Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βρηκα ενα παληκαρι που πουλαει το iphone 3gs 16gb 3 μηνών με jailbreak και το δινει μαζι με 2 βελκιν θηκες του το παζαρεψα στα 350 ευρο τι ετε να παω να το παρω? αξιζει πιστευω σε αυτην την τιμη και αμα δεν μου αρεσει θα μπορεσω να το πουλησο μετά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια βρηκα ενα παληκαρι που πουλαει το iphone 3gs 16gb 3 μηνών με jailbreak και το δινει μαζι με 2 βελκιν θηκες του το παζαρεψα στα 350 ευρο τι ετε να παω να το παρω? αξιζει πιστευω σε αυτην την τιμη και αμα δεν μου αρεσει θα μπορεσω να το πουλησο μετά.

 

Αν και εισαι-ειμαστε λιγο off topic,νομιζω,η τιμη ειναι αρκετα καλη,αν ειναι και κομπλε(κουτι κλπ.),ακομα καλυτερα;)Παντως,αν προσεχεις τις αγγελιες,οι τιμες φτανουν και τα 400-420€.Σχετικα ειναι ολα.Ο νομος της προσφορας και τις ζητησης!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι,

Εχω το iPhone μου jailbroken με blackra1n στην 3.1.2 και θέλω να κανω το untethered με το spirit, αλλα έχω κάποιες απορίες.

α) Θα μπορέσω να κάνω backup καποια πράγματα; πχ τα κατεβασμενα βιντεο απο το mxtube και αν υπάρχει τρόπος ποιός είναι;

β) Εγω που το έχω jailbroken σε 3.1.2 και μου γράφει στο Cydia: "Τhis Device has SHSHs on file for iPhone OS: 3.1.2, 3.1.3" θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο για αυτό;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συγγνώμη που ξαναγράφω αλλα περιμένω μια απάντηση για να ξεκινήσω για το συγκεκριμένο JB

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι,

Εχω το iPhone μου jailbroken με blackra1n στην 3.1.2 και θέλω να κανω το untethered με το spirit, αλλα έχω κάποιες απορίες.

α) Θα μπορέσω να κάνω backup καποια πράγματα; πχ τα κατεβασμενα βιντεο απο το mxtube και αν υπάρχει τρόπος ποιός είναι;

β) Εγω που το έχω jailbroken σε 3.1.2 και μου γράφει στο Cydia: "Τhis Device has SHSHs on file for iPhone OS: 3.1.2, 3.1.3" θα χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο για αυτό;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Αν με κάποιο πρόγραμμα μέσω ssh βρείς το φάκελο του mxtube (Λογικά κάπου στο mobile θα είναι)

 

Όσο για το 2ο, λογικά στα έχει κρατήσει ο saurik και δεν έχεις πρόβλημα, αν και πια αφού σπάει και η 3.1.3 δεν χρειάζεται να πας πίσω. Για καλό και για κακό μόλις το κάνεις μπες στο cydia να δεις αν τα γράφει και πάλι.. Aλλιώς έχει μία επιλογή "Make my life easier"

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ωραια βρήκα στο /var/mobile/Media τον φακελο mxtube και το DCIM και τα κατεβάζω, επισης κατέβασα και ενα φάκελο απο το /var/stash/ o οποιος λέγετε themes.blabla λογικα είναι τα themes που έχω έτσι;

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι, αλλά μπες μέσα στο φάκελο και πάρε μόνο τα themes που θες. Μην τον κρατήσεις ολόκληρο. Δεν υπάρχει λόγος. Κάθε theme βρίσκεται στο φάκελο με το αντίστοιχο όνομα μέσα στο themes.xxxxx
Link to comment
Share on other sites

Αν τα πάρεις να ξέρεις ότι δεν θα υπάρχουν μέσα στο cydia πια για να κάνεις remove αν θελήσεις, παρά μόνο αν σβήσεις κάποιο από εκεί..

 

Μην τα ψάχνεις δεν θα τα βρεις..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ε αν χρειαστει θα τα διαγραψω απο κει, το ιδιο ειναι σχεδον. Να ρωτησω κάτι άλλο, επειδη εφυγα και δεν το εκανα ακόμα. Τις επαφες πρέπει να τις κρατήσω; Η δεν θα χαθούν;

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται. Αν δε συγχρονίζεις (όχι απλά backup) με outlook, google, ή κάτι άλλο προφανώς και θα τις χάσεις αν κάνεις μετά το restore set up as new και δεν επαναφέρεις backup. Δε συνίσταται να επαναφέρεις backup πάντως αν έχεις JB οπότε πρέπει να συγχρονιστούν κάπου οι επαφές για να μην τις χάσεις.
Link to comment
Share on other sites

το winterboard δουλευει στο iphone 3GS 3.1.2?

