Jump to content

[Πληροφορίες] Cydia packages


kospilot1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.iphonehellas.gr/wp-content/uploads/2009/05/cydia_iphone_v3.jpg

Working Applications:

 

* Five Dock Icons

* BiteSMS

* mxTube

* dTunes

* Cycorder (a qualcuno non va)

* Safari Download Plugin

* Wiki2Touch

* SBSettings

* Chronus

* Make It Mine

* MemTool

* WiggleFree

* reflective dock

* iFile

* iblacklist

* SwapMode

* VoipOver3G

* 20 second lock screen

* rotation inhibitor

* qik

* Erica utilities

 

SEMI-Functional Applications:

 

* Winterboard: This only works in some cases. The complete themes (they come with various changes to the system) can’t be fully supported (at the moment)

* iBluetooth

* MCleaner

* Categories (works well but the applications are no longer found by Spootlight)

* Status Notifier

* ibirthday (closing app will send you in Safe mode)

* cydelete (not working at all)

 

Applications That Don’t Work:

 

* Backgrounder

* Cyntact

* iMobileCinema

* VideoRecorder for 3G

* Veency (send the phone in SafeMode)

* MobileFinder

* Snapture

* ikeyex

* lockdown

* Safari Tab Closer

* Fiveirows

* FontSwap

* five colums

* iblank

* vwallpaper

* SwirlyMMS

* iReboot

* Stack

* Volume MC Toggle for SBSettings

* ustream broadcasting

 

BUGS:

 

* Tab in the “Search” in Cydia letters do not appear on the scrolling speed. Even thou we cannot see the letters you can continue to use this function “in the dark”

* The queue of Cydia does not work well if you try to install more applications simultaneously at the end is probably not going to install either one.

* Sometimes respring do not work in Cydia. Without respring you can not see the newly installed application icon on Springboard. To overcome this problem run respring by SBSettings or after the application “Respring” who can be found in Cydia.

* For the same reason of “queue” not working, either Upgrade multiples are always a success

* You can not connect via USB in SSH

* The weather icon does not apply the Winterboard Theme

* Restoring a backup will bring strange errors: The display of the coverflow is unpacking – The images of the library you see the squares with blacks – The application iTunes does not load the list of songs / singers

 

Problems & Solutions:

 

* See “Changes” in Cydia is empty -> It is not a bug, that section shows only added new packages, so now if you add new applications, we shall see

 

 

Νομιζω θα βοηθησει αρκετους απο εμας

 

πηγη*: iphonehellas και ispazio

Link to comment
Share on other sites

εμενα σαν να κολλαει o cydia βασικα σαν να αργει λιγο και καμια φορα με πεταει

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εμενα το swirlymms δουλευει κανονικοτατα....

το Cycorder ομως δεν δουλευει εχω το 2g 16GB

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

εμενα το swirlymms δουλευει κανονικοτατα....

το Cycorder ομως δεν δουλευει εχω το 2g 16GB

 

Cycorder στο 2G 8GB δουλευει μια χαρα σε μενα.. το swirly δεν το εχω δοκιμασει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα δουλευουν και τα 2 παρα πολυ καλα....οτι ειχα πριν το εχω και τωρα...

για να ολοκληρωθει και το puzzle να λειτουργησει και το ibluetooth καλα και ειμαι ευχαριστημενος....

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

εμενα το swirlymms δουλευει κανονικοτατα....

το Cycorder ομως δεν δουλευει εχω το 2g 16GB

 

Είναι δυνατόν να διευκρινίζει ο δημιουργός ότι δεν παίζει η εφαρμογή και 'συ να λες ότι παίζει; Ποια έκδοση του swirlymms έχεις; Στείλε ένα screenshot. Εγώ που το 'χω αγορασμένο βγάζει μήνυμα ότι δεν μου δίνει την δυνατότητα να το εγκαταστήσω λόγω os 3.0.

