Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν βγει το jailbreak της 4.2 για το 3GS θα βγει κ το unlock? Γιατί έχω ενα κλειδωμενο στην 4.1 κ δεν μπορω να το κάνω unlock.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν βγει το jailbreak της 4.2 για το 3GS θα βγει κ το unlock? Γιατί έχω ενα κλειδωμενο στην 4.1 κ δεν μπορω να το κάνω unlock.

Ναι, όλα μαζί θα λανσαριστούν.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει επισημα κατι για το jailbreak της 4.2 παντως...

 

Έχει βγει επίσημα από την dev team, θα το πω με απλά λόγια..

 

Δεν μπορεί το κινητό να ανοίξει από μόνο του αν σβήσει, θέλει σύνδεση με τον υπολογιστή όπως τα καινούργια 3Gs με την νέα bootrom πριν βγούν τα νέα εργαλεία (βλ spιrit) που έλυσε το πρόβλημα αυτό..

 

Δείτε εδώ για να καταλάβετε... :)

 

 

Εγώ το έχω κάνει γιατί απλά δεν σβήνει ποτέ το iPhone, και βέβαια περιμένω όπως όλοι το νέο εργαλείο που θα λύσει την διαδικασία αυτή..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ποια μεθοδος jailrake ειναι η πιο γρηγορη?

εχω 4,1 και αναμενω το μονομο jailbrake για να παω στην 4,2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ποια μεθοδος jailrake ειναι η πιο γρηγορη?

εχω 4,1 και αναμενω το μονομο jailbrake για να παω στην 4,2.

 

Δες εδώ τις 2 πιο γρήγορες μεθόδους...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι οδηγίες. Κατέβασέ το και ακολούθησε τα βήματα, σου τα λέει ένα ένα. Και στο ipod μπορείς να κάνεις update. Ρίξτο στο itunes και θα σου το πει μόνο του. Jailbreak το ίδιο.

 

thank you:happy:

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Το Find My iPhone λειτουργεί δωρεάν πλέον αλλά μόνο με την έκδοση 4.2. Σωστά; Υπήρχε ένα hint-άκι - κολπάκι που έκανε κάποιες εφαρμογές να φαίνεται ότι έχουν όποια έκδοση ορίσουμε εμείς. Αν κάνουμε κάτι τετοιο, μπορούμε με 4.1 iOS να κάνουμε να δουλέψει το Find my iphone; Γνωρίζει κανείς; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Το Find My iPhone λειτουργεί δωρεάν πλέον αλλά μόνο με την έκδοση 4.2. Σωστά; Υπήρχε ένα hint-άκι - κολπάκι που έκανε κάποιες εφαρμογές να φαίνεται ότι έχουν όποια έκδοση ορίσουμε εμείς. Αν κάνουμε κάτι τετοιο, μπορούμε με 4.1 iOS να κάνουμε να δουλέψει το Find my iphone; Γνωρίζει κανείς; :confused:

 

Δουλευει μονο με 4.2 αλλα οχι σε 3GS 3G ...συσκευες...αυτο εχω διαβασει τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μονο με 4.2 αλλα οχι σε 3GS 3G ...συσκευες...αυτο εχω διαβασει τουλαχιστον

Ναι για το 4αρι αναφερομαι. Ουπς ομως εδω μιλατε μονο για το 3αρι. Μπερδευτηκα. :O

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τις 2 πιο γρήγορες μεθόδους...

ΘΕΝΚΣ avid:)

Με την πρωτη ευκαιρια θα το κανω αυριο...(σημερα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το Find My iPhone λειτουργεί δωρεάν πλέον αλλά μόνο με την έκδοση 4.2. Σωστά; Υπήρχε ένα hint-άκι - κολπάκι που έκανε κάποιες εφαρμογές να φαίνεται ότι έχουν όποια έκδοση ορίσουμε εμείς. Αν κάνουμε κάτι τετοιο, μπορούμε με 4.1 iOS να κάνουμε να δουλέψει το Find my iphone; Γνωρίζει κανείς; :confused:

 

Δουλευει μονο με 4.2 αλλα οχι σε 3GS 3G ...συσκευες...αυτο εχω διαβασει τουλαχιστον

