Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Dev Team Κυκλοφόρησε το RedSn0w RC13 για το Untethered jailbreak της 4.3.2 γαι Windows&Mac,αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ!ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ ΤΟ IPHONE 4!!Mεχρι να διορθωθουν καποιο προβληματα:!:;)

http://blog.iphone-dev.org/post/4731948971/the-untether-rolls-on

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα προβλήματα διορθώθηκαν και πλέον υποστηρίζεται και το iPhone 4. ;)

 

iOS 4.3.2: Untethered Jailbreak από την Dev-Team

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σέ όλους.Εχω τό 3gs Ελληνικό αγορασμένο τό 2009 Σεπτέμβρη.Είμαι στήν 4,3,2 καί προσπαθώ νά κάνω jailbreak ακολουθώ κατά γράμμα τήν διαδικασία αλλά στό πρό τελευταίο στάδιο κολάει όποιος φίλος γνωρίζει άς βοηθήση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ένα IPHONE 3G με έκδοση λογισμηκου 3.1.2 (7D11) Φορέας T-MOBILE 5.0(Μου το έφεραν από Γερμανία) και firmware modem 05.11.07

Τί να κάνω για να παίρνει τις Ελληνικές κάρτες SIM?

Παρακαλώ όσο πιο αναλυτικά γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια θα ήθελα μια μικρή ενημερωση και βοήθεια. Εχω ένα 3G ΜΕ 4.0 jailbreak το οποίο δουλέυει με το itunes το οποιο δεν ειναι στη τελευταια του εκδοση αλλα στη προηγουμενη. Εκει εχω περασει τις εφαρμογες μου και θελω να περασω και το app των Σημειώσεων οποτε στο συγχρονισμο πειτε μου πως θα γινει. Επισης τωρα θα έχω απο φιλο μου ένα 3GS στις 4.3 το οποίο δεν ειναι jailbreak και θελω να μεταφερω σε αυτο τις εφαρμογες απο το 3G, τι διαδικασια θα ακολυθησω για να μην κανω καποιο λαθος?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest manthos

Καλημέρα!

Φίλος μου, ήρθε πρόσφατα απο Κύπρο και έφερε μαζί του ένα μεταχειρισμένο iPhone 3GS white 32gb.

Δούλευε άψογα, ώσπου εγώ έβαλα το χεράκι μου, και είχα την ιδέα να το αναβαθμίσω απο την 3.xx έκδοση που είχε, στην 4.3.3

"άλλο κινητό θα χεις μεγάλε τώρα" του είπα!

που να ξερα...

του κάνω το update λοιποόν, και αποδείχτηκε οτι το μεταχειρισμένο κινητό του φίλου ήταν κλειδωμένο σε κάποιο πάροχο...

sim not supported κτλ κτλ...

OK λέω, θα το κάνουμε jailbreak...

Για να μην σας κουράζω, του έκανα jailbreak, (με το pwnage, redsn0w, sn0wbreeze, limera1in, jailbreakme.com και ότι άλλο υπάρχει στο net...) αλλά πάντα με το ίδιο αποτέλεσμα...

Ξεκλειδώνει το κινητό μια χαρά, αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑ!

Δοκίμασα και cosmote και vodafone κάρτες (αρκετές!)

Κανένα αποτέλεσμα.

παραθέτω και κάποια άλλα στοιχεία του iPhone μήπως και σας λένε κάτι...

iPhone version: 4.3.3 (8J2) modem firmware (baseband): 05.16.02 serial number: 889251XS3NS

έχω εκτεθεί ανεπανόρθωτα στον φίλο, και αναγκάστηκα να του δώσω ένα δικό μου κινητό για να εξυπηρετηθεί.

Επίσης, σκέφτηκα μήπως είμαι τόσο γκαντέμης και έχει χαλάσει κάτι σε hardware στο κινητό και δεν έχει σήμα...αλλά τόοοσο γκαντέμης...δεν νομίζω...

Εννοείται οτι διατίθεμαι να διαθεσω καποιο ποσό σε κάποιο άτομο που μου βρεί κάποια λύση για να γίνει το κινητό πάλι λειτουργικό...

Περιμένω την βοήθειά σας!

Για άμεση ανταπόκριση μπορείτε να μου στείλετε e-mail στο: dk1210@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φίλε μου δυστυχώς το τηλ. Σου το κλειδωσες ! Η bb που έχεις δεν σου δίνει το δικαίωμα να το ξεκλειδωσεις πρέπει δυστυχώς να πας στην bb του iPad 06.15.00 το ξεκλειδώνει το τηλ. Αλλά χάνεις το gps σου!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Guest manthos

καλημέρα σου! σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου!

υπάρχει εν μέρη γιατρειά λοιπόν...

μήπως έχεις κάποιο link για να ακολουθήσω αυτή την διαδικασία?

Edited by manthos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κλαησπερα σε ολους.Εχω ενα κλειδωμενο iphone4.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσω;Ειμαι ασχετος τωρα ηρθε στα χερια μου και αν υπαρχει κατι αναλυτικοθα με βοηθουσε πολυ.Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Κλαησπερα σε ολους.Εχω ενα κλειδωμενο iphone4.Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσω;Ειμαι ασχετος τωρα ηρθε στα χερια μου και αν υπαρχει κατι αναλυτικοθα με βοηθουσε πολυ.Ευχαριστω πολυ!

