Jump to content

The Big Bang Theory (CBS)


SagoniasSlutRose
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Howard: Sheldon,you remember the first few weeks

we were looking for magnetic monopoles and not finding anything and you were

acting like an obnoxious, giant dictator?

 

Raj: I thought we were going to be gentle with him.

 

Howard: That's why I added the "tator."

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Πολυ καλη αρχη!!!:up:

 

χαχαχ οντως οντως αναθεωρω την αρχικη μου αποψη βλέπω τώρα τα υπόλοιπα της πρώτης σεζον κι εχω λιωσει...για πολύ καμένο χιουμορ μιλαμε ομως ετσι :p:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε παλι φιλοι? Τελικα αποδεικνυεται οτι οι φιλοι σου μπορουν ανετα να σε καψουν :p
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την σειρα εφαγα κολλημα φετος το καλοκαιρι! Τον 2ο κυκλο μεσα σε μια μερα τον ειδα αυτο λεω μονο! :) Πραγματικα ο Sheldon φοβερος χαρακτηρας και το πιο κλασσικο του ειναι το "Sarcasm??" :lol:

 

+1!

 

κι εγώ σήμερα το δα πρώτη φορά στο σταρ...επειδή κι εγώ όπως κι ο προλαλήσας βρίσκομαι σε περιβάλλον με πολλούς τέτοιους τύπους, έβρισκα οικείους και χαριτωμένους τους χαρακτήρες και τις αντιδράσεις τους. Απλώς ούτε κι εγώ γέλασα ιδιαίτερα...μου φάνηκαν κάπως προβλέψιμες οι ατάκες (και αμάν ρε παιδιά με αυτό το γέλιο-κονσέρβα, πότε θα αποφασίσουν οτι είναι εκνευριστικό, να το αποβάλουν επιτέλους από τα sit-coms??) και κάπως καρικατουρίστικο - ειδικά οι δευτερεύοντες χαρακτήρες. χμμμ....μετριούτσικο θα το λεγα...

 

Howard: Sheldon,you remember the first few weeks

we were looking for magnetic monopoles and not finding anything and you were

acting like an obnoxious, giant dictator?

 

Raj: I thought we were going to be gentle with him.

 

Howard: That's why I added the "tator."

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Πολυ καλη αρχη!!!:up:

 

 

 

Χεχε, είανι ωραία σειρά πράγματι. πολύ ευχάριστη :) άντε να δούμε τη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσε καθολου το 2ο επεισοδιο ..το πρωτο ετσι κι ετσι ..ειδικα η ατακα με το fcfs !!!!

μακαρι να μην συνεχισει ετσι !! ή να τα φτιαξουν ή να τα χαλασουν και να ηρεμησουμε

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Η πρεμιέρα του 3ου κύκλου ήταν πολύ καλή :D

 

Μόλις το είδα! Σίγουρα βελτιώθηκε η σειρά, μ άρεσε πολύ περισσότερο απο τα προηγούμενα.

 

Άντε να δούμε την συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Την πέτυχα στο star και την είδα μια δυο φορές. Αλλά δεν παλευεται. Κλασσικη αμερικανια, με τσατιζει ο ένας που συμπεριλαμβάνει τον εαυτό του στους 3-4 εξυπνοτερους στον κόσμο. Γέλιο πάντως δεν μου έβγαλε προσωπικά.
Link to comment
Share on other sites

Μονη καλή στιγμή το eye of the tiger. Ενώ ξεκίνησε καλά επέστρεψαν στις μετριότητες της πρώτης σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Μονη καλή στιγμή το eye of the tiger. Ενώ ξεκίνησε καλά επέστρεψαν στις μετριότητες της πρώτης σεζόν.

