Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανείς πού έχει κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να έχει κινέζικα κινητά?Εννοώ κανονικό κατάστημα,όχι ηλεκτρονικό.Ξέρει κανείς πού έχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πού έχει κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να έχει κινέζικα κινητά?Εννοώ κανονικό κατάστημα,όχι ηλεκτρονικό.Ξέρει κανείς πού έχει?

 

ναι στην ιασονιδου 11 και εχει και σιτε να δεις τι ακριβως διαθετει http://www.1ena.com

Link to comment
Share on other sites

ναι στην ιασονιδου 11 και εχει και σιτε να δεις τι ακριβως διαθετει http://www.1ena.com

Ευχαριστώ πολύ.Θέλω να ρωτήσω και κάτι ακόμα.Είναι αλήθεια ότι τα κινέζικα κινητά έχουν πολύ υψηλό sar επειδή λειτουργούν με δύο κάρτες sim?Εγώ βασικά το κινέζικο το θέλω σαν δευτερεύον κινητό κυρίως για τη τηλεόραση και το ραδιόφωνο αλλά δεν θέλω να έχει υψηλό sar.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ασχετη ερωτηση , οταν κανουμε μια αγορα απο το ebay ο πωλητης πρεπει οπωσδηποτε να μας δωσει tracking number η δεν ειναι απαραιτητο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν στο στείλει με συστημένο δέμα ή με ems πρέπει να σου δώσει το tracking number.Αν στο στείλει με απλό ταχυδρομείο όχι δεν είναι απαραίτητο.Γενικά προσπάθησε να μην παίρνεις από πωλητές πράγματα που κοστίζουν πάνω από 30-40€ όταν ο πωλητής τα στέλνει με απλό ταχυδρομείο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι τα κινέζικα κινητά έχουν πολύ υψηλό sar επειδή λειτουργούν με δύο κάρτες sim?

Κανείς δεν ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει?

 

Απο οσο γνωριζω δεν ισχυει κατι τετοιο μαλιστα καπου ειχε αναφερθει στο φορουμ για μια μετρηση που ειχε γινει στο ΣΑΡ σε κινεζικο και ηταν αρκετα κατω απο το οριο, οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθαλα να κανω μια ερωτηση (λογω απειριας σε αυτα τα θεματα), ειχα αγωρασει ενα αντικειμενο απο ebay,μετα μου ηρθε ενα μηνημα οτι ο πωλητης <<αποσυρθικε>> απο το ebay και μου συμβουλευσαν (απο το ebay) να μην ολοκληρωσω την αγορα, και αν εχω πληρωση (που εχω πληρωση) να ανοιξω <<υποθεση>>, το θεμα ειναι οτι για να ανοιξω υποθεση μου ελεγε να πατησω καπου στην σελιδα του ebay ,ενω εγω ξερω οτι ανοιγουμε υποθεση απο το paypal, ειναι το ιδιο? ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω δεν ισχυει κατι τετοιο μαλιστα καπου ειχε αναφερθει στο φορουμ για μια μετρηση που ειχε γινει στο ΣΑΡ σε κινεζικο και ηταν αρκετα κατω απο το οριο, οποτε δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας.

Οκ ευχαριστώ.

Λέω να πάρω αυτό.Το έχει κανείς?Αυτά που με ενδιαφέρουν είναι να πιάνει καλά τηλεόραση και ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.

Λέω να πάρω αυτό.Το έχει κανείς?Αυτά που με ενδιαφέρουν είναι να πιάνει καλά τηλεόραση και ραδιόφωνο.

καταρχην το συγκεκριμενο κινητο ειναι εκτος θεματος επειδη δεν εχει wifi, απο κει και περα,για μενα εχει τον καλυτερο τηλεοπτικο δεκτη αλλα ως εκει. ειναι παλιο μοντελο δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=204892
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν μαγαζια για να δει κανεις τετοια απο κοντα?

 

Επισης εκπεμπουν οντως μεγαλη ακτινοβολια, γιατι εχω διαβασει και αλλου διαφορα σχολια πανω σε αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκπεμπουν οντως πολυ μεγαλη ακτινοβολια να τα αποφευγουμε γιατι θα μας ψησουν το κεφαλι! Βεβαια τα Νοκια εχουν ακομη πιο μεγαλη ακτινοβολια αλλα χαλαλι τους γιατι ειναι νοκια και οπως και να το κανουμε το ψησιμο θα ειναι high class οχι ανωνυμο αμαρκε!