Το cycorder παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να διευκρινίζει ο δημιουργός ότι δεν παίζει η εφαρμογή και 'συ να λες ότι παίζει; Ποια έκδοση του swirlymms έχεις; Στείλε ένα screenshot. Εγώ που το 'χω αγορασμένο βγάζει μήνυμα ότι δεν μου δίνει την δυνατότητα να το εγκαταστήσω λόγω os 3.0.

Το cycorder παίζει κανονικά.

δειτε φωτο οσοι δεν πιστευεται

http://img35.imageshack.us/gal.php?g=img0453.png

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

δειτε φωτο οσοι δεν πιστευεται

http://img35.imageshack.us/gal.php?g=img0453.png

 

Αδερφέ ή φαφαριές μας τσαμπουνάς, ή είσαι μεγάλος χάκερζ και έχεις περάσει το πρόγραμμα στο 3άρι.

Έψαξα στο φόρουμ του xsellize, μέσα στο Cydia και στο google και το μόνο που βρήκα είναι ένα σχόλιο ενός πίσουρα στο modmyi.com, που κι αυτός δεν εξηγεί τι και πως, απλώς ότι το βρήκε κρακαρισμένο στο διαδίκτυο και το πέρασε στο os 3.0 iphone του.

Αν έχεις κάτι "χειροπιαστό" γιατί δεν το μοιράζεσαι με τους υπόλοιπους; Δώσε πληροφορίες ή ανέβασε κάπου την "σπασμένη" εφαρμογή για να την περάσουμε κι εμείς οι κοινοί θνητοί!

Link to comment
Share on other sites

εμενα το swirlymms δουλευει κανονικοτατα....

το Cycorder ομως δεν δουλευει εχω το 2g 16GB

 

αν εβλεπες στα παραπανω μυν θα εβλεπες οτι αναφερομαι για το 2g.

στο 3g δεν εχω ιδεα αν δουλευει..

to swirlymms το εχω εγκαταστησει απο το ρεπο του xselizze

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

αν εβλεπες στα παραπανω μυν θα εβλεπες οτι αναφερομαι για το 2g.

στο 3g δεν εχω ιδεα αν δουλευει..

to swirlymms το εχω εγκαταστησει απο το ρεπο του xselizze

 

Γιατί διάβασες σε κάποιο μήνυμα να αναφέρομαι εγώ σε 2G ή 3G; Εγώ αναφέρομαι στο os 3.0.

Όσο για το xsellize, δεν υπάρχει swirlymms 2 *****ed.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον προσθεσε το ρεπο του xsellize και θα βρεις το swirllymms καντο εγκατασταση μπες στο προγραμμα να εχεισ ανοιχτο και το wi-fi θα σου προτεινει να αποθηκευσεις τις ρυθμισεις απο τον παροχο σου για να δεχεσαι mms και να στελνεις και μετα θα εισαι μια χαρα....

το ρεπο ειναι http://apt.xsellize.com/username-password

προυποθεση να εχεις κανει register στι site τους...και username-password βαζεισ αυτα που εχει κανει register...ποιο αναλυτικα δεν γινεται....

Σε αλλο threat κιαλλο ατομο του δουλεψε οποτε προσπαθησε και μην γινεσαι επιθετικος να βοηθησω οσο μπορω θελω...

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνομαι επιθετικός, απλώς δεν είναι σωστό να μπαίνεις σε ένα φόρουμ που το βλέπουν χιλιάδες άτομα, τα οποία μπορεί να είναι "άσχετα" με το αντικείμενο και εσύ να λες κάτι χωρίς να το τεκμηριώνεις.

Για κάποιο λόγο, το xsellize repo που έχω περασμένο στο iphone μου διαφέρει από αυτό που έγραψες και όντως μέσω του συγκεκριμένου repo σου δίνεται η δυνατότητα εγκατάστασης του swirlymms. Αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι της έκδοσης 2, αλλά της 1.3.2. Αν ισχύουν κάποια πράγματα που διάβασα σχετικά με την συγκεκριμένη κρακαρισμένη έκδοση, τότε υπάρχουν προβλήματα με το os 3.

