Jump to content

Apple: Mac hardware


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο έχω καταλάβει, μην τα σκέφτεσαι τα Hardware όπως στα Windows. Δηλαδή όσο πιο πολλά τόσο το καλύτερο. Είναι εντελώς διαφορετικό λειτουργικό.

 

Ο απλός ο 13.3" με τα 2Gb είναι πολύ αρκετός για καθημερινές λειτουργίες.;)

 

Εξάλλου, Gaming Experience μην περιμένεις από τα Mac...

 

Όσο για αγορά, γενικά στην Ευρώπη, η καλύτερη τιμή που θα το βρεις ειναι €1199. Όσο δηλαδή και στην Αμερική, απλά αλλάζεις το $ με το €. Η φθηνότερη λύση που έχω εντοπίσει εγώ είναι εξ' ΗΠΑ. Αν έχεις κάποιον να πάει εκεί και να στο φέρει ως προσωπικό του αντικείμενο και να γλιτώσεις τελωνεία και τέτοια ή αν ξέρει κάποιος άλλος ή εσύ να τα αποφύγεις έχει καλώς. Αλλά από διάφορες γνώμες που έχω πάρει, τόσο τα έχουν...;)

 

Ελληνικά μπορείς να βάλεις σε όλα, ανεξάρτητα από που θα το πάρεις. Και εγγύηση θα έχεις επίσης κανονικά.;)

 

Ευχαριστω πολυ.

Να μου φερουν απ εξω μαλλον δε γινεται. Φυσικα δε με ενδιαφερει το gaming απλα ρωταω αν αξιζεουν τα 4γιγα ραμ με τα εξτρα ευρω ή αν θελω να προσθεσω δικη μου τι μαρκα να προτιμησω.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ.

Να μου φερουν απ εξω μαλλον δε γινεται. Φυσικα δε με ενδιαφερει το gaming απλα ρωταω αν αξιζεουν τα 4γιγα ραμ με τα εξτρα ευρω ή αν θελω να προσθεσω δικη μου τι μαρκα να προτιμησω.

 

Μην ακούς μόνο εμένα... Αυτά που σου είπα τα έχω διαβάσει σε διάφορα φόρα κατά καιρούς από άλλους κατόχους Mac υπολογιστών. Να μπει και κάποιος ακόμα να μας δώσει περαιτέρω λεπτομέρειες και αν ξέρει για τα νέα μοντέλα.

 

Αλήθεια, τα νέα μοντέλα θα αφορούν μόνο τους iMac ή και τα Macbooks/Macbooks Pro???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι παρουσιάζονται οπότε να ναι. Τώρα αναμένονται νέα iMac και πλαστικά MB.
Link to comment
Share on other sites

Όχι παρουσιάζονται οπότε να ναι. Τώρα αναμένονται νέα iMac και πλαστικά MB.

 

Για MacBook Pro έχουμε ακούσει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Οι φήμες επικεντρώνονται στους iMac, επειτα στα Mac Mini και στο λευκό MacBook.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Όχι παρουσιάζονται οπότε να ναι. Τώρα αναμένονται νέα iMac και πλαστικά MB.

 

Οταν λες τωρα ξερεις περιπου ποτε?Ξερουμε αν τα νεα mac pro θα βγουν πριν τα Χρισοτυγεννα??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, θα βγούν πριν τα Χριστούγεννα για να προλάβουν την περίοδο των εορτών. Αλλά αυτό δεν 100% σίγουρο.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βγήκαν καινούριοι imac,mac mini,macbook,magic mouse.Χωρίς πολλά πολλά δεν ακουστηκε τίποτα

Πολύ όμορφο το άσπρο!

Τώρα δίλημμα πάλι...φτου...

 

Είναι σκληρό πλαστικό το άσπρο?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Τόσες βδομάδες λέμε πως θα βγούν τα νέα!
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια 21.5'' full HD/3.06GHz/500GB/4GB/NVIDIA GeForce 9400M, 1200 ευρώ

 

Δεν εχει το remote!!!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

καλο κομματι ο μικρος iMac...

και απο τιμη καλο...

Macbook....καλο και πιστευω θα πουλησει σαν ψωμακι...

