Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλήθεια, από ram πως πάει?

Ακριβώς όπως πριν.

 

Έχει αλλάξει και το default theme NSeries 2 σε μαύρο. Αυτό γιατί το άλλαξαν, μια χαρά ήταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς όπως πριν.

 

Κακά νέα αυτά... :(

Τουλάχιστον φαίνεται καθόλου πιο γρήγορο ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

Κακά νέα αυτά... :(

Τουλάχιστον φαίνεται καθόλου πιο γρήγορο ή μπα?

Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι πιο γρήγορο ή όχι, γιατί του έκανα hard reset και είναι εντελώς καθαρό. Όταν βάλω όλες τις εφαρμογές που είχα και πριν, τότε μόνο θα μπορώ να κάνω σύγκριση.

 

Έχει πλέον kinetic scrolling και στη βοήθεια, που τους είχε ξεφύγει πριν. Γενικά, το kinetic scrolling φαίνεται καλύτερο, δεν επιλέγει ενώ εσύ θέλεις απλά να σκρολάρεις. Και το scrolling με χρήση της μπάρας μου φαίνεται βελτιωμένο, με καλύτερη απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

To v21 είναι εδώ. Σπεύσατε...

 

Edit: Το τηλέφωνο θα κάνει πολλά περίεργα κατά την εγκατάσταση, μην τρομάξετε και το αποσυνδέσετε γιατί θα σας γίνει τούβλο. Υπομονή μέχρι να ολοκληρωθεί.

 

μονο μεσω υπολογιστη η ειναι διαθεσιμη και over the air?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά μόνο μέσω υπολογιστή.

 

πολυ συντομα και ota . παντα ετσι συμβαινει. προτιμω να περιμενω λιγες μερες παρα να το κανω μεσω υπολογιστη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη εντυπωση μετα την αναβαθμιση πολυ πιο γρηγορο scrolling, ανταποκρινετε πλεον αμεσως χωρις κολληματα, μια μικρη αλλαγη στη ram.. Δεν ιδια καμια διαφορα στη μνημη c γιατι δεν εκανα φορματ και restore τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση όχι αυτήν που βγήκε σήμερα και προσπαθώ να περάσω το hello0x2 υπογεγραμμένο και δεν το παίρνει υπάρχει κάποιο πρόβλημα και αν έχει συμβεί σε κανέναν και τι μπορούμε να κάνουμε??
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό είναι γνωστό ότι ή έκδοση firmware v20 δεν hack-άρεται, αν κάνεις format μετά από την αναβάθμιση. Λογικά δεν θα γίνεται ούτε στην τελευταία (την ν21). Για ότι άλλο έχει σχέση με hacks τότε χρησιμοποιείς το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] S60 5th - Hacks & Patches. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...

μολις εκανα και εγω την αναβαθμιση και μου φαινεται καλυτερα απο πριν....

και για να μην κουραζω με τα προηγουμενα ποστ που αναφερουν τις αλλαγες....

θα ηθελα να ρωτησω κατι....

εαν περασω χαρτες οvi που ειναι δωρεαν μετα χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

η θα μπαινω στους χαρτες επιτοπου (μολις το περασω)και θα ειναι οκ?

ευχαριστω και ελπιζω να μην κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Προσπαθώ να ρυθμίσω το γραμματοκιβώτιο μου και φτάνοντας σε κάποιο σημείο μου γράφει ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ . το κιν είναι συνδεδεμένο μέσο wifi. Τι μπορώ να κάνω ?κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με τη νέα έκδοση όταν έχεις το προφίλ στη σίγαση δεν ακούγεται κ ο ήχος της κάμερας, αλλά και της εστίασης.. Το χε κ παλιά ή είναι καινούριο?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε επιτελους και το hack για το Ν97 αλλα προς το παρων για την εκδοση v20. Συντομα θα βγει και για την εκδοση v21. Να προσθεσω οτι το hack αυτο ειναι με τη καινουρια μεθοδο σαν το 5800 v40.

Ο τροπος βρισκεται στο παρακατω link.

http://forum.dailymobile.se/index.php/topic,17305.0.html

 

EDIT : Τωρα και για την εκδοση v21 στο ιδιο link!!!!

Edited by xatou
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η δωρεάν πλοήγηση μετά την αναβάθμιση(αν και τρώει αρκετή μνήμη στο C).Κυρίως ομως, αμα οδηγείς μηχανή σε συνδυασμό με το bluetooth...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχασα την επιλογη ρυθμισεισ εφαρμογων απο τη διαχειριση εφαρμογων. Τι φταιει? Η νεα εκδοση?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχασα την επιλογη ρυθμισεισ εφαρμογων απο τη διαχειριση εφαρμογων. Τι φταιει? Η νεα εκδοση?

Στο μενου διαχείριση εφαρμογών υπάρχει το υπομενού 1. Εγκατάσταση εφαρμογών, 2. Αρχεία εγκαταστάσεως, και 3. Ρυθμίσεις εγκαταστάσεων. Δεν υπάρχει η επιλογή ρυθμίσεις εφαρμογών ούτε υπήρχε ποτέ στην διαχείριση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέσω του κινητού μου λέει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση λογισμικού και να μεταβώ στη διεύθυνση της nokia για τα περεταίρω, όταν προσπαθώ μέσω του ovi suite να κάνω update λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις...

