Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ααα μαλιστα δεν το ηξερα οτι γινεται jailbreak κ στην νεα εκδοση σηκωνω τα μανικια και ξεκιναω και παλι ευχαριστω...ο λογος των πολλων ευχαριστω ειναι οτι χθες δημηιουργησα την απορια μου σαν θεμα και πολυ με ειρωνευτηκαν.. και παλι ευχαριστω

κλείσε τα αυτια σου ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κλείσε τα αυτια σου ;)

 

χεχε τους εβρισα δεν μπορω τις ειρωνειες αφου δε με διεγραψαν παλι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπαινω στη σελιδα http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7430 και κατεβαζω το iPhone1,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw αλλα μου κατεβαινει ενα αρχειο σε μορφη zip και οταν το ανοιγω δεν εχει μεσα κανενα αρχειο με καταληξη σε ipsw οποτε δεν μπορω να το βρω απο το redsnow...

please help

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπαινω στη σελιδα http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=7430 και κατεβαζω το iPhone1,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw αλλα μου κατεβαινει ενα αρχειο σε μορφη zip και οταν το ανοιγω δεν εχει μεσα κανενα αρχειο με καταληξη σε ipsw οποτε δεν μπορω να το βρω απο το redsnow...

please help

 

Για μετονομασε το .zip σε .upsw !!!!!

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σε καινουργιο τηλ πηγα να κανω την μαυρη βροχη αλλα κατα την εκκινηση σε dfu δεν μπορω να παρακαμψω και να βαλω την 3.1.2. υπαρχει τροποσ ενω ειναι σε recovery η dfu mode να μπορεσω να το ανοιξω ξανα με jailbreak? thanks
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε. Αγόρασα το iphone 3gs σήμερα και κατέβασα το restore 3.1.2 απο dev-team. Υπήρχε στο τηλ αυτή η έκδοση. Έκανα jb με το redsnow και μετα unlock με το blackrain. Τώρα όταν απενεργοποιώ το τηλ και το ενεργοποιώ πάλι μου εμφανίζει στην οθόνη το καλώδιο και το εικονίδιο του itunes και μένει εκεί στάσιμο και πρέπει να το κάνω unlock με το blackrain για να λειτουργήση ξάνα το τηλ. Αυτό γίνετε πάντα όταν απενεργοποιώ το τηλ. Υπάρχη κάποιος που μπορεί να μου δώση κάποια εξήγηση η να μου πεί κάποιο τρόπο να το διορθώσω??Ευχαριστώ...
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε. Αγόρασα το iphone 3gs σήμερα και κατέβασα το restore 3.1.2 απο dev-team. Υπήρχε στο τηλ αυτή η έκδοση. Έκανα jb με το redsnow και μετα unlock με το blackrain. Τώρα όταν απενεργοποιώ το τηλ και το ενεργοποιώ πάλι μου εμφανίζει στην οθόνη το καλώδιο και το εικονίδιο του itunes και μένει εκεί στάσιμο και πρέπει να το κάνω unlock με το blackrain για να λειτουργήση ξάνα το τηλ. Αυτό γίνετε πάντα όταν απενεργοποιώ το τηλ. Υπάρχη κάποιος που μπορεί να μου δώση κάποια εξήγηση η να μου πεί κάποιο τρόπο να το διορθώσω??Ευχαριστώ...

δυστυχως δε διορθωνεται.

δεν υπαρχει "μονιμο" jb για αυτο.

απλως αναμενουμε την καινουρια εκδοση, ειτε ειναι η 3.2.0 ειτε η 4 που αναφερουν μερικοι και το αντιστοιχο jb της.

Υ.Γ. ακομα και την 3.1.3 εκδοση να περασεις στο iphone σου, παλι δεν θα μπορεσεις να το κανεις καν jb

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάω πίσω στην 3.0? Και αν ναι, εννοώ με το restore του itunes την 3.0 και μετά redsnow την 3.0. Μπορώ έτσι απλά να πάω πίσω?
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάω πίσω στην 3.0? Και αν ναι, εννοώ με το restore του itunes την 3.0 και μετά redsnow την 3.0. Μπορώ έτσι απλά να πάω πίσω?

μπορεις να πας αν και μονο αν ησουν jailbroken και ειχες κρατησει τα αρχεια SHSH απο cydia.

