Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλο κομματι ο μικρος iMac...

και απο τιμη καλο...

Macbook....καλο και πιστευω θα πουλησει σαν ψωμακι...

 

γενικα οχι κατι το εντυπωσιακο αλλα καλες κινησεις...

κριμα για το firewire εκτος αν το ξαναβαλουν στο μελλον...

:p

 

το Magic Mouse το πηρα ηδη και το περιμενω

:p

 

παραδοση σε μια εβδομαδα. :D

 

πηρα και το remote.

μια χαρα...

 

Καλοριζικο!! Ερωτηση.. απο που τα παρήγγειλες ???:X:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραια μηχανηματα.

Βλεπω γραφιστες με windows και γελαω.

Οταν ακουω και το παραμυθι περι ασυμβατοτητας,γελαω ακομη περισσοτερο.

Η κινηση με την αυξηση σε ιντσες, και ο πρωτος quad σε imac ειναι super!!!!

Μονο η ελλειψη blu-ray με χαλασε.

Το νεο magic mouse ειναι αυτο που ελειπε αλλα δεν ειδαμε ακομη το νεο ασυρματο πληκτρολογιο.

Να τα χαιρονται οσοι παρουν τα νεα μηχανηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τις 21.5 στις 27 είναι μεγάλη η απόσταση. Δε θα έπρεπε να συνεχίσει να υπάρχει και ο 24;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι οθονες 16/9 ειναι λιγο μικροτερες σε επιφανεια απο μια 3/2 όπως οι προηγουμενες

στις ιδιες ιντσες παντα.

 

συγκεκριμενα κοντα μια ιντσα. δηλ η 27 περιπου 26 και η 21.5 περιπου 21.

 

μαθηματικά βγαινει, οποιος θελει το καναει αναλυτικά...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι οθονες 16/9 ειναι λιγο μικροτερες σε επιφανεια απο μια 3/2 όπως οι προηγουμενες

στις ιδιες ιντσες παντα.

 

συγκεκριμενα κοντα μια ιντσα. δηλ η 27 περιπου 26 και η 21.5 περιπου 21.

 

μαθηματικά βγαινει, οποιος θελει το καναει αναλυτικά...

 

Προσωπικά θα αρκεστώ στα λεγόμενά σου! :happy::D

 

Όσο για την έλλειψη του BluRay και εγώ απόρησα μιας και είχα διαβάσει εδώ ότι θα υπάρχει... Αλλά κάτι πρέπει να βάλουν και στα νέα..

 

Και το Magic Mouse τρομερό.. Σίγουρα μελλοντική αγορά....!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε συκγριση με τα προηγουμενα,τα καινουρια imac ειναι πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με τα παλια??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Σε συκγριση με τα προηγουμενα,τα καινουρια imac ειναι πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με τα παλια??

 

Ναι!:lol: Ειδικα το τετραπυρινο 27αρη... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑΑΑΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!! Ερωτηση.. απο που τα παρήγγειλες ???:X:cry:

αγαπητε ειμαι Ιταλια... :)

 

η αληθεια ειναι οτι ενα iMac αξιζει τον κοπο αν καποιος ειναι σταθερος και μονιμος σε εναν χωρο...

πραγματικα εκαναν καλη δουλεια και απο τιμη μια χαρα...

 

φερτε μου το magic mouse μου τωρα!!!!! :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε ειμαι Ιταλια... :)

 

η αληθεια ειναι οτι ενα iMac αξιζει τον κοπο αν καποιος ειναι σταθερος και μονιμος σε εναν χωρο...

πραγματικα εκαναν καλη δουλεια και απο τιμη μια χαρα...

 

φερτε μου το magic mouse μου τωρα!!!!! :lol:

 

lucky you !!!:happy:

To magic mouse τι το θελεις ξεχωριστα? Αφου το εχουν ολοι οι νεοι iMac στο πακετο???

Link to comment
Share on other sites

lucky you !!!:happy:

To magic mouse τι το θελεις ξεχωριστα? Αφου το εχουν ολοι οι νεοι iMac στο πακετο???

 

Μάλλον δε βλέπει την ώρα να απαλλαγεί από το Mighty Mouse :devil:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε βλέπει την ώρα να απαλλαγεί από το Mighty Mouse :devil:

 

Γιατί ρε συ? Τι έχει το Mighty Mouse???:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ? Τι έχει το Mighty Mouse???:confused::confused:

 

1) κουμπιά αφής που άλλοτε δουλεύουν και άλλοτε όχι, ιδίως το δεξί αν είσαι σε 2-button configuration.

 

2) Άχρηστα πλαϊνά πλήκτρα που τα απενεργοποίησα τελείως γιατί μου είχαν σπάσει τα νεύρα

 

και το χειρότερο όλων

 

3) η μπίλια του scrolling πέραν του ότι έχει μετριότατη αίσθηση αφού πιάσει σκόνη - πράγμα που συμβαίνει αρκετά γρήγορα - πρακτικά δεν ξαναδουλεύει ποτέ σωστά όσο και αν προσπαθήσεις να την καθαρίσεις.

 

Αυτά μόνο. :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

1) κουμπιά αφής που άλλοτε δουλεύουν και άλλοτε όχι, ιδίως το δεξί αν είσαι σε 2-button configuration.

 

2) Άχρηστα πλαϊνά πλήκτρα που τα απενεργοποίησα τελείως γιατί μου είχαν σπάσει τα νεύρα

 

και το χειρότερο όλων

 

3) η μπίλια του scrolling πέραν του ότι έχει μετριότατη αίσθηση αφού πιάσει σκόνη - πράγμα που συμβαίνει αρκετά γρήγορα - πρακτικά δεν ξαναδουλεύει ποτέ σωστά όσο και αν προσπαθήσεις να την καθαρίσεις.