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Μηπως γνωριζει κανεις σε πιο root τις C memory κανει save τα αρχεια που κατεβαζει το Software update??Και με πιο tool θα μπορουσαμε να τα δουμε και να τα διαγραψουμε???Εαν εχετε παρατηρησει,οι νεοι χαρτες ειναι περιπου 7 ΜΒ και μετα απο την αναβαθμιση τους,η μνημη μας μειωνεται κατα 14 ΜΒ.Αυτο σημαινει οτι οχι μονο δεν γινεται erase το download file αλλα εγκαθισταται και η ιδια εφαρμογη....Αρα πιστευω θα ηταν μια καλη ιδεα να μπορουσαμε να διαγραφουμε ολα αυτα που κατεβαζει η συσκευη μας και να δωσουμμε οσον το δυνατον μεγαλυτερη πνοη στην πολυπαθη μνημη μας....

Σας ευχαριστω εκ των προτερων....

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/10959/cat/3094
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο αναγκάστηκα να κάνω hard reset γιατί "έπαιζα" με το HelloOX 2.04 και... έφαγα τα μούτρα μου!! :dash: :lol:

 

Πέρασα τους νέους Χάρτες και 2-3 εφαρμογές που χρειάζομαι απόλυτα (Handy Taskman, RemindMe, MyKeylock, Language Switcher) στο C:\ και κάποιες δευτερεύουσες στο Ε:\ (SuperScreenshot, Google Maps, Gravity, Nimbuzz, NDrive, Resco Photo Viewer, Y-Browser). Αυτά με άφησαν με 44,3 ΜΒ ελεύθερα στο C:\

και το τηλέφωνο, μετά το startup, και μετά από Close All στον Handy Taskman, είχε περίπου 44-48 ΜΒ ελεύθερη RAM.

 

Σήμερα πέρασα και την περιβόητη αναβάθμιση!

Με εξέπληξε το πόσα ΜΒ ήταν (134!!) και φαντάστηκα ότι οι αλλαγές θα ήταν μεγάλες.

Κι όμως δεν ήταν (μάλλον)... :rolleyes:

Έχω πλέον 43,3 ΜΒ στον C:\ (δηλαδή μόνο 1 ΜΒ λιγότερο από πριν, πάλι καλά!)

αλλά εκεί που είδα διαφορά ήταν στη RAM! Μετά το startup, και μετά από Close All στον Handy Taskman, φτάνει τώρα αισίως στα 60,5 ΜΒ! Δεν το είχε ξαναδεί αυτό το νούμερο ομολογώ! :happy:

Από ταχύτητα, μου φαίνεται σαφώς πιο γρήγορο, και μπορώ να πω ότι επειδή βρίσκομαι σε... demi-κατάσταση, δηλαδή ούτε με εντελώς καθαρό τηλέφωνο από format, αλλά ούτε και με πολυχρησιμοποιημένο καθώς το format έγινε 1 μέρα πριν, μάλλον είναι αξιόπιστη η παρατήρηση.

Είχα ένα περιστατικό με μια εισερχόμενη κλήση ενώ ήμουν ήδη σε κλήση: μετά τον τερματισμό της πρώτης, δε μπορούσα να απαντήσω στη δεύτερη, η οθόνη έδειχνε κανονικές ενδείξειες αλλά δεν ανταποκρινόταν. Αυτό θα μπορούσε να είναι και τυχαίο, δε μου είχε συμβεί ποτέ ξανά και δεν μπορεί να καταχωρηθεί ως bug (μάλλον) :rolleyes:

Δε μπορώ πάντως να μην απορήσω, τι στο καλό ήταν αυτά τα 134 ΜΒ;;

Ελπίζω μόνο ότι οι αλλαγές έγκεινται στη σταθερότητα και μπορεί να μην είναι άμεσα ορατές, αλλά θα κάνουν τη ζωή μας λίγο πιο εύκολη! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενου διαχείριση εφαρμογών υπάρχει το υπομενού 1. Εγκατάσταση εφαρμογών, 2. Αρχεία εγκαταστάσεως, και 3. Ρυθμίσεις εγκαταστάσεων. Δεν υπάρχει η επιλογή ρυθμίσεις εφαρμογών ούτε υπήρχε ποτέ στην διαχείριση εφαρμογών.

 

εννοώ το υπομενού εγκατάστ. εφαρμογών. Εκεί επέλεγες μια εφαρμογή, πατούσες επιλογές και σου είχε επιλογή ρυθμίσεις εφαρμογής, για να επιλέξεις σημείο πρόσβασης κτλ κτλ...

Σε μένα δεν υπάρχει πλέον αυτό.. Που βρίσκεται? Σε εσάς που το έχει?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μέσω του κινητού μου λέει ότι υπάρχει νέα ενημέρωση λογισμικού και να μεταβώ στη διεύθυνση της nokia για τα περεταίρω, όταν προσπαθώ μέσω του ovi suite να κάνω update λέει ότι δεν υπάρχουν νέες ενημερώσεις...

 

μηπως χρειαζεται να αναβαθμισεις το ovi suite?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...