 

Κανονικά και με τον νομό. ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

05.12.01 Unlock Coming Soon!:D

 

Ο MuscleNerd της dev Team ανακοίνωσε στο twitter το unlock tool για την baseband 05.12.01 και το 3GS!

Όπως γράφεται θα είναι διαθέσιμο όταν κυκλοφορήσει το νέο iPhone 4 γενιάς..

 

http://i-enthusiast.com/wp-content/uploads/2010/05/IMG_0332-200x300.png

 

via:i-enthusiast

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα 3GS με 3.1.3 και δοκιμασα το JB με το Spirit, και εγκατασταθηκε αυτοματα ο Cydia. Πρεπει να κανω κατι αλλο για να μπορεσω να εγκαταστησω τις **εφαρμογες? Καποιο source η κατι τετοιο? Δοκιμασα το source απο το 3.1.2 που ειχα αλλα μου βγαζει στο update ή οταν παω να εγκαταστησω κατι απο cydia μου λεει host not reached apt.saurik και κατι τετοια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

05.12.01 Unlock Coming Soon!:D

 

Ο MuscleNerd της dev Team ανακοίνωσε στο twitter το unlock tool για την baseband 05.12.01 και το 3GS!

Όπως γράφεται θα είναι διαθέσιμο όταν κυκλοφορήσει το νέο iPhone 4 γενιάς..

 

http://i-enthusiast.com/wp-content/uploads/2010/05/IMG_0332-200x300.png

 

via:i-enthusiast

 

αυτό τι σημαίνει? αφού έτσι κι αλλιώς είναι untethered το jailbreak.

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

 

αυτό τι σημαίνει? αφού έτσι κι αλλιώς είναι untethered το jailbreak.

 

 

Η ειδήση δεν αναφέρεται στο jailbreaking αλλά στο unlock της συγκεκριμένης baseband έτσι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιθει το κινητό με οποιονδήποτε πάροχο. Όσα κινητά είναι αγορασμενα από Ελλάδα είναι unlocked από default και επομένως δεν τίθεται ζήτημα unlocking για οποιοδήποτε baseband firmware. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Η ειδήση δεν αναφέρεται στο jailbreaking αλλά στο unlock της συγκεκριμένης baseband έτσι ώστε να μπορεί να χρησιμοποιθει το κινητό με οποιονδήποτε πάροχο. Όσα κινητά είναι αγορασμενα από Ελλάδα είναι unlocked από default και επομένως δεν τίθεται ζήτημα unlocking για οποιοδήποτε baseband firmware. ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

α ωραία, δεν το ήξερα αυτό!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, εχω το 3GS με τη παλια Bootrom και 3.1.2 jb Blackrain. Επειδη εμεινα λιγο πισω τελευταια λογω στρατού, απο οτι καταλαβα μπορω πλεων να αναβαθμισω στην 3.1.3 και μετα να κανω Jb αλλα οχι με blackrain αλλα με spirit.Και το τηλεφωνο θα ανοιγοκλεινει χωρις προβλημα. Σωστα????? Εγω εχω μεινει τοτε που βγηκε η 3.1.3 και φωναζανε ολοι να μην αναβαθμισουμε. Τι αλλαξε?????????Ελεγα να περιμενω το os 4. Και κατι αλλο . Σημερα το εκλεισα και μολισ ανοιξε μου εβγαλε μια οθονη που ελεγε οτι ειναι sad iphone και μπηκε σε safe mode. το ξανακλεισα και ολα καλα, αλλα τι περιεργο ηταν αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, εχω το 3GS με τη παλια Bootrom και 3.1.2 jb Blackrain. Επειδη εμεινα λιγο πισω τελευταια λογω στρατού, απο οτι καταλαβα μπορω πλεων να αναβαθμισω στην 3.1.3 και μετα να κανω Jb αλλα οχι με blackrain αλλα με spirit.Και το τηλεφωνο θα ανοιγοκλεινει χωρις προβλημα. Σωστα????? Εγω εχω μεινει τοτε που βγηκε η 3.1.3 και φωναζανε ολοι να μην αναβαθμισουμε. Τι αλλαξε?????????Ελεγα να περιμενω το os 4. Και κατι αλλο . Σημερα το εκλεισα και μολισ ανοιξε μου εβγαλε μια οθονη που ελεγε οτι ειναι sad iphone και μπηκε σε safe mode. το ξανακλεισα και ολα καλα, αλλα τι περιεργο ηταν αυτο??

