Jump to content

Device OS 4.7/5.0.0.xx (95xx)


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν τίποτα. Βάλε την .151 και βάλε τα ελληνικά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Στο νέτ το διάβασα απο πολλούς χρήστες και ο δικός μας manospavlakis αντιμετώπισε πρόβλημα λόγω theme! Οπότε καλύτερα να φυλαγόμαστε και όταν περνάμε κάποιο ος να έχουμε το default θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τίποτα. Βάλε την .151 και βάλε τα ελληνικά.

πώς γίνεται αυτό?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Στο thread για τα hybrid, post #37

 

Ακολούθησε το λινκ στην υπογραφή μου.

 

Ότι χρειαστείς στείλε μου PM.

Link to comment
Share on other sites

Στο νέτ το διάβασα απο πολλούς χρήστες και ο δικός μας manospavlakis αντιμετώπισε πρόβλημα λόγω theme! Οπότε καλύτερα να φυλαγόμαστε και όταν περνάμε κάποιο ος να έχουμε το default θέμα.

 

ναι, είχα βάλει το theme του alex και μόλις πέρασα την 151 (με ελληνικά), ενώ 'φόρτωνε' το θέμα, το κινητό ήταν πολύ αργό, δεν έμπαινε στο κύριο μενου και μετά από λίγο εμφάνιζε λευκή οθόνη και error 523 (ή κάτι τέτοιο)...

οπότε, αν ο αλέξης μπορούσε να προσαρμόσει το theme για να παίζει στην 151, θα ήταν τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

το λες σα να είμαι κάποιος τρομερός προγραμματιστής.

 

αυτό που λες απλά δε γίνεται :)

 

πρέπει να βγει νέα έκδοση του theme builder αν και το πιο λογικό είναι η επόμενη fw του 9500 να έχει μεγαλύτερη συμβατότητα.

 

για να δουλέψει καλά το theme πάντως θέλει να μην το φορτώσεις από την αρχή. αφού βάλεις την 151 κάνε εγκατάσταση το theme.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έχεις απόλυτο δίκιο. Και σίγουρα αν η plazmic βγάλει νέα έκδοση θα δούμε καλύτερα αποτελέσματα.

Αλέξη θα βάλεις τελικά .151 με ελληνικά? Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

το λες σα να είμαι κάποιος τρομερός προγραμματιστής.

 

αυτό που λες απλά δε γίνεται :)

 

πρέπει να βγει νέα έκδοση του theme builder αν και το πιο λογικό είναι η επόμενη fw του 9500 να έχει μεγαλύτερη συμβατότητα.

 

για να δουλέψει καλά το theme πάντως θέλει να μην το φορτώσεις από την αρχή. αφού βάλεις την 151 κάνε εγκατάσταση το theme.

 

το theme τελικά το φόρτωσα μετά την εγκατάσταση της 151 και πάλι δημιούργησε τα ίδια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έχεις απόλυτο δίκιο. Και σίγουρα αν η plazmic βγάλει νέα έκδοση θα δούμε καλύτερα αποτελέσματα.

Αλέξη θα βάλεις τελικά .151 με ελληνικά? Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

θα δοκιμάσω την πέμπτη που θα έχω ξανά ένα vista pc γιατί με το X δε γίνεται δουλειά.

 

ποιος ξέρει μπορεί μέχρι τότε να έχει βγει η νέα :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ (παρ ότι το διάβαζα και από παλιά) και χρειάζομαι βοήθεια. Έκανα αρκετό διάβασμα πριν κάνω το πόστ και δεν τα κατάφερα να λύσω το πρόβλημα μου. (...) Έχω φέρει το Storm 9530 απο Αμερική ξεκλείδωτο, προορίζεται για δώρο, και έκανα update στο τελευταίο αρχείο που μπορούσα να βρώ 4.7.148 προσπαθώντας να βάλω ελληνική γλώσσα. Παρόλο που το update έλεγε multilanguαge ακόμα δεν έχω ελληνικά. Ακολούθησα όλες τις οδηγίες κατά γράμμα χωρίς error messages.

 

Σας παρακαλώ χρειάζομαι ένα link με αρχείο που να έχει και ελληνικά, θα είμαι υπόχρεος

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

9500_omadrmEFIGS_Dutch_PBr4.7.0_rel203_PL4.0.0.181_A4.7.0.148_Vodafone_Australia_and_Fiji.exe

Αυτό είναι το αρχείο που κατέβασα. Είναι dutch απ ότι φαίνεται αλλά δεν έχει και ρα ελληνικά. Εάν έχει κάποιος κάτι άλλο σας παρακλώ το λίνκ. Ευχαριστώ

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Κατάργηση γραφής greeklish

Link to comment
Share on other sites

9500_omadrmEFIGS_Dutch_PBr4.7.0_rel203_PL4.0.0.181_A4.7.0.148_Vodafone_Australia_and_Fiji.exe

AYTO EINAI TO FILE POU KATEBASA. EINAI DUTCH APO OTI FAINETAI ALLA DEN EXEI KAI TA ELLHNIKA. EAN EXEI KAPOIOS KATI ALLO SAS PARAKALW TO LINK. EYXARISTW

 

Κατέβασε από εδώ το Ελληνικό (Vodafone Greece) http://na.blackberry.com/eng/support/downloads/download_sites.jsp

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τα dutch δεν περιέχουν ελληνικά και ας λένε multilanguage. Δοκίμασε αυτό!

