syncing and stability

 

HOW TO GET THE OVI SUITE 3.0:

Download it from http://www.ovi.com/suite

Update through your older Suite by going to Tools>Update

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα να φτιαξω account και απο το Ovi Suite. παλι ΤΙΠΟΤΑ...

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγκατεστησα το ovi. ενωνω το τηλεφωνω με το usb στο pc και δεν το βρισκει το ovi. μολις ενωσω το τηλεφωσο στον υπολογιστη το βλεπει σαν " Ν8 τηλεφωνο" και το ενωνει οπως ενα σκληρο δισκο.(τις πρωτες μερες ειχα ενωσει το τηλεφωνο και το εβλεπα σαν καρτα μνημης στο pc.)

τι παιζει να εχει γινει? και πως μπορω να ενωθω με το ovi?

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το ovi. ενωνω το τηλεφωνω με το usb στο pc και δεν το βρισκει το ovi. μολις ενωσω το τηλεφωσο στον υπολογιστη το βλεπει σαν " Ν8 τηλεφωνο" και το ενωνει οπως ενα σκληρο δισκο.(τις πρωτες μερες ειχα ενωσει το τηλεφωνο και το εβλεπα σαν καρτα μνημης στο pc.)

τι παιζει να εχει γινει? και πως μπορω να ενωθω με το ovi?

 

Εχεις το Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->USB-->Nokia Ovi Suite σε προεπιλεγμενη ρυθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το Ρυθμισεις-->Συνδεσιμοτητα-->USB-->Nokia Ovi Suite σε προεπιλεγμενη ρυθμιση ;

 

ναι ετσι το εχω.

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι το εχω.

 

για δοκιμασε πρωτα να ανοιξεις το ovi στον υπολογιστη και μετα να συνδεσεις το κινητο? εμενα ετσι μου επιασε μια φορα

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε πρωτα να ανοιξεις το ovi στον υπολογιστη και μετα να συνδεσεις το κινητο? εμενα ετσι μου επιασε μια φορα

 

90% το εκανα χθες που εκανα δοκιμες. αλλα θα το τσεκαρω και σημερα να δω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...