Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με MAC μπορείς χρησιμοποιώντας το Pwnage Tool 3.1 αλλά το unlock ξέχνα το αν έχει αναβαθμιστεί το Baseband σε 5.χχχχχχ
Link to comment
Share on other sites

μια απορια σας παρακαλω,εχω απο βονταφον αγορασμενο 3g κ στο μενυ εχει μεσα μονο απο aap store να κατεβασω,παλιοτερα που ειχα ενα ιφονε 2g ειχε μεσα περασεμνο το cydia,η ερωτηση μου ειναι η εξης πως μπορω να ξανα εχω το cydia τι πρεπει να κανω.....πειραζει που ειναι απο βονταφον?....ας με μεταβιβασει καποιος στο αναλογο σσιτε....θυμαμαι που περνουσα ρεπος τωρα,τωρα δεν εχω αυτη την επιλογη γιατι?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν ησουν πιο προσεκτικος και δεν τα περιμενες ολα στο πιατο θα εδινες απαντηση μονος σου στο ερωτημα σου...λοιπον το cydia δεν υπαρχει στην καινουρια σου συσκευη για τον απλο λογο οτι δεν εχεις κανει jailbreak στο μηλο σου...τωρα αν δεν γνωριζεις τι ειναι jailbreak και πως γινεται τα παιδια εδω εχουν κανει μια υπεροχη δουλεια που μας εξηγουν τα παντα.ΞΕΚΙΝΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ...καλο βραδυ και καλη επιτυχια....
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ακόμα και τα νέα σταμάτησαν για την εξέλιξη της προσπάθειας Jailbreak?

ΑΑΑΑ και κανενας τρόπος για να ξεμπλοκάρει ενα τηλέφωνο που έχει κολήσει στην εικόνα με το μήλο χωρίς όμως restore υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Εϊμαι και εγώ ένας νέος στον κόσμο του iPhone. Έχω αποκτήσει ένα 3GS 16GB. Απλά υπέροχο!!! Εχει προεγκατεστημένη την 3.1 (εβδομάδα παραγωγής 37 - September). Αυτό που με έχει μπερδέψει είναι το εξής:

Πρέπει να κάνω την καταγραφή του ECID μέσω του Sauric ώστε να μπορώ να επιστρέψω στην 3.1 αν ποτέ αυτό χρειαστεί (πχ. αν σε μελλοντική έκδοση δεν μπορεί να γίνει jailbrake); Για να γίνει η καταγραφή αυτή πρέπει να κάνω restore στην 3.1; Έχω μπερδευτεί λίγο (αν και το post του pperiklis ήταν πολύ κατατοπιστικό)...

Και περιμένουμε το JB για την 3.1... Άντε να δούμε...

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Για Jailbreak της 3.1 σε Windows θα ψαχτείτε για iH8sn0w και Custom ispw!

ένα απλό search στο youtube να κάνετε θα βρείτε info αλλά και Links για Custom ispw στα δεξιά του βίντεο (more info)

 

 

Δουλεύει άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να κάνεις την καταγραφή αυτή στην 3.1

 

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτόματα μέσω Cydia καθώς δεν υπάρχει ακόμα για την 3.1 στο 3GS οπότε θα το κάνεις χειροκίνητα αν δεν βαριέσαι (κάπου θα βρεις κάτι οδηγούς) αλλιώς περιμένεις το jailbreak

Link to comment
Share on other sites

Και η καταγραφή στην περίπτωση αυτή γίνεται μόνο με restore στην 3.1; Αυτή βασικά είναι η απορία μου...

 

Ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί λίγο. Έχω 3GS σε έκδοση 3.01 καινούριο. Μπορώ να κάνω JB??? Ένας φίλος που δοκίμασε στο δικό του μου είπε ότι κολλάει στο reboot. Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί λίγο. Έχω 3GS σε έκδοση 3.01 καινούριο. Μπορώ να κάνω JB??? Ένας φίλος που δοκίμασε στο δικό του μου είπε ότι κολλάει στο reboot. Τι γίνεται;

Αν έχεις την 3.0.1 τότε γίνεται κανονικά με το redsn0w. O φίλος σου ίσως έχει την 3.1. Απλά φρόντισε μην κάνεις καταλάθος update.

Link to comment
Share on other sites

Σπερες... εδω και 1,5 εβδομαδα ειμαι με την 3.1 jailbroken. Απλα την κατεβασα την περασα και εκανα activate μεσω itunes. Τοσο απλο :lol:

Εκτος απο κατι suddendeaths που κανει το τηλεφωνο και δεν θελει να "ανοιξει" οταν πατας το home button η το power button ειναι τρελλη μουφα η αναβαθμιση.

Το προβλημα με την συνδεση του wiFi φαινεται να εχει εξαληφθει (τουλαχιστον στη δικη μου συσκευη).

Υπομονη για την 3.1.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση πηρε ενα φιλαρακι το iphone και στην ενεργοποιηση απο το itunes του ζητα σε ενα σταδιο να συμπληρωσει στοιχεια πιστωτικης καρτας.

Τι πρεπει να κανει για να μην ζητα καρτα, ενα απλο account , μετα απο αυτο θα μπορει να κατεβαζει free εφαρμογες στο κινητο του απο το App store?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση πηρε ενα φιλαρακι το iphone και στην ενεργοποιηση απο το itunes του ζητα σε ενα σταδιο να συμπληρωσει στοιχεια πιστωτικης καρτας.

Τι πρεπει να κανει για να μην ζητα καρτα, ενα απλο account , μετα απο αυτο θα μπορει να κατεβαζει free εφαρμογες στο κινητο του απο το App store?

