Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν κάντε άφοβα jailbreak με το RedSn0w 0.9.6b4

 

Θα έχετε τελειώσει σε 2 λεπτά και με την εκίννηση όυτε pixel να εμφανίζονται ούτε τίποτα

Φυσικά το έκανα σε 3GS με παλιά bootrom πριν από την 40η βδομάδα κατασκευής και με την IOS 4.2.1

Για όσους προφήτευαν ότι θα άλλαζε το Cydia μία από τα ίδια σε ότι αφορά το image

πάντως το νέο appsyng βγήκε στην 4.2

πως γινεται δωσε καμια οδηγια. αρα παιζει και ινσταλους παλι ετσι? Αυτο ειναι που αν κλησει απο μπαταρια πρεπει να το συνδεσω στο pc?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως γινεται δωσε καμια οδηγια. αρα παιζει και ινσταλους παλι ετσι? Αυτο ειναι που αν κλησει απο μπαταρια πρεπει να το συνδεσω στο pc?

 

Υπάρχει οδηγός εδώ, αλλά για μένα αν δεν θέλεις να το συνδέεις στο Pc περίμενε το μόνιμο που λογικά δεν θα αργήσει..

 

Ναι πρέπει να το συνδέσεις..

 

Δεν είναι και καλύτερο από θέμα σταθερότητας, μου κάνει διάφορα το κιν...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός εδώ, αλλά για μένα αν δεν θέλεις να το συνδέεις στο Pc περίμενε το μόνιμο που λογικά δεν θα αργήσει..

 

Ναι πρέπει να το συνδέσεις..

 

Δεν είναι και καλύτερο από θέμα σταθερότητας, μου κάνει διάφορα το κιν...

 

+1

 

άρον άρον έκανα downgrade καθώς μετά το winterboard δεν bootαρε καν δίχως pc/mac

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Free carrier unlock για iPhone3G/3GS απο τη Dev-Team(iOS 4.2.1)

 

 

EDIT

It turns out that the very first iPad firmware 3.2.2 has baseband version 06.15.00 still vulnerable to AT+XAPP. The iPad baseband is built for the exact same baseband chip as the iPhone3G/3GS — they’re fully compatible!

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός εδώ, αλλά για μένα αν δεν θέλεις να το συνδέεις στο Pc περίμενε το μόνιμο που λογικά δεν θα αργήσει..

 

Ναι πρέπει να το συνδέσεις..

 

Δεν είναι και καλύτερο από θέμα σταθερότητας, μου κάνει διάφορα το κιν...

 

Οκ θα κανω υπομονη τοτε. απλα να υπαρξει αμεση ενημερωση οταν βγει γιατι εχω χασει οτι κατεβαζα τοσο καιρο :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθώντας να κάνω jailbrake σε ενα 3g με 4.1 με το limerain κολλησε για κάποιο λόγο στο dfu και δεν βγαίνει με τίποτα.Εκανα restore kai update με το itunes αλλά δεν άλλαξε κάτι παραμένει σε dfu!Υπάρχει καμιά ιδέα γιατί θα φάω πολύ ξύλο απο τον ιδιοκτ'ητη του!
Link to comment
Share on other sites

Free carrier unlock για iPhone3G/3GS απο τη Dev-Team(iOS 4.2.1)

 

 

EDIT

It turns out that the very first iPad firmware 3.2.2 has baseband version 06.15.00 still vulnerable to AT+XAPP. The iPad baseband is built for the exact same baseband chip as the iPhone3G/3GS — they’re fully compatible!

 

Έχω iphone 3gs με 4.2.1 και 05.15.04...

 

Μπορώ να κάνω carrier unlock με το παραπάνω? ή θα υπάρξει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου είχες απαντήσει αλλά ευχαριστώ. κατέβασα το spirit και μου βγάζει σφάλμα. Παραθέτω το log. Σύμφωνα με το spirit το τηλέφωνο έχει την έκδοση 3.1.3

 

 

INFO: Now listening for devices...

 

INFO: read igor/map.plist

 

INFO: Connected to the AppleMobileDevice.

 

INFO: Version iPhone2,1_3.1.3

 

INFO: Connecting to mobilebackup...

 

INFO: Sending files via AFC.

 

FATAL(__LINE__): Assertion failed (dl.c:198): 0 == (AMDeviceStartService(dev, service, &it, NULL)) (but it was -402653091)

 

198

 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθώντας να κάνω jailbrake σε ενα 3g με 4.1 με το limerain κολλησε για κάποιο λόγο στο dfu και δεν βγαίνει με τίποτα.Εκανα restore kai update με το itunes αλλά δεν άλλαξε κάτι παραμένει σε dfu!Υπάρχει καμιά ιδέα γιατί θα φάω πολύ ξύλο απο τον ιδιοκτ'ητη του!

 

Δες εδώ: http://www.iphonehacks.com/2010/07/how-to-downgrade-iphone-3g-from-ios-4-to-iphone-os-3-1-3.html

 

Run recboot (press left button) entering Recovery Mode

set iphone to DFU Mode (power, home+power, home)

Restore iPhone 3G using iPhone OS 3.1.3 firmware (use Itunes, shift+recover)

iTunes will return error (normal)

recboot (press right button) Exiting Recovery Mode

Restoring Backup

 

Και μετά κάνεις jailbrake στην έκδοση 4.1 ξανα μέσω του redsn0w_win_0.9.6b5

Edited by Dragonfighter
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω jailbreak σε iPhone 3G με 4.1 soft χωρίς την χρήση του home button , υπάρχει κάποιο software για αυτό ; (το home button δεν λειτουργεί ) .

