Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια μολις αγορασα ενα iphone3g κσερετε να μου δωσετε κανενα λινκ να κατεβασω παιχνιδια και προγραμματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε καλά τους οδηγούς για Jailbreak και απορίες εδώ και μετά δες στην υπογραφή μου για εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω και εγώ το iphone λόγω των πολλών εφαρμογών που έχει...

Το θέμα είναι το εξής...αυτή διαδικασία jailbreak είναι απλή η όχι...?διαβάζω πολλές σελίδες, και όχι κάτι στάνταρ και απλό,,τ γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Θέλω να αγοράσω και εγώ το iphone λόγω των πολλών εφαρμογών που έχει...

Το θέμα είναι το εξής...αυτή διαδικασία jailbreak είναι απλή η όχι...?διαβάζω πολλές σελίδες, και όχι κάτι στάνταρ και απλό,,τ γίνεται?

 

2 Λεπτά υπόθεση είναι αρκεί βεβαια αν το πάρεις να μην βάλεις την 3.1,γιατι μετα δεν εχει jailbrake!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε με ποιο τροπο ή προγραμμα μπορουμε να κρατησουμε αυτουσιο backup jailbroken iphone 3.0 os ? δηλαδη μετα απο ρεστορε να εχουν μεινει ολες οι εφαρμογες απο cydia,installous και τα themes απο winterboard και με ποιο τροπο τα ξαναπερναμε
Link to comment
Share on other sites

με aptbackup,τα κανεις back up (ολα του cydia μόνο),και μετά ξαναπερνάς το ίδιο πρόγραμμα (μετά το restore)και κάνεις απλά restore απο το πρόγραμμα τα προγράμματα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα jailbroken κινητά τα κάνουμε update ή όχι ακόμα?

Μιλάω μόνο για jailbrake! Όχι για unlock!!

Κάπου πήρε το μάτι μου κάποιες πληροφορίες ότι λειτουργεί το j/b με την 3.1...

έχω μπερδευτεί!! :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσουμε πως ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ αναβάθμιση στην 3.1 αν δεν βγουν τα σχετικά εργαλεία από την Dev-Team

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Εχτες με πιασανε κοτσο και μου πουλησαν iphone apple μαλλον κινεζικο.Δεν μπορω να βγαλω ακρη.Μπορει να με βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνουμε ελληνικό; Τι θέλεις να κάνουμε; Και που ξέρεις ότι είναι κινέζικο; Ανέβασε καμιά φώτο δες τα settings, ένωσε το με το pc και άνοιξε το iTunes και δες αν το αναγνωρίζει και ύστερα καταλαβαίνεις αν είνα κινέζικο.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ενωσα το τηλεφωνο με το pc με το καλωδιο το iTunes που λες που ειναι?

 

μου στελνουν μηνυματα και τα μισα ειναι ελληνικα και τα αλλα σχεδιακια.δεν βγαζω ακρη.Υπαρχει κανενα μαγαζι που να τα φτιαχνει η να το πεταξω απο το παραθυρο?

Link to comment
Share on other sites

Το iTunes το κατεβαζεις απο εδω: http://www.apple.com/itunes/

 

Αν το τηλεφωνο ειναι αυθεντικο, μετα την εγκατασταση το iTunes θα το αναγνωρισει... Αλλιως ξαναπουλα το!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

 

Από σήμερα η Apple δεν κάνει πλέον sign ipsw κατώτερης έκδοσης από την 3.1 για τα iPhone 3GS! Αυτό σημαίνει:

 

  • Όσοι "χαλάσετε" το iPhone 3GS σας και χρειαστείτε Restore, μπορείτε να βάλετε μόνο την 3.1, που σημαίνει πιθανό τέλος στο j/b αν δεν έχετε τα αρχεία iBSS και iBEC!
  • Όσοι δεν έχετε πάρει backup τα αρχεία iBEC και iBSS, πλέον ΔΕΝ μπορείτε να ακολουθήσετε τη διαδικασία!