 

ριξε μια ματια εδω

 

http://www.simonblog.com/2009/04/14/how-to-register-an-itunes-app-store-account-without-credit-card/

 

αυτο ομως φιλε ειναι ερωτηση για εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=253155

και οχι εδω που εγραψες

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση πηρε ενα φιλαρακι το iphone και στην ενεργοποιηση απο το itunes του ζητα σε ενα σταδιο να συμπληρωσει στοιχεια πιστωτικης καρτας.

Τι πρεπει να κανει για να μην ζητα καρτα, ενα απλο account , μετα απο αυτο θα μπορει να κατεβαζει free εφαρμογες στο κινητο του απο το App store?

 

Διαβάζει τον πολύ καλό οδηγό του pperiklis, στη σχετική ενότητα του forum ο οποίος για το συγκεκριμένο θέμα παραπέμπει εδώ:

 

http://support.apple.com/kb/HT2534

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια εχετε δικιο ημουν off topic,
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ IPHONE ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ RESET ΣΕ ΟΛΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MENU ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ APPLE ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ !! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???
:p
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ IPHONE ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ RESET ΣΕ ΟΛΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ MENU ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ APPLE ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ !! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

Από αυτό που περιγράφεις καταλαβαίνω ότι το κινητό ήταν jailbroken. Αν όντως είναι έτσι, όταν κάνεις γενικό reset από τη σχετική επιλογή των ρυθμίσεων του τηλεφώνου τότε πρέπει να κάνεις restore εξ αρχής στην "εργοστασιακή" έκδοση και μετά ξανά jailbreak.

 

Θα πρέπει επίσης να λάβεις υπόψη τι συσκευή έχεις (2G / 3G / 3Gs) και από που ειναι αγορασμένη (άρα ξεκλείδωτη ή κλειδωμένη σε κάποιο πάροχο) και ότι η τελευταία έκδοση firmware 3.1 ακόμη δεν μπορεί να γίνει jailbroken στο 3GS (αν δεν κάνω λάθος την τελευταία φορά που ενημερώθηκα).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ GERMANO EINAI TO 3G ΤΟ 8G ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΦΗΣΑ
:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενας φιλος μου εχει το iphone 2g με την 3.0.1 j/b και εχει τα εξης προβληματα: οταν τραβαει μια φωτογραφια παει να την δει απο το εικονιδιο που ειναι κατω αριστερα του λεει οτι δεν εχει τραβηξει καμια φωτογραφια !και δεν ανοιγει το installous ! εχει καμια λυση εκτος απο το restore κανεις ? ευχαριστω εκ των προτερον !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. έχω το 3g. αφού πέρασα κατά λάθος την έκδοση 3.1 έκανα downgrade με εναν οδηγό που βρήκα σε ενα άλλο post(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252459&page=17) και πέρασα μια custom εκδοση 3.0.0 με την βοήθεια του ih8sn0w - iReB και στην συνέχεια έκανα jb.

το ερώτημα είναι:

1) μπορώ να περάσω την επίσημη έκδοση 3.0.1 και να ξανακάνω jb, και πως ??

2)αν πρέπει να περάσω μια custom έκδοση 3.0.1 που θα την βρω(έχω κοιτάξει παντού και όλο την 3.0.0. βρίσκω) και με ποιον τρόπο θα την περάσω και αυτήν ??

ευχαριστώ εκ των προτέρων !!:):)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3GS pwned στην 3.1

 

Ένα μήνυμα στο twitter από μέλος της Dev-Team μας ενημερώνει ότι η ομάδα κατάφερε να κάνει pwn το iPhone 3GS στην έκδοση 3.1

 

H oμάδα κατάφερε να κάνει pwn ένα iPhone 3GS που ήταν στην έκδοση 3.0 στην έκδοση 3.1 pwned. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα μπορούμε να έχουμε το αναβαθμισμένο PwnageTool, το οποίο θα υποστηρίζει την δημιουργία custom ipsw για το iPhone 3GS και την έκδοση 3.1 ενώ ταυτόχρονα θα μπορείτε να διατηρήσετε την baseband της 3.0 την οποία θα μπορείτε να ξεκλειδώσετε με το yellowsn0w.

 

http://www.isepsis.com/index.php?option=com_content&view=article&id=311%3Aiphone-3gs-pwned-31&catid=38%3Ablog&lang=el

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3GS pwned στην 3.1

 

Ένα μήνυμα στο twitter από μέλος της Dev-Team μας ενημερώνει ότι η ομάδα κατάφερε να κάνει pwn το iPhone 3GS στην έκδοση 3.1

 

H oμάδα κατάφερε να κάνει pwn ένα iPhone 3GS που ήταν στην έκδοση 3.0 στην έκδοση 3.1 pwned. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα μπορούμε να έχουμε το αναβαθμισμένο PwnageTool, το οποίο θα υποστηρίζει την δημιουργία custom ipsw για το iPhone 3GS και την έκδοση 3.1 ενώ ταυτόχρονα θα μπορείτε να διατηρήσετε την baseband της 3.0 την οποία θα μπορείτε να ξεκλειδώσετε με το yellowsn0w.

 

http://www.isepsis.com/index.php?option=com_content&view=article&id=311%3Aiphone-3gs-pwned-31&catid=38%3Ablog&lang=el

 

Verified------> http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=5416

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το 3GS με έκδοση λειτουργικού 3.0. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα και ξεκλείδωτο από τη μάνα του για χρήση σε οποιοδήποτε δίκτυο. Μπορώ να κάνω την διαδικασία jailbreak να υποθέσω ωστόσο υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος και πως διατηρώ αντίγραφο των επαφών μου χωρίς το outlook;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...