 

μμμ...εμενα ουτε αυτό μου φανηκε ιδιαίτερα αστείο...γενικά θεωρώ ότι το peak της σειράς ήταν η 2η σεζόν κι απο κει και ύστερα στερεύει κάπως από χιούμορ...υποθέτω θα επανέλθει κάπως όταν τα χαλάσουν ο Leonard με την Penny γιατί σ'αυτη τη φαση ειναι κάπως γλυκανάλατο αλλά και πάλι where is the good old nerdy humor??:(

 

p.s. αυτό που εξακολουθεί να με πεθαίνει βεβαια είναι το "bazinga! Once again, you've fallen for one of my classic pranks" :lol: Sheldon ftw ! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

μετριούτσικο το τελευταίο επεισόδιο! Απορώ για πόσο καιρό θα συνεχιστεί ο δεσμός penny-leonard! Δεν υπάρχει ούτε ελάχιστη χημεία μεταξύ τους. Και μόνο που φιλιούνται αηδιάζεις :/

Kαι πότε θα ισιώσει το κεφάλι του ο leonard επιτέλους? Και πότε θα αλλάξει αυτό το ηλίθιο χαμόγελο? 3 σεζόν έχουν περάσει! Τζίζας!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Άρχισα εδώ και καιρό να βλέπω το Big Bang Theory τόσο στο Star όσο και στο YouTube και μου φαίνεται πολύ καλή σειρά (μετά το Knight Rider).

 

Όσοι βλέπουν τη σειρά στο Star θα ήθελα να μου απαντήσουν στο εξής: Μέχρι την προηγούμενη Κυριακή η σειρά ήταν σε κάποιο κύκλο (δεν θυμάμαι σε ποιον) και ξαφνικά την προηγούμενη Κυριακή είδα το δεύτερο επεισόδιο του πρώτο κύκλου (γιατί το πρώτο το έχασα). Τι έγινε, τελείωσε και το ξαναέβαλαν από την αρχή ? :blink:

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

μετριούτσικο το τελευταίο επεισόδιο! Απορώ για πόσο καιρό θα συνεχιστεί ο δεσμός penny-leonard! Δεν υπάρχει ούτε ελάχιστη χημεία μεταξύ τους. Και μόνο που φιλιούνται αηδιάζεις :/

Kαι πότε θα ισιώσει το κεφάλι του ο leonard επιτέλους? Και πότε θα αλλάξει αυτό το ηλίθιο χαμόγελο? 3 σεζόν έχουν περάσει! Τζίζας!

 

χα χα! νομίζω ότι επιτέλους

έπιασε η ευχή για το χωρισμό

(επ. 3x19) -αν κ μπορεί να μην κρατήσει.

 

Γενικά η 3η σεζόν είναι μετριούτσικη, προσπαθούν να ξεζουμίσουν το χαρακτήρα του Σέλντον που ειναι και ο πιο αστείος αλλα δε δουλεύουν καθόλου πάνω στους άλλους χαρακτήρες...η 2η σεζόν ήταν μακράν η καλύτερη μεχρι τώρα και δεν ξέρω τι προοπτικές μπορεί να έχει η σειρά για το μέλλον (έχει ψιλο-στερέψει φέτος)

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα εδώ και καιρό να βλέπω το Big Bang Theory τόσο στο Star όσο και στο YouTube και μου φαίνεται πολύ καλή σειρά (μετά το Knight Rider).

 

Όσοι βλέπουν τη σειρά στο Star θα ήθελα να μου απαντήσουν στο εξής: Μέχρι την προηγούμενη Κυριακή η σειρά ήταν σε κάποιο κύκλο (δεν θυμάμαι σε ποιον) και ξαφνικά την προηγούμενη Κυριακή είδα το δεύτερο επεισόδιο του πρώτο κύκλου (γιατί το πρώτο το έχασα). Τι έγινε, τελείωσε και το ξαναέβαλαν από την αρχή ?

