Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Insomnia Pro φίλε, έχει και toggle για το SBSettings.

 

τι ειναι το sbsettings? To 3g ιντερνετ vodafone Που εχω τρεχει οταν ειναι κλειδωμενο η θελει κ αυτο αντιστοιχο προγραμμα οπως για το wifi?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, το wi-fi από την έκδοση iOS 4 και έπειτα, αν το έχετε στο On, τρέχει ακόμα και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο.

Το 3G έχει να κάνει με το σήμα, οπότε δεν υπάρχει τρόπος να "κλειδώσει" όπως το λέτε. Αφού στην περιοχή που είσαι μπορεί να έχεις σήμα 3G και να μεταβείς σε κάποια άλλη όπου να μην πιάνει σήμα 3G. Καμία σχέση, λοιπόν, με το wi-fi.

 

Το SBSettings είναι μια εφαρμογή που περιέχει και σου παρέχει όλες τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου απλά με ένα σύρσιμο του πάνω μέρους της οθόνης.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το wi-fi από την έκδοση iOS 4 και έπειτα, αν το έχετε στο On, τρέχει ακόμα και όταν το κινητό είναι κλειδωμένο.

Το 3G έχει να κάνει με το σήμα, οπότε δεν υπάρχει τρόπος να "κλειδώσει" όπως το λέτε. Αφού στην περιοχή που είσαι μπορεί να έχεις σήμα 3G και να μεταβείς σε κάποια άλλη όπου να μην πιάνει σήμα 3G. Καμία σχέση, λοιπόν, με το wi-fi.

 

Το SBSettings είναι μια εφαρμογή που περιέχει και σου παρέχει όλες τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου απλά με ένα σύρσιμο του πάνω μέρους της οθόνης.

 

οταν λεω το 3g ενω το Mobile ιντερνετ γενικα οταν ειναι κλειδωμενο τρεχει κανονικα απο πισω? δηλαδη αν σειρω την οθονη στο πανω μερος με το Insomnia pro θα δω αυτο που λες?

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω το 3g ενω το Mobile ιντερνετ γενικα οταν ειναι κλειδωμενο τρεχει κανονικα απο πισω? δηλαδη αν σειρω την οθονη στο πανω μερος με το Insomnia pro θα δω αυτο που λες?

Τσέκαρε το παρακάτω video γιατί τα έχεις μπερδέψει λίγο...

http://www.youtube.com/watch?v=VV2-p0WRs7c

 

Όταν έχεις το 3G ενεργοποιημένο, είτε είναι κλειδωμένο το κινητό είτε όχι, θα τραβάει από τα MB για διάφορες εφαρμογές(π.χ. Mail) και γενικά είναι επίφοβο. Προσωπικά, όταν θέλω να μπω internet και να χρησιμοποιήσω τα δωρεάν ΜΒ, ενεργοποιώ εκείνη την ώρα Cellular Data Network από τα Settings και στο τέλος το απενεργοποιώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα στο δικό μου με το redsnow σε 4.2.1 και πεταει το iphone! έχω την εντύπωση πως πάει ποιο γρήγορα λίγο από πριν! ευτυχώς έχω την παλιά bootrom και σε κάθε έκδοση νέα μπορώ να κάνω κανονικά j/b! :):):)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 3GS με έκδοση 3.χ (δεν θυμάμαι ακριβώς) από ισπανία και θέλω να το χρησιμοποιήσω με ελληνική σιμ.

 

Έχω προσπαθήσει αρκετά προγράμματα αλλά είτε μου βγάζουν σφάλμα είτε δεν δουλεύουν.

