Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα iphone 3gs 3.1.2 , με συνδεση vodafone.

θελω να το κανω jailbreak για εχω προσβαση στο root.

προσπαθησα με το blackrain , αλλα μετα το restart με παει ξανα σε recovery mode.

Oποτε πρεπει να κανω restore.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω ενα iphone 3gs 3.1.2 , με συνδεση vodafone.

θελω να το κανω jailbreak για εχω προσβαση στο root.

προσπαθησα με το blackrain , αλλα μετα το restart με παει ξανα σε recovery mode.

Oποτε πρεπει να κανω restore.

Με το που το τρέχεις το blackra1n, έχει ήδη γίνει το jailbreak. Είσαι έτοιμος. Άσε τι λέει η Apple. ;)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε recovery ομως και δε βγαινει απο εκει.

δε πρεπει αναγκαστηκα να κανω restore me itunes??

 

μολις εφτιαξε , το ετρεξα 2 φορες και βγηκε απο το rec.thx

 

εβαλα καποια πραγματα απο cydia (openssh ..ktl).

και εκανα ενα reboot.

μολις ανοιξε με πηγε ξανα σε recovery mode...

τι επαθε τωρα?

 

 

Τροποποίηση από ομάδα Διαχείρισης : ΔΕΝ είναι chatroom!!

Να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησιμοποιήσε την Τροποποποίηση μηνύματος!!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα καποια πραγματα απο cydia (openssh ..ktl).

και εκανα ενα reboot.

μολις ανοιξε με πηγε ξανα σε recovery mode...

τι επαθε τωρα?

Το blackrain δεν κανει full jailbreak. Δεν γινεται αυτο ακομη στο 3GS. Απλα συνδεεις το Iphone σου στο PC και ξανακανεις jailbreak με το blackrain.

 

P.S. Μην το αφηνεις να κλεισει ποτε αν δεν εισαι σπιτι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το blackrain δεν κανει full jailbreak. Δεν γινεται αυτο ακομη στο 3GS. Απλα συνδεεις το Iphone σου στο PC και ξανακανεις jailbreak με το blackrain.

 

P.S. Μην το αφηνεις να κλεισει ποτε αν δεν εισαι σπιτι. :lol:

 

Διόρθωση : Δεν κάνει full (untethered) jailbreak στις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ του 3GS και του iPod Touch 3Gen

http://www.we-blog.gr/

we Blog... για επιστήμες, εκπαίδευση, τεχνολογία, για τη ζωη!

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει στο pc το blackra1n , κανει επανεκινηση στο iphone και οταν επανελθει δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο με τη σταγονα , οποτε δεν μπορω να λατεβασωτο cydia. μπορει να μου πει καποιοσ γιατι γινεται αυτο? εχω αγορασεο το τελευταιο iphone , περιπου 2 εβδομαδες.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ αληθοφανης η εφαρμογη. that's all. κατι παρομοιο με την εφαρμογη της μπυρας που το iPhone λειτουργει ως ποτηρι

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδεσ... πριν λιγο καιρο αγορασα το iphone 3g 8gb...εκανα update σε 3.1.2 απο itunes.. ποιεσ οδηγιεσ πρεπει να ακολουθησω για να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

κανονικη εφαρμογη ειναι το isnort...που μπορεις να την αγορασεις, το θεμα ειναι αν δεν θες να την αγορασεις που την βρισκεις...
Link to comment
Share on other sites

οχι τιποτα αλλο, αλλα ειναι ακριβη. 5£ τη χρεωνουν δηλαδη 5,56 € :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει στο pc το blackra1n , κανει επανεκινηση στο iphone και οταν επανελθει δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο με τη σταγονα , οποτε δεν μπορω να λατεβασωτο cydia. μπορει να μου πει καποιοσ γιατι γινεται αυτο? εχω αγορασεο το τελευταιο iphone , περιπου 2 εβδομαδες.