 

Αυτά μόνο. :p

 

:blink::blink:

Άντε ρε...! :shock:

 

Δεν το ήξερα! Και μου φάνταζε πολύ εντυπωσιακό και βολικό! :)

 

Πάντως τέτοια προβλήματα με το Magic, μου φαίνονται λίίγο μακρινά... Δεν ξέρω βέβαια....

Αναρωτιέμαι κάτι απλό, βέβαια ο pik όταν με το καλό τον παραλάβει θα είναι σε θέση να μας το πει, θα είναι touch, σαν iPhone? Ή θα κάνει και click, όπως στους Macbook pro, να ζουπιέται δηλαδή?:confused:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

Άντε ρε...! :shock:

 

Δεν το ήξερα! Και μου φάνταζε πολύ εντυπωσιακό και βολικό! :)

 

 

Κάποια στιγμή νόμισα ότι μπορεί το δικό μου να είναι ελαττωματικό αλλά είναι τόσο πολλοί που έχουν αυτά τα παράπονα (ιδίως για τη μπίλια) που μάλλον είναι γενικό το φαινόμενο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink:

Άντε ρε...! :shock:

 

Δεν το ήξερα! Και μου φάνταζε πολύ εντυπωσιακό και βολικό! :)

 

Πάντως τέτοια προβλήματα με το Magic, μου φαίνονται λίίγο μακρινά... Δεν ξέρω βέβαια....

Αναρωτιέμαι κάτι απλό, βέβαια ο pik όταν με το καλό τον παραλάβει θα είναι σε θέση να μας το πει, θα είναι touch, σαν iPhone? Ή θα κάνει και click, όπως στους Macbook pro, να ζουπιέται δηλαδή?:confused:

 

αν δεις στην apple το βίντεο παρουσίασης του magic mouse, θα απαντηθούν και τα 2 σου ερωτήματα ..!!

Μοιάζει στη λειτουργία με το pad των macbook και φυσικά δίνει τη δυνατότητα click-αρίσματος ...!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αν δεις στην apple το βίντεο παρουσίασης του magic mouse, θα απαντηθούν και τα 2 σου ερωτήματα ..!!

Μοιάζει στη λειτουργία με το pad των macbook και φυσικά δίνει τη δυνατότητα click-αρίσματος ...!!

 

Έβαλα να δω το βιντεάκι 3-4 φορές εχθές και δεν έπαιζε για κάποιο λόγο. Του iMac νομίζω το είδα.. Ή του MacBook... Δεν θυμάμαι. Στο ποντικάκι δεν έπαιζε..

 

Αλλά είδα ένα στο YouTube, αλλά δεν πολύ κατάλαβα.... ΓΙα αυτό και ρώτσα..

 

Αφού δίνει τότε την δυνατότητα να κάνεις και κανονικό click, τότε λογικά θα είναι τρομερό.....

 

Ο πρώτος που θα μας πει εντυπώσεις φαντάζομια θα είναι και ο pik....

 

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πουλησα το mighty mouse και περιμενω το magic mouse.

Eπισης και το νεο ασυρματο πληκτρολογιο που ακομη δεν ανακοινωθηκε αλλα περασε την FCC.

Πραγματι το mighty mouse ηταν δυσχρηστο.

Το νεο εχει αυτα που ελειπαν και φυσικα ειναι laser.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στην 21,5'' ποια καρτα γραφικων ειναι καλυτερη? η NVIDIA GeForce 9400M ή η ATI Radeon HD 4670?

 

Η ATI είναι κατά πολύ ισχυρότερη. Η 9400Μ είναι ένα υβρίδιο μεταξύ integrated γραφικών και ξεχωριστής GPU. Είναι μεν απείρως καλύτερη από τις αντίστοιχες λύσεις της Intel αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί με τις mid-range και πάνω κάρτες των NVidia και ΑΤΙ.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα ισχυος υπάρχει δηλαδή;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη, χωρίς η 4670 να είναι κάτι σπουδαίο. Πρόκειται για περσινό μοντέλο με τιμή αρκετά κάτω των 100 €.

 

The performance of the 9400M G is comparable to current entry level GPUs with dedicated graphics memory (like the GeForce 9300M GS).Therefore, the graphics adapater is able to display older games (like Doom3) in high details fluently and new (not too demanding games) in low details fluently. Warhammer Online should for example run on the 2.4 GHz MacBook fluently. Compared to the predecessor in the MacBook, the Intel GMA X3100, the GeForce 9400M should perform 5x better.

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9400M-G.11949.0.html

 

Pop in a Blu-ray disc and the GPU can decode and enhance the movie for you, it'll even send 8 channel sound to your receiver or HD screen. Games wise you cannot ignore the fact that playing most modern games with very high image quality settings at 1280x1024 will not be a problem whatsoever. In fact, most games will play fine at very decent framerates at 1600x1200 as well.

 

http://www.guru3d.com/article/ati-radeon-hd-4670-review/14

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

To MagicMouse (really magic:):p) το δίνει στην συσκευασία.:) Το πληκτρολόγιο είναι ασύρματο στην έκδοση με την 21.5" οθόνη. Νομίζω στο παλιό είχε καλώδιο.

έχει ένα ωραίο unboxing και boot.
Link to comment
Share on other sites

ολα ειναι ασυρματα στην κανονικη εκδοση... περιμενω να το παρω!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...