 

Αν κάνεις την αρχική ενεργοποίηση του λογαριασμού σου σε μία από τις "συμβατές' συσκευές (iPhone 4, iPod touch 4gen, iPad) μετά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το "Find my iPhone" και στις άλλες συσκευές ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα iphone 3GS απο ισπανία και θέλω να δουλέψει με ελληνική σιμ? Πώς θα το κάνω. Δεν ξέρω τι firmware έχει αλλά σίγουρα μικρότερο απο 4.
Link to comment
Share on other sites

έχω ενα iphone 3GS απο ισπανία και θέλω να δουλέψει με ελληνική σιμ? Πώς θα το κάνω. Δεν ξέρω τι firmware έχει αλλά σίγουρα μικρότερο απο 4.

Νομίζω σου είχα απαντήσει ότι με το Spirit θα κάνεις jb και unlock με το redsn0w.

Όμως καλό θα ήταν να μας πεις ποια ακριβώς έκδοση firmware έχεις για να σε κατατοπίσουμε καλύτερα. Για τις εκδόσεις <4 υπάρχει πληθώρα jb tools και unlock και καθένα κάνει για συγκεκριμένη έκδοση firmware.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το unlock για την 05.14.02 βγαινει αυριο
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος ειχα 4.1 jb και ειχα κατεβασει αρκετες εφαρμογες απο το Installous ηθελα να βαλω την 4.2 κανω transfer purshaces απο το Itunes ενω ειχα περασμενο το appsync στο κινητο βαζω την 4.2 και τωρα ενω τα εικονιδια εχουν μεινει κανονικα(εκτος cydia φυσικα) Και τα εμφανησει και στο pc σαν apps μολις τα ανοιγω κλεινουν κατευθειαν. βοηθειαα
Link to comment
Share on other sites

παιδια ας με βοηθησει καποιος ειχα 4.1 jb και ειχα κατεβασει αρκετες εφαρμογες απο το Installous ηθελα να βαλω την 4.2 κανω transfer purshaces απο το Itunes ενω ειχα περασμενο το appsync στο κινητο βαζω την 4.2 και τωρα ενω τα εικονιδια εχουν μεινει κανονικα(εκτος cydia φυσικα) Και τα εμφανησει και στο pc σαν apps μολις τα ανοιγω κλεινουν κατευθειαν. βοηθειαα

 

Μάλλον δεν κατάλαβες, κάνοντας update στην 4.2.1 έχασες το jb...

Δεν ρωτάς πριν κάνεις κάτι...:O Τώρα αναμένεις το Jb για την 4.2.1..

 

Όσες ήταν σπασμένες σβήστες, δεν θα παίξουν μέχρι να το ξανά σπάσεις..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες, κάνοντας update στην 4.2.1 έχασες το jb...

Δεν ρωτάς πριν κάνεις κάτι...:O Τώρα αναμένεις το Jb για την 4.2.1..

 

Όσες ήταν σπασμένες σβήστες, δεν θα παίξουν μέχρι να το ξανά σπάσεις..

 

μου ειπε ενα παιδι πως αν κανω transfer purshaces θα μεινουν οι σπασμενες :/ Αν τις αφησω τα εικονιδια μολις κανω jb την 4.2 θα παιξουν?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ενα παιδι πως αν κανω transfer purshaces θα μεινουν οι σπασμενες :/ Αν τις αφησω τα εικονιδια μολις κανω jb την 4.2 θα παιξουν?

 

Το παιδί απλά δεν ήξερε και σε πήρε στο λαιμό του..:)

 

Δεν το ξέρω αυτό ίσως να θέλουν ξανά install... Αν το σπάσεις και βάλεις το appsync το βλέπεις, αν δεν παίζουν τις ξανά περνάς.. Μάλλον δεν θα παίξουν όπως το φαντάζομαι..

 

Αν θέλεις υπάρχει μία μέθοδος jb αλλά αν σβήσει το κιν ανάβει μόνο με το υπολογιστή σου...