 

Πρωτα μια ηλιθια απαντηση αλλα καμμια φορα κολλαμε στα απλα......κοιταξες στην ΔΕΥΤΕΡΗ σελιδα!!!!!!!!! αν ναι και οντως δεν υπαρχει δοκιμασε να κανεις Restore το τηλεφωνο σου και ας εχεις ηδη την 3.1.2(προσοχη οχι update).... αν παλι δεν γινεται τιποτα δοκιμασε σε διαφορετικο pc η κατα προτιμηση σε mac

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω το ειχα (μιλαμε για συσκευη 3G αγορασμενη και ξεκλειδωτη μονιμα) στην 3.0.1 jailbroken και αποφάσισα σημερα να το κανω update & restore στην 3.1.2 και να το ξανα κανω jailbreak με το blackra1n. Ολα καλα στο update & restore και οταν παω να τρεξω το blackra1n εκει που λεει οτι πρεπει να γινει reboot στην συσκευη εμενα η συσκευη μου δεν κανει reboot. Βγαζει μονο μια μαυρη οθόνη. Και ακομα οταν ο οδηγος ελεγε πως πρεπει να εμφανιστει η εικονα του geohot eμενα δεν μου την εμφανίζει... :/

Τι να κανω? Κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα?

Ευχαριστώ

 

edit

Εκατσα και διαβασα ΟΛΑ τα προηγουμενα ποστς, και κανεις δεν ειχε το ιδιο προβλημα μενα απο την ημερα που βγηκε το RC3 και μετα.... :S Υπάρχει περίπτωση να φταει το pc? Ειναι πολυ πολυ πολυ παλίο (cpu: intel pentium 4 @ 2.2ghz με μνημη ram 512mb δεν ξερω καν στα ποσα khz) επηρεάζει?

 

edit

Τελικα κιομως επηρέαζε. Το πισι ηταν τοσο παλιο που δεν ειχε usb 2.0 ΛΟΛ και για αυτο (μαλλον) δεν μπορουσε να το κανει σωστά. Πηγα στο πισι του αδερφου μου (μια χαρα συστημα) και δουλεψε με την πρώτη! :)

Edited by Billysoul
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.

εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος ενος iphone 3gs, με τα 16GB.

εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες απο το appstore, ακομα ομως δεν εχω κανει

jailbreak το κινητο.

αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω ειναι το εξης:

αν κανω jailbreak, μπορω με restore να ανακτησω τις επαφες μου και τις εφαρμογες μου??

μηπως οι εφαρμογες θα χαθουν τελειως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

από ότι φαίνεται υπάρχει ένα θεματάκι, καθώς έχω ένα iPhone 3G το οποίο ήταν jailbroken και έγινε upgraded σε 3.1.2, με αποτέλεσμα τωρα να είναι απλά κλειδωμένο και να μην γίνεται τίποτα... Από ότι διάβασα φαίνεται πως αλλάζει το firmware baseband σε έκδοση που είναι σχεδόν αδύνατο να ξεκλειδωθεί πλέον. Υπάρχει κάποια ιδέα? :rolleyes:

 

Εκτιμώ κάθε απάντηση...

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

από ότι φαίνεται υπάρχει ένα θεματάκι, καθώς έχω ένα iPhone 3G το οποίο ήταν jailbroken και έγινε upgraded σε 3.1.2, με αποτέλεσμα τωρα να είναι απλά κλειδωμένο και να μην γίνεται τίποτα... Από ότι διάβασα φαίνεται πως αλλάζει το firmware baseband σε έκδοση που είναι σχεδόν αδύνατο να ξεκλειδωθεί πλέον. Υπάρχει κάποια ιδέα? :rolleyes:

 

Εκτιμώ κάθε απάντηση...

Ευχαριστώ πολύ.

 

Εάν είσαι σε περιβάλλον windows ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό : Iphone_Hacks_Guide

 

Ο αντίστοιχος οδηγός για mac : http://www.iphonehacks.com/2009/11/how-to-jailbreak-and-unlock-iphone-with-blackra1n-and-blacksn0w-on-mac.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+iphonehacks+%28iPhone+Hacks%29&utm_content=Google+Reader

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Thnx τους mods για τη μεταφορά του post και sorry... :)

 

Τελικά κάτι κατάφερα χτες τη νύχτα, και τώρα το κινητό ανοίγει, αλλά δεν αναγνωρίζει SIM -είναι κλειδωμένο- και δεν έχει WiFi. :confused:

Αυτό που έκανα ήταν να περάσω custom firmware μέσω του iTunes και τώρα έχω το 3.1 αλλά με modem firmware 05.11.07

 

Σε ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω αυτό που προτείνεις να δω τί κάνουμε από δω και πέρα.

