Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εχω ακόμα το IPHONE 2g και τις εφαρμογές SMS Helper, iKeyEX αναβαθμισμενες. Η πρωτη λειτουργει αμεσα και η δευτερη μου δινει πληκτρολογια ανετα αλλα στα ελληνικα μονο με 70 χαρακτηρες παλι, ενω με το αγγλικο στα 160. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το ρυθμισω για να γραφω κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες. Φυσικα το κινητο ειναι jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες να επαναφέρεις τις αρχικές ρυθμίσεις στο iPhone, εννοείς Restore as new, ε;

 

Ναι ακριβώς. Ας πούμε παθαίνει κάτι το κινητό και θέλω να το πάω για service. Να το επαναφέρω από το jb.

 

Για να καταλάβω όταν κάνουμε restore δεν αποθηκεύουμε τις ρυθμίσεις στο pc??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Ας πούμε παθαίνει κάτι το κινητό και θέλω να το πάω για service. Να το επαναφέρω από το jb.

 

Για να καταλάβω όταν κάνουμε restore δεν αποθηκεύουμε τις ρυθμίσεις στο pc??

 

Βεβαια

δεν εχουν σχεση αυτα τα δυο

Η ερώτησή σου απαντήθηκε! :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?οι οδηγοι του ππερικλη δεν εχουν ανανεωθει?Η χρηση του μεθοδου με τη blackrain επιτρεπει να περασει ενας χρηστης απο iphone2g 2.1. σε 3.1.2. χωρις προβληματα η ακομα δεν εχει ανακοινωθει κατι σιγοθρα?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?οι οδηγοι του ππερικλη δεν εχουν ανανεωθει?Η χρηση του μεθοδου με τη blackrain επιτρεπει να περασει ενας χρηστης απο iphone2g 2.1. σε 3.1.2. χωρις προβληματα η ακομα δεν εχει ανακοινωθει κατι σιγοθρα?

 

Εγω ετσι εκανα που ημουνα στην 3.0 και πηγα στην 3.1.2 χωρις προβλημα με blackrain.Τωρα απο 2.1 σε 3.1.2 δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Τοτε βαλε πρωτα αυτο για να ενεργοποιηθει αρχικα το νετ αλλα αν το αφησεις δεν θα εχεις mms. Μετα βαλε το αρχειο απο το προηγουμενο ποστ
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή σου απαντήθηκε! :)

 

Επειδή δεν κατάλαβα μπορείς να μου εξηγήσεις???:(

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα μπορείς να μου εξηγήσεις???:(

 

Μπορείς κανονικότατα να κάνεις resore, παρόλο που έκανες φορματ. Αυτά τα δύο δεν συνδέονται, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους! :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήρθε η ώρα να πάω και εγώ σε 3.x.x. Ποιά να βάλω όμως; Έχω καιρό να ασχοληθώ με το θέμα και έχω χάσει λίγο την μπάλα...

 

edit: είμαι στην 2.2.1, j/u/a.

Edited by georgemvg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικότατα να κάνεις resore, παρόλο που έκανες φορματ. Αυτά τα δύο δεν συνδέονται, δεν έχουν σχέση μεταξύ τους! :)

 

Ναι όταν κάνω restore τί συμβαίνει??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

(ελπίζω να ρωτάω στο σωστό μέρος..)

Προσπάθησα να κάνω συγχρονισμό των επαφών μέσω του yahoo.gr (είναι όλες οι επαφές περασμένες εκεί) .. αλλά το sync με iTunes κολλάει προς το τέλος; και αναγκαστικά κάνεις force quit .. αλλά οι επαφές πουθενά ...

Any help, ρε παιδιά... ;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απαντηση παρακαλω για το προβλημα με τα μηνυματα με 160 χαρκατηρες παρακαλω. ειχα πει οτι εχω ακόμα το IPHONE 2g και τις εφαρμογές SMS Helper, iKeyEX αναβαθμισμενες. Η πρωτη λειτουργει αμεσα και η δευτερη μου δινει πληκτρολογια ανετα αλλα στα ελληνικα μονο με 70 χαρακτηρες παλι, ενω με το αγγλικο στα 160. Μπορειτε να μου πειτε πως θα το ρυθμισω για να γραφω κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες. Φυσικα το κινητο ειναι jailbreak.
Link to comment
Share on other sites

(ελπίζω να ρωτάω στο σωστό μέρος..)