 

Δες εδώ, αν και για μένα περίμενε την μόνιμη λύση που λογικά δεν θα αργήσει, και να μην μπλεχτείς με τον υπολογιστή..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σου είχα απαντήσει ότι με το Spirit θα κάνεις jb και unlock με το redsn0w.

Όμως καλό θα ήταν να μας πεις ποια ακριβώς έκδοση firmware έχεις για να σε κατατοπίσουμε καλύτερα. Για τις εκδόσεις <4 υπάρχει πληθώρα jb tools και unlock και καθένα κάνει για συγκεκριμένη έκδοση firmware.

 

δεν μου είχες απαντήσει αλλά ευχαριστώ. κατέβασα το spirit και μου βγάζει σφάλμα. Παραθέτω το log. Σύμφωνα με το spirit το τηλέφωνο έχει την έκδοση 3.1.3

 

 

INFO: Now listening for devices...

 

INFO: read igor/map.plist

 

INFO: Connected to the AppleMobileDevice.

 

INFO: Version iPhone2,1_3.1.3

 

INFO: Connecting to mobilebackup...

 

INFO: Sending files via AFC.

 

FATAL(__LINE__): Assertion failed (dl.c:198): 0 == (AMDeviceStartService(dev, service, &it, NULL)) (but it was -402653091)

 

198

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί απλά δεν ήξερε και σε πήρε στο λαιμό του..:)

 

Δεν το ξέρω αυτό ίσως να θέλουν ξανά install... Αν το σπάσεις και βάλεις το appsync το βλέπεις, αν δεν παίζουν τις ξανά περνάς.. Μάλλον δεν θα παίξουν όπως το φαντάζομαι..

 

Αν θέλεις υπάρχει μία μέθοδος jb αλλά αν σβήσει το κιν ανάβει μόνο με το υπολογιστή σου...

 

Δες εδώ, αν και για μένα περίμενε την μόνιμη λύση που λογικά δεν θα αργήσει, και να μην μπλεχτείς με τον υπολογιστή..

Οκ φιλε σε ευχαριστω πολυ για τα φωτα σου. Το Jb θα ειναι μεσω Limera1n αυτο που θα βγει τωρα οπως στην 4.1? Ποτε παιζει να κυκλοφορησει γιατι εχω ξενερωσει χωρις τις εφαρμογες μ :/ αναθεμα το find my iphone :(

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε σε ευχαριστω πολυ για τα φωτα σου. Το Jb θα ειναι μεσω Limera1n αυτο που θα βγει τωρα οπως στην 4.1? Ποτε παιζει να κυκλοφορησει γιατι εχω ξενερωσει χωρις τις εφαρμογες μ :/ αναθεμα το find my iphone :(

 

Ίσως να είναι σαν το Limera1n θα δείξει...

 

Αναμένουμε από μέρα σε μέρα από σήμερα..

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάντε άφοβα jailbreak με το RedSn0w 0.9.6b4

 

Θα έχετε τελειώσει σε 2 λεπτά και με την εκίννηση όυτε pixel να εμφανίζονται ούτε τίποτα

Φυσικά το έκανα σε 3GS με παλιά bootrom πριν από την 40η βδομάδα κατασκευής και με την IOS 4.2.1

Για όσους προφήτευαν ότι θα άλλαζε το Cydia μία από τα ίδια σε ότι αφορά το image

πάντως το νέο appsyng βγήκε στην 4.2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάντε άφοβα jailbreak με το RedSn0w 0.9.6b4

 

Θα έχετε τελειώσει σε 2 λεπτά και με την εκίννηση όυτε pixel να εμφανίζονται ούτε τίποτα

Φυσικά το έκανα σε 3GS με παλιά bootrom πριν από την 40η βδομάδα κατασκευής και με την IOS 4.2.1

Για όσους προφήτευαν ότι θα άλλαζε το Cydia μία από τα ίδια σε ότι αφορά το image

πάντως το νέο appsyng βγήκε στην 4.2

 

Το θεμα ομως ειναι,τι γινεται και για τα 3gs με new rom?Απ'οτι ξερω,θα βγει παντως,πολυ συντομα εργαλειο και για αυτα(και τα αλλα)!Οποτε,λιγο υπομονη για μας(με τα 3gs new rom):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...