 

Ωστοσο για εμας τους λατρεις των Extreme Sport που τολμαμε να χρησιμοποιουμε Κινεζικα κινητα υπαρχει το καινουριο Opera Min 5 που ειναι αιστευτα ευχρηστο καμια σχεση με το προηγουμενο το εγκατεστησα και παιζει κανονικα!

http://www.youtube.com/watch?v=TDd_Qfma1C8

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εκπεμπουν μεγαλη ακτινοβολια επειδη εχουν υψηλο SAR, ή λογω του διπλου δεκτη(ή και τα 2 μαζι)?

 

Τα νοκια μπορει να εχουν ψηλο SAR αλλα εχουν το καλυτερο σημα ισως για αυτο το λογο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εκπεμπουν μεγαλη ακτινοβολια επειδη εχουν υψηλο SAR, ή λογω του διπλου δεκτη(ή και τα 2 μαζι)?

 

Τα νοκια μπορει να εχουν ψηλο SAR αλλα εχουν το καλυτερο σημα ισως για αυτο το λογο.

 

Ισως καποιοι να μην καταλαβαν τον ειρωνικο τονο στο προηγουμενο μηνυμα μου, αλλα οπως εχουμε πει τοσες φορες τα κινεζικα δεν εχουν υψηλο sar και οι 2 σιμ δεν ανεβαζουν το σαρ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιοι να μην καταλαβαν τον ειρωνικο τονο στο προηγουμενο μηνυμα μου, αλλα οπως εχουμε πει τοσες φορες τα κινεζικα δεν εχουν υψηλο sar και οι 2 σιμ δεν ανεβαζουν το σαρ.
Αστους να σκανε 500αρικα , να παρετε αυτο που θελετε κυριοι και κυριες αφηστε εμας να παθουμε εγκεφαλικα,τωρα θα μου πειτε να σας εξηγησω να σας πω κλπ.εχει μαλιασει η γλωσσα μου βαριεμαι πλεον την ιδια παραμηθα που σας πουλανε τα μεγαλα μαγαζια για τα κινεζικα. κυκλοφορουν τοσα χρονια εχετε ακουσει τπτ σοβαρο? οι μονο φημες...δεν ειναι καλα...θα σε ψησουν...σκανε οι μπαταριες... ειναι κινεζικα.... Και απαντω εχουν δει ποτε αυτοι οι ανθρωποι κινεζικο? μηπως ολα τα κινητα του κοσμου φτιαχνονται εκει φασον???μπορω να μιλαω για πολλη ωρα... αλλα νικαει η παοκαρα σημερα 4-0 και το απολαμβανω:):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Περισυ τα χριστουγεννα ειχα παρει 2 κινεζικα κινητα για εμενα και τη γυναικα μου απο ενα site κινεζικο.πηρα τηλεφωνο στο support της εταιρειας κινητης τηλεφωνιας για να με βοηθησουν με τις ρυθμισεις wap και η απαντηση ηταν ''δεν υποστηριζουμε κινεζικα κυριε''.3 μηνες αργοτερα βλεπω τη διαφημιση της ιδιας εταιρειας με εναν τυπο σε μια βαρκα να βλεπει tv απο το κινητο του.Το χειροτερο ειναι οτι η εταιρεια διαφημιζε οτι δινει με νεες συνδεσεις ακριβως τα ιδια κινητα που ειχα αγορασει κι εγω απο κινα.

Αυτα για τους δυσπιστους.

 

Και κατι αλλο για ενα κινητο με android και 2 sim που ειχα γραψει πριν λιγο καιρο,το Ν21 sciphone.

Παιδια το τηλεφωνο ειναι τουμπανο,ειναι μετονομασμενο το DSTL1 ΤΗς GENERAL MOBILE και ο κολλητος μου που το αγορασε το εχει ηδη αναβαθμισει και απο το επισημο site της GENERAL MOBILE,αλλα και απο τους xda developers.Το μονο που δεν εχει ειναι tv

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Δεν δυσφημιζω τα κινεζικα ρε παιδια, ισα ισα που το ενα απο τα 2 που εχω κινεζικο ειναι και κοιμαμαι με αυτο ακριβως διπλα στο κομοδινο.

 

Απλως τον τελευταιο καιρο εχω διαβασει για την ακτινοβολια και το εθεσα σαν ζητημα για να ξερω τι μου γινεται, μιας και το υπεθεσα λογικο, λογου του σιπλου δεκτη.

 

Δεν ξερω αν οντως δεν επηρεαζει το ΣΑΡ οι 2 σιμ, αλλα απο την στιγμη που ψαχνει και δεχεται σημα για 2 δικτυα, δεν ειναι λογικο να εκπεμπει διπλασια ακτινοβολια? Ασχετα απο το αν ειναι κινεζικο η ταυλανδεζικο η σαμσουνγκ η μαμσουνγκ!