αυτο ακριβως εκαναν -ηταν τυχεροι- οσοι ηταν jailbroken και ειτε εκαναν αναβαθμιση στην 3.1.3 να δουν αν εχει καποια ουσιαστικη βελτιωση ειτε κατα λαθος, και καταφεραν να επιστρεψουν στην 3.1.2

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το IPHONE μου απο τον τεχνικο που το ειχα παει για jail broken και μου ειπε οτι δεν γινεται γιατι εχω την 3.1.3 (7Ε18). plsssss help me.......:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα το IPHONE μου απο τον τεχνικο που το ειχα παει για jail broken και μου ειπε οτι δεν γινεται γιατι εχω την 3.1.3 (7Ε18). plsssss help me.......:cry::cry::cry::cry:

Aν εχεις το 3GS ναι δεν γινεται με το 3G μονο παιζει jailbreak σε αυτη την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

3G einai :D καποιον οδηγο για να το κανω μονος μου αν και ασχετος μιας και οι (μαστορες) δεν μπορουν ;

 

Πριν λιγο μου εδωσε ενας γνωστος ενα Αμερικανικο 3G,

λογω ασχετοσυνης αναβαθμισε σε 3.1.3 και πανε ολα!!!!!!

εκανα αυτο για j/b και αυτο αν παρουσιαστει 1600error (Θα σε βολεψει panosps)

αλλα για ξεκλειδωμα δεν ειδα φως στο τουνελ, δοκιμασα το Fuzzyband

αλλα μου βγαζει οτι δεν υποστηριζεται γιατι εχει Bootloader 05.09....

Aν ξερετε κατι παραπανω παρακαλω βοηθηστε:D Θενκς

Link to comment
Share on other sites

3G einai :D καποιον οδηγο για να το κανω μονος μου αν και ασχετος μιας και οι (μαστορες) δεν μπορουν ;

 

 

Εχεις pm... το ιδιο και o Sakis./. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην περιμένετε untethered jailbreak στο άμεσο μέλλον. Αν δε βγει major release καινούριου OS, ακόμα και αν ξέρουν ήδη πώς να το κάνουν, δεν πρόκειται να το ανακοινώσουν. Πιθανότατα αν δούμε κάτι καινούριο θα το δούμε με την 4.0.
Link to comment
Share on other sites

o GeoHot εξαφανισμένος πάλι .. :sick: μας έχει κουράσει το thethered ..

Τά'χει βρει με την Apple και κάνει διακοπές κάπου στην Καραϊβική... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε το, το παιδί. Σήμερα ανακοίνωσε ότι τελείωσε με το ξεκλείδωμα του PS3. :p
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δν υπαρχει σωτηρια για οσουε εοναι στην 3.1.3 ;την πατησα κι εγω και αναβαθμισα και τωρα δν ξερω τι να κανω....
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα , αποκτησα το 3GS απο εξωτερικο και δεν μπορο να το ξεκλειδωσω.

Μπορω να εχω βοηθεια απο καπου.

Δηλωνω και λιγο ασχετος.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα , αποκτησα το 3GS απο εξωτερικο και δεν μπορο να το ξεκλειδωσω.

Μπορω να εχω βοηθεια απο καπου.

Δηλωνω και λιγο ασχετος.:cry:

Καταρχήν, καλώς ήρθες στο forum!;)

Έχεις πολύ διάβασμα μπροστά σου φίλε μου!

Τις απαντήσεις σε ό,τι απορία έχεις, θα τις βρεις παρακάτω!;)

Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα;

iPhone Guides

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δν υπαρχει σωτηρια για οσουε εοναι στην 3.1.3 ;την πατησα κι εγω και αναβαθμισα και τωρα δν ξερω τι να κανω....

 

ναι παιδιά δεν γίνεται να πάμε πίσω στην 3.1.2?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δν υπαρχει σωτηρια για οσουε εοναι στην 3.1.3 ;την πατησα κι εγω και αναβαθμισα και τωρα δν ξερω τι να κανω....

 

ναι παιδιά δεν γίνεται να πάμε πίσω στην 3.1.2?

Όχι, ΔΕΝ υπάρχει σωτηρία εάν δεν έχετε κρατημένα τα αρχεία SHSH.

Τα εν λόγω αρχεία(SHSH) θα τα γνωρίζετε εφόσον είχατε ασχοληθεί με το jb της συσκευής σας.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Ειμαι νεα στο forum και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.

 

Γνωριζει κανεις αν ειναι δυνατον να εγκατασταθει το VOIPwise (voipwise.com) στο Iphone 3GS, ετσι ωστε να πραγματοποιει κανεις κλησεις κατευθειαν απο το κινητο του χωρις χρεωση? ( το συγκεκριμενο προγραμμα επιτρεπει αστικες και διεθνεις κλησεις, απο υπολογιστη με ελαχιστη χρεωση, 10 ευρω το 3μηνο και ολες οι κλησεις, αστικες, υπεραστικες καθως και κλησεις σε διαφορες χωρες σε σταθερα τηλεφωνα εντελως δωρεαν).

Μηπως υπαρχει καποιος που να γνωριζει?

 

Ευχαριστω,

 

Μαρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...