 

φιλε μου εαν αγορασεις μια καρτα gevey ξεκλειδωνει το τηλεφωνο κανονικα μπες skroutz και γραψε gevey και θα σου βγαλει πολλα καταστηματα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια gevey καρτα αλλα την βαζω και δεν μου συνδεεται με itunes για να μου ανοιξει το τηλεφωνο.Μηπως κανω κατι λαθος;

 

φιλε μου το τηλεφωνο δεν το ανοιγεις με την gevey αλλα πρεπει να βαλεις μεσα την κανονικη καρτα που ειχε το τηλεφωνο να το ανοιξεις και μετα να βαλεις την gevey και να το ξεκλειδωσεις στο σημα

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά καλημέρα. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω το iphone4 jailbreak με jailbreakme στην έκδοση 4.3.3. Τελευταία φορά που έκανα backup ήταν την Τρίτη 10/1 και εχθές που πήγα να κάνω restart το τηλέφωνο, το μόνο που κάνει είναι να δείχνει το σήμα της apple και να κολλάει εκεί. Δοκίμασα πολλές φορές μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα. Στο iTunes δεν μπορώ να δω το τηλέφωνο παρα μόνο όταν το βάλω σε recovery mode, αλλά άμα το επιλέξω θα χάσω όλα μου τα δεδομένα και από ότι έχω καταλάβει θα γίνει εγκατάσταση του ios5. Πως μπορώ να κάνω restore το backup που ευτυχώς είχα πάρει μερικές μέρες πριν? Ακόμα και εάν χρειαστεί να κάνω το recovery θα μπορέσω μετά να κάνω downgrade χρησιμοποιόντας το backup που ήδη έχω?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Εαν το βάλεις στο recovery mode γιατί δεν προσπαθείς να του κάνεις restore σε 4.3.3 απο iTunes?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,εχω ενα 3gs το οποιο απο την στιγμη που περασα την 4.2.1 και την ξεκλειδωσα δεν εχει δικτυο (καμια υπηρεσια).Δοκιμασα να του περασω παλι την 4.1 αλλα παλι τιποτε απο δικτυο.Εψαξα στο ιντερνετ και καποιοι λενε να κανω ανβαθμιση μετα reset τα δικτυα να κλεισω το 3g να κλεισω το τηλεφωνο και αφου το ανοιξω να ανοιξω και το 3g και θα μου βρει δικτυο.Εκανα αυτα που διαβασα αλλα τιποτε (το τηλεφωνο εχει modem firmware 06.15.00) Καποια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μια μεγάλη πατάτα !!!

λιπών έχω το iphone 3gs και πήγα να το κάνω jaibrake την πρωτη φορά όλα οκ !! μετά το έκανα restore για να του βάλω την έκδοση 4.5.4( μου φαίνεται ) αλλά όταν πήγα να το ξανακάνω jailbrake , κατέβασα το jailbrake για το ios 5 και εγώ δεν το ήξερα !! έτσι oταν το έκανα jailbrake το έκανα με λάθος τρόπο αλλα έγινε και την πρώτη φορά άνοιξε κανονικά ,τώρα είναι σπασμένο αλλά δεν ανοίγει , για την ακριβια ανοίγει μέχρι το μήλο και μετά μένει εκει !! ετσι είπα να το κανω restore αλλά δεν γίνεται ( μου πάει στο 99% και μετά μου λέει ότι δεν γίνεται ) έχω προσπαθήσει πολες φορες αλλα τιποτα !! ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με jailbroken συσκευή 3GS στην 4.2.1 μπορώ να περάσω σε 4.3.3 καθαρή συσκευή κάνοντας set up as new?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μια μεγάλη πατάτα !!!

λιπών έχω το iphone 3gs και πήγα να το κάνω jaibrake την πρωτη φορά όλα οκ !! μετά το έκανα restore για να του βάλω την έκδοση 4.5.4( μου φαίνεται ) αλλά όταν πήγα να το ξανακάνω jailbrake , κατέβασα το jailbrake για το ios 5 και εγώ δεν το ήξερα !! έτσι oταν το έκανα jailbrake το έκανα με λάθος τρόπο αλλα έγινε και την πρώτη φορά άνοιξε κανονικά ,τώρα είναι σπασμένο αλλά δεν ανοίγει , για την ακριβια ανοίγει μέχρι το μήλο και μετά μένει εκει !! ετσι είπα να το κανω restore αλλά δεν γίνεται ( μου πάει στο 99% και μετά μου λέει ότι δεν γίνεται ) έχω προσπαθήσει πολες φορες αλλα τιποτα !! ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ; :cry:

Τι μήνυμα σου βγάζει?

 

Με jailbroken συσκευή 3GS στην 4.2.1 μπορώ να περάσω σε 4.3.3 καθαρή συσκευή κάνοντας set up as new?

Και βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει και τρέξει το TinyUmbrella ? Εαν ναι, τοτε δεις το host file των windows και σβήσε τις IP με κάγκελο.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει και τρέξει το TinyUmbrella ? Εαν ναι, τοτε δεις το host file των windows και σβήσε τις IP με κάγκελο.

 

οχ !! τι ειναι το tinyubrella ? δεν ξερω τιποτα απο ολα αυτα :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας..χρειαζομαι βοηθεια εχω να iphone 3gs απο την σουηδια. το εκανα μεσω redsnow jailbreak..

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως ξεκλειδωνει η sim. εβαλα στο cydia τον κωδικο repo666.ultrasn0w.com αλλα δεν εγινε τιποτα..τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...