Προσπάθησα να κάνω συγχρονισμό των επαφών μέσω του yahoo.gr (είναι όλες οι επαφές περασμένες εκεί) .. αλλά το sync με iTunes κολλάει προς το τέλος; και αναγκαστικά κάνεις force quit .. αλλά οι επαφές πουθενά ...

Any help, ρε παιδιά... ;

 

Έχει αναφερθεί ότι πρέπει να έχεις κάνει στο pc από τον browser σου logout από το λογαριασμό του yahoo όταν κάνεις sync με το iPhone, μάλλον το yahoo δεν επιτρέπει log in ταυτόχρονα. Δες μήπως σε βοηθήσει αυτό!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ότι πρέπει να έχεις κάνει στο pc από τον browser σου logout από το λογαριασμό του yahoo όταν κάνεις sync με το iPhone, μάλλον το yahoo δεν επιτρέπει log in ταυτόχρονα. Δες μήπως σε βοηθήσει αυτό!

 

Αλήθεια; Το σκέφτηκα αυτό .. αλλά μου φάνηκε πολύ x-treme για να είναι αληθινό!!!

Θα το δοκιμάσω απόψε και θα ενημερώσω...!!

Ευχαριστώ..!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Το σκέφτηκα αυτό .. αλλά μου φάνηκε πολύ x-treme για να είναι αληθινό!!!

Θα το δοκιμάσω απόψε και θα ενημερώσω...!!

Ευχαριστώ..!

 

Να είσαι καλά, και καλή χρήση στα μίλια του Αιγαίου :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να κανει post ενα link για το πως θα ξεκλειδωσω ενα 3g απο usa Ατ &Τ και να αποκτησει και ελληνικα?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν κάνω restore τί συμβαίνει??

 

Αν κάνεις restore as new, είναι το αντίστοιχο format. Σβήνουν όλα. Τα πάντα.

Αν κάνεις restore from backup επαναφέρεις το τηλέφωνο στην κατάσταση που ήταν όταν πάρθηκε το Back up από το οποίο κάνεις την επαναφορά (restore).

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το ειχα δει αλλα κατι με windows δεν εχει?

Ειναι δυσκολο να βρω mac

 

Δες κ αυτό.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

γειά σας..έκανα jailbreak με το blackra1n ..όταν ανοίγω την συσκευή πως κάνει boot?έχω κολλήσει λιγάκι..

 

edit : το βρήκα..έτρεξα το blackra1n και άνοιξε..

Edited by ptiper
Find us in Google Play Store and Aptoide Market
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις restore as new, είναι το αντίστοιχο format. Σβήνουν όλα. Τα πάντα.

Αν κάνεις restore from backup επαναφέρεις το τηλέφωνο στην κατάσταση που ήταν όταν πάρθηκε το Back up από το οποίο κάνεις την επαναφορά (restore).

 

Ωραία αλλά όπως προείπα έχω κάνει φορματ το pc μου οπότε δεν έχω κρατήσει backup. Τί κάνω για να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση??? Μάλλον restore as new ε??

 

Και ακόμα 1 ερώτηση. Θέλει 1 φίλος να κάνει jailbrek έχει το 3g. Έχει αγορασμένα apps και θέλει να μην τα χάσει. Τί πρέπει να κάνει και με ποιο πρόγραμμα πρέπει να κάνει το jb?? Ξέχασα να πω ότι έχει την 3.1.2.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αλλά όπως προείπα έχω κάνει φορματ το pc μου οπότε δεν έχω κρατήσει backup. Τί κάνω για να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση??? Μάλλον restore as new ε??

 

Και ακόμα 1 ερώτηση. Θέλει 1 φίλος να κάνει jailbrek έχει το 3g. Έχει αγορασμένα apps και θέλει να μην τα χάσει. Τί πρέπει να κάνει και με ποιο πρόγραμμα πρέπει να κάνει το jb?? Ξέχασα να πω ότι έχει την 3.1.2.

 

1. Αν θελεις κρατα backup και μετα κανε restore και μετα set as new.

 

2. Αν απλα κανει jb και οχι restore δεν προκειται να χασει τιποτα, τρεχει blackra1n και μετα ολα οκ

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

1. Αν θελεις κρατα backup και μετα κανε restore και μετα set as new.

 

2. Αν απλα κανει jb και οχι restore δεν προκειται να χασει τιποτα, τρεχει blackra1n και μετα ολα οκ

 

1)Backup πως κρατάω ???

2)Η επιλογή set as new πως βγαίνει ?? Πατώντας πρώτα το restore ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...