Jump to content

Ειδήσεις / Φήμες από την "Jailbreaκ σκηνή"


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας... ως αρχαριος, θελω να σας ρωτησω κατι... εχω το iPhone 3GS me iOS 4.1 και θελω να παρω τα SHSH για...μελλοντικη χρηση... καποιον τροπο?

..ειναι τζοy-μπου το κινητο με greenpoiosn...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας... ως αρχαριος, θελω να σας ρωτησω κατι... εχω το iPhone 3GS me iOS 4.1 και θελω να παρω τα SHSH για...μελλοντικη χρηση... καποιον τροπο?

..ειναι τζοy-μπου το κινητο με greenpoiosn...

Η λύση σου βρίσκεται στο TinyUmbrella... Ψάξτο

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα παρακαλω καποιος που εχει κανει jb στην 4.1 απο 4.0.1 να μου στειλει ενα πμ να τον ρωτησω μερικα πραγματακια. Ευχαριστω!

 

Edit: Δε χρειαζεται τελικα. Τα καταφερα μονος μου!

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

εχω στα χερια μου ενα 3G με 4.1 και δεν εχει γινει ποτε jailbreak..

μπορει καποιος να βοιθησει με ποιο προγραμμα γινετε??

δοκιμασα το redsnow αλλα σεν μπορεσα να βρω την BETA εκδοση 9.0.6 για windows.

μηπως την εχει κρατισει κανενας στο pc του???

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα iphone 3gs με firmware 3.0

 

Δοκίμασα διάφορα προγράμματα (redsnow, purple, quickpwn, ziphone), τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει (σόρρυ αν αναφέρεται πιο πριν απλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω και τις 47 σελίδες).

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα iphone 3gs με firmware 3.0

 

Δοκίμασα διάφορα προγράμματα (redsnow, purple, quickpwn, ziphone), τίποτα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει (σόρρυ αν αναφέρεται πιο πριν απλά δεν έχω χρόνο να διαβάσω και τις 47 σελίδες).

 

Εισαι σαφεστατος:p Πλακα κανω:)Δεν μας ειπες τι θελεις να κανεις!!!Αν υποθεσουμε οτι εχεις Ελληνικο iphone 3gs και θελεις να του κανεις jailbreak,τοτε,πολυ απλα,κανεις update την 4.1(με την τελευταια εκδοση itunes)και μετα jailbreak με το limera1n;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να καταβάσετε το αναβαθμισμένο redsn0w 0.9.6b2 που υποστηρίζει όλες τις συσκευές..

 

OS X

Windows

 

Πηγή:

DEV-TEAM BLOG

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σαφεστατος:p Πλακα κανω:)Δεν μας ειπες τι θελεις να κανεις!!!Αν υποθεσουμε οτι εχεις Ελληνικο iphone 3gs και θελεις να του κανεις jailbreak,τοτε,πολυ απλα,κανεις update την 4.1(με την τελευταια εκδοση itunes)και μετα jailbreak με το limera1n;)

 

θέλω να το κάνω να δουλεύει με την σιμ κάρτα μου. νομίζω ότι το κινητό είναι απο την ισπανία. παρακαλώ για λίγο πιο λεπτομερείς οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να καταβάσετε το αναβαθμισμένο redsn0w 0.9.6b2 που υποστηρίζει όλες τις συσκευές..

 

OS X

Windows

 

Πηγή:

DEV-TEAM BLOG

 

Αυτό κάνει και unlock σε 3g από αμερικη?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδή και εγώ θέλω να το ξεκλειδώσω να δέχεται και άλλες κάρτες sim, υπάρχει κάποιος τρόπος για iphone 4, ios 4,1. Το έχω κάνει jailbreak με limera1n. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείτε να καταβάσετε το αναβαθμισμένο redsn0w 0.9.6b2 που υποστηρίζει όλες τις συσκευές..

 

OS X

Windows

 

Πηγή:

DEV-TEAM BLOG

Να έδινες και μια πλήρη εξήγηση για το τι κάνει το μαραφέτι; :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει και unlock σε 3g από αμερικη?

 

Από την στιγμή που θα πραγματοποιήσεις JB με το συγκεκριμένο εργαλείο, μπορείς να πραγματοποιήσεις unlock με το ultraSn0w πακέτο που θα βρεις στο cydia.

 

Γεια σας, επειδή και εγώ θέλω να το ξεκλειδώσω να δέχεται και άλλες κάρτες sim, υπάρχει κάποιος τρόπος για iphone 4, ios 4,1. Το έχω κάνει jailbreak με limera1n. Ευχαριστώ!