 

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σε ένα 3Gs 4.2.1 jailbreak με redsnow περνώντας του τη 6.0.15 του iPad.... Όλα έγιναν κανονικα., όταν πάω όμως να του κάνω unlock μέσω ultrasn0w το τηλέφωνο δε ξεκλειδώνει.. .Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όντως έχει βγει το unlock για 3gs 3.1.3????Έχω το iPhone 3gs με 3.1.3 και baseband 5.14.02...Όποιος ξέρει κάτι ας το πει..Επίσης άκουσα ότι γίνεται με αναβάθμιση σε baseband του iPad 06.15.00.. το έχει δοκιμάσει κανείς κι αν ναι τι έγινε??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα iphone 3GS αγορασμένο από Ελλάδα στο οποίο ποτέ δεν έχω κάνει jailbreak στο παρτελθόν.Το λογισμικό που έχω αυτή τη στιγμή από το itunes είναι το 4.1, όμως όταν το είχα πρωτοαγοράσει το iphone (ναι, από Ελλάδα, Vofafone), είχε το 4.0.2. Στις ρυθμίσεις γράφει "firmware μόντεμ 05.14.02".

Προσπάθησα να το κάνω jailbreak με Limera1n όμως ναυάγησε εντελώς το θέμα...

Στη διαδικασία του jailbreak συνεχώς το limera σταματούσε στη φάση retry: hold home and power, και κάθε φορά που το κάνω μού λέει πάντα retry...

Προσπάθησα να το βάλω σε DFU mode... Κανω ο΄,τι μου λενε οι οδηγιες για το DFU mode αλλα όταν τελειώνω το iTunes μου βγάζει ότι...

 

"iTunes has detected an iPhone in recovery mode. You must recover this iPhone before it can be used with iTunes"

 

και πατάω Restore και μου βγάζει 2 επιλογές "Update and Restore" (σε 4.2) και "Cancel" και διάλεξα το Update and Restore (έχοντας ανοιχτό έτσι κι αλλιώς το limera) όμως μετά τη λήξη της εγκατάστασης, μου λεει οτι δεν μπορει να μου κανει restore.

 

Δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Ανοίγω το itunes και συνδέω το iphone και ταυτόχρονα ανοίγω το limera. Μετά πατάω το sleep μέχρι να σβήσει και η οθόνη μου βγάζει το καλώδιο με το itunes. Πατάω το sleep με το Home 10seconds και αφήνω το sleep Κρατώντας πατημένο το Home αλλά 10 δευτερόλεπτα....

 

Έχω κάνει το iphone μου τουβλο και δεν ξέρω πώς να προχωρήσω το jailbreak ή έστω να το επαναφέρω στην παλιά του κατάσταση. Το έχω ανάγκη στη δουλειά μου και το στερούμαι καθημερινα΄και εκει που ηθελα να το ξεκλειδώσω έχει γίνει εντελώς άχρηστο, παρακαλώ... όποιος μπορεί να βοηθήσει κι έχει λίγο χρόνο να μου στείλει ένα pm πότε μπορεί να επικοινωνήσουμε διαδικτυακά μπας και το σώσω. Το πρόβλημα είναι ότι είμαι άσχετος από τεχνολογία και δεν ξέρω πως να το φτιάξω...

Edited by Kimwn
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω unlock ένα iphone 3GS απο την ισπανία με λογισμικό 3.χ

 

Λίγη βοήθεια...

 

προσπαθώ να κάνω unlock ένα iphone 3GS απο την ισπανία με λογισμικό 3.χ

 

Λίγη βοήθεια...

 

το λογισμικό είναι 3.1.3

 

έχω διαβάσει αρκετά στο ιντερνετ αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα ποιό πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω και με ποιά μέθοδο.

