Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3710 Fold


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 3710 Fold

(RM-356)

 

Functionality in a compact package - the Nokia 3710 fold

June 15, 2009

 

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/3710_fold/Nokia3710fold_black_open_lowres.jpg http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/3710_fold/Nokia3710fold_black_back_closed_lowres.jpg

 

 

Espoo, Finland - Nokia today unveiled a mobile device that balances eye-catching design with the latest in mobile functionality. The compact Nokia 3710 fold adds a personal touch with an artistic pattern on the cover. Its diverse features are effortless to find and use.

 

"There is a solid demand for good-looking, intuitive and easy-to-use handsets with modern features," said Markku Suomi, Vice President, Connect devices. "The Nokia 3710 fold packs in a renewed, but instantly familiar user interface that makes the appealing array of features enjoyable to use, offering great value for money."

 

The Nokia 3710 fold smoothly opens to reveal the bright screen, ideal for displaying the pictures and videos taken with the 3.2 megapixel camera. The memorable moments can be shared online or stored on an optional micro SD card*. Together with the range of Ovi services on offer Nokia brings mobile Internet experiences to a growing number of consumers who want to share their memories, browse those of others, or explore new services and content.

 

Pioneering a renewed user interface, the Nokia 3710 fold boasts extreme simplicity without compromising functionality. The menus are visually simple and intuitive, and focus on the essential. The new Photo Gallery helps keep photos organized, create slide shows or albums, or attach photos to contacts and more, with just a few clicks. A variety of Nokia devices will support the renewed user interface in the future.

 

Various location based services offered by the Ovi Store and Nokia Maps are also within thumb's reach, as the Nokia 3710 fold comes with an internal GPS that allows customization of the device to best suit individual needs, be it social networking or pedestrian navigation. A separate navigation license together with Nokia Maps give travelers a full navigation experience.

 

The Nokia 3710 fold is expected to find its way to pockets and handbags in the fourth quarter of 2009 for an estimated retail price of EUR 140 before taxes and subsidies.

 

*With an additional micro SD card the memory is expandable up to 8GB

 

 

 

Ελληνικό Product Code:

 

0575554 (black) / 0575763 (plum) / 0576037 (pink)

0588519 (black swap) / 0588525 (plum swap) / 0588533 (pink swap)

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Edited by mirrorofsorrow

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ωραιο κινητο, με αρκετα καλες λειτουργιες... θελω εδω και κατι χρονια να παρω αναδιπλουμενο αλλα ακομα δεν το εχω τολμησει! πιστευω οτι αυτο ισως θα ειναι το πρωτο αναδιπλουμενο κινητο μου, εκτος κι αν ξεφυγει πολυ η τιμη του... ελπιζω να μην ξεπερασει τα 170 τελικη τιμη αλλιως θα παω για το 7020...
Link to comment
Share on other sites

απλο και λιτο τηλεφωνο για καποιον που δεν εχει πολλες απαιτησεις.

βρισκω λιγο τσιμπημενη την τιμη του

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
κανείς δεν είχε νεότερα για αυτό το κινητο?ποτε θα κυκλοφορήσει επιτέλους?

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eντάξει δεν είναι και χαμηλό, αλλά δεν είναι και σαν τα ψηστήρια της Ericsson.

Για εμένα το 1 είναι το αποδεκτο όριο μέχρι 0,99 αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To πήρα !!! Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.

Μεγάλη οθόνη άνετότατο πλήκτρολόγιο.

Γενικά δείχνει μια πολύ ποιοτική κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

To πήρα !!! Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.

Μεγάλη οθόνη άνετότατο πλήκτρολόγιο.

Γενικά δείχνει μια πολύ ποιοτική κατασκευή.

 

Καλορίζικο.

Επειδή το ψάχνω εδώ και καιρό, μπορείς να μας πεις από πού το πήρες και αν είναι ελληνικό;

Επίσης ένταση ήχου κλήσης και αργότερα μας λες και για την μπαταρία.

 

 

Υ.Γ. Καθώς δεν έχει μεγάλη κίνηση, μάλλον οι 2 μας θα τη βγάλουμε εδώ... :D

Link to comment
Share on other sites

To πήρα !!! Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.

Μεγάλη οθόνη άνετότατο πλήκτρολόγιο.

Γενικά δείχνει μια πολύ ποιοτική κατασκευή.

 

Μεγειά φιλε.

Το ακουστικο του πως το βλεπεις? Ακους δυνατα και καθαρα τον συνομιλητη?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από κατάστημα Wind (Ίσως είμαι και από τους πρώτους πελάτες γιατί η πωλήτρια δεν ήξερε καν ότι είχε αρχίσει η διάθεση του).