 

Φίλε από την στιγμή που έχεις κάνει restore και JB στην 4.1 έχεις περάσει την τελευταία baseband και επομένως αναμένεις για το unlock εργαλείο που θα κυκλοφορήσει από ότι φαίνεται μετά την επίσημη κυκλοφορία της 4.2 σε λίγες μέρες.

 

Να έδινες και μια πλήρη εξήγηση για το τι κάνει το μαραφέτι; :rolleyes:

 

Το redsn0w είναι το εργαλείο της Dev-Team το οποίο πλέον υποστηρίζει όλες τις συσκευές που τρέχουν το λειτουργικό iOS. Στην ουσία έχουν ενσωματώσει το exploit που χρησιμοποίησε ο GeoHot στο Limera1n, στην δική τους εφαρμογή. Δεν πραγματοποιεί unlock ή κάτι περισσότερο από ότι παρέχει το Limera1n ή το GreenP0ison, εκτός και εάν ενδιαφέρεσαι για custom boot logos στις 3G συσκευές. ;)

 

Για περισσότερες πληροφορίες θα σε παραπέμψω και εγώ στην επίσημη ανακοίνωση της Dev-Team.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εκανα JB την 4.2 GM χθες βραδυ... Εχει αρκετα ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ νεα και φαινοταν οτι πηγαινει πιο γρηγορα το 4αρι μου... Δυστυχώς ακομα δεν παιζε το Cydia οποτε και πηγα πισω στην 4.1... Αναμονη!
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!!

 

Έχω iPhone από Αγγλία κλειδωμένο σε T-Mobile. Eίναι jailbroken. Προσπαθώ να το κάνω unlock αλλά δεν τα καταφέρνω... (baseband: 02.10.04)....

Πείτε μου τι μπορώ να κάνω???

 

UPDATE: Oκ, διορθώθηκε

Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

κάποιος να απαντήσει?

 

 

QUOTE=derbu;3370389]θέλω να το κάνω να δουλεύει με την σιμ κάρτα μου. νομίζω ότι το κινητό είναι απο την ισπανία. παρακαλώ για λίγο πιο λεπτομερείς οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το κάνω να δουλεύει με την σιμ κάρτα μου. νομίζω ότι το κινητό είναι απο την ισπανία. παρακαλώ για λίγο πιο λεπτομερείς οδηγίες.

 

κάποιος να απαντήσει?

Καταρχήν κάνε ένα Restore για να πας στην 4.1, συνέχισε με jb και unlock με το ultrasn0w.

Σου παραθέτω παρακάτω και το αντίστοιχο μήνυμα που σ' ενδιαφέρει:

Το redsn0w είναι το εργαλείο της Dev-Team το οποίο πλέον υποστηρίζει όλες τις συσκευές που τρέχουν το λειτουργικό iOS. Στην ουσία έχουν ενσωματώσει το exploit που χρησιμοποίησε ο GeoHot στο Limera1n, στην δική τους εφαρμογή. Δεν πραγματοποιεί unlock ή κάτι περισσότερο από ότι παρέχει το Limera1n ή το GreenP0ison, εκτός και εάν ενδιαφέρεσαι για custom boot logos στις 3G συσκευές. ;)

 

Για περισσότερες πληροφορίες θα σε παραπέμψω και εγώ στην επίσημη ανακοίνωση της Dev-Team.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, εχω ενα iPhone 3G unlocked&jailbroken. Πριν κανα μηνα που το πηρα, εβαλα την προπληρωμενη μου καρτα και λειτουργησε αψογα. Τωρα ομως που αλλαξα νουμερο και εβαλα την νεα καρτα σιμ, το μονο που βλεπω ειναι "NO SIM CARD INSTALLED ". Επίσης με όλες τις άλλες καρτες σιμ που δοκιμασα βλεπω το ιδιο μηνυμα. Μπορει καποιος να με βοηθησει? γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο και εχω φρικαρει. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, εχω ενα iPhone 3G unlocked&jailbroken. Πριν κανα μηνα που το πηρα, εβαλα την προπληρωμενη μου καρτα και λειτουργησε αψογα. Τωρα ομως που αλλαξα νουμερο και εβαλα την νεα καρτα σιμ, το μονο που βλεπω ειναι "NO SIM CARD INSTALLED ". Επίσης με όλες τις άλλες καρτες σιμ που δοκιμασα βλεπω το ιδιο μηνυμα. Μπορει καποιος να με βοηθησει? γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο και εχω φρικαρει. :cry:

Γιατί δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις έστω την τελευταία σελίδα; :rolleyes:

 

Η απάντηση σου είναι ακριβώς από πάνω σου. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις έστω την τελευταία σελίδα; :rolleyes:

 

Η απάντηση σου είναι ακριβώς από πάνω σου. :)

 

Τη διαβασα φιλε μου αλλα δε βλεπω ομοιοτητες με τη δικη μου περιπτωση. Το κινητο απλά δειχνει να λειτουργει μονο με την prepaid μου. Αν ήταν κλειδωμενο δε θα επρεπε να λειτουργει ουτε με αυτην. Αν είναι unlocked θα επρεπε να λειτουργει με όλες. Σωστα?...