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το παρακάτω video γιατί τα έχεις μπερδέψει λίγο...

http://www.youtube.com/watch?v=VV2-p0WRs7c

 

Όταν έχεις το 3G ενεργοποιημένο, είτε είναι κλειδωμένο το κινητό είτε όχι, θα τραβάει από τα MB για διάφορες εφαρμογές(π.χ. Mail) και γενικά είναι επίφοβο. Προσωπικά, όταν θέλω να μπω internet και να χρησιμοποιήσω τα δωρεάν ΜΒ, ενεργοποιώ εκείνη την ώρα Cellular Data Network από τα Settings και στο τέλος το απενεργοποιώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ωραια εγω αυτο θελω να τραβαει συνεχεια επειδη εχω voda συνδεση απεριοριστη. Οταν ειναι κλειδωμενο δουλευει το mobile broadband δηλαδη. το wifi δουλευει κ αυτο κλειδωμενο χωρις το Insomnia pro στην 4.2 ειπες??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... είμαι στην έκδοση 4.01 στο 3g μου και η ταχύτητα του είναι τραγική... αξίζει να αναβαθμίσω στην 4.1 ή στην 4.2; βελτιώνεται η απόκριση του;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... είμαι στην έκδοση 4.01 στο 3g μου και η ταχύτητα του είναι τραγική... αξίζει να αναβαθμίσω στην 4.1 ή στην 4.2; βελτιώνεται η απόκριση του;

Υποτείθεται ότι η 4.1 και η 4.2 βγήκαν για να διορθώσουν την ταχύτητα του 3G.

Σίγουρα αναβαθμίζοντας, θα δεις μια βελτίωση αλλά μη φανταστείς ότι η ταχύτητα του κινητού σου θα φτάνει την απόδοση που είχε επί εποχής 3.1.x

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα απο οτι διαβαζω

4.2.1 3gs kai 4g δεν εχει βγει το μονημο jb σωστα?

 

Σωστα!Παντως,ολα δειχνουν για πριν τα Χριστουγεννα...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!Παντως,ολα δειχνουν για πριν τα Χριστουγεννα...;)

 

Αντε να δουμε γιατι δεν παλευετε αλλο 4.2 :) φτανει τοσο που το κρατησα "καθαρο"

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ IPHONE 3GS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΔΥΚΤΙΟ Κ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΑΡΤΑ......ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Απο που τσεκαρετε αν εχει βγει μονιμο jailbreak και unlock για iphone 3gs ios 4.2???

υπαρχει καποιο αλλο forum που βλεπετε?

αντε να βγει να τελειωνουμεεεεε.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα 3g iphone και εχω την 3.1.2,αφου πέρασα με επιτυχια cydia και αλλα διαπίστωσα πως η sim ειναι νεκρη αφου δε βρισκει σημα γραφει συνεχώς ¨αναζητηση"

Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

 

Απο που τσεκαρετε αν εχει βγει μονιμο jailbreak και unlock για iphone 3gs ios 4.2???

υπαρχει καποιο αλλο forum που βλεπετε?

αντε να βγει να τελειωνουμεεεεε.......

 

Ας βγει και θα το μαθεις κι εδω!Μην ανησυχεις:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

iphone 3g κλειδωμένο, του έκανα αναβάθμιση από 3.1.2 σε 4.1 με custom firmware (modem 05.11.07), unlock με ultrasnow και ενώ δούλευε κανονικά εδώ και 1 εβδομαδα το κουμπί home ανταποκρίνεται με ΜΕΓΑΛΗ καθυστέρηση. Η οθόνη συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας μου απαντησει καποιος. εχω το jb της 4.2 το μη μονιμο. εχω cydia κτλπ καννοικα τρεχω τις εφαρμογες που ειχα κανει restore απο πριν. μπορω καπως να περασω το Installous?
Link to comment
Share on other sites

iphone 3g κλειδωμένο, του έκανα αναβάθμιση από 3.1.2 σε 4.1 με custom firmware (modem 05.11.07), unlock με ultrasnow και ενώ δούλευε κανονικά εδώ και 1 εβδομαδα το κουμπί home ανταποκρίνεται με ΜΕΓΑΛΗ καθυστέρηση. Η οθόνη συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

 

 

Το ιδιο εχω κανει κ εγω κ το ΗΟΜΕ αργει λιγο. Το παρατηρησα κ στην 4.0 κ στην 4.1 που εχω τωρα.

Παντα για custom firmware μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...