To μενού είναι κανονικότατα ελληνικό.

Βασικά το έδωσα στη γυναίκα μου και κράτησα για μένα το 6600i (την άφησα βασικά να διαλέξει πρώτη και διάλεξε το 3710).

Ωστόσο επειδή εμείς οι δύο κάνουμε πολύ συχνά αλλαξοτηλεφωνιές, ένα τηλεφώνημα που έκανα από το δικό της μια χαρά ακούστηκε. Θα το προσέξω στην επόμενη κλήση να δώ την ένταση του ακουστικού.

Η ένταση του ήχου κλήσης πάντως είναι μια χαρά, εκτός και αν θέλεις καμια σειρήνα συναγερμού,

Link to comment
Share on other sites

γεια αν είναι εύκολο μπορείς να μας πεις και πως λειτουργεί ι εξωτερική οθόνη και αν είναι εύχρηστο στο να απαντάς αμέσως ανοίγοντας το καπάκι ή και να απορρίπτεις την κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

 

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος για το 3710 fold.

Δεν μπορώ να βάλω περιορισμό χαρακτήρων και έτσι το κάθε ένα μήνυμα έχει μόνο 70 χαρακτήρες αντί 160.

Στα παλιά ΝΟΚΙΑ έβαζα ρυθμίσεις μηνυμάτων, μηνύματα κειμένου, περιορισμός χαρακτήρων και έτσι εγραφα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ενω τώρα γράφω με πεζά και μου κοστίζει σχεδόν 3 χαρακτήρες ο ένας.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από e-shop, παραεισαγωγής (χωρίς ελληνικά στο πληκτρολόγιο αλλά με ελληνικό μενού). Είναι πολύ συμπαθητικό τηλεφωνάκι, μικρό και με δυνατό ηχείο, αλλά αδύναμη μπαταρία και πολύ μέτριες φωτό.

Το κουλό όμως είναι αυτό που ανέφερε φίλος για τα μηνύματα, δεν υπάρχει δλδ. ρύθμιση για 160 χαρακτήρες. Θα περιμένω να δω και τα αμιγώς ελληνικά και αν ισχύει το ίδιο, θα πάει για φούντο.

 

Τελικά σήμερα βλέπω ότι γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες. Δεν ξέρω τι και πώς.

Edited by Teacher
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 3710 FOLD ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ,ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ 70 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 160 ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ.ΑΝ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ 160....ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Καλώς ήρθες αλλά μην γράφεις με κεφαλαία !

 

2ον , Να αλλάξεις στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων την υποστήριξη

χαρακτήρων σε περιορισμένη.

3. Η συσκευή σου είναι παρα-εισαγωγή ..:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όσοι φίλοι έχουν πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα SMS και για να μην ψάχνουν άδικα για την επιλογή "Υποστήριξη χαρακτήρων-περιορισμένη", η οποία δεν υπάρχει, ας κάνουν το εξής: Γράφουν και στέλνουν ένα μήνυμα μεγαλύτερο των 70 χαρακτήρων και μετά ελέγχουν αν οι χαρακτήρες πήγαν στους 160. Λογικά θα έχουν γίνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το κινητό είναι καλο το πήρε η αδερφή μου καλή οθόνη μεγάλα κουμπιά ότι πρέπει για τον πατέρα σου ( το μονο πρόβλημα που είχα εγώ είναι είναι ότι είχε ένα καμένο pixel και ότι το καπάκι τις μπαταρίας είναι πολύ δύσκολο να το ανοίξεις δεν ξέρω άμα το το τελευταίο είναι γενικό χαρακτηριστικό του μοντέλου)
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Πήρα το τηλέφωνο από τη Vodafone.

Έχει VF live πλήκτρο.

 

Όταν βάζω κάρτα σιμ άλλου δικτύου, δεν λειτουργεί η υπηρεσία μηνυμάτων, ότι κι αν κάνω, δεν μπορεί να δεχτεί και να στείλει μηνύματα.

Ξέρει κανείς αν με κάποιο τρόπο ξεκλειδώνει ή τέλος πάντων απενεργοποιείται αυτή η βλακεία της Vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει και εγω αυτο το κινητο ως δευτερο και ψαχνω κανενα προγραμμα gps για s40.γνωριζει κανεις κατι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να χρειάζεσαι πρόγραμμα το έχει μέσα το κινητό όπως και τους χάρτες . Δεν νομίζω να έχει βγει κάτι για s40...
Nokia 8210 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K750 -> LG Optimus One P500 -> Samsung Galaxy Core -> Xiaomi Redmi note 2 -> ?????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...