 

Μαλλον το ξανααρχισαν απ'την αρχη γιατι στον 3ο κυκλο ειχαν σχεδον φτασει το cbs με διαφορα 2-3 επεισοδιων.Το τελευταιο επεισοδιο που προβληθηκε στις 28/03 ηταν το 3x15 ("The Large Hadron Collision")(προβληθηκε απο το cbs στις 08/02).Απο εκει και περα το ξανααρχισανε απο το 1x1.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το ξανααρχισαν απ'την αρχη γιατι στον 3ο κυκλο ειχαν σχεδον φτασει το cbs με διαφορα 2-3 επεισοδιων.Το τελευταιο επεισοδιο που προβληθηκε στις 28/03 ηταν το 3x15 ("The Large Hadron Collision")(προβληθηκε απο το cbs στις 08/02).Απο εκει και περα το ξανααρχισανε απο το 1x1.

 

Nice.. :D

Ξέρουμε μέχρι πότε θα το δείχνει το Star ?

 

Ο περιοδικός πίνακας στο μπάνιο τα σπάει.. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τον Σεπτεμβρη που θα αρχισει στο cbs ο 4ος κυκλος το star θα το συνεχισει απο εκει που σταματησε(3x16 "The Excelsior Acquisition").
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τον Σεπτεμβρη που θα αρχισει στο cbs ο 4ος κυκλος το star θα το συνεχισει απο εκει που σταματησε(3x16 "The Excelsior Acquisition").

 

Ελπίζω μόνο να μην το διακόψουν σε κάποιον κύκλο για να συνεχίσουν από το 17ο επεισόδιο της 3ης σεζόν.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eιμαι κι εγω φανατικος της σειρας. Απ'το σταρ την εμαθα βλεποντας ενα επισοδειο (ηταν το 3x14 με τα πολλα μπαζινγκα που λυθηκα στο γελιο) οποτε κατεβασα και ειδα και τις τρεις σεζον. Και μενα ο Sheldon ειναι ο αγαπημενος μου χαρακτηρας ο οποιος μας αφηνει και με την απορια στο τελευταιο επισοδειο για το τι θα κανει με την κοπελια :lol:

 

...Απο Σεπτεμβρη πια!!

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη σεζόν (και μάλλον με διαφορά) ήταν η 2η...στην πρώτη χρειάστηκε χρόνος να εδραιωθούν οι χαρακτήρες και στην τρίτη ήταν κάπως πεσμένο από άποψη έμπνευσης (κάποια στορι ήταν τραβηγμένα, και σε κάποια σημεία επαναλαμβανόταν).

 

Παρόλα αυτά το BBT είναι η μοναδική κωμωδία (εκτός από τα animated δηλαδή Southpark, Family guy κλπ) που με κάνει και γελάω τα τελευταία 2 χρόνια οπότε συνεχίζω να το βλέπω...

 

"Geek is the new sexy!" χαχα :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

23 Σεπτεμβριου κανει πρεμιερα ο 4ος κυκλος:).Η σειρα θα προβαλλεται πλεον καθε Πεμπτη στο cbs.
Link to comment
Share on other sites

23 Σεπτεμβριου κανει πρεμιερα ο 4ος κυκλος:).Η σειρα θα προβαλλεται πλεον καθε Πεμπτη στο cbs.

 

Ωραια, πως και πως περιμενω να ξαναρχησει. :dance:

Αν και θα προτιμουσα αρχες σεπτεμβρη, αλλα δε πειραζει..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ξεκινησε ο τεταρτος κυκλος, εχουν παιχτει τρια επεισοδια, το δευτερο ειχε πλακα!!

Ναι οντως εδωσε ρεσιταλ ο Sheldon στο 2ο επεισοδιο.Στην σκηνη που εμφανιστηκε η συσκευη εικονικης παρουσιας(MVPD) δακρυσα απ'τα γελια.Οπως και στο πρωτο επεισοδιο με τον Howard και το ρομποτικο χερι.Γενικα εχει ξεκινησει πολυ καλα ο 4ος κυκλος.Ελπιζω να συνεχισουν ετσι.Αυριο βγαινει στο Internet το 4ο επεισοδιο "The hot troll deviation".Το περιμενουμε πως και πως.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...