 

Δοκίμασε το RecBoot

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια.. προσπαθώ να κάνω unlock την 4.2.1 αλλά πρέπει να κάνω update την

Baseband στη 06.15.00 με PwnageTool 4.1.3.... Έχω windows... Υπάρχει τρόπος να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω την 4.0.1 στο iphone με jailbrakeme, μπορώ να βάλω την 4.2 και να το κάνω εύκολα jailbreak?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, έχω την 4.0.1 στο iphone με jailbrakeme, μπορώ να βάλω την 4.2 και να το κάνω εύκολα jailbreak?

Ότι γίνεται, γίνεται αλλά όχι τόσο εύκολα όσο ήταν με το Jailbreakme.

Καταρχήν, το υπάρχον jb για την 4.2 ΔΕΝ είναι untethered(=μόνιμο). Θα πρέπει να τρέχεις το jb tool κάθε φορά που bootάρεις τη συσκευή. Από μέρα σε μέρα περιμένουμε το μόνιμο jb και το αντίστοιχο unlock tool.

Κατά δεύτερον, αν είναι αγορασμένο από εξωτερικό, θα πρέπει να αναβαθμίσεις μόνο την έκδοση iOS σε 4.2 κρατώντας την baseband που ήδη έχεις ώστε να μπορέσεις στη συνέχεια να κάνεις unlock και να δουλεύει με όλες τις SIM.

Κατά την αναβάθμιση σου ή Restore θα πρέπει να κρατήσεις τις σπασμένες εφαρμογές από AppStore, Cydia, Installous και γενικότερα ένα backup των αρχείων που σ' ενδιαφέρουν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 3GS με έκδοση 3.χ (δεν θυμάμαι ακριβώς) από ισπανία και θέλω να το χρησιμοποιήσω με ελληνική σιμ.

 

Έχω προσπαθήσει αρκετά προγράμματα αλλά είτε μου βγάζουν σφάλμα είτε δεν δουλεύουν.

 

Κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το ipod touch 2g, με software 3.1.3 και προσπαθώ να το κάνω jailbreak... Μου έχουν σπάσει τα νεύρα γιατί το είχα κάνει παλιά και με μια αναβάθμιση που έκανα χθες το έχασα... Καμία βοήθεια? Εχω κατεβάσει την έκδοση 3.1.2 έχω δοκιμάσει με Limera1n, με sn0wn 0.9.3 τίποτα... Απελπισία... Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το ipod touch 2g, με software 3.1.3 και προσπαθώ να το κάνω jailbreak... Μου έχουν σπάσει τα νεύρα γιατί το είχα κάνει παλιά και με μια αναβάθμιση που έκανα χθες το έχασα... Καμία βοήθεια? Εχω κατεβάσει την έκδοση 3.1.2 έχω δοκιμάσει με Limera1n, με sn0wn 0.9.3 τίποτα... Απελπισία... Τι να κάνω?

Αν έχεις την 3.1.2, δοκίμασε το blackra1n.

Αν έχεις την 3.1.3, δοκίμασε το Spirit.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την 3.1.2, δοκίμασε το blackra1n.

Αν έχεις την 3.1.3, δοκίμασε το Spirit.

 

Χίλια ευχαριστώ!!!!με την μια έπιασε!!! Και να φανταστείς ότι παλιά το είχα κάνει jailbreak με άλλον τρόπο:)

Και πάλι ευχαριστώ:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα το fake carrier Πολυ καλη εφραμογη. μου ειπε ενας φιλος για μια εφαρμογη μεσω cydia που τρεχει το asyrmato δικτυο Και οταν ηταν το κινητο κληδωμενο..(προφανως και το 3g)
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω το jb Που υπαρχει τωρα μολις βγει το μονιμο μπορω να το κανω??

 

Εννοειται;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα το fake carrier Πολυ καλη εφραμογη. μου ειπε ενας φιλος για μια εφαρμογη μεσω cydia που τρεχει το asyrmato δικτυο Και οταν ηταν το κινητο κληδωμενο..(προφανως και το 3g)

 

Insomnia Pro φίλε, έχει και toggle για το SBSettings.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το παιδί απλά δεν ήξερε και σε πήρε στο λαιμό του..:)

 

Δεν το ξέρω αυτό ίσως να θέλουν ξανά install... Αν το σπάσεις και βάλεις το appsync το βλέπεις, αν δεν παίζουν τις ξανά περνάς.. Μάλλον δεν θα παίξουν όπως το φαντάζομαι..

 

Αν θέλεις υπάρχει μία μέθοδος jb αλλά αν σβήσει το κιν ανάβει μόνο με το υπολογιστή σου...

 

Δες εδώ, αν και για μένα περίμενε την μόνιμη λύση που λογικά δεν θα αργήσει, και να μην μπλεχτείς με τον υπολογιστή..

 

εκανα το προσωρινο jb και επεστρεψαν ολες οι προηγουμενες εφαρμογεσ :)) που ειχαν μεινει ως εικονιδια και δεν ανοιγαν. Σε αναμονη για το μονιμο jb λοιπον!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...