 

Εγώ το ανακάλυψα με το δύσκολο τρόπο αφού πριν από λίγες ώρες παρέλαβα το 3GS μου...

 

Την τύχη μου μέσα! :p

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

 

Από σήμερα η Apple δεν κάνει πλέον sign ipsw κατώτερης έκδοσης από την 3.1 για τα iPhone 3GS! Αυτό σημαίνει:

 

  • Όσοι "χαλάσετε" το iPhone 3GS σας και χρειαστείτε Restore, μπορείτε να βάλετε μόνο την 3.1, που σημαίνει πιθανό τέλος στο j/b αν δεν έχετε τα αρχεία iBSS και iBEC!
  • Όσοι δεν έχετε πάρει backup τα αρχεία iBEC και iBSS, πλέον ΔΕΝ μπορείτε να ακολουθήσετε τη διαδικασία!

 

 

Εγώ το ανακάλυψα με το δύσκολο τρόπο αφού πριν από λίγες ώρες παρέλαβα το 3GS μου...

 

Την τύχη μου μέσα! :p

 

δωσε περισσοτερες πληροφοριες....εδω 3GS με την 3.0 jailbreak!

απο που πρεπει να κρατησουμε backup τα αρχεια αυτα? απο ποια εκδοση δηλαδη κ που τα βρισκουμε?

Link to comment
Share on other sites

δωσε περισσοτερες πληροφοριες....εδω 3GS με την 3.0 jailbreak!

απο που πρεπει να κρατησουμε backup τα αρχεια αυτα? απο ποια εκδοση δηλαδη κ που τα βρισκουμε?

 

Μα αφού σου λεέι ο άνθρωπος «Όσοι δεν έχετε πάρει backup τα αρχεία iBEC και iBSS, πλέον ΔΕΝ μπορείτε να ακολουθήσετε τη διαδικασία!».

 

Εγώ πάντως θυμάμαι τότε με επί εποχές ziphone είχα κανει τη βλακεία να επιλέξω j/b την 1.x.x ενώ είχα περασμένη την προηγούμενη 1.x κ αυτό που μου έκανε ήταν ουσιαστικά να μου αναβαθμίσει το iphone χωρίς να μου το ξεκλειδώσει. Μετά αναγκάστηκα κ ξαναέτρεξα το προγραμματακι, εχοντας πλέον το σωστό ipsw περασμένο. Κοινώς έκανα update χωρίς τη συμμετοχή του itunes! Μήπως λοιπόν όσοι καναν update στην 3.1.1 να κοιτάξουν να κάνουν downgrade με κάποιο ανάλογο τρόπο; Μπορεί να λέω κ χαζομάρες κ να μην έχει κανένα αποτέλεσμα το «κυνήγι της υποβάθμισης», απλά σκέφτηκα να το αναφέρω μήπως κ φανεί χρήσιμο! [Προσοχή δεν φέρω καμία ευθύνη αν αυτό που είπα σας οδηγήσει σε σκοτεινά μονοπάτια!] :p

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν κάποιος πάρει το 3GS με την 3.1 εγκατεστημένη, δε θα μπορεί να φτιάξει τα συγκεκριμένα αρχεία ή να κάνει j/b;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ!!

 

Από σήμερα η Apple δεν κάνει πλέον sign ipsw κατώτερης έκδοσης από την 3.1 για τα iPhone 3GS! Αυτό σημαίνει:

 

  • Όσοι "χαλάσετε" το iPhone 3GS σας και χρειαστείτε Restore, μπορείτε να βάλετε μόνο την 3.1, που σημαίνει πιθανό τέλος στο j/b αν δεν έχετε τα αρχεία iBSS και iBEC!
  • Όσοι δεν έχετε πάρει backup τα αρχεία iBEC και iBSS, πλέον ΔΕΝ μπορείτε να ακολουθήσετε τη διαδικασία!

Εγώ το ανακάλυψα με το δύσκολο τρόπο αφού πριν από λίγες ώρες παρέλαβα το 3GS μου...