 

γενικα οχι κατι το εντυπωσιακο αλλα καλες κινησεις...

κριμα για το firewire εκτος αν το ξαναβαλουν στο μελλον...

:p

 

το Magic Mouse το πηρα ηδη και το περιμενω

:p

 

παραδοση σε μια εβδομαδα. :D

 

πηρα και το remote.

μια χαρα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ καταλαβαίνεις πως κάτι τετοιες ώρες σε ζηλευουμε που μένεις κάπου που έχει apple store.

:)

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε stereo, μην κάνεις έτσι! Θα έρθει η στιγμή που θα κάνουμε βόλτα και εμείς οι ιθαγενείς σε ένα apple store.

Το τσίμπησα το 27'. Ευτυχώς που βγήκε το update πριν κάνω την παραγγελία... Κουφέτο λέμε!

Οι graphic designers θα κάνουν πάρτυ με το 27άρι.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Πω...πω.

Πάνω που αποφάσισα πως τα έφαγε τα ψωμιά του το παλιό PC μου και ήρθε η ώρα να κάνω τη μεγάλη αλλαγή, έσκασαν μύτη οι iMac!

Δεν ξέρω τι να επιλέξω ανάμεσα στον ακριβό 21.5 και τον "φτηνό" 27άρη.

Μήπως 27" οθόνη είναι υπερβολή;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κοιταζα με λατρεία την τριανταρα cinema νομίζω πως δεν θα αφήσω να με προσπεράσει αυτός ο iMac!!

 

Pik μη μιλάς ΜΗ ΜΙΛΑΣ!! Που κυκλοφορεί το iPhone, τσουπ την άλλη μέρα το εχεις, βγαίνουν τα νέα μηχανήματα και αμέσως τα παραγγελνεις, είναι κρίμα κι άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπερδεύτηκα...

 

Στο apple.com αναφέρει νέα iMac, MacBook.. Δεν αναφέρει MacBook Pro ενώ σε ένα μήνυμα προηγουμένως αναφέρθηκε νέος macbook pro..... Τελικά βγήκε νέος macbook pro??:confused::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπερδεύτηκα...

 

Στο apple.com αναφέρει νέα iMac, MacBook.. Δεν αναφέρει MacBook Pro ενώ σε ένα μήνυμα προηγουμένως αναφέρθηκε νέος macbook pro..... Τελικά βγήκε νέος macbook pro??:confused::wacko:

 

Όχι, δεν βγήκε MacBook pro.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν βγήκε MacBook pro.

 

Και να φανταστώ ούτε και πρόκειται για λίγο καιρό. Μιας και δεν παρουσιάστηκε τώρα, δεν πρόκειται στο άμεσο μέλλον?

 

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω μέσα στον Νοέμβριο και δεν θέλω να τον πάρω και μετά από μια βδομάδα ή ένα μήνα να δω νέα μοντέλα...:O

 

Τελικά αυτός ο iMac είναι σκέτο κουκλί.. Τώρα μπήκα σε δίλημμα....:X

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμειναν στην ίδια τιμή. Είναι πανέμορφοι όμως.:love::love::love:

"The new 13-inch MacBook Pro" λέει μια εικόνα που παραπέμπει στα MacBook Pro.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμειναν στην ίδια τιμή. Είναι πανέμορφοι όμως.:love::love::love:

Νομίζω ο MacBook Pro έμεινε ο ίδιος. Κοιτάξτε τι βρήκα.

"Το μέγεθος του αρχείο που μεταφέρατε είναι 145,1 KB bytes και είναι μεγαλύτερο από το επιτρεπτό όριο (55,0 KB) για το συγκεκριμένο τύπο αρχείου." Είναι το πρόβλημα μου. Θα γράψω τι λέει.

"The new 13-inch MacBook Pro"

Στο τέλος της σελίδας του MacBook.;)

Sorry, αλλά ή εγώ είμαι πολύ κουρασμένος ή το μήνυμά σου isidorosr20595 δε βγάζει κανένα νόημα.

Επίσης, είπαμε, δε βγήκαν νέα MacBook Prο. Ως "νέα" αναφέρει αυτά που κυκλοφορούν ήδη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...