Jump to content

[iOS 3] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 2G/3G/3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Καλησπερες...

 

έχω το εξής πρόβλημα...αφού εκανα την διαδικασία ώστε να φορτόσω την 3 (όπως αναφέρονται τα βήματα παραπάνω....)το τηλ. δεν εμφανίζει σήμα παροχού...δεν έχει δηλ. Έτσι προσπαθόντας να κατεβάσω το Bossprefs αλλά και το ultrasn0w τελειώνοντας η εγκατάσταση στο κιν μου πετάει το παρακάτω μήνυμα:

 

"Couldn't configure pre-depend dpkg for grep,probably a dependency cycle."

 

οπότε....τι ?????Help....

 

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

εχω και εγω ενα iphone 3g (2.2.1.) και θελω να κανω αναβαθμιση στιν 3.0.

εχω διαβασει τον τροπο και καταλάβαινω οτι δεν πρεπει να κανουμε μετα το restore απο back up, αλλα σαν καινουργιο τηλ.

και θελω να μου πειτε αν δεν χρισιμοποιησω το backup, πως θα βρω τα μηνηματα και τα notes που εχω?

υπαρχει τροπος???

thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια..

εχω ενα προβλημα

εχω το iphone 3g OS 3.0

και μετα τιν εγκατασταση απο icy του biggboss tool κατι (δεν θυμαμαι καλα)

το iphone κολισε καθως προσπαθουσα να μπω στο cydia.

το κλεινω και το ξανα ανοιγω, αλλα δεν ανοιγει.

βγαζει το μιλαρακι και μετα απο κανενα 5λεπτο ασπριζει η οθονη στιγμιαια

και κσανα βγαζει μιλαρακι ολη την ωρα....

το itunes δεν το αναγνωριζει για restore...

plizz help!!!!

 

τελικα το εφερα σε dfu και κανω restore....

 

deleted plz

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Μολις πηρα στα χερια μου το 3G S απο αμερικη το εκανα jailbreak(http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4448)

 

και το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν αναγνωριζει καμια καρτα sim.

εχω κανει 2 φορες unlock..

 

Καμια βοηθεια???

 

Απ'οτι προσεξα πηγα στο General και προσεξα οτι κατω απο το wifi δεν εχει την λεξη ''carrier????

Link to comment
Share on other sites

έκανες unlock χρησιμοποιώντας το ultrasn0w ή το purplesn0w από Cydia? H κάρτα SIM πρέπει να είναι ήδη μέσα
Link to comment
Share on other sites

To redsn0w είναι για να κάνεις jailbreak. Αφού κάνεις jailbreak μετά πρέπει να κάνεις unlock. Απλώς ακολούθα τον οδηγό κατά γράμμα
Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ σε ευχαριστω φιλε μου

Με το που εκανα unlock με redsnow και αφου τελειωσα εμφανιστηκε ενα εικονιδιο με ονομα Icy αυτο μπορω να το αποφυγω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω και εγω ενα iphone 3g (2.2.1.) και θελω να κανω αναβαθμιση στιν 3.0.

εχω διαβασει τον τροπο και καταλάβαινω οτι δεν πρεπει να κανουμε μετα το restore απο back up, αλλα σαν καινουργιο τηλ.

και θελω να μου πειτε αν δεν χρισιμοποιησω το backup, πως θα βρω τα μηνηματα και τα notes που εχω?

υπαρχει τροπος???

thanks

 

καλησπερα

εχω και εγω ενα iphone 3g (2.2.1.) και θελω να κανω αναβαθμιση στιν 3.0.

εχω διαβασει τον τροπο και καταλάβαινω οτι δεν πρεπει να κανουμε μετα το restore απο back up, αλλα σαν καινουργιο τηλ.

και θελω να μου πειτε αν δεν χρισιμοποιησω το backup, πως θα βρω τα μηνηματα και τα notes που εχω?

υπαρχει τροπος???

thanks

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν μπορει να με βοηθησει κανεις.Ειναι για κινητο ενος φίλου ο οποιος ειχε παρει το iphone απο εξωτερικο παραεισαγωγες κτλ και το εχει κανει unlock στην 3.Ολα καλα αλλα του παρουσιαζει το εξής: ενω το κινητο λειτουργει κανονικα ,αν τον καλεσει καποιος δειχνει οτι ειναι κλειστο.Το παρουσιαζει συχνα πυκνα.Εχει συμβεί και σε καποιον αλλον απο εδω?μπορει να διορθωθει?

:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Έχει διαφορά η έκδοση Redsn0w 0.72 με την 0.8 .? Ξέρει κάποιος γιατί εβγαλαν νεότερες verions.? Έχω κάνει jailbreak με την πρώτη έκδοση του Redsn0w και σκέφτομαι να ξανακάνω τώρα για κάποια κακός κείμενα. Υπάρχει περίπτωση να γίνει το jailbreak ποιό πετηχημένο ή το ίδιο είναι.? Έχω ακούσει ότι η έκδοση 0.8 είναι καλύτερη από τις προηγούμενες και κάποια βάση θα έχει αλλιώς γιατί να βγάλουν νεότερες εκδόσεις οι οποίες μάλιστα είναι πάλι για το 3G ας πούμε και όχι για το S όπου υπάρχει άλλη version.

Αν ξέρει κάποιος φίλος κάτι γιατί μάλλον έχω χάσει επεισόδια. :O

Ευχαριστώ

http://ca.groups.yahoo.com/group/vparis1/files/

 

Αθήνα, Πρωτεύουσα, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αν μπορει να με βοηθησει κανεις.Ειναι για κινητο ενος φίλου ο οποιος ειχε παρει το iphone απο εξωτερικο παραεισαγωγες κτλ και το εχει κανει unlock στην 3.Ολα καλα αλλα του παρουσιαζει το εξής: ενω το κινητο λειτουργει κανονικα ,αν τον καλεσει καποιος δειχνει οτι ειναι κλειστο.Το παρουσιαζει συχνα πυκνα.Εχει συμβεί και σε καποιον αλλον απο εδω?μπορει να διορθωθει?

:)

 

το ειχα πάθει κι εγώ με Redsnow 0.71

με 0.72 μου λυθηκε το προβλημα

δοκίμασε και με την 0.8

Link to comment
Share on other sites

πηρα το iphone 3g εκανα intral me redsnow και εφατα μεχρι το τελος ,αλλα ουτε μου βγηκε το πρασινο στο κινητο ουτε βρηκα cydia μεσα στο κινητο ?

τι μπορει να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλο πρεπει να εννοει,οτι δηλαδη εφοσον ειναι vodafone που υποστηριζει στην Ελλαδα το iphone να το ενεργοποιησει χωρις unlock και jail για να το εχει καθαρο,σωστα?

Αυτο μαλλον δεν γινεται

 

Ακριβώς αυτό φίλε! Μάλλον δεν γίνεται Ε?

Link to comment
Share on other sites

Recycling goodness

-3.01

 

Short version:

 

You can re-use redsn0w v0.8 we released a few weeks ago to jailbreak today’s 3.0.1 update. Just let iTunes update or restore you to official 3.0.1 then run redsn0w. The only “trick” is that when redsn0w asks you to identify the IPSW used, point it at the 3.0 IPSW instead of the 3.0.1 one. After the jailbreak, reinstall ultrasn0w 0.9 if you need the unlock.

 

More details:

 

The 3.0.1 release is a “branch” from 3.0 that occurs (code-wise) before all the 3.1 betas. The programs redsn0w needs to change for the jailbreak are identical when you compare the 3.0 and 3.0.1 versions. It seems pretty much the only changes Apple made were for the SMS bug, which affects programs that redsn0w doesn’t touch. That’s why you can re-use redsn0w 0.8 on 3.0.1 even though it was written for 3.0.

 

And since 3.0.1 doesn’t touch the baseband either, ultrasn0w 0.9 works for those needing the soft unlock. Just install it from the repo666.ultrasn0w.com repository using Cydia as usual.

 

We’ll at some point fix redsn0w to recognize both 3.0 and 3.0.1 IPSW’s, but really that’s the only change that would be made to it. Everything else would be identical, so there’s no need to wait for the “proper” version that recognizes the 3.0.1 IPSW as valid.

http://blog.iphone-dev.org/post/153409604

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω το GPRS ώστε να μην κάνει προσπάθεια σύνδεσης; Έβαλα μια κάρτα WIND και μου δημιουργεί προβλήματα (με τα push services του MobileMe βασικά)... 2 restore χρειάστηκαν για να καταλάβω τι φταίει τελικά...
Link to comment
Share on other sites

η ερώτησή μου είναι εάν στο 2g μετά από την αναβάθμισή του σε 3.0 μπορούμε πάλι με κάποιο τρόπο να βάλουμε ρυθμίσεις edge, όπως είχαμε πριν με το bossprefs. Αν ναι, πως γίνεται αυτό;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο από που το "περνάμε" .. ; Υπάρχει κάποιο repo ;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο από που το "περνάμε" .. ; Υπάρχει κάποιο repo ;

tou bigboss. einai hdh perasmeno sto cydia apo otan to kaneis jailbreak.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες δεν μου εμφανίζει το wallpaper παρά μόνο μαύρο φόντο και μερικές φορές ένα μήνυμα τύπου σαν hacked ιστοσελίδα... :wacko:

 

Έχει καμία σχέση με το jailbrake? Τι μπορώ να κάνω για να το λύσω? :O

Link to comment
Share on other sites

screenshot na doume peri tinos prokeitai.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...