 

Προχώρα άφοβα στην αναβάθμιση!Για το θεματάκι με το safe mode κλπ.δεν ξέρω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, εχω το 3GS με τη παλια Bootrom και 3.1.2 jb Blackrain. Επειδη εμεινα λιγο πισω τελευταια λογω στρατού, απο οτι καταλαβα μπορω πλεων να αναβαθμισω στην 3.1.3 και μετα να κανω Jb αλλα οχι με blackrain αλλα με spirit.Και το τηλεφωνο θα ανοιγοκλεινει χωρις προβλημα. Σωστα????? Εγω εχω μεινει τοτε που βγηκε η 3.1.3 και φωναζανε ολοι να μην αναβαθμισουμε. Τι αλλαξε?????????Ελεγα να περιμενω το os 4. Και κατι αλλο . Σημερα το εκλεισα και μολισ ανοιξε μου εβγαλε μια οθονη που ελεγε οτι ειναι sad iphone και μπηκε σε safe mode. το ξανακλεισα και ολα καλα, αλλα τι περιεργο ηταν αυτο??

Από τη στιγμή που έχεις την παλιά bootrom, είσαι στην έκδοση 3.1.2 και έχεις ήδη jailbreak με το blackra1n, δεν υπάρχει λόγος να αναβαθμίσεις σε 3.1.3 αφού όπως έχουμε αναφέρεις δεν προσφέρει κάτι ουσιαστικό και εκτός αυτού σε λίγο καιρό λανσάρεται και επίσημα η OS 4.

Τέλος, να σημειώσω ότι από τα feedbacks αρκετών μελών που διαβάζω σχετικά με την αναβάθμιση σε 3.1.3 και jailbreak με Spirit, έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο buggy. Άποψη μου πάντα.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, μαλλον δε θα αναβαθμισω γιατικαι εγω ακουσα οτι δε προσφερει κατι η 3.1.3. Περιμενουμε το 4 λοιπον. Ελπιζω να βγει jb νωρις και για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου ενα iphone 3gs απο αμερικη. ειναι σε φαση restore με το καλωδιο του itunes στην οθονη. εκεινος που το εχει μου ειπε οτι προσπαθησε να κανει update σε 3.1.3 και blockare.

ξερω οτι δεν μπορω να το κανω unlock.

μπορω ομως να το κανω activate kai jailbreak και να το εχω σαν ipod και με πιο τροπο?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου ενα iphone 3gs απο αμερικη. ειναι σε φαση restore με το καλωδιο του itunes στην οθονη. εκεινος που το εχει μου ειπε οτι προσπαθησε να κανει update σε 3.1.3 και blockare.

ξερω οτι δεν μπορω να το κανω unlock.

μπορω ομως να το κανω activate kai jailbreak και να το εχω σαν ipod και με πιο τροπο?

ευχαριστω!

 

Όπως είναι με το σημα του iTunes του βάζεις μία κάρτα (Το σημαντικό είναι ότι δεν θυμάμαι αν θέλει της AT&T) αν δεν έχεις βάλε μία voda η cote, θα το συνδέσεις στον υπολογιστή και θα σε ρωτήσει να το κάνεις activate..

 

Μόλις γίνει, πας εδώ να δεις για το JB.

 

Και δεν πρέπει να γίνει update αλλά restore καλύτερα, αν δεν έχει γίνει κάνε πρώτα restore στην 3.1.3 και μετά κάνεις τα παραπάνω..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι με το σημα του iTunes του βάζεις μία κάρτα (Το σημαντικό είναι ότι δεν θυμάμαι αν θέλει της AT&T) αν δεν έχεις βάλε μία voda η cote, θα το συνδέσεις στον υπολογιστή και θα σε ρωτήσει να το κάνεις activate..

 

Μόλις γίνει, πας εδώ να δεις για το JB.

 

Και δεν πρέπει να γίνει update αλλά restore καλύτερα, αν δεν έχει γίνει κάνε πρώτα restore στην 3.1.3 και μετά κάνεις τα παραπάνω..

 

το ειχα δοκιμαση αυτο με καρτα ατ&τ και δεν εγινε τπτ. με καρτα τησ κυπρου (απο κυπρο ειμαι) δεν εχω δοκιμαση. υπαρχει περιπτωση να γινει activate?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...