 

Α, να σημειώσω πως με 3.1 και 05.11.07 έτρεξα το blackra1n -δεν ξέρω αν έκανα καλά- και έκανε reset και κόλλησα σε μια οθόνη με μία φιγούρα του Jobs να λέει κάτι στα ρώσικα...:wacko:

Και μετά φτου και απ'την αρχή το restore...

 

 

Το μόνο που προέκυψε μετά από αρκετό ψάξιμο για την περίπτωσή μου -και όποιον άλλο είναι στην ίδια- είναι ότι χρειάζεται το 3G fuzzyband για να γίνει downgrade σε unlockable firmware, δηλαδή σε 04.26.08, και μετά να γίνει unlock με ultrasn0w...

Έλα όμως που έχουμε χάσει το WiFi...Τρόπος να εγκαταστήσω πρόγραμμα στο τηλέφωνο χωρίς WiFi- νορμάλ, όχι ταρζανιές!- υπάρχει? :)

Edited by midiangr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.

εδω και λιγες μερες ειμαι κατοχος ενος iphone 3gs, με τα 16GB.

εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες απο το appstore, ακομα ομως δεν εχω κανει

jailbreak το κινητο.

αυτο που θα ηθελα να σας ρωτησω ειναι το εξης:

αν κανω jailbreak, μπορω με restore να ανακτησω τις επαφες μου και τις εφαρμογες μου??

μηπως οι εφαρμογες θα χαθουν τελειως?

Ναι μπορεις!

Οχι δεν θα χαθουν!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη και οι εφαρμογες που κατεβασα απο το itunes, και οι τζαμπε, και αυτες που πληρωσα, μπορω να τις εχω κανονικα μετα???
Link to comment
Share on other sites

τις τσαμπε θα τις ξαναπερασεις...

 

που βλεπουμε τη διαρκεια κλησεων, πληροφοριες γενικα;

Edited by nervous
Μάθε να χρησιμοποιείς την Τραοποποίηση μηνύματος !
Link to comment
Share on other sites

που βλεπουμε τη διαρκεια κλησεων, πληροφοριες γενικα;

 

Ρυθμισεις/Γενικα/Πληροφοριες και για τη διαρκεια κλησεων,απλως πατας το εικονιδιο του τηλεφωνου και μετα το προσφατα!:);)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

τις τσαμπε θα τις ξαναπερασεις...

 

και τις πληρωμενες παλι τις περνας χωρις προβλημα αφου φαινεται οτι τις εχεις πληρωσει παλαιοτερα. εχει απαντηθει και παλαιοτερα το θεμα με τις χρεωσιμες εφαρμογες:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σημερα φιλος πηγε να κοψει το συμβολαιο (χρυσοπληρωνε) απο βοντα....για να μην το κανει του εδωσαν δωρακι iphone 3gs 32! ...

Ειναι απο τις νεες παρτιδες... και ρωταω full jailbreak υπαρχει ? γιατι διακρινω μια συγχηση στο αρχικο θεμα...

Η ακομα να περιμενουμε καποια νεα εκδοση προγραμματος

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τις νεες παρτιδες... και ρωταω full jailbreak υπαρχει ? γιατι διακρινω μια συγχηση στο αρχικο θεμα...

Η ακομα να περιμενουμε καποια νεα εκδοση προγραμματος

 

full jailbreak δεν υπαρχει. οντως υπαρχει αυτη η συγχυση στο θεμα αυτο. αναμενουμε νεα εκδοση του προγραμματος. προς το παρον βολευονται αυτοι που εχουν pc για να το ξεκολλανε οποτε τα βρισκουν σκουρα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...