 

Έχε και αυτό (πόστ #17) υπόψιν σου.

 

Θα παιδευτείς να το βρείς πάντως. Δεν ξέρω αν υπάρχει ελληνικό input για το 9530 μιας και δεν ήρθε ποτέ Ελλάδα. Ψάξε όμως και αν δεν βρείς τίποτα έχω κάτι στο μυαλό μου που μπορεί να πιάσει.

 

Κατέβασε από εδώ το Ελληνικό (Vodafone Greece) http://na.blackberry.com/eng/support/downloads/download_sites.jsp

 

Είναι 9530, θα έχει πρόβλημα με τα radio files. Θα μπλέξει με swap radio και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Είναι 9530, θα έχει πρόβλημα με τα radio files. Θα μπλέξει με swap radio και τέτοια

 

Δεν είναι κακό το swap-radio. Εγώ το έχω κάνει και πολύς κόσμος. Δεν υπάρχει θέμα πάντως.

Με το shrink-os γίνετε πανεύκολα...

 

Το τηλέφωνο του nikosk60 είναι το 9530. Αυτό επεσήμανα όχι το os που έδωσες.

 

Δε σε πρόλαβα τελικά. Την κατάλαβα την βλακεία μου... :)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω οτι βγήκε η πολυπόθητη 5.0.0.140

 

DOWNLOAD

 

Η έκδοση είναι east asian γι αυτό ακολουθήστε τις οδηγίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν facebook και windows live messenger να μην κάνουν το install γιατι οι εφαρμογές αυτές δεν είναι συμβατές.

 

Επίσης το ΒΒΜ 5 δεν παίζει στο νεο os αλλά μπορείτε αφού το περάσετε να κατεβάσετε το ΟΤΑ και να κάνετε battery pull. Εμένα μου έκανε αρκετές φορές μέχρι να εγκατασταθεί η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Όλο κάνει επανεκκίνηση και βγάζει λευκή οθόνη. Πέρασα ξανά το os σαν να είχε μπρικάρει αλλά τίποτα. Κάνω κι άλλη προσπάθεια και αλλιώς γυρίζω πίσω.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φεύγω μεθαύριο για διακοπές και λέω να μην το κάνω το τεστ, να το αφήσω ως έχει για να είμαι στα σίγουρα :P και όταν γυρίσω θα το δω. Στην πράξη λοιπόν τι διαφορές υπάρχουν;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φεύγω μεθαύριο για διακοπές και λέω να μην το κάνω το τεστ, να το αφήσω ως έχει για να είμαι στα σίγουρα :P και όταν γυρίσω θα το δω. Στην πράξη λοιπόν τι διαφορές υπάρχουν;

 

Οι πρώτες εμφανείς διαφορές είναι οι εξής:

 

- Δεν υπάρχει πλέον το πρόβλημα με το lock/unlock

- Το τηλέφωνο έχει γίνει πολύ άμεσο και γρήγορο

- Δεν καθυστερεί καθόλου όταν μεταφέρεσαι απο μια εφαρμογή σε μια άλλη

- Νέος ΒΒ Browser βελτιωμένος σε ταχύτητα και με επιλογή για Tabs

- Υπάρχουν κάποιες βελτιώσεις στο μενού

- Extra επιλογές στα options (πχ Today Screen)

 

Για μπαταρία δεν ξέρω ακόμα θέλει στρώσιμο.

 

Αρνητικά:

 

- Δεν παίζουν facebook και windows live

- Το BBM 5.0 δεν στο περνάει αυτόματα και πρέπει να παιδευτείς με το προβληματικό ΟΤΑ

- Ανάλογα με το πώς θα κάτσει η αλλαγή του os ή θα σου λειτουργεί ρολόι ή θα σου βγάζει λευκές οθόνες και θα κολλάει

- Μπορεί να σου βγάλει πρόβλημα με την Bis (μου συνέβηκε αυτό) αλλά διορθώνεται με το να κλείσεις τα data services και να στειλεις service books απο το site του παρόχου σου.

 

 

Συνοπτικά το OS είναι απίστευτα γρήγορο και έχει αρκετά extra πράγματα αλλά η σταθερότητα είναι ένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "Για μπαταρία δεν ξέρω ακόμα θέλει στρώσιμο" πάντως, όποτε το έχεις πει, η μπαταρία βγαίνει πατάτα! :D:D

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, ανάλογα με το ος θέλει και άλλο χρόνο για να στρώσει. Η τελευταία hybrid αποδείχθηκε σκυλί, απλά χρειάζεται υπομονή. Απλά δοκίμασε το όταν γυρίσεις και διέψευσε με. Έτσι κι αλλιώς άλλες απαιτήσεις έχει και χρήση κάνει ο κάθε χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν facebook και windows live messenger να μην κάνουν το install γιατι οι εφαρμογές αυτές δεν είναι συμβατές.

 

Επίσης το ΒΒΜ 5 δεν παίζει στο νεο os αλλά μπορείτε αφού το περάσετε να κατεβάσετε το ΟΤΑ και να κάνετε battery pull. Εμένα μου έκανε αρκετές φορές μέχρι να εγκατασταθεί η εφαρμογή

 

πρεπει να κανουμε και αυτο το μανικι , ραβε ξηλωνε ....****το :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...