Link to comment
Share on other sites

Τη διαβασα φιλε μου αλλα δε βλεπω ομοιοτητες με τη δικη μου περιπτωση. Το κινητο απλά δειχνει να λειτουργει μονο με την prepaid μου. Αν ήταν κλειδωμενο δε θα επρεπε να λειτουργει ουτε με αυτην. Αν είναι unlocked θα επρεπε να λειτουργει με όλες. Σωστα?...

Σωστά αλλά κάτι παίζει με το jailbreak, το unlock και την iOS που έχεις εγκατεστημένη.

Γι' αυτό λέω πιο πάνω restore και set up as new στην 4.1 και μετά jailbreak και unlock κάνεις με το ultrasn0w από το link που υπάρχει στο post από πάνω σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μα όλοι λένε οτι το 3G λειτουργει καλυτερα με την 3.1 που εχω απότι με την 4.1! . Ασε που θα χάσω όλα τα προγράμματα και ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ και μπορεί να μη φταίει και αυτο. Εννοείται βέβαια ότι αν δε βρω λύση θα το κάνω. Υπάρχει περίπτωση να δουλεύει μόνο με την prepaid μου επειδή ήταν η πρώτη που έβαλα μέσα οταν το πήρα? Επίσης μπορώ να κάνω μόνο unlock ξανα για να μη κάνω jailbrake και χάσω τα πάντα? Εχω εγκατεστημενο το blackra1n. Απο εκει τρέχω το snow και μου λεει οτι όλα οκ, αλλά....Πάλι μονο με την παλια καρτουλα μου δουλευει. :(
Link to comment
Share on other sites

Μα όλοι λένε οτι το 3G λειτουργει καλυτερα με την 3.1 που εχω απότι με την 4.1! . Ασε που θα χάσω όλα τα προγράμματα και ρυθμίσεις που χρησιμοποιώ και μπορεί να μη φταίει και αυτο. Εννοείται βέβαια ότι αν δε βρω λύση θα το κάνω. Υπάρχει περίπτωση να δουλεύει μόνο με την prepaid μου επειδή ήταν η πρώτη που έβαλα μέσα οταν το πήρα? Επίσης μπορώ να κάνω μόνο unlock ξανα για να μη κάνω jailbrake και χάσω τα πάντα? Εχω εγκατεστημενο το blackra1n. Απο εκει τρέχω το snow και μου λεει οτι όλα οκ, αλλά....Πάλι μονο με την παλια καρτουλα μου δουλευει. :(

Ζητάς και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο και καλά κάνεις.

Το μόνο που θα χάσεις είναι οι ρυθμίσεις. Τα προγράμματα από AppStore και Cydia μπορείς να τα κρατήσεις ώστε να τα περάσεις ξανά μετά το restore.

 

Unlock χωρίς προηγουμένως να γίνει jailbreak, δε γίνεται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

1. Μα εινει ήδη unlocked...

2. Anyway, εκανα restore σε 4.1 .Τωρα προσπαθω να κανω jaibreak me redsnow και λιγο πριν το τελος "το προγραμμα αντιμετοπισε προβλημα και πρεπει να τερματιστει" (επισης εννοειται οτι δεν εχω valid sim card και ειναι πλεον unactivated).

Τι κανουμε?...

Link to comment
Share on other sites

Ζητάς και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο και καλά κάνεις.

Το μόνο που θα χάσεις είναι οι ρυθμίσεις. Τα προγράμματα από AppStore και Cydia μπορείς να τα κρατήσεις ώστε να τα περάσεις ξανά μετά το restore.

 

Unlock χωρίς προηγουμένως να γίνει jailbreak, δε γίνεται.

 

 

Μετα από 20 προσπάθειες με "Το προγραμμα πρεπει να τερματιστει", έκανα jailbreak me redsnow.

Αυτο που ξέχασες να μου πεις ειναι οτι δε γίνεται unlock σε 4.1...

Έτσι τωρα έχω ένα κλειδωμένο iphone με το ίδιο πρόβλημα "NO SIM CARD INSTALLED" με την καινουρια μου σιμ, + το "NO SERVICE" με την παλιά μου σιμ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...