 

Τωρα η κοπελιτσα το ειπε πονηρα αυτο με την ακριβη ακτινοβολια της νοκια και με ψαρωσε μπορω να πω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν δυσφημιζω τα κινεζικα ρε παιδια, ισα ισα που το ενα απο τα 2 που εχω κινεζικο ειναι και κοιμαμαι με αυτο ακριβως διπλα στο κομοδινο.

 

Απλως τον τελευταιο καιρο εχω διαβασει για την ακτινοβολια και το εθεσα σαν ζητημα για να ξερω τι μου γινεται, μιας και το υπεθεσα λογικο, λογου του σιπλου δεκτη.

 

Δεν ξερω αν οντως δεν επηρεαζει το ΣΑΡ οι 2 σιμ, αλλα απο την στιγμη που ψαχνει και δεχεται σημα για 2 δικτυα, δεν ειναι λογικο να εκπεμπει διπλασια ακτινοβολια? Ασχετα απο το αν ειναι κινεζικο η ταυλανδεζικο η σαμσουνγκ η μαμσουνγκ!

 

Τωρα η κοπελιτσα το ειπε πονηρα αυτο με την ακριβη ακτινοβολια της νοκια και με ψαρωσε μπορω να πω.

οι 2 σιμ δε επηρεαζουν το sar.!

τα τηλεφωνα αυτα εχουν μια κεραια. αν εχεις παρατηρησει στο κινητο σου οταν μιλας στην μια καρτα η αλλη ειανι εκτός δυκτίου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί από χαρακτηριστικά και μέγεθος είναι πολύ καλό.

Παραθέτω δύο site:

fastcardtech

solomobi

Ποια οι άποψή σας για τα συγκεκριμένα site; Είναι ασφαλή και αξιόπιστα; Πόσο περίπου κάνει να έρθει και τι δασμούς πιθανά πληρώνεις; Επίσης σε περίπτωση που χρειαστεί συγχρονίζουν επαφές π.χ. μέσω outlook.

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις προκαταβολικά.:)

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για το συγκεκριμένο τηλέφωνο γιατί από χαρακτηριστικά και μέγεθος είναι πολύ καλό.

Παραθέτω δύο site:

fastcardtech

solomobi

Ποια οι άποψή σας για τα συγκεκριμένα site; Είναι ασφαλή και αξιόπιστα; Πόσο περίπου κάνει να έρθει και τι δασμούς πιθανά πληρώνεις; Επίσης σε περίπτωση που χρειαστεί συγχρονίζουν επαφές π.χ. μέσω outlook.

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις προκαταβολικά.:)

Ωραιο το κινητο :up:

 

τωρα απο τα συγκεκριμενα ηλεκτρονικα μαγαζια που αναφερεις γνωριζω το solomobi.

εγω που ειχα ενα τετοιο κινητο τηλεφωνο..ο συγχρονισμος που πηγα να κανω με τις επαφες ποτε δεν μπορεσα.

τωρα πληρωνεις περιπου κανα 30ευρο επιπλεον απο την τιμη στο site για μεταφορικα + ισως για τελωνειο (δυσκολο βεβαια) αλλα ποτε δεν ξερεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το κινητο :up:

 

τωρα απο τα συγκεκριμενα ηλεκτρονικα μαγαζια που αναφερεις γνωριζω το solomobi.

εγω που ειχα ενα τετοιο κινητο τηλεφωνο..ο συγχρονισμος που πηγα να κανω με τις επαφες ποτε δεν μπορεσα.

τωρα πληρωνεις περιπου κανα 30ευρο επιπλεον απο την τιμη στο site για μεταφορικα + ισως για τελωνειο (δυσκολο βεβαια) αλλα ποτε δεν ξερεις.:)

Κατ αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου διάβασα ότι κάποιος βρήκε έναν τρόπο με κάποια σουίτα να κάνει το συγχρονισμό αλλά δεν θυμάμαι που το είδα.:( Πόσες μέρες κάνει για να έρθει το γνωρίζει κάποιος;

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου διάβασα ότι κάποιος βρήκε έναν τρόπο με κάποια σουίτα να κάνει το συγχρονισμό αλλά δεν θυμάμαι που το είδα.:( Πόσες μέρες κάνει για να έρθει το γνωρίζει κάποιος;

γυρω στις 10 μερες! εγω παντως εχω αγορασει 3 κλωνους iphone και τους πηρα απο ενα πωλητη εδω μεσα.

το κινητο το ειχα σε 2 μερες.

αποψη μου ειναι να παρεις κινητο δοκιμασμενο και οχι κατι καινουργιο..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αφήστε την νοκια να πουλά με το όνομα που έχει

 

ότι δεν ανανεώνετε πεθαίνει λένε

 

μα 600 εύρο για ένα νοκια δεν είναι πολλά λεφτά άλλο αν τα πλαστικά ξεθωριάζουν ΕΜ έχεις ώμος νοκια αυτό έχει σημασία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...