Όσοι "πιστοί", δοκιμάστε το... Προσωπικά θα περιμένω για την v2.1 που, σύμφωνα με τα παπαγαλάκια, θα κυκλοφορήσει μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνομαι επιθετικός, απλώς δεν είναι σωστό να μπαίνεις σε ένα φόρουμ που το βλέπουν χιλιάδες άτομα, τα οποία μπορεί να είναι "άσχετα" με το αντικείμενο και εσύ να λες κάτι χωρίς να το τεκμηριώνεις.

Για κάποιο λόγο, το xsellize repo που έχω περασμένο στο iphone μου διαφέρει από αυτό που έγραψες και όντως μέσω του συγκεκριμένου repo σου δίνεται η δυνατότητα εγκατάστασης του swirlymms. Αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι της έκδοσης 2, αλλά της 1.3.2. Αν ισχύουν κάποια πράγματα που διάβασα σχετικά με την συγκεκριμένη κρακαρισμένη έκδοση, τότε υπάρχουν προβλήματα με το os 3.

Όσοι "πιστοί", δοκιμάστε το... Προσωπικά θα περιμένω για την v2.1 που, σύμφωνα με τα παπαγαλάκια, θα κυκλοφορήσει μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

 

Το swirly 1.3.2 παίζει κανονικά??

Δείχνει εικόνα στα εισερχόμενα, εξερχόμενα κτλπ κατεβάζει έγκυρη άδεια όντας σπασμένο και με λίγα λόγια είναι λειτουργικό?

Διότι σε εμένα που το πέρασα, γίνεται σωστή η εγκατάσταση αλλά δε μπορω΄να στείλω ούτε να λάβω άδεια προσωρινή ή έγκυρη παρόλο που λέει πως είναι σπασμένο.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? για να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές δεν πρέπει να κατεβάσεις πρώτα το miPatch ???

και κάτι άλλο όποτε πάω να κατεβάσω κάτι οτιδήποτε μου βγάζει στο τέλος αυτό ( couldn't configure pre-depend dpkg for ncurses probably a dependency cycle)

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον προσθεσε το ρεπο του xsellize και θα βρεις το swirllymms καντο εγκατασταση μπες στο προγραμμα να εχεισ ανοιχτο και το wi-fi θα σου προτεινει να αποθηκευσεις τις ρυθμισεις απο τον παροχο σου για να δεχεσαι mms και να στελνεις και μετα θα εισαι μια χαρα....

το ρεπο ειναι http://apt.xsellize.com/username-password

προυποθεση να εχεις κανει register στι site τους...και username-password βαζεισ αυτα που εχει κανει register...ποιο αναλυτικα δεν γινεται....

Σε αλλο threat κιαλλο ατομο του δουλεψε οποτε προσπαθησε και μην γινεσαι επιθετικος να βοηθησω οσο μπορω θελω...

 

ακολουθηστε την παραπανω διαδικασια και θα παιξει τελεια.

Το ΤΟΝΙΖΩ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ IPHONE 2G

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι? για να κατεβάσεις σπασμένες εφαρμογές δεν πρέπει να κατεβάσεις πρώτα το miPatch ???

και κάτι άλλο όποτε πάω να κατεβάσω κάτι οτιδήποτε μου βγάζει στο τέλος αυτό ( couldn't configure pre-depend dpkg for ncurses probably a dependency cycle)

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??

 

Για την 3 χρειάζεσαι το appsync.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθηστε την παραπανω διαδικασια και θα παιξει τελεια.

Το ΤΟΝΙΖΩ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ IPHONE 2G

Το επιβεβαιώνω παίζει κανονικά με αυτό το τρόπο :)

Ευχαριστώ.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω παίζει κανονικά με αυτό το τρόπο :)

Ευχαριστώ.

 

Me too.....:happy:

 

Thanks!!!!!!:D

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...