 

Την τύχη μου μέσα! :p

 

 

 

Δωσε ενα link να δουμε πως γινεται, γιατι βλεπω αν δεν γινει jb η 3.1 να μενω εδω που ειμαι (3.0 jb).

Και κατι ακομα υπαρχει υποψια ή φημες για το αν προσπαθουν κατι για την 3.1 ?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω :p

 

Αν δεν έχετε ήδη τα αρχεία iBEC και iBSS την κάτσατε όπως εγώ :p

 

Καθίστε εκεί που είστε και περιμένετε την dev-team... Ναι η 3.1 είναι ακόμη vulnerable στο j/b λέει η dev-team. Περιμένουμε το αντίστοιχο εργαλείο....

 

Δηλαδή, αν κάποιος πάρει το 3GS με την 3.1 εγκατεστημένη, δε θα μπορεί να φτιάξει τα συγκεκριμένα αρχεία ή να κάνει j/b;

 

Εγώ το πήρα με την 3.0.1, και πάλι δε μπορώ να κάνω τίποτα επειδή η Apple δεν με αφήνει να πάω σε οποιοδήποτε άλλο firmware εκτός του 3.1..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω :p

 

Αν δεν έχετε ήδη τα αρχεία iBEC και iBSS την κάτσατε όπως εγώ :p

 

Καθίστε εκεί που είστε και περιμένετε την dev-team... Ναι η 3.1 είναι ακόμη vulnerable στο j/b λέει η dev-team. Περιμένουμε το αντίστοιχο εργαλείο....

 

 

 

Εγώ το πήρα με την 3.0.1, και πάλι δε μπορώ να κάνω τίποτα επειδή η Apple δεν με αφήνει να πάω σε οποιοδήποτε άλλο firmware εκτός του 3.1..... :mad:

 

Μα πως θα τα παρουμε τα αρχεια? σιγουρα υπαρχει μια διαδικασια ξερεις να μας την πεις?

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Μα πως θα τα παρουμε τα αρχεια? σιγουρα υπαρχει μια διαδικασια ξερεις να μας την πεις?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247576

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247578

 

Καλά και μόνο που το διάβασα κουράστηκα. Δεν ...... λέω εγώ.

Άσε που θέλει και ριστορ. Μια χαρά jailbreak θα γίνει η 3.1.

Το όλο θέμα είναι το unlock που δεν μας ενδιαφέρει εμάς που τα πήραμε από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Η εν λόγω διαδικασίσα υπάρχει στο iPhone Guides, παιδες. :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247576

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAA δεν θα τα πάμε καλά.... :p

 

Αφού σας λέω ότι ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ restore σε έκδοση κατώτερη της 3.1! :p

 

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ iBEC και iBSS! Τέλος! :p

Link to comment
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAAA δεν θα τα πάμε καλά.... :p

 

Αφού σας λέω ότι ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ restore σε έκδοση κατώτερη της 3.1! :p

 

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ iBEC και iBSS! Τέλος! :p

Εντάξει νομίσαμε ότι αμα δεν έχουμε περάσει την 3.0.1 μπορούμε να τα πάρουμε.

Δλδ αν έχουμε την 3.0.1 και κάτι πάθει το κινητό και χρειαστεί restore, πρέπει να βάλουμε υποχρεωτικά την 3.1???

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι... Για αυτό προσοχή!!

 

Για την ιστορία, σας φρενάρει το iTunes στο στάδιο:

Verifying iPhone restore with Apple...

και δεν υπάρχει τρόπος (για την ώρα) να περάσετε αυτό το στάδιο, όποια έκδοση iTunes και να έχετε...

 

Εγώ χθες πάλευα ένα τρίωρo να βγάλω άκρη γιατί ακόμα δεν είχε γνωστοποιηθεί αυτό πουθενά στο internet.... :p

 

Ορίστε και το post στο blog του bigboss που με έκανε να σταματήσω το ψάξιμο:

 

Link

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...